A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
923
2 289
93
Biztos volt már az NKE ponthatárokról szó. Összesen 9 katonai alapképzés van a Hadtudományi és Honvédtisztképző Karon, ebből 3 képzésen (az egyik a katonai vezető) az abszolút minimun (280 pont, 279 ponttal sehova nem vehetnek fel), 2 ehhez közeli (286 - ez levelező - és 288 pont), 3 felvételi határ 300 feletti (326-369 között), és csak egynél 433 pont (NKE-HHK nemzetközi biztonság- és védelempolitikai, államilag finanszírozott).
Nem mondom, hogy az "átkosban" az agysebészet helyett mentek katonának a fiatalok, és voltak bepalizott srácok a tisztek (és tiszthelyettesek) között, de voltak elhivatottak is. Általában hasonló srácok voltak, mint mi, de az biztos, hogy nem kettes érettségi átlaggal.
Tragédia :(

Nem eszik olyan forrón a kását. Kettes érettségi átlaggal nem jöhet össze azért a 280 pont se, de egyébként a képzések jó része eleve olyan, hogy nehezen lehet bármilyen érettségihez kötni az anyagot (ellentétben az egyetemi szakok nagyjával). De oké, lehet tényleg alacsony a beugró, viszont a Honvédtiszti az pont egy olyan kar ahol garantáltan kiesnek a hülyék. Kezdve azzal hogy az NKE az egyetlen egyetem, ahol (legalábbis a honvéd-rendészeti szakokról tudom) ahol nincs csúszás például. Nincs olyan hogy a 3 éves képzést elvégzed akár 5-6 év alatt mint bármelyik másik szakon, legyen az infó, tanár akármi, itt ha valamiből buktál egy vizsgát, van egy utóvizsga lehetőséged aztán repülsz, lehet visszafizetni az eddigi féléveket. A tanulnivaló pedig nem kevés, viszont azt nekik napi tesi, rengeteg gyakorlati kiképzés, alaki stb mellett kell beiktatni, bentlakásos élet, több stressz, kevesebb pihi, amivel egy tiszképzésnek járnia kell. Cserébe full ingyenesen nekik az egész a kajától az utazásig. De nem irigylem őket, pár éve beszéltem egy akkori hallgatóval, egy hónapra elvitték őket határszolgálatba, és azt az egy hónap lemaradást azt a hátralevő időben hozták be, szóval a normál napirend + az elmaradt órák, foglalkozások, tanulnivaló. Szóval én nem tartok tőle hogy hülyék kerülnek ki.
Az meg hogy szokás poénkodni a kopasz hadnagyokról, persze hogy van alapja, de az nem annak a hibája hogy alacsony a ponthatár. Hanem egyszerűen az egyetem soha nem fog adni 20 év szolgálati tapasztalatot egy alakulatnál, mert az nem lehetséges. Majd belejönnek, ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
A civil szektorból vegyészek, vegyészmérnökök, esetleg biomérnökök nem szoktak beesni a VV zászlóaljba?
Én BSC vegyészmérnök diplomával, igaz több mint 20 év munkatapasztalattal keresek kb. 450.000 nettót, úgy hogy a tápláléklánc alján vagyok. Alattam már csak a technikusok és a mosogatók vannak. Ez túlórákkal felmehet nettó 500-ig is. Ezek után szerinted szerinted ki megy katonának? Elárulom, aki már sehová máshová nem kellett és a lábas alján maradt. Ezekből meríthet jelenleg a Honvédség és a BM.

A kormánynak jelenleg nem érdeke a nagyobb mértékű fizetés emelés, mert képzett munkaerőre a civil szférában van szükség a külföldi vállalatoknál, ui ez vonza ide őket, relatíve jól képzett munkaerő a saját országuk bérszívnonalának töredékéért, mindez szakszervezeti cirkusz nélkül. Mert amit fizetnek, az nálunk jó fizunak számít. Ezeknek a külföldi cégeknek az adójától függ az állam, így az az érdekük, hogy a külföldi cégek munkaerő állománya legyen feltöltve, mert ez növeli a termelékenységüket (ezen keresztül a kasszába fizetett céges adó mennyiségét). Ezért az ide került diplomásokat/termelősori dolgozókat nem vegzálják a katonai pálya lehetősőgével (még tartalékosként sem). Hozzánk pl. még soha sem jött senki toborozni a HM-től, pedig Komárom itt van egy köpésre Tatától.

