A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ez mondjuk kemény:
IMG-20210830-061924.jpg
És a "Leguán hídvető" már szart se ér? Az MTU-55-ös alá írt "Egy Leguan hídvető" már smafu?

Csak mondom, hogy két szerzője volt a cikknek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 070
113
Szóval @Terminator , nem gondolom, hogy az lenne. Tévés nyilatkozatokban öltönyös szükségszerűen, de itt egy képanyaggal is bíró(talán a kérésére pont ezért) lazább rádióbeszélgetésben lazán ebben pózolt. Nem sok helyen van szerintem, hogy egy ilyen szintű pozícióból valaki így együtt él egy rakás fórumozó random arccal és folyamatosan komoly nyilatkozatokban is elismerően kikacsintgat felénk.

Ez a póló így mégha csak póló is, magának a HTKA-nak elismerés és hírnév. Nem a Rheinmetall virított rajta, vagy a saját arcképe és egyben elég jó belépő volt, hogy valóban olvas minket(egyértelmű volt nekem).

Ha rajta múlik, szerintem lesz akinek lesz komolyabb szerepe és esélyesnek tartom, hogy lesz Maróth-HTKA találkozó egyszer.

Most süt a nap, mondjuk hideg van, de jobb kedvvel azért gondold át. :rolleyes:
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 618
5 333
113
Szóval @Terminator , nem gondolom, hogy az lenne. Tévés nyilatkozatokban öltönyös szükségszerűen, de itt egy képanyaggal is bíró(talán a kérésére pont ezért) lazább rádióbeszélgetésben lazán ebben pózolt. Nem sok helyen van szerintem, hogy egy ilyen szintű pozícióból valaki így együtt él egy rakás fórumozó random arccal és folyamatosan komoly nyilatkozatokban is elismerően kikacsintgat felénk.

Ez a póló így mégha csak póló is, magának a HTKA-nak elismerés és hírnév. Nem a Rheinmetall virított rajta, vagy a saját arcképe és egyben elég jó belépő volt, hogy valóban olvas minket(egyértelmű volt nekem).

Ha rajta múlik, szerintem lesz akinek lesz komolyabb szerepe és esélyesnek tartom, hogy lesz Maróth-HTKA találkozó egyszer.

Most süt a nap, mondjuk hideg van, de jobb kedvvel azért gondold át. :rolleyes:

Ha leveszed a rózsaszín szemüveget 2 percre, és megpróbálod más szemszögből is elképzelni, van azért esély @Terminator meglátására is
 
  • Dühítő
Reactions: pöcshuszár

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Inkább tűnik ez a póló úgy mint valami fricska az "internet népének"...
Én nem igy gondolom, keresik a komunikációs lehetőségeket, mert "el kell adni" a haderőfejlesztést az adófizetőknek is...(ha visszaemlékszel a tavaszi dolgokra).
Bochkorékat is pl. Maróth kereste meg,...
...ami a nyilvános "szakmai" célközönséget illeti, akkor pedig a HTKA egy megkerülhetelen pont a térképen. Magas szinten is gyakran innen meritenek, ezt már máshonnan is megerősitették.
Tudom, hogy sokan a "gombokat" várták tőle,...majd eljön az is ;) :D
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Egy csomó komment érkezett a repülőnapos cikkel kapcsolatosan, megpróbálok mindenre egyben válaszolni:
  • Ha valami nincs pontosan a cikkben, az vagy azért van, mert nem tudom, vagy azért, mert még folynak az egyeztetések és a döntéshozók sem tudják és / vagy nem mondták el.
  • A Mission Masterrel kapcsolatosan: elvileg a teljes portfólió érdekli a kormányt, de az önvezető technológia érdekes, nem maguk a Mission Master járművek.
  • Nem veszünk Challengereket, a Challengerek korszerűsítéséhez kapcsolódó K+F-ben való részvételről folynak egyeztetések.
  • SAAB / Gripen: tudtommal több dologról folynak az tárgyalások, a lényege a mostani megállapodásnak annyi, hogy azt fogják kutatni, hogy miben tud Magyarország és a svédek együttműködni. Vagyis most arról fognak beszélgetni a felek, hogy miről tárgyaljanak, mire ebből lesz bármi konkrétum, még évek kérdése.
  • Kikerült a cikkből a Dynamit Nobeles rész. Forgatom a szemem. Erről ennyit tudok mondani.
  • Én is beszélgettem a Gestamen vezetésével a rendszeresítéssel kapcsolatosan, azt vettem le, hogy nyilván van ilyen távlati cél, de ez még nagyon nagyon nagyon hosszú idő és tesztelés kérdése - majd remélhetőleg lesz cikk róla hamarosan.
Ha valami kimaradt, bocsi.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Magas szinten is gyakran innen meritenek, ezt már máshonnan is megerősitették.
Ami azt illeti,az utóbbi években NKE szakdolgozatokban is rendszeresen megjelenik a forrásfelsorolások között a HTKA.....

