[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
NÉPSZAVAZÁS lesz!
"Brüsszel megtámadta Magyarországot a gyermekvédelmi törvény miatt, mert sérelmezi azt, hogy nálunk nem lehet az mint ami Nyugat-Európában állandósult, vagyis, hogy az LMBTQ aktivisták bejárnak az iskolákba, óvodákba. Nálunk is ezt akarják - mondta a kormányfő. Ezért lesz népszavazás."

"Összességében elmondható, hogy a gyermekei számától és korától függetlenül a felnőtt magyarok egyértelmű többsége egyetért azzal, hogy a homoszexualitást nem szabad a médiában népszerűsíteni vagy megjeleníteni a gyermekek számára. Érthető okokból a kiskorút nevelő szülők és nagyszülők egyetértése a legerősebb."
..
Dia1.jpg
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 681
113
A számuk sokkal gyorsabban nő.
Amit a közmédia ez ügyben előad az egy sima, önfényező hazudozás.

Magyarországot bírálta az osztrák belügyminiszter, aki szerint nem elég erős a magyar határvédelem

És mellébeszélés itt azt mondani, hogy "telex". Aki vitatja a dolgot az cáfolja az osztrák belügyminisztert.

"A tartományi rendőrség szerint Burgenlandban az idén eddig 5400 menekültet tartóztattak fel. "
Ez pedig ugye az akiket elkaptak. Hányan voltak akiket nem?
Ez attól is lehet, hogy 2015-18 környékén 2 alkalomból 1x tuti megállítottak a rendőrök igazoltatni (engem is). El is tünt a migránsmotyó (hálózsák, ruhák, telefonok, kések, stb) az árterekről is. Aztán átvette a mélységi ellenőrzést az a helyi rendőrség, akik a kerítés megépítése előtt, a szemem láttára pacsiztak le a migráns-szállító "sziauramokkal".
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 681
113
Vennem kene valami csoffadt panelhazat...

Laktam benne...életem holtpontja volt (mindig tudtam, mikor van segélyosztás). Tehát a bolgár-banya máris eltapsolt szóban 1000-2000 milliárdot, és lesz egy olyan lakás, ami nyáron 2-3 nappal később melegszik 30 fok fölé (cserébe 1-2 nappal később hűl le. Megtérülést meg hagyjuk is...bontanám az összeset.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 888
113
Laktam benne...életem holtpontja volt (mindig tudtam, mikor van segélyosztás). Tehát a bolgár-banya máris eltapsolt szóban 1000-2000 milliárdot, és lesz egy olyan lakás, ami nyáron 2-3 nappal később melegszik 30 fok fölé (cserébe 1-2 nappal később hűl le. Megtérülést meg hagyjuk is...bontanám az összeset.
Jönnek a migrik, kell nekik a panel. Ezt sohasem teszi hozzá Frau Boiler.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Laktam benne...életem holtpontja volt (mindig tudtam, mikor van segélyosztás). Tehát a bolgár-banya máris eltapsolt szóban 1000-2000 milliárdot, és lesz egy olyan lakás, ami nyáron 2-3 nappal később melegszik 30 fok fölé (cserébe 1-2 nappal később hűl le. Megtérülést meg hagyjuk is...bontanám az összeset.
Nagyon sok ember csak ezt tudja megfizetni és a helyzet nem lesz jobb. Jobban emelkednek a lakás árak mint a fizetés ergó a panelra még sokáig lesz kereslet.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 681
113
Nagyon sok ember csak ezt tudja megfizetni és a helyzet nem lesz jobb. Jobban emelkednek a lakás árak mint a fizetés ergó a panelra még sokáig lesz kereslet.
Erre már reagáltam korábban, h anno 38 havi fizum volt az a lakás, ami most 30 alatt. Szándékosan 1 fizuval számoltam, mellékesek nélkül. Szerintem a jelenlegi civilizáció életidegen és fenntarthatatlan. Nem lehet a termőterületekről már most sem annyi élelmet előállítani, amennyi erőforrás visszapótlódik (humusz, víz, stb). A városlakó soha nem szembesül azzal, h az a paradicsomsali, amit kihajít a kukába, az bizony (ha bio) 100 m2-nyi terület 3-5 éves erőforrásába kerül. Falvakat kell visszafejleszteni. Nincs egyébként sem annyi jó képességű ember (sehol a világon), mint ahány gimi-egyetemi férőhely. Ráadás még, h akkor a városlakó zöldmozgalom ráébredne, h nem megoldás mindenre az erdőtelepítés, mivel naponta akár 100 liter vizet elpárologtat.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 124
93
Laktam benne...életem holtpontja volt (mindig tudtam, mikor van segélyosztás). Tehát a bolgár-banya máris eltapsolt szóban 1000-2000 milliárdot, és lesz egy olyan lakás, ami nyáron 2-3 nappal később melegszik 30 fok fölé (cserébe 1-2 nappal később hűl le. Megtérülést meg hagyjuk is...bontanám az összeset.

Pedig egy új panelprogram lassan nem ártana. Kicsit átgondolva, normális minőségből, központi klímával, szigetelve, átgondolt fűtésrendszerrel stb. A jelenlegi lakótelepek előbb-utóbb kifutnak, és valamiben lakni kell akkor is, ha azok lakhatatlanná válnak. Nem tudom elképzelni hogy a 10 emeletes lakótömbök ne kisérnének el minket valamilyen formában a közeli és távoli jövőben is. Persze ezt lehet nem szeretni, de sok esélyt nem adok annak ,hogy lesz más megoldás.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Ez de hülye!


... a beleköltöztetitek a migriket rész kimaradt ...
Milyen kis aranyos! Közpénzből akarunk magántulajdont ingyen felújítani. Ez nő nemcsak hazug, hanem buta is. Persze a választók egy része meg ezt is benyeli mint kacsa nokedlit. Amúgy ezek után verni fogom az asztalt, hogy az állam ugyan vegyen már nekem egy minimum 150 nm-es házat, mert ez jár. Azok is megérdemlik a sorsukat akik ezt a nettó faszságot el is hiszik.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Pedig egy új panelprogram lassan nem ártana. Kicsit átgondolva, normális minőségből, központi klímával, szigetelve, átgondolt fűtésrendszerrel stb. A jelenlegi lakótelepek előbb-utóbb kifutnak, és valamiben lakni kell akkor is, ha azok lakhatatlanná válnak. Nem tudom elképzelni hogy a 10 emeletes lakótömbök ne kisérnének el minket valamilyen formában a közeli és távoli jövőben is. Persze ezt lehet nem szeretni, de sok esélyt nem adok annak ,hogy lesz más megoldás
Panel program most is van, volt is, fel is újítottak jó pár panel házat a fővárosban is, és vidéken is.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer
K

kamm

Guest
Mar TGM sem a régi - sehol egy latin szó, francia hivatkozás, de még sosemhallott forradalmár sincs, nemhogy senki által nem ismert kortárs neomarxista idézet valahol beszurva...

Igaz, van "fölsőoktatás" meg "tönkrejuttató" és "újfasiszta" versus "posztfasiszta", "neonáci", majd a végén neofasiszta is, sőt, a fuleimnek megnyugtatan csengő, oly megszokott "irredentizmus, sovinizmus", valamint a korszellemnek megfelelő "kódolt, ravaszabb antiszemita, rasszista, soviniszta, heteroszexista jelöltek" is felmerülnek, de az "antiorbánista közvélemény", a feltételezett olvasótábor kénytelen lesz megelégedni az "oppardon" és egy "netáni választási győzelem" nyelvújító furfangjával. :)


Igaz, legalább megállapítja a „balliberális” szóról, hogy "ez a címke értelmetlen" - ezt jómagam évek óta szajkozom, jó látni, hogy ilyen bölcs emberek is így gondolják. :cool:
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
Erre már reagáltam korábban, h anno 38 havi fizum volt az a lakás, ami most 30 alatt. Szándékosan 1 fizuval számoltam, mellékesek nélkül. Szerintem a jelenlegi civilizáció életidegen és fenntarthatatlan. Nem lehet a termőterületekről már most sem annyi élelmet előállítani, amennyi erőforrás visszapótlódik (humusz, víz, stb). A városlakó soha nem szembesül azzal, h az a paradicsomsali, amit kihajít a kukába, az bizony (ha bio) 100 m2-nyi terület 3-5 éves erőforrásába kerül. Falvakat kell visszafejleszteni. Nincs egyébként sem annyi jó képességű ember (sehol a világon), mint ahány gimi-egyetemi férőhely. Ráadás még, h akkor a városlakó zöldmozgalom ráébredne, h nem megoldás mindenre az erdőtelepítés, mivel naponta akár 100 liter vizet elpárologtat.

Vagy nagyon jól keresel, vagy nagyon olcsó környéken laksz, vagy nagyon kis lakásról van szó. A KSH szerint 2020-ban országos átlagban egy használt lakás átlagos ára 18,3 millió forint volt. A 2020-as bruttó átlagkereset 403 600, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 268 400 forintot tett ki. Tehát egy átlag magyar egy átlag lakást 68 havi béréből tudott megvenni. És ez nem budapesti adat, ahol egy Budapesten egy átlagos használt lakás átlagos ára tavaly 35,3 millió forint volt.
Ha a dinamikát nézzük, akkor a használt lakások ára 2013 utolsó negyedév és 2020 utolsó negyedév közt a KSH szerint 110%-kal nőtt országosan, míg a nettó átlagkereset ugyanezen évek közt 79%-kal. Persze ha a 2008-as ingatlanár csúcshoz viszonyítunk akkor 12 év alatt valóban gyorsabban nőtt az átlagkereset, mint a lakásárak. De a 2008-as csúcs is egy hitelből felpumpált ingatlanpiaci lufi volt egy válság előtti csúcson.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 814
113

Hadd legyek őszinte: ezzel nem tudunk választást nyerni. A menedékkérők emberi jogait biztosítani morális kötelességünk, és a programunk része, de nem fogjuk rányomtatni a választási plakátjainkra.

Nyugodtan le lehet fordítani magyarra: ha ők kerülnek kormányra, nem lesz határra visszakísérés, mert a menedékkérőt erkölcsi kötelességünk lesz elszállásolni, etetni-itatni, majd "integrálni", ahogy persze a nem létező kvótát is elfogadni.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 681
113
Vagy nagyon jól keresel, vagy nagyon olcsó környéken laksz, vagy nagyon kis lakásról van szó. A KSH szerint 2020-ban országos átlagban egy használt lakás átlagos ára 18,3 millió forint volt. A 2020-as bruttó átlagkereset 403 600, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 268 400 forintot tett ki. Tehát egy átlag magyar egy átlag lakást 68 havi béréből tudott megvenni. És ez nem budapesti adat, ahol egy Budapesten egy átlagos használt lakás átlagos ára tavaly 35,3 millió forint volt.
Ha a dinamikát nézzük, akkor a használt lakások ára 2013 utolsó negyedév és 2020 utolsó negyedév közt a KSH szerint 110%-kal nőtt országosan, míg a nettó átlagkereset ugyanezen évek közt 79%-kal. Persze ha a 2008-as ingatlanár csúcshoz viszonyítunk akkor 12 év alatt valóban gyorsabban nőtt az átlagkereset, mint a lakásárak. De a 2008-as csúcs is egy hitelből felpumpált ingatlanpiaci lufi volt egy válság előtti csúcson.
Nem panaszkodom, de épp ezért írtam, h reális fizetésmaggal számoltam. Szoba-hal 55m2 -t vettünk 2010-ben 6,1-ért. Most ez 14-16 között menne (30 % os alku sem ritka az ingatlanos szerint!). Hozzáteszem, elismerem, h van olyan is, h másnak nem emelkedett a bére annyit. A Te számításodat is el tudom fogadni. Egy dolog biztos; nem egészséges az, h van több olyan ismerősöm is, akiknek van 4-5 lakása. Nyilván árfelhajtó, ahogy az is, h külföldiek vehetnek ingatlant. A termőföldnél még ez nincs meg. Tartok tőle, h az lesz a vége, mint az usa-ny euban; magánkézben 8-16%-nyi ingatlan van csupán. Ezért mondom, h igazán szabad csak a paraszt ember lehet; nincs főnöke, nem rúgják ki, de ha mégis, akkor is van miből éljen és van hol aludjon.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Nagyon sok ember csak ezt tudja megfizetni és a helyzet nem lesz jobb. Jobban emelkednek a lakás árak mint a fizetés ergó a panelra még sokáig lesz kereslet.
Mondjuk en falra maszok az ilyen panelproliktol, kajakra azt hiszik hogy valami szuper helyen laknak es falun csak vajoghazak vannak. Ilyen Szomszedok film elott keszult odukban elnek es azt hiszik meger vagy 30 milliot ugy hogy azota hozza se nyultak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Pedig egy új panelprogram lassan nem ártana. Kicsit átgondolva, normális minőségből, központi klímával, szigetelve, átgondolt fűtésrendszerrel stb. A jelenlegi lakótelepek előbb-utóbb kifutnak, és valamiben lakni kell akkor is, ha azok lakhatatlanná válnak. Nem tudom elképzelni hogy a 10 emeletes lakótömbök ne kisérnének el minket valamilyen formában a közeli és távoli jövőben is. Persze ezt lehet nem szeretni, de sok esélyt nem adok annak ,hogy lesz más megoldás.
Figyelj, van egy varosi lakasunk, otvenvalahany negyzetmeter, most kitalalta a sok eszkombajn hogy szigetelni kell. Persze a kezelo benne van teljesen mert jo dragan leszigeteli a haveri ceg es igy csurog vissza nekik persze. A hulye Annus neni a foldszinti szoba konyhaban meg boldogan kifizeti. Csak azt nem tudom mit var, 5-6000 a futesszamlaja, nekunk 8000 ugy hogy van benn lako. Mikor ures volt epp csak minimalisra volt nyitva talan meg 1-es fokozaton se a radiator, megis 19 fok volt benn mert korbefutottek. Na most akkor kerdezem ebbol mit akarnak megsporolni? 1000 forintot havonta? Persze Annus neninek xar az ablaka, ugyhogy nem tudom mit var, mert nekunk pl van vagy ossz vissz 12 negyzet kulso falfeluletunk, szerintem az ablak is van annyi... Na mennyi legyen akkor a futesszamla?
Az mar nem izgatja oket hogy 50 eves fonyomocsovek vannak, meg cserelni kene a fo villany betapvezeteket mert nem lehet villanytuzhely a betap miatt 2021-ben, palackoznak a hulyek a negyedikre, istenem... Mikor mondom nalunk falun vagy husz eve nem lattam palackot csak neznek.