A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 658
46 645
113
Huszár, a kérdés sosem az volt hogy mennyi idő alatt lehetne megvalósítani/elérni a célokat, a jelenlegi helyzetről beszélünk mert azt hiszi hogy van itthon olyan a helyzet hogy simán eltudunk rakni laktanyába 5-10.000 külföldi katonát amikor hát... jelenleg a laktanyáink sajnos nincsenek hát...mondjuk úőgy hogy fogadóképes állapotban
értem mit mondasz, sőt, ha úgy kívánja a helyzet őicivel kevesebb mint egy év alatt fullos laktanyát lehetne felhúzni a semmiből
Én végig arról beszéltem, hogyha azt mondaná holnap az Országgyűlés, hogy 2022 július 1-ével újraintíják a sorkatonai szolgálatot, az első 5-10.000 fővel, minimum , akkor addigra állna egy vadiúj gyakorló pálya, egy korszerű lőtér, és egyszerre ennyi főre a szállást, és az ellátást biztosító épületek.
Ha mindezt március 1-el kellene elindítani, akkor arra is tudnék minimum 2 opciót a jelenlegi infra felhasználásával.
Persze, nagy feladat lenne, de akkor is meg tudnánk csinálni.
Én simán és pofátlanul átvenném a finn rendszert.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 007
14 090
113
Én végig arról beszéltem, hogyha azt mondaná holnap az Országgyűlés, hogy 2022 július 1-ével újraintíják a sorkatonai szolgálatot, az első 5-10.000 fővel, minimum , akkor addigra állna egy vadiúj gyakorló pálya, egy korszerű lőtér, és egyszerre ennyi főre a szállást, és az ellátást biztosító épületek.
Ha mindezt március 1-el kellene elindítani, akkor arra is tudnék minimum 2 opciót a jelenlegi infra felhasználásával.
Persze, nagy feladat lenne, de akkor is meg tudnánk csinálni.
Én simán és pofátlanul átvenném a finn rendszert.










Szinte nagyságrendi probléma van a fizetéssel! ...és --értelemszerűen-- az ezért elvárható teljesítménnyel!

A civil élet hasonló helyzetben bevált példái alapján "össze-LGOzva" a kettő(követelmény-díjazás) "árú-kapcsolásos" emelése az eredményes megoldás,valami ehhez hasonló PL:

  1. a (beosztáshoz) valóban szükséges fizikai követelmények meghatározása, és azok valós számonkérése,
  2. az ezért járó havi 130e bruttó fizetésemelés,
  3. az ennek eléréséhez szükséges (kb. 6 hónapos) idő és felkészülési feltételek (élelmiszer pótlék, edzésre szükséges idő, eszközök) biztosítása
  4. +ami fontosat kihagytam, egyebek címszó alatt...
Ilyen közelítőleges arányoknál a jelenlegi fizetések mellett már reálisabban várható érdeklődők jelentkezése is --akikkel szemben lehet elvárásokazt támasztani-- és nem főleg a "maradékból" lehetne gazdálkodni.

U.i: A hat hónapos gyorsított testépítő/kiképzés/oktatás alatt a (társadalmi) "maradékból" is lehetne jó eredményt kihozni, ha a sikertelen és sikeres közti fizetés és társadalmi megbecsülési kontraszt jól van megválasztva!!!
(Nem) Meglepő módon ez már a "megboldogult" sorkatonai szolgálatra kezd hasonlítani... :rolleyes: :oops: :cool:

U.I.: Az új katonai Főnök (jól seper majd, reméljük...), kb ez utóbbi a motivációs mechanizmos mentén tud csak sikert elérni, mert így az elvesztett társadalmi csoportból tud(na) állományt építeni. A többi forrás a civil gazdaság rovására menne, onnan vonva el jelentős értéktermelő erőket, pont azokat csoportosítva át (képletesen) az erőforrás ffogyasztó(honvédelem) részre.