Ez persze meg fogja magát bosszulni már az első félig komoly katonai konfliktusnál is. A Főniék valószínűleg abban reménykednek, hogy a kelet-nyugat szembenállás még 15-20 évig megmarad a pénisz mutogatás szintjén és nem kerül sor komoly megmérettetésre. A haderő létszám problémájának megoldásához ui kellene egy 2,5-ös fertilitási ráta (így a civil szektor sem maradna képzett szakemberek nélkül és a közepesen jókból már jutna a Honvédséghez is).

A probléma az, hogy a Sors/Isten/Történelem (nevezzétek, ahogy jól esik) eddig még soha sem várta meg, hogy szorgos népünk felkészüljön egy megmérettetésre. Szinte minden esetben, a legrosszabb leosztással kellett nekimennünk az aktuális "Szar viharnak". Ennek fényében az, hogy még itt vagyunk és létezünk, szvsz szép teljesítmény. Egyetlen dolog biztat, hogy a nagy számok törvénye alapján jönnie kell jó leosztásoknak is, nem lehet valaki mindíg szopó ágon.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Azért az sem árt, ha már építenek, felújítanak valamit, hogy arra is gondolnak majd, hogy mozgósítás esetén is megfelelő legyen a befogadóképessége egy laktanyának.
Ha lesz mozgósítás akkora számban, kicsi a valószínűsége, de ha mégis akkor iskolák, kollégiumok, állami intézmények sora, nagyobb szállodák lesznek használatba véve. Ha akkora a gond, hogy nyakunkon a háború, akkor ezek a dolgok kisajátításának jogi oldalát le fogják szarni. Megoldják békeidőben civil üzemű létesítményekben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 505
113
Nem eszik olyan forrón a kását. Kettes érettségi átlaggal nem jöhet össze azért a 280 pont se, de egyébként a képzések jó része eleve olyan, hogy nehezen lehet bármilyen érettségihez kötni az anyagot (ellentétben az egyetemi szakok nagyjával). De oké, lehet tényleg alacsony a beugró, viszont a Honvédtiszti az pont egy olyan kar ahol garantáltan kiesnek a hülyék. Kezdve azzal hogy az NKE az egyetlen egyetem, ahol (legalábbis a honvéd-rendészeti szakokról tudom) ahol nincs csúszás például. Nincs olyan hogy a 3 éves képzést elvégzed akár 5-6 év alatt mint bármelyik másik szakon, legyen az infó, tanár akármi, itt ha valamiből buktál egy vizsgát, van egy utóvizsga lehetőséged aztán repülsz, lehet visszafizetni az eddigi féléveket. A tanulnivaló pedig nem kevés, viszont azt nekik napi tesi, rengeteg gyakorlati kiképzés, alaki stb mellett kell beiktatni, bentlakásos élet, több stressz, kevesebb pihi, amivel egy tiszképzésnek járnia kell. Cserébe full ingyenesen nekik az egész a kajától az utazásig. De nem irigylem őket, pár éve beszéltem egy akkori hallgatóval, egy hónapra elvitték őket határszolgálatba, és azt az egy hónap lemaradást azt a hátralevő időben hozták be, szóval a normál napirend + az elmaradt órák, foglalkozások, tanulnivaló. Szóval én nem tartok tőle hogy hülyék kerülnek ki.
Az meg hogy szokás poénkodni a kopasz hadnagyokról, persze hogy van alapja, de az nem annak a hibája hogy alacsony a ponthatár. Hanem egyszerűen az egyetem soha nem fog adni 20 év szolgálati tapasztalatot egy alakulatnál, mert az nem lehetséges. Majd belejönnek, ennyi.
Hidd el nekem bőven jönnek ki hülyék így is, még magasabb ponthatárok mellett is. (Mondjuk az én évfolyamon ponthatára egy pöppet magasabb volt anno)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 824
113
Én BSC vegyészmérnök diplomával, igaz több mint 20 év munkatapasztalattal keresek kb. 450.000 nettót, úgy hogy a tápláléklánc alján vagyok. Alattam már csak a technikusok és a mosogatók vannak. Ez túlórákkal felmehet nettó 500-ig is. Ezek után szerinted szerinted ki megy katonának? Elárulom, aki már sehová máshová nem kellett és a lábas alján maradt. Ezekből meríthet jelenleg a Honvédség és a BM.