Más.Majd meglátjuk,milyen lesz ez a fegyvercsalád.Ha jó,nem vetném el.Bren jogai továbbra sincsenek a kezünkben.Amennyiben középtávon visszahozzák a sorozást (nem feltétlen az MHba,de egy sorozett miliciarendszerű területvédelmi erő már elképzelhető),akkor jelentősen megnőhet a lövészfegyver igény.Ha külön fegyvernemként (a la Nemzetörség) szervezik,az be se kavar a MH rendszerébe
Majd meglássuk,majd kiforrja magát-de igen,lehet egy sima pénzlehúzás is a dologbol-majd meglássuk,majd kiforrja magát.....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Hát akad benne. Részletezni nem fogom, mert kirúgnak.
Annyi, hogy a politikai döntésből nem a legrosszabb született, hanem a kompromisszumos.
Neked nem lehet, de szerintem a Lynx az ami politikai döntés volt. (nem kell még csak megerősítened sem)
Nyilvánvalóan politikai döntés, de nem párt-, vagy v. geopolitikai, hanem hadiipari politikai.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Magáról a Zrínyiről beszélek. Te tényleg azt hiszed, hogy Hétfőről Keddre fontos lett a honvédelem? Ha olyan fontos akkor miért a rajzasztalról veszünk IFV-t? Miért nem teszteljük előtte mint az ausztrálok? Miért a török taligát vesszük? Miért a CZ lett? Talán azért mert gyártást is adnak ami fontosabb minden másnál? Mert hidd el, hogy van a török taligánál és a CZ-nél jobb, épp csak azt nem gyárthatjuk. Na akkor melyik a fontosabb?Az ipari vagy a honvédelmi fejlesztés?

Én ürülök a Zrínyinek és ha van is bennem egy kis hiányérzet amiért nem az én preferenciám szerint vásároltunk, attól még látom azt, hogy valóban modern és hatékony dolgokat rendszeresítünk!
Nem gondolom, hogy hülyeségre megy el a pénz, de azt igen, hogy nem lett Hétfőről Keddre fontosabb a honvédelem ügye.
Ebből a szempontból nem jó, hogy rendszeren belül vagy. Kívülről más látszik. A Z program szempontjából ez MOST fontosabb. A hangsúly a MOST-on van!!!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Szóval @Terminator , nem gondolom, hogy az lenne. Tévés nyilatkozatokban öltönyös szükségszerűen, de itt egy képanyaggal is bíró(talán a kérésére pont ezért) lazább rádióbeszélgetésben lazán ebben pózolt. Nem sok helyen van szerintem, hogy egy ilyen szintű pozícióból valaki így együtt él egy rakás fórumozó random arccal és folyamatosan komoly nyilatkozatokban is elismerően kikacsintgat felénk.

Ez a póló így mégha csak póló is, magának a HTKA-nak elismerés és hírnév. Nem a Rheinmetall virított rajta, vagy a saját arcképe és egyben elég jó belépő volt, hogy valóban olvas minket(egyértelmű volt nekem).

Ha rajta múlik, szerintem lesz akinek lesz komolyabb szerepe és esélyesnek tartom, hogy lesz Maróth-HTKA találkozó egyszer.

Most süt a nap, mondjuk hideg van, de jobb kedvvel azért gondold át. :rolleyes:
Szerintem biztos lehetsz benne, hogy pár embernek van személyes kapcsolata is...
Ha jó lesz, rendszeresítik, és 6 év alatt mehet a Bren kukába. Nem az a baj az ellenzőknek, hogy valamit próbálkozunk itthon, az a baj, hogy sikerül megint balfaszkodással megcsinálni. De hát, csak folytatjuk a Mig-29, Szu-22 hagyományt....
Miért kellene a kukába mennie?
Nem ördögtől való, hogy a tartalékosok eltérő felszerelést kapjanak.
Pl. a lengyeleknél málhafelszerelést mást kaptak a tartalékosok.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
És 40 miliárd ft ment a lecsóba? Addig kurva jó lett volna az ak..
Miért, tudjuk, hogy jók lesznek ezek a fegyverek? Erről folyik tegnap óta a diskurzus. Ha ez lett volna az elejétől kezdve tolva, akkor nem lenne Arzenal gyár, ahol ezeket a fegyvereket is le kell majd gyártani. A
Akkor lenne szépen a hagyományos analóg megmunkálású alkatrész, meg a "nincs 2 egyforma fegyver".
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 819
113
A Z program ezen fázisában, azaz most. Neked és a bent lévőknek fő problémája a pénzzel van. Ha tagadod, ha nem, ez a helyzet.
Ez pedig nem MOST lesz megoldva.
Az egyéni felszerelések 2 éven belül rendeződnek. Én pedig akkorra várok egy komolyabb illetményemelést.
Mi az én problémám?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
Egy csomó komment érkezett a repülőnapos cikkel kapcsolatosan, megpróbálok mindenre egyben válaszolni:
  • Ha valami nincs pontosan a cikkben, az vagy azért van, mert nem tudom, vagy azért, mert még folynak az egyeztetések és a döntéshozók sem tudják és / vagy nem mondták el.
  • A Mission Masterrel kapcsolatosan: elvileg a teljes portfólió érdekli a kormányt, de az önvezető technológia érdekes, nem maguk a Mission Master járművek.
  • Nem veszünk Challengereket, a Challengerek korszerűsítéséhez kapcsolódó K+F-ben való részvételről folynak egyeztetések.
  • SAAB / Gripen: tudtommal több dologról folynak az tárgyalások, a lényege a mostani megállapodásnak annyi, hogy azt fogják kutatni, hogy miben tud Magyarország és a svédek együttműködni. Vagyis most arról fognak beszélgetni a felek, hogy miről tárgyaljanak, mire ebből lesz bármi konkrétum, még évek kérdése.
  • Kikerült a cikkből a Dynamit Nobeles rész. Forgatom a szemem. Erről ennyit tudok mondani.
  • Én is beszélgettem a Gestamen vezetésével a rendszeresítéssel kapcsolatosan, azt vettem le, hogy nyilván van ilyen távlati cél, de ez még nagyon nagyon nagyon hosszú idő és tesztelés kérdése - majd remélhetőleg lesz cikk róla hamarosan.
Ha valami kimaradt, bocsi.
Nem buziskodásból, de fasza gyerek vagy hogy első kézből tájékoztatsz, reagálsz! Thx!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Ami azt illeti,az utóbbi években NKE szakdolgozatokban is rendszeresen megjelenik a forrásfelsorolások között a HTKA.....

Más.Majd meglátjuk,milyen lesz ez a fegyvercsalád.Ha jó,nem vetném el.Bren jogai továbbra sincsenek a kezünkben.Amennyiben középtávon visszahozzák a sorozást (nem feltétlen az MHba,de egy sorozett miliciarendszerű területvédelmi erő már elképzelhető),akkor jelentősen megnőhet a lövészfegyver igény.Ha külön fegyvernemként (a la Nemzetörség) szervezik,az be se kavar a MH rendszerébe
Majd meglássuk,majd kiforrja magát-de igen,lehet egy sima pénzlehúzás is a dologbol-majd meglássuk,majd kiforrja magát.....
Kicsit lassan érem magam utól ma, de én is valami hasonlót vízionálok.