Ennek a módját kellene kidolgozni Romolusznak, enélkül csak látszat-eredményeket fog tudni felmutatni.
Leegyszerűsítve: a korábbi és a jelenlegi finn sorkatonaságnak kellene egy "önkéntes" változatát kidolgozni, ahol a jelenlegi társadalmi és anyagi érdekeltségek figyelembevételével kidolgozott követelményrendszer segítségével a jelentkezéskor kevésbé alkalmas --a későbbiek során valószínűleg veszteség rovatba kerülő-- embereket "épít" újjá.

Romolusz ilyen szakirányú végzettségét említette valaki korábban, vagyis (kemény) szakmai feladatott kapott, "némi" belső, szak-bürokratikus ellen széllel... :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:


.
 
Last edited:

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 737
6 618
113
Én végig arról beszéltem, hogyha azt mondaná holnap az Országgyűlés, hogy 2022 július 1-ével újraintíják a sorkatonai szolgálatot, az első 5-10.000 fővel, minimum , akkor addigra állna egy vadiúj gyakorló pálya, egy korszerű lőtér, és egyszerre ennyi főre a szállást, és az ellátást biztosító épületek.
Ha mindezt március 1-el kellene elindítani, akkor arra is tudnék minimum 2 opciót a jelenlegi infra felhasználásával.
Persze, nagy feladat lenne, de akkor is meg tudnánk csinálni.
Én simán és pofátlanul átvenném a finn rendszert.
addig Te nem készíted fel az ellátórendszert , te jóég ,5-10.000 fő? főleg nem :D jeesszsus ember :D
természetesen azért érdekelne hogy oldanád meg :)
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 401
14 462
113
Bocs, nem értem mire célzol.
Arra, hogy pár éve kb a semmire volt pénz magyar honvédség szinten.

Hogy volt olyan évem amikor nem volt lövészetem. Mert nem volt pénz.

Hogy volt olyan év amikor a század btr állományából 6 tudott elindulni,mert csak annyiban volt működőképes aksi. Mert nem volt pénz.

Hogy külszolgálatba 1db bakancsot kaptál. Mert nem volt pénz.

Hogy külszolgálatban nem mindenki kapott kevlár sisakot, csak akiknek a levedlett holland jutott. Mert nem volt pénz.

Hogy külszolgálatban levedlett amcsi járművekkel jártál. Jóesetben. Mert nem volt pénz.

Hogy a megépített zsír új legénység szállásra már nem jutott ágyra pénz, így régi szar ágyakkal rakták téli. Mert nem volt pénz.

Hogy elajándékozgattuk, meg kivontuk a rendszerből az eszközeinket, mert fentartani sem nemhogy használni nem volt pénz.
Ja. Mert nem volt pénz.

A gripen pilóták az éves mennyiséget sem repülték le amit lehetett volna.
Mert nem volt pénz.

Szóval emellett, hogy gondolod elhagyatott, már amúgy is lepusztult laktanyák, fenntartását?

Ez nem igénytelenség.

Afgánnal meg ne hasonlítsd össze a magyart. :hadonaszos:
Még akkor sem ha idézel valakit.

Szóval arra céloztam, hogy ezeket az évtizedeket nem lehet pár év alatt bepótolni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 385
27 537
113
Emlekeim szerint a sorkotelesseg itthon akkor kapta a vegso tordofest, amikor talan szakadtszallason kitort a tbc, rutinbol sikerult MMH szinten lereagalni es par sorkqtona bele is halt.
Szoval meg elvi szinten is csak akkor erdemes beszelni visszaallitasrol, ha a tokeletes feltetelek mar adottak.
Meg nem tartunk ott.
Agyhártyagyulladás volt Kalocsán. Az utolsó előtti eresztés lettem volna és a polgári szolgálatba menekültem a járvány elől. Szóval nem tbc volt, de komoly tényezője volt ez az eltörlésnek akkor!
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 007
14 090
113
Arra, hogy pár éve kb a semmire volt pénz magyar honvédség szinten.

Hogy volt olyan évem amikor nem volt lövészetem. Mert nem volt pénz.