A kormánynak jelenleg nem érdeke a nagyobb mértékű fizetés emelés, mert képzett munkaerőre a civil szférában van szükség a külföldi vállalatoknál, ui ez vonza ide őket, relatíve jól képzett munkaerő a saját országuk bérszívnonalának töredékéért, mindez szakszervezeti cirkusz nélkül. Mert amit fizetnek, az nálunk jó fizunak számít. Ezeknek a külföldi cégeknek az adójától függ az állam, így az az érdekük, hogy a külföldi cégek munkaerő állománya legyen feltöltve, mert ez növeli a termelékenységüket (ezen keresztül a kasszába fizetett céges adó mennyiségét). Ezért az ide került diplomásokat/termelősori dolgozókat nem vegzálják a katonai pálya lehetősőgével (még tartalékosként sem). Hozzánk pl. még soha sem jött senki toborozni a HM-től, pedig Komárom itt van egy köpésre Tatától.

Ez persze meg fogja magát bosszulni már az első félig komoly katonai konfliktusnál is. A Főniék valószínűleg abban reménykednek, hogy a kelet-nyugat szembenállás még 15-20 évig megmarad a pénisz mutogatás szintjén és nem kerül sor komoly megmérettetésre. A haderő létszám problémájának megoldásához ui kellene egy 2,5-ös fertilitási ráta (így a civil szektor sem maradna képzett szakemberek nélkül és a közepesen jókból már jutna a Honvédséghez is).

