A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 385
31 703
113
Olyasféle dologra gondolok,mint az RPG28(32,M72/AT4."Olcsó",könnyen kezelhető tömegcucra.De ami azt illeti,számot kell vetni azzal is,hogy ma már a dzsipek is páncélozottak.Az egyées katonának is kell rendelkeznie valamiféle pct képességgel.Ha korszerű tankkal nem is,de legalább egy Gidrán szintű páncélautóval szembe tudjon szálni (persze arra alkalmas környezetben,szegdelet terepen,városban )
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 414
14 502
113
Olyasféle dologra gondolok,mint az RPG28(32,M72/AT4."Olcsó",könnyen kezelhető tömegcucra.De ami azt illeti,számot kell vetni azzal is,hogy ma már a dzsipek is páncélozottak.Az egyées katonának is kell rendelkeznie valamiféle pct képességgel.Ha korszerű tankkal nem is,de legalább egy Gidrán szintű páncélautóval szembe tudjon szálni (persze arra alkalmas környezetben,szegdelet terepen,városban )

Akkor kb visszatértünk az RGW családhoz. :rolleyes:

Bár nemtudom mennyire olcsó.

De az elöbb még hk ellen kerestél alternatívát, most kb level 3 ellen?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 385
31 703
113
Itt bennem megint ott a kérdés.

Azt azért már eléggé letisztázták, hogy a harcoló rajokban CG-lesz.

Még egy más típusú vállról indítható eléggé kivitelezhetetlen.
1 cg kezelő+segédirányzó
Még 2 embert elvennétek a rajból?

Keményebb célra elvileg ott lessz a Spike.

Vagy beraknátok támogató szakaszba?
Tartalékosoknak?
Pontosan kinek, hova?
Olyasféle dologra gondolok,mint az RPG28(32,M72/AT4."Olcsó",könnyen kezelhető tömegcucra.De ami azt illeti,számot kell vetni azzal is,hogy ma már a dzsipek is páncélozottak.Az egyées katonának is kell rendelkeznie valamiféle pct képességgel.Ha korszerű tankkal nem is,de legalább egy Gidrán szintű páncélautóval szembe tudjon szálni (persze arra alkalmas környezetben,szegdelet terepen,városban )
De én még a Breneket is alkalmassá tenném puskagránát inditására,és elővenném az LT vető+puskagránát koncepciót.
Önvédelmi pct képességre minden egységnek szüksége van.Nincsenek manapság folyamatos frontvonalak,bárhol előkerülhet egy ellenséges rajdoló pncélos/páncélozott osztag.Legalább valami egyszerhasználatos tömegcucc mindenhova kell,hogy jusson (meg ami azt illeti,páncélvédelem is.Még a trén teherautóinak is kell ma már valamennyire páncélzat)
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
K

kamm

Guest
Olyasféle dologra gondolok,mint az RPG28(32,M72/AT4."Olcsó",könnyen kezelhető tömegcucra.De ami azt illeti,számot kell vetni azzal is,hogy ma már a dzsipek is páncélozottak.Az egyées katonának is kell rendelkeznie valamiféle pct képességgel.Ha korszerű tankkal nem is,de legalább egy Gidrán szintű páncélautóval szembe tudjon szálni (persze arra alkalmas környezetben,szegdelet terepen,városban )

De mar emlitetted: Pf-3 peldaul... amugy mindenkinek azert nem adtunk regen sem RPGt, max minden (lovesz)rajnak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 445
120 978
113
De én még a Breneket is alkalmassá tenném puskagránát inditására,és elővenném az LT vető+puskagránát koncepciót.
Önvédelmi pct képességre minden egységnek szüksége van.Nincsenek manapság folyamatos frontvonalak,bárhol előkerülhet egy ellenséges rajdoló pncélos/páncélozott osztag.Legalább valami egyszerhasználatos tömegcucc mindenhova kell,hogy jusson (meg ami azt illeti,páncélvédelem is.Még a trén teherautóinak is kell ma már valamennyire páncélzat)
40 milis csőalattiból van kumulatív gránát.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 445
120 978
113
Én ezt egyáltalán nem látom èlènknek.. de úgy gondolom csak élőben lehetne ezt jól megítèlni. Biztos van olyan háttér amikor jól és tuti van olyan amikor nagyon rosszul rejt.
Megnéztem élőben. Nem nagyon rossz, egyébként de kicsit élénk. A leo2-esről amiről azt hittem, hogy nyári zöldben nem lesz jó, kellemeset csalódtam viszont.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 385
31 703
113
Akkor kb visszatértünk az RGW családhoz. :rolleyes:

Bár nemtudom mennyire olcsó.