Hogy volt olyan év amikor a század btr állományából 6 tudott elindulni,mert csak annyiban volt működőképes aksi. Mert nem volt pénz.

Hogy külszolgálatba 1db bakancsot kaptál. Mert nem volt pénz.

Hogy külszolgálatban nem mindenki kapott kevlár sisakot, csak akiknek a levedlett holland jutott. Mert nem volt pénz.

Hogy külszolgálatban levedlett amcsi járművekkel jártál. Jóesetben. Mert nem volt pénz.

Hogy a megépített zsír új legénység szállásra már nem jutott ágyra pénz, így régi szar ágyakkal rakták téli. Mert nem volt pénz.

Hogy elajándékozgattuk, meg kivontuk a rendszerből az eszközeinket, mert fentartani sem nemhogy használni nem volt pénz.
Ja. Mert nem volt pénz.

A gripen pilóták az éves mennyiséget sem repülték le amit lehetett volna.
Mert nem volt pénz.

Szóval emellett, hogy gondolod elhagyatott, már amúgy is lepusztult laktanyák, fenntartását?

Ez nem igénytelenség.

Afgánnal meg ne hasonlítsd össze a magyart. :hadonaszos:
Még akkor sem ha idézel valakit.

Szóval arra céloztam, hogy ezeket az évtizedeket nem lehet pár év alatt bepótolni.

Ami elmaradáshoz a jelenlegiek is hozzácsaptak egy --most nagyon sokba milliárdba kerülő-- 10 évet!
...és végre csinálhatnának már a katonai területen végre valamit jól, nem csak kicsit sz@rul, a korábbi nagyon sz@rra hivatkozva!!!

Egy Varga Mihály, Matolcsy, Szíjjártó kellene ide is mert saját politikai mozgásterük alatt "vágják a fát", ami haderő építési "eredményeket" a sorozatban elbukott háttéralkuk mutatnak.
..minden --iszonyú áron elért-- eredmény ellenére!!!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 401
14 462
113
Ami elmaradáshoz a jelenlegiek is hozzácsaptak egy --most nagyon sokba milliárdba kerülő-- 10 évet!
...és végre csinálhatnának már a katonai területen végre valamit jól, nem csak kicsit sz@rul, a korábbi nagyon sz@rra hivatkozva!!!

Egy Varga Mihály, Matolcsy, Szíjjártó kellene ide is mert saját politikai mozgásterük alatt "vágják a fát", ami haderő építési "eredményeket" a sorozatban elbukott háttéralkuk mutatnak.
..minden --iszonyú áron elért-- eredmény ellenére!!!
???
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 737
6 618
113
Ami elmaradáshoz a jelenlegiek is hozzácsaptak egy --most nagyon sokba milliárdba kerülő-- 10 évet!
...és végre csinálhatnának már a katonai területen végre valamit jól, nem csak kicsit sz@rul, a korábbi nagyon sz@rra hivatkozva!!!