A probléma az, hogy a Sors/Isten/Történelem (nevezzétek, ahogy jól esik) eddig még soha sem várta meg, hogy szorgos népünk felkészüljön egy megmérettetésre. Szinte minden esetben, a legrosszabb leosztással kellett nekimennünk az aktuális "Szar viharnak". Ennek fényében az, hogy még itt vagyunk és létezünk, szvsz szép teljesítmény. Egyetlen dolog biztat, hogy a nagy számok törvénye alapján jönnie kell jó leosztásoknak is, nem lehet valaki mindíg szopó ágon.
A honvédségnél ilyen végzettségel szakbeosztásba szerintem minimum örnagy. (talán kezdésnek százados ameddig ki nem derül hogy éerti e vagy csak papírja van rólla...) tehát olyan 300.000 a kezdő + ugye nyelvizsga (diploma miatt kell lennie) az akkor 330. ABV s ként havi 1 hét készenléti szolgálatot biztos hogy kell adni az ujabb 20-30 e minimum(készenélti szolgálatba ugyan úgy hazamehetsz csak nem ihatsz). (ugye ennek a 3X osa is lehet) 350-360 (ehhez jön még lakhatási támogatás 70e) + egyéb Cafetéria. És igazából tanulnod kell és fönöknek lenni... (ABV s ként anno még pótlék is járt ma nemtudom jár e? az is 20-30e) és ugye cls hiradós pótlék 3 évente 1 vizsgáért cserébe az is pár tízezres.... igazából ha az ember nem szeret túlságosan piázni és havi 1X elég neki hogy 200 km nél messzebb utazzon.) lehet még többet is keres mint te.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 505
113
A honvédségnél ilyen végzettségel szakbeosztásba szerintem minimum örnagy. (talán kezdésnek százados ameddig ki nem derül hogy éerti e vagy csak papírja van rólla...) tehát olyan 300.000 a kezdő + ugye nyelvizsga (diploma miatt kell lennie) az akkor 330. ABV s ként havi 1 hét készenléti szolgálatot biztos hogy kell adni az ujabb 20-30 e minimum(készenélti szolgálatba ugyan úgy hazamehetsz csak nem ihatsz). (ugye ennek a 3X osa is lehet) 350-360 (ehhez jön még lakhatási támogatás 70e) + egyéb Cafetéria. És igazából tanulnod kell és fönöknek lenni... (ABV s ként anno még pótlék is járt ma nemtudom jár e? az is 20-30e) és ugye cls hiradós pótlék 3 évente 1 vizsgáért cserébe az is pár tízezres.... igazából ha az ember nem szeret túlságosan piázni és havi 1X elég neki hogy 200 km nél messzebb utazzon.) lehet még többet is keres mint te.
Hú de nagyon nem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 824
113
20 év munkatapasztalattal fix hhogx neem hadnagyi rendfokozatot dobnának fel neki és nem olyan beoba tennék mint aki most szabadult a sulibol (de még 10 év tapasztalattal sem) pláne ABV munkakörbe. késszenlétet meg nem úszná meg az hétszentség azt meg fizetik tehát nyugodtan beleszámolható.
van egyáltalán abv szak az egyetemen mármint gimiből szabadultaknak?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 824
113
Ha jóltudom csak szaktanfolyam van amihez kell egy diploma. (tehát még lehet a beosztás miatt plusz is jár ha a tanfolyamot elvégzi)
abv (93) nagyjábol olyan mint a geosz (egy társasházra való parketta)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 505
113
Nagyon attól függ milyen beosztás van és hol, de helyből őrnagyit nem fog kapni hiába van neki 10 év tapasztalata (környezetmérnök 3 diplomával is csak hadnagy lett akit ismerek) és töredéke a készenléti és egyéb szolgálat is. a készenléti szolgálati díj még mindig csak 1000 forint/nap.
Szóval amit leírtál az az olyan szinten optimista lehetőség, hogy nem is létezik.
Jogászt és információvédelmi hekkert tudok aki magasabb rendfokozatban kezdett.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 824
113
Nagyon attól függ milyen beosztás van és hol, de helyből őrnagyit nem fog kapni hiába van neki 10 év tapasztalata (környezetmérnök 3 diplomával is csak hadnagy lett akit ismerek) és töredéke a készenléti és egyéb szolgálat is. a készenléti szolgálati díj még mindig csak 1000 forint/nap.
Szóval amit leírtál az az olyan szinten optimista lehetőség, hogy nem is létezik.
Jogászt és információvédelmi hekkert tudok aki magasabb rendfokozatban kezdett.
A hiány szakirányokon a 100adost diplomásoknak munkatapasztalattal azért kidobják (lásd katona orvosok geoszosok) A petőfibe én hadnagyot nemigen láttam. (az abv sek késszenléti díja szerintem kicsit magasabba a radarosoknál egyszer belementünk a pénzbe épp amikor a határon vóltam velük és ők is jobban kerestek mint szerinted.) Persze hogy beosztástol fugg a jó fizu. de ha kell az ember az azt jelenti hogy van szabad beosztás (ilyen inyenc helyekre) ergo eggyáltalán nem biztos hogy az alja áll be a seregbe inkább az aki jó időbe téved be vagy kap fülest már bentlévőtől hogy mikor hova kell menni/jelentkezni.
inkább az utobbi a befutó szerintem...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 824
113
annyi félparkettát én még életembe nem láttam elötte egyhelyen mint Fehérváron... (és mint írtam amég ki nem derül hogy érti e vagy csak papirja van rólla még nem örnagy)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 505
113
A radarosoknál a sugárzás miatti veszélyességi/szakirányos pótlék van (azt is csökkentették) a készenléti szolgálatok díja egységesen kb 1000 Ft/nap. A személyügyi rendszert nemigen tudod megbaszni.


A hiány szakirányokon a 100adost diplomásoknak munkatapasztalattal azért kidobják (lásd katona orvosok geoszosok) A petőfibe én hadnagyot nemigen láttam. (az abv sek késszenléti díja szerintem kicsit magasabba a radarosoknál egyszer belementünk a pénzbe épp amikor a határon vóltam velük és ők is jobban kerestek mint szerinted.) Persze hogy beosztástol fugg a jó fizu. de ha kell az ember az azt jelenti hogy van szabad beosztás (ilyen inyenc helyekre) ergo eggyáltalán nem biztos hogy az alja áll be a seregbe inkább az aki jó időbe téved be vagy kap fülest már bentlévőtől hogy mikor hova kell menni/jelentkezni.
inkább az utobbi a befutó szerintem...
 
