A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Mert nálunk nem volt ahoz megfelelő eszköz rendszeresitve.Mint az M72,RPG18 jellegű könnyű kis eldobhatók,vagy máshol a puskagránát-vagy éppen mindkettő.(Pl az IDF mindkettőt használja ma is)

Az sincs mindenkinek.És elég gyönge is.De az is kell,hogy növelje a pct képességet
Szerintem elkalibráltad magad egy kicsit itt a CG kapcsán. A lövészrajnak szerintem nagyon nem feladata, hogy szemből nekimenjen az Armata-nak.
Szerintem jelenleg a fő feladat az lesz, hogy kialakítsanak egy all-around tűzrendszert a kisalegységtől zászlóalj, dandár szintig.
A CG egy svájci- (akarom mondani svéd) bicska, amit bevethetsz direkt irányzású páncéltörőként, repesz és thermobarikus hatású támogató fegyverként, de a világító töltettel vagy a füstgránátjával több mint elegendő támogató funkciót kaphat egy lövész raj.
A komolyabb fegyvernek elég ha a szállító jármű tornyán van hely, vagy a támogató szakaszokban hurcibálják. Legyen az DND fegyver, vagy akár Spike.
Ezzel együtt a tartalékos ezredeknek nem feltétlenül kell ugyan azt az eszközt adni. Pl. a lengyelek is Spike mellé a tartalékosoknak Javelin-t rendeltek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 417
113
A

Amúgy ha idén jönnek tényleg pzhk meg további gidránok akkor szerintem úgy fognak érkezni mint leók és gidránok , augustusban pzhk meg decemberben a további gidránok
Augusztusban jön Pzh2000, a kecskeméti bemutatóra. :D
Ami marad is az 22 elejétől.
De emlekeim szerint a németekkel nyáron lesz egy közös lövészet is itthon.
 
K

kamm

Guest
Szerintem elkalibráltad magad egy kicsit itt a CG kapcsán. A lövészrajnak szerintem nagyon nem feladata, hogy szemből nekimenjen az Armata-nak.
Szerintem jelenleg a fő feladat az lesz, hogy kialakítsanak egy all-around tűzrendszert a kisalegységtől zászlóalj, dandár szintig.
A CG egy svájci- (akarom mondani svéd) bicska, amit bevethetsz direkt irányzású páncéltörőként, repesz és thermobarikus hatású támogató fegyverként, de a világító töltettel vagy a füstgránátjával több mint elegendő támogató funkciót kaphat egy lövész raj.
A komolyabb fegyvernek elég ha a szállító jármű tornyán van hely, vagy a támogató szakaszokban hurcibálják. Legyen az DND fegyver, vagy akár Spike.
Ezzel együtt a tartalékos ezredeknek nem feltétlenül kell ugyan azt az eszközt adni. Pl. a lengyelek is Spike mellé a tartalékosoknak Javelin-t rendeltek.

En a kepessegeit nem is ismerem annyira,. csak azon aggodom, hogy baromi draga lenne ezzel lovoldozni mindig, mikozben masikat meg gyartani fogunk mindenestol. Tudom, nem teljesen relevans, de RPGbol valaha volt vagy negyedmillio (!) darab raktaron es ugy remlik, gyartottuk is hozza a loszert...?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 107
31 053
113
Szerintem elkalibráltad magad egy kicsit itt a CG kapcsán. A lövészrajnak szerintem nagyon nem feladata, hogy szemből nekimenjen az Armata-nak.
Szerintem jelenleg a fő feladat az lesz, hogy kialakítsanak egy all-around tűzrendszert a kisalegységtől zászlóalj, dandár szintig.
A CG egy svájci- (akarom mondani svéd) bicska, amit bevethetsz direkt irányzású páncéltörőként, repesz és thermobarikus hatású támogató fegyverként, de a világító töltettel vagy a füstgránátjával több mint elegendő támogató funkciót kaphat egy lövész raj.
A komolyabb fegyvernek elég ha a szállító jármű tornyán van hely, vagy a támogató szakaszokban hurcibálják. Legyen az DND fegyver, vagy akár Spike.
Ezzel együtt a tartalékos ezredeknek nem feltétlenül kell ugyan azt az eszközt adni. Pl. a lengyelek is Spike mellé a tartalékosoknak Javelin-t rendeltek.
Egyrészt,tudom mi a CG.Nem most kerül elő elösször,hogy rendszeresitsük,csak mikor én láttam közelről (C+D kiállitáson),még csak M3 volt-de akkor az volt a csúcs.
Másrészt baromi téves gondolat,hogy csak ATGM elég lesz.Nagyon megtévesztő a Spike/TOW/Kornet látványos technikai adatai.Valójában korántsem olyan 100%kos cuccok azok.És van minimum lőtávjuk is.Azon belül egy kalap szart nem érnek.Ráadásul manapság a legtöbb harc városokban folyik,ahol kifejezetten kicsik tudnak lenni a lőtávok.Felülről támadó Spike meg fenakad a háztetőn/faágon (erdőben is)/eltéved a füstben.Máris nyakadon az ellenség.
Szükség van mindenre is.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Pogány