Egy Varga Mihály, Matolcsy, Szíjjártó kellene ide is mert saját politikai mozgásterük alatt "vágják a fát", ami haderő építési "eredményeket" a sorozatban elbukott háttéralkuk mutatnak.
..minden --iszonyú áron elért-- eredmény ellenére!!!
he? mit akarsz most mondani?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 395
7 921
113
Csak pár gondolat az elhangzotakhoz:
-Egy elhibádzott döntés volt hogy mindent megszüntettek. A fürdővízzel kiöntőtték a gyereket is. (nem teljesen megszüntetni kellett volna hanem önkéntes alapon évi 1000-2000 főt behívni "becsalogatni" mert akkor még volt szufla a rendszerben.
-Ha kevés a kapacitása a rendszerednek igazits rajta. Pl létszámproblémára végrehajtó állományra a középiskolai honvéd alapismeretek már egy jó irány. Igaz itt az önkéntes katonai szolgálat il tartalékosságba menne el az irány szerintem. (válalás szempontjábbol) (itt nem a honvéd középiskolákra gondolok az más kategoria)
-Miért nem lehetne a honvédségnek is más irányba pl katasztrófavédelem,rendvédelem irányába nyitni Pl középiskolai szinten. Honvédelmi-katasztrófavédelmi-rendvédelmi alapismeretek. A nebulokra bizva a választást. Tudom hogy necces. De nézzük másik oldalát is. Legalább lenne egy bázisod amikor ha gáz van már félig meddig el tudsz érni. Igaz ez csak suli után vagy betöltött 18 életév után lehetne mozgositani őket.
-Önkéntes katonai szolgálat nem rossz ötletnek látom de szerintem foghíjas még. Pl a juttatások terén. Némi pluszokat lehetne adni még. Igaz a két hónap után. Remélem egy két év alatt már valahogy kiforja magát.
- Új laktanyát csak úgy érdemes nyitni ha már van egy alap létszámbázisod az adott környezetben. Pl Borsodban-Baranyában.................. Valjuk be semmire nem lehetne nyitni. Viszont a semmiről se lehet kezdeni. Pl Miskolc-Pécs-Szigetvár-stb......... a minimális alapokat meg kell teremteni. Lásd Nyíregyházát. Ha van alap akkor jobban lehetne embereket is beszervezni az adott környékről. Ha már van embered akkor el lehet gondolkodni hogy kéne egy kisebb laktanya. Ha van már laktanya akkor lehet mélyebben építkezni. Kiképzés,felkészítés,humánilag stb..... minimum zl szintig. Tovább nem szabadna mert erőforrásilag ahhoz már rengeteg mindenre szükség lehet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 413
34 284
113
Csak pár gondolat az elhangzotakhoz:
-Egy elhibádzott döntés volt hogy mindent megszüntettek. A fürdővízzel kiöntőtték a gyereket is. (nem teljesen megszüntetni kellett volna hanem önkéntes alapon évi 1000-2000 főt behívni "becsalogatni" mert akkor még volt szufla a rendszerben.
-Ha kevés a kapacitása a rendszerednek igazits rajta. Pl létszámproblémára végrehajtó állományra a középiskolai honvéd alapismeretek már egy jó irány. Igaz itt az önkéntes katonai szolgálat il tartalékosságba menne el az irány szerintem. (válalás szempontjábbol) (itt nem a honvéd középiskolákra gondolok az más kategoria)
-Miért nem lehetne a honvédségnek is más irányba pl katasztrófavédelem,rendvédelem irányába nyitni Pl középiskolai szinten. Honvédelmi-katasztrófavédelmi-rendvédelmi alapismeretek. A nebulokra bizva a választást. Tudom hogy necces. De nézzük másik oldalát is. Legalább lenne egy bázisod amikor ha gáz van már félig meddig el tudsz érni. Igaz ez csak suli után vagy betöltött 18 életév után lehetne mozgositani őket.
-Önkéntes katonai szolgálat nem rossz ötletnek látom de szerintem foghíjas még. Pl a juttatások terén. Némi pluszokat lehetne adni még. Igaz a két hónap után. Remélem egy két év alatt már valahogy kiforja magát.
- Új laktanyát csak úgy érdemes nyitni ha már van egy alap létszámbázisod az adott környezetben. Pl Borsodban-Baranyában.................. Valjuk be semmire nem lehetne nyitni. Viszont a semmiről se lehet kezdeni. Pl Miskolc-Pécs-Szigetvár-stb......... a minimális alapokat meg kell teremteni. Lásd Nyíregyházát. Ha van alap akkor jobban lehetne embereket is beszervezni az adott környékről. Ha már van embered akkor el lehet gondolkodni hogy kéne egy kisebb laktanya. Ha van már laktanya akkor lehet mélyebben építkezni. Kiképzés,felkészítés,humánilag stb..... minimum zl szintig. Tovább nem szabadna mert erőforrásilag ahhoz már rengeteg mindenre szükség lehet.
ez a terv kb. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 658
46 645
113
addig Te nem készíted fel az ellátórendszert , te jóég ,5-10.000 fő? főleg nem :D jeesszsus ember :D
természetesen azért érdekelne hogy oldanád meg :)
Ha ilyen szoros lenne a határidő, akkor szépen elmennék a Brit Hadsereghez, és a korábban berendelt inkurencia pakknál eggyel nagyobb (értsd több elemű) csomagot rendelnék kezdetnek kb. 40-50.000 főre. Náluk még talán elsővonalas cucc is lenne ennyi... (most majdnem ennyivel csökkentik az aktív állományt)
Ez adna annyi időt, hogy felpörögjön, és magához térjen a hazai gyártói bázis. A brit gyakorló meg már úgy sem lenne talán kirívó a MH-n belül a szemnek.
Azt kell hogy mondjam, hogy ebben az esetben a HM helyében pofátlanul ki kellene használni a NER "áldásait" - amolyan cél szentesíti az eszközt alapon -, mert mondjuk a kivitelezés időtényezőiben igen komoly előnyt jelent, ha nélkülözni lehet a komoly pályáztatást.
Ha jövő tavaszra kell állnia egy teljes kiképző tábornak, akkor én azt szemrebbenés nélkül felhúznám a bakonyi kiképző terület valamelyik szegletében. Akár úgy is, hogy mondjuk a gyulafirátóti építkezés mellé telepítem (minden civil tiltakozás ellenére is!). Hja és simán konténertábort pakolnék ki. Mondjuk a szétszerelt és áttelepített kiskunhalasi járványkórház (reméljük nem lesz már rá szükség) elemeinek felhasználásával.
Az étkeztetést kezdetben kiadnám külsős cégnek. Nagy bizniszre lenne jelentkező - bőven!
A most beszerzésre kerülő Role 2-es kórházak meg mehetnének a területre. Ha már megvettük őket, akkor legyen haszna is.