K

kamm

Guest
Nagyon attól függ milyen beosztás van és hol, de helyből őrnagyit nem fog kapni hiába van neki 10 év tapasztalata (környezetmérnök 3 diplomával is csak hadnagy lett akit ismerek) és töredéke a készenléti és egyéb szolgálat is. a készenléti szolgálati díj még mindig csak 1000 forint/nap.
Szóval amit leírtál az az olyan szinten optimista lehetőség, hogy nem is létezik.
Jogászt és információvédelmi hekkert tudok aki magasabb rendfokozatban kezdett.
Igazabol en sec infost ket esetben tudok elkepzelni:
1. szarra hekkelhet amugy illegalis dolgokat, de itt legalisan, azaz valoszinuleg fiatalabb korosztaly, nem mgmt meg, egy felkorrekt fizu eleg neki
2. tapasztalt szakember, sanszosan szarik a rendfokozatra, viszont meg kell fizetned... utobbihoz muszaj a rendfokozat? avagy lehetnek polgari alkalmazottkent jobban fizetve?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 505
113
Igazabol en sec infost ket esetben tudok elkepzelni:
1. szarra hekkelhet amugy illegalis dolgokat, de itt legalisan, azaz valoszinuleg fiatalabb korosztaly, nem mgmt meg, egy felkorrekt fizu eleg neki
2. tapasztalt szakember, sanszosan szarik a rendfokozatra, viszont meg kell fizetned... utobbihoz muszaj a rendfokozat? avagy lehetnek polgari alkalmazottkent jobban fizetve?
A jobb fizuhoz kell a rendfokozat és baromi nagy beosztási pótlékot is kapnak most pont emiatt, az EÜ-sökkel együtt.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 824
113
ABV nál nem 24 es a késszenlét hanem 12 a 12 óra jobban fizet mint a 24/ami valóban még mindig 1000 ft/nap sajnos (talán még valami 8 órás késszenlét is van abv nél de ebbe nem vagyok biztos)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 824
113
Kell a bérfejlesztés félre ne értsd (de vannak olyan helyek a rendszerbe amik viszont csak kihalásos alapon tölthetőek be) nem véletlen az ilyen helyeken a jó beosztásból adódoan a fizetés is jó. (és az ABV pont egy ilyen szerepkör)
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 177
5 018
113
A honvédségnél ilyen végzettségel szakbeosztásba szerintem minimum örnagy. (talán kezdésnek százados ameddig ki nem derül hogy éerti e vagy csak papírja van rólla...) tehát olyan 300.000 a kezdő + ugye nyelvizsga (diploma miatt kell lennie) az akkor 330. ABV s ként havi 1 hét készenléti szolgálatot biztos hogy kell adni az ujabb 20-30 e minimum(készenélti szolgálatba ugyan úgy hazamehetsz csak nem ihatsz). (ugye ennek a 3X osa is lehet) 350-360 (ehhez jön még lakhatási támogatás 70e) + egyéb Cafetéria. És igazából tanulnod kell és fönöknek lenni... (ABV s ként anno még pótlék is járt ma nemtudom jár e? az is 20-30e) és ugye cls hiradós pótlék 3 évente 1 vizsgáért cserébe az is pár tízezres.... igazából ha az ember nem szeret túlságosan piázni és havi 1X elég neki hogy 200 km nél messzebb utazzon.) lehet még többet is keres mint te.

CLS/híradó ABV pótlékról még nem hallottam. De az teljesen igaz hogy lakhatási támogatàssal egy pàlyskezdő hadnagy is 400.000 at hazavisz.

Valaki írta hogy csak a hülyék jönnek. Hát én ismerek párat hát néhàny cég nagyon örülne ha nàluk dolgozna. Persze az egyetem utàn 200 nettó alatti fizuval akartàk felvenni.Meglepődtek hogy inkább katona lett. Persze most már jobb fizut is adnànak neki de hát ez a hajó elment.


igaz történet csak hogy ne mindig a sereg legyen a hülye :)