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Ez beteg. :D
Mondjuk aki ezt kibírja odakint az bármit.
Azért van ennek gyakorlati célja is,de sajnos a külcsínre csúsztak rá.
A vasalás,a tisztálkodáshoz tartozik. Fertőtleníted a ruhád.
Élősködőket pusztítod....
Csináltam faszénnel töltött csajkával is :D
Vöröskommunistáknál meg a "kicseszés" szinonimája lett,nem a tisztálkodásé.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
938
2 621
93
A katona alapvetően nagyon panaszkodó állatfajta és a ki mennyit keres kérdéskör nagyon hamar előjön, főleg oldott hangulatban. Nincs oka senkinek sem hazudozni főleg nem egy egységes juttatási rendszerről amit mindegyik katona kapott náluk szóval baromi könnyen kiderül, hogy hazudik amikor nem arról van szó, hogy kinek nagyobb a tábori pöcke...A katona ebben a témában semmiben sem külömb mint a másik homo sapiens.Mindenki sokkal nagyobbnak próbálja beállitani magát mint ami.Lásd:SUV.Én már láttam nagyon sok karon varjút.Most ha lehet el mennék aludni(gyorsan sokat ) mert 4-kor kellek ,5kor szeretnénk kezdeni.majd folytatjuk normális keretek között,ha van rá igény.Jó éjszakát Mindenkinek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 280
14 194
113
Egyrészt,tudom mi a CG.Nem most kerül elő elösször,hogy rendszeresitsük,csak mikor én láttam közelről (C+D kiállitáson),még csak M3 volt-de akkor az volt a csúcs.
Másrészt baromi téves gondolat,hogy csak ATGM elég lesz.Nagyon megtévesztő a Spike/TOW/Kornet látványos technikai adatai.Valójában korántsem olyan 100%kos cuccok azok.És van minimum lőtávjuk is.Azon belül egy kalap szart nem érnek.Ráadásul manapság a legtöbb harc városokban folyik,ahol kifejezetten kicsik tudnak lenni a lőtávok.Felülről támadó Spike meg fenakad a háztetőn/faágon (erdőben is)/eltéved a füstben.Máris nyakadon az ellenség.
Szükség van mindenre is.
Pont városban meg nem csak szemből lőheted a hk-t.

Az atgm(legalább te iptr) ék meg persze nem 100%.
Tudni kell használni.
Alkalmazni.
Még hát a technika ördöge.


De a cg max hk szemből amit nem lő ki(ha nincs aktív védelem).
Minden másra jó .
Mindenkinek meg nem adhatsz páncéltörő eszközt a kezébe.
Ma egy katona így is túl van terhelve.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 107
31 053
113
Pont városban meg nem csak szemből lőheted a hk-t.

Az atgm(legalább te iptr) ék meg persze nem 100%.
Tudni kell használni.
Alkalmazni.
Még hát a technika ördöge.


De a cg max hk szemből amit nem lő ki(ha nincs aktív védelem).
Minden másra jó .
Mindenkinek meg nem adhatsz páncéltörő eszközt a kezébe.
Ma egy katona így is túl van terhelve.
Ami azt illeti,engem bosszant ez a mai anglománség.Nemzeti igy,nemzeti úgy-aztán nincs orvos csoport,csak medical team.....
Igen és nem.Mert baromi helyzetfüggő minden.Egy jol felkészült támadó pl fedezni fogja a hk-ai oldalát,és pluszban felrakja a rácspáncélt is-lőd ki oldalrol egy kézi HSN vetővel,ha tudod (drótokat szőnek a rcsba,hogy még a CG 84milis feje se férjen át).
Szóval mindenre is fel kell készülni-és az isten pénze se elég rá.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 280
14 194
113
Ami azt illeti,engem bosszant ez a mai anglománség.Nemzeti igy,nemzeti úgy-aztán nincs orvos csoport,csak medical team.....
Igen és nem.Mert baromi helyzetfüggő minden.Egy jol felkészült támadó pl fedezni fogja a hk-ai oldalát,és pluszban felrakja a rácspáncélt is-lőd ki oldalrol egy kézi HSN vetővel,ha tudod (drótokat szőnek a rcsba,hogy még a CG 84milis feje se férjen át).
Szóval mindenre is fel kell készülni-és az isten pénze se elég rá.

Nem arról van szó, hogy nem lenne jó valami ami szemből kiszedi.

Arról hogy van a rajtban mondjuk 8 katonád aki gépről száll.

Nem tudjuk mi lessz a raj felépítése de mondjuk

  • Rpk
  • Rpkh(nem tudjuk valamelyik marad e gépben vagy sem)
  • 2 gpu-s akik nem bírják el a lőszerüket értelmes mennyiségben. Ha 7.62 lessz akkor sem a méret sem a tömeg miatt. Így nekik is kell aki segít. +2 lövész
  • 1 cg+segédirányzó aki cipeli a skulót
Kb elfogyott a raj.
Vannak akik dmr-t is vizionálnak rajonként.
Emellé még beraknál pl egy pf3 amihez ugyancsak kellene segédirányzó.

Ahol elférhetne szakasztörzs, de nekik azért van más feladatuk.
Támogató szakasz.
Akik nincsenek mindenhol ott.

Szóval nem azt mondom nem lenne jó! hanem azt, hogy kb nem tud ennyi mindent vinni egy raj.
Konkrétan nincs ennyi kezük.
 
H

Hummen23

Guest
Nem arról van szó, hogy nem lenne jó valami ami szemből kiszedi.

Arról hogy van a rajtban mondjuk 8 katonád aki gépről száll.

Nem tudjuk mi lessz a raj felépítése de mondjuk

  • Rpk
  • Rpkh(nem tudjuk valamelyik marad e gépben vagy sem)
  • 2 gpu-s akik nem bírják el a lőszerüket értelmes mennyiségben. Ha 7.62 lessz akkor sem a méret sem a tömeg miatt. Így nekik is kell aki segít. +2 lövész
  • 1 cg+segédirányzó aki cipeli a skulót
Kb elfogyott a raj.
Vannak akik dmr-t is vizionálnak rajonként.
Emellé még beraknál pl egy pf3 amihez ugyancsak kellene segédirányzó.

Ahol elférhetne szakasztörzs, de nekik azért van más feladatuk.
Támogató szakasz.
Akik nincsenek mindenhol ott.

Szóval nem azt mondom nem lenne jó! hanem azt, hogy kb nem tud ennyi mindent vinni egy raj.
Konkrétan nincs ennyi kezük.
Egy hat fős raj elfogyott, de a lynx 8 fős változatban jön.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Zubbonyba,ingbe, 15 él.
Zsebtakaró felett, függőlegesen 2x( jobb-bal oldal) /3x, 32mm szélességben.
Ujjak,függőlegesen, 2 él ,35mm szélességben.
Hát,lapocka vonal vízszintesen 2x 35mm,függőlegesen 3x 32mm.
Vasalásban jó vagyok :D
Ezek szerint mégsem. Zubbonyba, ingbe nem kell él, a nadrágotél nélkül kell laposra vasalni.