A másik opcióm, az, hogy a szentendrei bázisból (azt ismerem) kiköltöztetem a jelenleg benne lévőket. Ugyan kellene bővíteni némileg, de rendelkezésre áll Csobánka, és Izbég a kiképzésre. Természetesen, mindkettőt a központi laktanyával párhuzamosan fel kellene újítani, és némileg kibővíteni. A szentendrei bázison van hely bővülésre. Én mondjuk a területen lévő Kossuth lőteret is beáldoznám. Azzal valami 10ha-nyi terület szabadulna fel, de a Duna felé is vannak kihasználatlan területeik.
Építkezésre sima előregyártott elemű csarnokrendszereket alkalmaznék.
A fenti számokat (5-10.000 főt) 2 turnusra kell bontani (6-6 hónap), így csak fele mennyiségű emberről kell gondoskodni egyszerre.

Szentendrének lenne olyan előnye, hogy az elhelyezkedése miatt talán könnyű lenne a kiképző állományt mindenhonnan összetrombitálni.
Esetleg lehetne olyan módszert alkalmazni, hogy a jelenlegi alakulatok a kiképzőket delegálják. Olyan fizut kapnának, mintha külszolgálaton lennének. (Most talán különben is kevesebb lesz a külszolgálat)
A soresz zászlóaljak pedig egymással versenyezhetnének az elért eredmények alapján. A győztes zászlóaljak kiképzőinek extra juttatás is járhat, az erkölcsi dicsőség mellett.
 
K

kamm

Guest
Nem akarok senkit megserteni, mondjuk ugy, hogy szerintem elobb kerdezzetek meg par huszevest, hogy mit szolnanak a sorkotelezettseg visszaallitasahoz, mielott eltervezitek a jovojuket... :p

Teljesen remenytelen otlet a kozeljovoben ilyesmivel erolkodni, azzal gyakorlatilag a MH lassan-lassan pozitivba fordulo arculatat vagnad haza pillanatok alatt, a politikai inga ellenmozgasanak hatasairol nem is beszelve.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 658
46 645
113
Nem akarok senkit megserteni, mondjuk ugy, hogy szerintem elobb kerdezzetek meg par huszevest, hogy mit szolnanak a sorkotelezettseg visszaallitasahoz, mielott eltervezitek a jovojuket... :p