De az elöbb még hk ellen kerestél alternatívát, most kb level 3 ellen?
Mindegyik ellen kell valami.Mindenkinek nem lehet olyan cuccot adni,ami jó egy modern nehézpáncélos ellen.Túl nagy,nehéz és drága cuccok,hogy mindenki felkötözzön egy RGW/RPG32 szerű dolgot a málhájára,mint az M72vel csinálják.De mivel lassan még az örkutya ólja is kap valamennyi páncélvédelmet,mindenkinek szüksége lesz valamiféle pct képességre.Egy BTR)Gidrán/Boxer jellegű járgány oldalának kilukasztásához meg nem is kell olyan hűdeszuper cucc.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 244
67 210
113
Itt bennem megint ott a kérdés.

Azt azért már eléggé letisztázták, hogy a harcoló rajokban CG-lesz.

Még egy más típusú vállról indítható eléggé kivitelezhetetlen.
1 cg kezelő+segédirányzó
Még 2 embert elvennétek a rajból?

Keményebb célra elvileg ott lessz a Spike.

Vagy beraknátok támogató szakaszba?
Tartalékosoknak?
Pontosan kinek, hova?
Székelyek kezibe.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 445
120 978
113
Mindegyik ellen kell valami.Mindenkinek nem lehet olyan cuccot adni,ami jó egy modern nehézpáncélos ellen.Túl nagy,nehéz és drága cuccok,hogy mindenki felkötözzön egy RGW/RPG32 szerű dolgot a málhájára,mint az M72vel csinálják.De mivel lassan még az örkutya ólja is kap valamennyi páncélvédelmet,mindenkinek szüksége lesz valamiféle pct képességre.Egy BTR)Gidrán/Boxer jellegű járgány oldalának kilukasztásához meg nem is kell olyan hűdeszuper cucc.
M72 sem volt mindenkinek....
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
970
2 713
93
Hát baszki szerinted a katonák mit beszélnek egymás közt? Mindenki a magyarokat sajnálta kint, hogy alsó hangon háromszorosát keresik hozzánk képest.
Bankászmlakivonat.....
Kriss,most komolyan mondjam azt hogy gyere ki? Próbáld ki!Van Neked fogalmad ,hogy ennyi év alatt mennyi emberrel találkoztam itt kint meg előtte Németoban? Ki jöttek hasonló álmokkal mint Te itt le írsz azt fél-egy év után fülüket farkukat be húzva el hagyták az országot.Pl. beszélt-e az adózásról? Nyugdij? Betegbiztósitás?Stb?A valósághoz talán az van a legközelebb amit 1-2 hete a Pesti Tvben,a Politikai Hobbistában mondott a srác.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 414
14 502
113
De én még a Breneket is alkalmassá tenném puskagránát inditására,és elővenném az LT vető+puskagránát koncepciót.
Önvédelmi pct képességre minden egységnek szüksége van.Nincsenek manapság folyamatos frontvonalak,bárhol előkerülhet egy ellenséges rajdoló pncélos/páncélozott osztag.Legalább valami egyszerhasználatos tömegcucc mindenhova kell,hogy jusson (meg ami azt illeti,páncélvédelem is.Még a trén teherautóinak is kell ma már valamennyire páncélzat)
Ez oks.
Csak az elöbb a cg hk ellen kevéssel szólítottalak meg.
Meg, hogy kinek.


Amúgy meg szemből kevés. Kilövésre.
Minden más irányból elég.

M72 nekem is nagy kedvencem volt.
Kompakt, gyengébb páncélosok ellen jó önvédelemre. At4is.
Rgw:D

Lt nemtudom mennyire pontos.
Az amp-vel is ez volt az egyik baj(tudom a legenda szerint még merkavát is lőttek ki vele :rolleyes:, a legenda szerint jó fegyver:rolleyes:).
De szerintem ezekkel elég macera kilőni bármit.
Tömeghadseregben ok,(bár nem vagyok puskagránát fan) , de nálunk necces.

Amúgy 40 milis nem lessz rajszinten?
Cz-nek nincs valami?
Nem kimondottan cső alá. o_O
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 385
31 703
113
De mar emlitetted: Pf-3 peldaul... amugy mindenkinek azert nem adtunk regen sem RPGt, max minden (lovesz)rajnak.
Mert nálunk nem volt ahoz megfelelő eszköz rendszeresitve.Mint az M72,RPG18 jellegű könnyű kis eldobhatók,vagy máshol a puskagránát-vagy éppen mindkettő.(Pl az IDF mindkettőt használja ma is)
40 milis csőalattiból van kumulatív gránát.
Az sincs mindenkinek.És elég gyönge is.De az is kell,hogy növelje a pct képességet
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 445
120 978
113
Kriss,most komolyan mondjam azt hogy gyere ki? Próbáld ki!Van Neked fogalmad ,hogy ennyi év alatt mennyi emberrel találkoztam itt kint meg előtte Németoban? Ki jöttek hasonló álmokkal mint Te itt le írsz azt fél-egy év után fülüket farkukat be húzva el hagyták az országot.Pl. beszélt-e az adózásról? Nyugdij? Betegbiztósitás?Stb?A valósághoz talán az van a legközelebb amit 1-2 hete a Pesti Tvben,a Politikai Hobbistában mondott a srác.
MI a hóhér fasza köze volt ahhoz, hogy a svájci katonák milyen juttatást kapnak misszióban ? Mert ez volt a téma.. Az hogy mire elég nekik meg az ő dolguk. Arról volt szó, hogy nincs skálázva a missziós pénzük hanem mindegyikük kap egy fix összeget rendfokozattól függetlenül illetve a hazai illetményét ezt a beosztottai is megerősítették 6000 eurónak. Kb olyan agresszívan jöttél elő mintha a te zsebedben kotorásznék baszod alássan....

(az osztrák kolléga beszélt róla és ott le is írtam, hogy ausztriában a nyugati országokhoz képest arányosan legszarabbul keresnek a katonák a társadalom átlagához képest)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 414
14 502
113
Kriss,most komolyan mondjam azt hogy gyere ki? Próbáld ki!Van Neked fogalmad ,hogy ennyi év alatt mennyi emberrel találkoztam itt kint meg előtte Németoban? Ki jöttek hasonló álmokkal mint Te itt le írsz azt fél-egy év után fülüket farkukat be húzva el hagyták az országot.Pl. beszélt-e az adózásról? Nyugdij? Betegbiztósitás?Stb?A valósághoz talán az van a legközelebb amit 1-2 hete a Pesti Tvben,a Politikai Hobbistában mondott a srác.
Vonulj be.
Hátha igaz. ;)

Amúgy külszolgálatban más nemzetek katonáival való beszélgetésben, kb az első 15 percben biztos feljön a ki mennyit keres kérdés.

Afgánban német cpt-s srácokkal beszélve 2010ben 5000 euró volt kb a minimum.
Persze lehet minden más nemzet katonája hazudik, de miért is?

Viszont ha Svájcban laksz csak van minimum tartalékos ismerősöd.
Úgyhogy lehetnél te a forrás ha rápontosítanál.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
970
2 713
93
MI a hóhér fasza köze volt ahhoz, hogy a svájci katonák milyen juttatást kapnak misszióban ? Mert ez volt a téma.. Az hogy mire elég nekik meg az ő dolguk. Arról volt szó, hogy nincs skálázva a missziós pénzük hanem mindegyikük kap egy fix összeget rendfokozattól függetlenül illetve a hazai illetményét ezt a beosztottai is megerősítették 6000 eurónak. Kb olyan agresszívan jöttél elő mintha a te zsebedben kotorásznék baszod alássan....

(az osztrák kolléga beszélt róla és ott le is írtam, hogy ausztriában a nyugati országokhoz képest arányosan legszarabbul keresnek a katonák a társadalom átlagához képest)Már bocsánat ,de milyen hang ez? Én mikor használtam Veled vagy Bárki mással szemben ilyen hangnemet? De Tudod mit? Fátylat rá! Egyetlen egy költöi kérdésem van,az hogy miért támadsz rám ilyen vehemensen?
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 385
31 703
113
Ez oks.
Csak az elöbb a cg hk ellen kevéssel szólítottalak meg.
Meg, hogy kinek.


Amúgy meg szemből kevés. Kilövésre.
Minden más irányból elég.

M72 nekem is nagy kedvencem volt.
Kompakt, gyengébb páncélosok ellen jó önvédelemre. At4is.
Rgw:D

Lt nemtudom mennyire pontos.
Az amp-vel is ez volt az egyik baj(tudom a legenda szerint még merkavát is lőttek ki vele :rolleyes:, a legenda szerint jó fegyver:rolleyes:).
De szerintem ezekkel elég macera kilőni bármit.
Tömeghadseregben ok,(bár nem vagyok puskagránát fan) , de nálunk necces.

Amúgy 40 milis nem lessz rajszinten?
Cz-nek nincs valami?
Nem kimondottan cső alá. o_O
Szerintem raj szinten kell legalább egy eszköz,ami képes nehézpáncélzatú cél kilövésére.Szükség van még olyan ilyesféle eszközre,ami könnyen málházható és kezelhető a támogató/biztositó erőknél (nem elsősorban a katonánál,hanem a járművükben).És szükség van valami könnyű eszközre (vagy inkább eszközökre),ami az egyes harcosokat képessé teszi a könnyebb páncélosok kilövésére,a nehezebbek rongálására.(csoportos használattal esetlegesen harcképtelenné tételére).
Szóval a CG prima általános támogató eszköz-csak még kell mellé más is.Sőt,mégcsak nem is egyféle.