A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 177
119 662
113
Neked hányszor kell amúgy elmagyarázni hogy ezt nyomorult Gidránt nem rajkocsinak vettük ? Komolyna mondom kiégek közben, az első bejelentés óta szajkózom bakker és már hivatalosan is el van mondva, hogy NEM rajkocsi hanem (ahogy bakker te is leírod) támogató jármű.
Azért egy rajkocsiba férjen be lőszer, kaja, stb. is. Én még abban sem vagyok biztos, hogy egy Gidrán rajkocsinak alkalmas. Különösen, hogy a könnyűgyalogságnál a mozgékonyság az alapkövetelmény, így a Gidránnak háromnapi ellátmányt is el kellene tudnia vinnie az üzemanyag kivételével! Szerintem ezek egyszerűen túl nagyok, az NMS a megfelelő méret, és egy rajt alkot két NMS, amiben benne van a raj teljes háromnapi ellátmánya is. Az lenne az ideális. A Gidrán a különféle dandárok támogató járműveinek felel meg, nem rajkocsinak! Nem vagyok ebből a szempontból a MRAP híve, egy MRAP jármű nem analóg egy korszerű APC-vel, inkább két kisebb, de fullos 4x4 APC a helyes válasz a kihívásra, benne 4-5 fővel!
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 173
4 978
113
Na számolás következik.
Pályakezdő hdgy nettó fizu 262 000
Ha van neki parancsnoki pótlék az + 11000
Ha van neki középfokú egyéb nyelvvizsgája akkor annak a pótléka (ezt lehet halmozni ha több van a nyelvpótlék maximumáig) 17 000
Ha felsőfoka akkor 28 000.

A lakhatási támogatàs várostól változik 72 000-92000-ig hadnagyként.

Ergó a marha sok nyellvvizsgás pályakezdő sem visz haza 400 nettót a lakhatási támogatással max alulról közelíti de az is ritka.

Számolásodban egy hiba van.

Vegyészmérnöki beo SPEC szds. Ad havi 1 szolgálatot meg 1 heti készenlétet illetve veszélyes munka miatt is jár neki valami minimális pótlék.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and krisss

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 560
113
Neked hányszor kell amúgy elmagyarázni hogy ezt nyomorult Gidránt nem rajkocsinak vettük ? Komolyna mondom kiégek közben, az első bejelentés óta szajkózom bakker és már hivatalosan is el van mondva, hogy NEM rajkocsi hanem (ahogy bakker te is leírod) támogató jármű.
Jójójó. Én kérek elnézést, a rajkocsinak kinéző Gidrán nem rajkocsinak vettük. :hadonaszos:
 
  • Vicces
Reactions: SilvioD

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 560
113
Nekem a hossz eszembe se jutott pedig a 8+2 ülés már a 3 tengelyes méret szokott lenni. 2 tengelyesből egyedül a Bushmaster PMV jut eszembe ami ezt az elrendezést használja, de az 1,5 méterrel hosszabb mint a Gidrán és azért az sem egy bálterem.
Bushmaster_interior.jpg
Ezt mondom. Járművezető, járműpk +4x lövész az ami egy ilyen járműben a maximum és ebben benne van az RCWS irányzója is. Úgy viszont kényelmes!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 884
113
Azért egy rajkocsiba férjen be lőszer, kaja, stb. is. Én még abban sem vagyok biztos, hogy egy Gidrán rajkocsinak alkalmas. Különösen, hogy a könnyűgyalogságnál a mozgékonyság az alapkövetelmény, így a Gidránnak háromnapi ellátmányt is el kellene tudnia vinnie az üzemanyag kivételével! Szerintem ezek egyszerűen túl nagyok, az NMS a megfelelő méret, és egy rajt alkot két NMS, amiben benne van a raj teljes háromnapi ellátmánya is. Az lenne az ideális. A Gidrán a különféle dandárok támogató járműveinek felel meg, nem rajkocsinak! Nem vagyok ebből a szempontból a MRAP híve, egy MRAP jármű nem analóg egy korszerű APC-vel, inkább két kisebb, de fullos 4x4 APC a helyes válasz a kihívásra, benne 4-5 fővel!
Ez nem rajkocsi, mert nem fér bele egy raj.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Meghalt Furkó Kálmán nyugállományú ezredes, 8 danos karatemester, A z MN 3100 mélységi felderítő zászlóalj illetve jogutód alakulat kiképző tisztje.

Életében legenda lett a Seregben. A Néphadseregben a szolnoki MN3100 talán az egyetlen katonai alakulat volt, ahová a sorkatonák nagyon nagy része saját kérésére (sokszor minden ismeretséget megmozgatva) kerül . Vonzotta őket a Furkó Legenda (pláne ha valamilyen harcművészetet űztek) vagy az ejtőernyőzés. De legtöbbször mind a kettő. 43 évesen őrnagyként még oda állt az alakzat élére a közelharc kiképzésen. A kiadott vezényszó az "Utánam" volt. Nem csak tanította a közelharcot, kutatta is a témát.
Nyugodjék békében. Legyen könnyű a föld és örökké kék az ég felette!
Aki ejtőernyős volt, az is marad!

„Aki még egyszer sem hagyta el a repülőgépet
olyan magasságban, ahonnan a városok és falvak
játékszernek tűnnek,
aki még egyszer sem érezte a zuhanás örömét
és feszültségét, a légáramlat erejét a mellén,
nem hallotta a levegő süvítését,
az sohasem érti meg a deszantos
tisztességét és büszkeségét.”
V.F. Margelov hadseregtábornok 1954-1979.-ig a Szovjetunió légideszant csapatainak parancsnoka.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ezt mondom. Járművezető, járműpk +4x lövész az ami egy ilyen járműben a maximum és ebben benne van az RCWS irányzója is. Úgy viszont kényelmes!
Szerintem ezt sokan gondoljuk így, akkor viszont a hátulját meg különválasztani a kabintól és oda lehet pakolni.
FT12%20Dingo%204.jpg

DSCN0150.JPG
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 576
8 174
113
Szép találat, jó cikk, nekem ez új volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 576
8 174
113
"A Magyar Honvédség a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretében a vállalat két
termékének szállítására is szerződést kötött: a maximálisan 11 fő szállítására képes Ejder
Yalçin – Magyarországon Gidrán néven rendszeresítik a típust – páncélozott gyalogsági
harcjárműből, valamint a kisebb, legfeljebb 7 fő szállítására szolgáló NMS járművekből
összesen 250 db beszerzéséről – illetve a későbbiekben a megrendelt mennyiség egy részének magyarországi, kaposvári összeszereléséről és továbbfejlesztéséről − született döntés.
"
Forrás:
Kösz a cikket!
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 576
8 174
113
Volt szerencsém ülni a Gidránba. A 11 fő nem tudom hogy jött ki mert összesen 9 ülés van benne.
Arról nem beszélve hogy a hátsó 4 ülés egymással szemben van és olyan szűk a hely hogy maximum levágott lábú etiópok férnek el 4-en ha nincs cuccuk
Ezek tüzérségi felderítő változatok?