Teljesen remenytelen otlet a kozeljovoben ilyesmivel erolkodni, azzal gyakorlatilag a MH lassan-lassan pozitivba fordulo arculatat vagnad haza pillanatok alatt, a politikai inga ellenmozgasanak hatasairol nem is beszelve.
Tudod, hogy van mifelénk az a mondás, hogy "kecske se menne a vásárba, ha nem csapkodnák a seggét"... :rolleyes:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 407
113
Hát így biztosan nem fog, és nem is szabad így gondolkodnia egy állami vezetőnek. Üljön az akár a HM-ben, vagy méginkább a PM-ben. :)
Ha most kifizetsz 100Mrd HUF összeget fizetésemelésre, akkor azt jövőre, meg azután, meg azután is ki kell fizetned. Persze mindezt folyamatosan emelkedő mértékben. Arról nem is beszélve, hogy az a 100Mrd igen gyorsan eltűnik, ha a jelenlegi állományt is részesíteni kell belőle, ráadásul érdemeinek és csillagjainak arányában.
Egy hipermodern laktanya létrehozása, vagy felújítása után viszont, csak a töredékét kell a fenntartásra költeni.
Fizessünk 100 Mrd-t azért, hogy keveset fizethessünk a katonának?

Nem jó ötlet.
Ha már Miskolcon se lesz elég munkaerő, akkor hol építjük 20 év múlva az új laktanyát 100 Mrd-ert?
Katmanduban?
Nem ez a megoldás.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 407
113
Szerintem most jó az időpont a költözésre, hisz minden laktanyát fel kell újítani teljesen. Szerintem nem felújítani kéne hanem költözni
Persze nem minden laktanyának de Tatának meg Győrnek biztosan. Az egyik mehetne pest 20km-es környékére.
Budapest mellett hol jobb a helyzet?
Mindkét laktanyában több tíz milliárd forintos fejlesztések indultak el.
Hosszú évek előkészítését követően....
Semmit sem nyernénk, de sok pénzt és időt buknánk.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 658
46 645
113
Fizessünk 100 Mrd-t azért, hogy keveset fizethessünk a katonának?

Nem jó ötlet.
Ha már Miskolcon se lesz elég munkaerő, akkor hol építjük 20 év múlva az új laktanyát 100 Mrd-ert?
Katmanduban?
Nem ez a megoldás.
Félreértetted.
Én ezt csak arra írtam, hogy azzal biztosan nem érsz el tartós növekedést a toborzásban, hogy csak drasztikus fizuemelést adsz. Mert ez a pozitív hatás csak egészen addig fog tartani, amíg a piac el nem erodálja az előnyt. Ráadásul - ahogy írtam is - a kifizetés nagy része nem a bővítésre fog elmenni, hanem arra, hogy ne menjen el a jelenlegi állomány.
Szóval hasznosabb szerintem, ha közelebb hozod a munkaerőhöz a munkát, és még esetleg szépen lassan fizut is emelsz....
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 658
46 645
113
Budapest mellett hol jobb a helyzet?
Mindkét laktanyában több tíz milliárd forintos fejlesztések indultak el.
Hosszú évek előkészítését követően....
Semmit sem nyernénk, de sok pénzt és időt buknánk.
Tata esetében már szerintem az is sokat segítene, ha a dandár fele elköltözne. Tüzérek, harckocsizók maradnak. Lövészek, páncéltörők mennének.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 413
34 284
113
igazából tata és bp autóval nics egy óra sem. sokat segítene viszont az tény egy budapesti száló (legénységi altiszti tiszti) és bszos szállítás. valami olyan helyre lenne jó a helyörség ami ezt a kevesebb mint 1 órát nem növelné meg drasztikusan viszont viszonylag könnyen elérhető lenne onnan bp forgalmasabb része.
vonattal sincs 1 óra ha jóra száll az ember bp srácok akik vasutállomáshoz közel laktak jártak vele napi szinten... (tehát megálló mellé sem lenne rossz egy szálló és a tatai vasutállomásról busszal be a helyörségbe.) esetleg MH biciki
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány