• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 567
32 067
113
D7oMHR_X4AAAPNP.jpeg

Itt van :D Jófejek a srácok :D
Örülnek maguknak.Nem az az érdekes,hogy kilótték oldalrol a ZU23mal (Lynx is kilőhető vele oldalrol),hanem hogy könnyen javithatóak a harctéri sérülései.És a Jelcinből jópár ment ott a levesbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Dehogynem.Valójában a Mbombe egy jóval korszerűbb konstrukció,mint a Gidrán.Családelvű,és rugalmas,direkt hibrid háborúra tervezve.Akna,IED és RPG védelme kategóriájában a legjobb (15kg kerék alatt,10kg fenékközép,50kg IED,és minden nem duál fejes RPG gránát).KE védelme igény szerint alakitható,indiaiak a 4est,jordánok a 6os APC változatát vették meg,mindketten körbe 14,5milis AP lőszer elleni védelmi szinttel.A 6ost fel lehet páncélozni akár LvL 6 szintre is-de akkor már csak APC lehet,a páncélsúly lecsökkenti a hasznos terhelhetőséget.Libiában a 6ost bevetették,bevált.1db-ot löttek ki ZU23 gá-val,oldalról-legalábbis ennyiről találtam hiradást.És azt is némi hegesztés után használatba vették,mint zsákmányanyagot.
Ez a marketingje az autonepper zsidonak a Mbombera, tudjuk - ettől még semmi kozuk gepeszethez vagy metallurhyhoz es egy szavat nem hiszem el egy del-afrikai korrupción virágzó neppernek, sorry.
Te valamiert vonzodsz mindenhez ami mogott zsidok vagy izraeliek vannak, ertem, de ettol meg ez jo sansszal egy wzar, amit csak és kizárólag harmadik vilagbelinek számító kleptockraciak meg meg korruptabb araboknak sikerult eladni.
Nem véletlenül.
 
K

kamm

Guest

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 567
32 067
113
Ott a jelcinben az volt az érdekes, hogy a bent ülők megmaradtak.
Valójában rosszabb a védelme a búr vasládánál.Egyszerűen egy avitabb konstrukció @kamm szokásos hülyeségeivel meg nem kell foglalkozni.
Érdekes,hogy a szingapúri nemjuteszembe nevű vasláda szimpatikus volt a fórumközönségnek-pedig az is Paramouth kontrukció,a Maraduer helyi változata.
Ne prekoncepciókat kell figyelembe venni,hanem járművek tulajdonságait.Letojom,hogy ki tervezte,csak jó legyen nekünk.Lehet tőlem muszka,zsidó,jenki,hottentotta eredetű is,csak hasznos legywen és jó.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 544
121 402
113
Valójában rosszabb a védelme a búr vasládánál.Egyszerűen egy avitabb konstrukció @kamm szokásos hülyeségeivel meg nem kell foglalkozni.
Érdekes,hogy a szingapúri nemjuteszembe nevű vasláda szimpatikus volt a fórumközönségnek-pedig az is Paramouth kontrukció,a Maraduer helyi változata.
Ne prekoncepciókat kell figyelembe venni,hanem járművek tulajdonságait.Letojom,hogy ki tervezte,csak jó legyen nekünk.Lehet tőlem muszka,zsidó,jenki,hottentotta eredetű is,csak hasznos legywen és jó.
Valójában ezt csak te állítod (szeretnéld hinni) . A jalcinnál elég sok robbantás, meg kilövés volt és megvédte a bent ülőket.
Az Mbombe-ról meg nincs adat, mert a kutya sem használja.
 
K

kamm

Guest
Valójában rosszabb a védelme a búr vasládánál.Egyszerűen egy avitabb konstrukció @kamm szokásos hülyeségeivel meg nem kell foglalkozni.
Érdekes,hogy a szingapúri nemjuteszembe nevű vasláda szimpatikus volt a fórumközönségnek-pedig az is Paramouth kontrukció,a Maraduer helyi változata.
Ne prekoncepciókat kell figyelembe venni,hanem járművek tulajdonságait.Letojom,hogy ki tervezte,csak jó legyen nekünk.Lehet tőlem muszka,zsidó,jenki,hottentotta eredetű is,csak hasznos legywen és jó.
Mindig beszedes, hogy ha valaki felrajzolja neked, miert lehuzas avagy bukta nagy eséllyel a legújabb szokasos zsidó ajanlatod, akkor nekiallsz lehulyezni a masikat... ez gyakran kulonosen vicces egy sofortol, lasd fuel cell hajtas, ahol Giziket es gozeket is osszekeverted, mikozben minket hulyeztel. :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 567
32 067
113
Valójában ezt csak te állítod (szeretnéld hinni) . A jalcinnál elég sok robbantás, meg kilövés volt és megvédte a bent ülőket.
Az Mbombe-ról meg nincs adat, mert a kutya sem használja.
Csak Libiaba került eddig bevetésre a6os.Nincs elterjedése.Nincs mögötte állami politikai támogatás,mint a török vádak mögött.
És persze a bur csoda is előbb csapatproban bizonyítson,csak utána lehetne rendszerbe akármilyen szimpatikus, előbb bizonyítson a hyakorlatban
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 310
37 019
113
Csak Libiaba került eddig bevetésre a6os.Nincs elterjedése.Nincs mögötte állami politikai támogatás,mint a török vádak mögött.
És persze a bur csoda is előbb csapatproban bizonyítson,csak utána lehetne rendszerbe akármilyen szimpatikus, előbb bizonyítson a gyakorlatban
A gyártó ország (S.A.) épp most süllyed anarchiába - nem érdemes olyan helyről vásárolni, ahonnét nem lehet kiszámítható alkatrészellátással számolni hosszútávon. Az iskolázottabb, nagyobb hozzáadott értékű termelésre képes fehérek szorítják ki az országból, ami a gazdasági összeomláshoz vezet. (Pl. a fekete tanulók 14%-a jut el az érettségiig, míg a fehéreknél ez 65% )
Instabil ország, döglődő had iparral (lásd. Denel csőd) - szóval Dél-Afrikából lehetőleg ne akarjunk venni semmit!
Ha beindul a Gidrán gyár, gyűlik a tapasztalt és know-how, ők is "összelegóznak" egy 6x6-os verziót - már ha van rá igény...
 
K

kamm

Guest
Csak Libiaba került eddig bevetésre a6os.Nincs elterjedése.Nincs mögötte állami politikai támogatás,mint a török vádak mögött.
És persze a bur csoda is előbb csapatproban bizonyítson,csak utána lehetne rendszerbe akármilyen szimpatikus, előbb bizonyítson a hyakorlatban
Inkabb "ugorgyunk" szerintem.

A gyártó ország (S.A.) épp most süllyed anarchiába - nem érdemes olyan helyről vásárolni, ahonnét nem lehet kiszámítható alkatrészellátással számolni hosszútávon. Az iskolázottabb, nagyobb hozzáadott értékű termelésre képes fehérek szorítják ki az országból, ami a gazdasági összeomláshoz vezet. (Pl. a fekete tanulók 14%-a jut el az érettségiig, míg a fehéreknél ez 65% )
Instabil ország, döglődő had iparral (lásd. Denel csőd) - szóval Dél-Afrikából lehetőleg ne akarjunk venni semmit!
Ha beindul a Gidrán gyár, gyűlik a tapasztalt és know-how, ők is "összelegóznak" egy 6x6-os verziót - már ha van rá igény...

Nem ertek hozza, de azert ez a legozastol messze van, ez leginkább a németek meg a Nurol vezetésével történhetne meg, alapvetően a magyarok pénzén (utobbi szerintem siman elengedne a régit, az előbbinek meg minden oké, csak rendeljünk elég peldanyt a korrekt profithoz.) Ez persze nem baj, ha igy is harmada lenne, mint extra 8x8 peldanyok, viszont akkor meg azoknak marad alacsony a szama azaz magasabb a fajlagos ktge. :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 567
32 067
113
A gyártó ország (S.A.) épp most süllyed anarchiába - nem érdemes olyan helyről vásárolni, ahonnét nem lehet kiszámítható alkatrészellátással számolni hosszútávon. Az iskolázottabb, nagyobb hozzáadott értékű termelésre képes fehérek szorítják ki az országból, ami a gazdasági összeomláshoz vezet. (Pl. a fekete tanulók 14%-a jut el az érettségiig, míg a fehéreknél ez 65% )
Instabil ország, döglődő had iparral (lásd. Denel csőd) - szóval Dél-Afrikából lehetőleg ne akarjunk venni semmit!
Ha beindul a Gidrán gyár, gyűlik a tapasztalt és know-how, ők is "összelegóznak" egy 6x6-os verziót - már ha van rá igény...
Még szerencse, hogy a technológiát exportálják,nem a kesztermeket.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 310
37 019
113
Még szerencse, hogy a technológiát exportálják,nem a kesztermeket.
Technológián nekünk is lesz német és török segítséggel.
Ez a Mbombe jármű nem képvisel olyan technológiai színvonalat, amit 5-6 éves távlatban tudnánk "hozni".
Európa tele van járműipari és haditechnikai beszállítókkal - nem látom miért kellene nekünk a széteső Dél-Afrikából technológiát venni.
Ha pedig ennyire jók a szakembereik, akkor adjunk nekik állást és vízumot a Gidrán gyárban! Biztos szívesen lelépnének Afrikából még mielőtt egy zulu horda rájuk gyújtja házat. (Megnéztem jó pár beszámolót, videót arról mi folyik ott - Afganisztán egész biztonságos helynek tűnik Dél-Afrikához képest...)

Ha olcsó csapatmozgató 6x6 páncélos kell, akkor szerintem hazai alapon meg lehet oldani - az évtized második felére leszünk olyan szinten. Az más kérdés, hogy nem nagyon mutatkozik igény erre a HM részéről jelenleg...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 567
32 067
113
Technológián nekünk is lesz német és török segítséggel.
Ez a Mbombe jármű nem képvisel olyan technológiai színvonalat, amit 5-6 éves távlatban tudnánk "hozni".
Európa tele van járműipari és haditechnikai beszállítókkal - nem látom miért kellene nekünk a széteső Dél-Afrikából technológiát venni.
Ha pedig ennyire jók a szakembereik, akkor adjunk nekik állást és vízumot a Gidrán gyárban! Biztos szívesen lelépnének Afrikából még mielőtt egy zulu horda rájuk gyújtja házat. (Megnéztem jó pár beszámolót, videót arról mi folyik ott - Afganisztán egész biztonságos helynek tűnik Dél-Afrikához képest...)

Ha olcsó csapatmozgató 6x6 páncélos kell, akkor szerintem hazai alapon meg lehet oldani - az évtized második felére leszünk olyan szinten. Az más kérdés, hogy nem nagyon mutatkozik igény erre a HM részéről jelenleg...
A tervet,az alap konstrukciót adják el.Hogy milyen hajtásláncot,fegyverzetét rák hozzá,az a vevő szíve joga.Del Afrikabol csak a tervek jönnének, más semmi.Meg egy csavaralatet sem.
Ebben a hibridhaborura való PSZH kategóriában egyszerűen a burok a legjobbak.Amcsik is tőlük vették technológiát,Patriaban is bír aknavedelmi rendszer van.Szerintem is szükség lenne egy mindenes Pszj/PSZH járgányra,amit lehetne ez a bur talicska is.Szerintem nekünk a Mbombe 6 lehetne egy ilyen mindenes.
 
H

Hummen23

Guest
Griffon_EBMR_6x6_Armoured_Multi-roles_vehicle_France_French_army_defense_industry_military_equipment_925_002.jpg


Szerintem ez a kialakítás jó büdzsé APC-nek.
@Lator meggyőzött, hogy ez nem rossz gép.
Néhány hónapja felvetettem, hogy a gidránból lehetne a griffon mintájára apc-t csinálni a tartalékosoknak.
Azt nem tudom, hogy a nomád elbírna-e egy 30-as rcws-t. Ha igen, akkor elegendő volna szakaszonként egy, vagy párban kellene őket alkalmazni? Ha igen, akkor már nem biztos, hogy tokkal vonóval együtt megérné 8x8 helyett.
Vagy nem volna szükséges a 30-as?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Néhány hónapja felvetettem, hogy a gidránból lehetne a griffon mintájára apc-t csinálni a tartalékosoknak.
Azt nem tudom, hogy a nomád elbírna-e egy 30-as rcws-t. Ha igen, akkor elegendő volna szakaszonként egy, vagy párban kellene őket alkalmazni? Ha igen, akkor már nem biztos, hogy tokkal vonóval együtt megérné 8x8 helyett.
Vagy nem volna szükséges a 30-as?

Jól értem, hogy te külön raknál egy szakaszba 30-as tűztámogatót, míg a többi nem olyan lenne? Nem igazán értem, hogy pontosan mire gondolsz.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
H

Hummen23

Guest
Jól értem, hogy te külön raknál egy szakaszba 30-as tűztámogatót, míg a többi nem olyan lenne? Nem igazán értem, hogy pontosan mire gondolsz.
Igen, erre gondoltam a francia skorpió programhoz hasonlóan (jaguar).
Nem tudom ott párban mozognak-e? Vagy volba egyáltalán létjogosultsága hasonló megoldásnak nomád alapon?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Igen, erre gondoltam a francia skorpió programhoz hasonlóan (jaguar).
Nem tudom ott párban mozognak-e? Vagy volba egyáltalán létjogosultsága hasonló megoldásnak nomád alapon?

Nekem az lenne személy szerint a bajom ezzel, hogy a rendes APC és az úgy is működtethető terepjáró között a fő különbség a terhelhetőségük.
Az egy érdekes ötlet, hogy külön jármű hordozná a 6 fős rajt+4-6 fős legénység a két járműhöz, ha mindegyiknek van külön parancsnok, vezető és célzó. Ezzel ellenben az APC-nek van 3 fős legénysége és 6 fős deszantja.
Nem tudom, mennyire látszik az a különbség, amire gondolok. Már így is a Lynx kapcsán a jenkik arról beszélnek, hogy le kell csökkenteni a személyzetet legalább 2 főre. Nekem úgy tűnik, hogy ez máshol is elvárás lehet majd. A tűztámogatást végző gépek kezelőinek arányát csökkenteni és a kiszálló legénység arányát növelni.

A másik kérdés, ami felmerül bennem, hogy végül a két terepjáró lehet jobban el tudná vinni a katonák napi ellátmányát, mint egy batár nagy dög, amiben így is centizni kell a helyet. Illetve a csapatszállító verzió futrinkázhatna akár logisztikai járműként is addig, amíg a 30-assal felszerelt tűztámogató verzió terepen dolgozik. Szóval rá bízom a hivatásos katonákra a választ és igyekszem keveset okoskodni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 501
113
Mindig beszedes, hogy ha valaki felrajzolja neked, miert lehuzas avagy bukta nagy eséllyel a legújabb szokasos zsidó ajanlatod, akkor nekiallsz lehulyezni a masikat... ez gyakran kulonosen vicces egy sofortol, lasd fuel cell hajtas, ahol Giziket es gozeket is osszekeverted, mikozben minket hulyeztel. :D
Valószínűleg nem jó ha személyeskedel, és mi van ha kamionsofőr?? Én is sokszor nem értek egyet @Negan , de ez a stílus szerintem nem kell...szerintem...
 
W

Wilson

Guest
A tervet,az alap konstrukciót adják el.Hogy milyen hajtásláncot,fegyverzetét rák hozzá,az a vevő szíve joga.Del Afrikabol csak a tervek jönnének, más semmi.Meg egy csavaralatet sem.
Ebben a hibridhaborura való PSZH kategóriában egyszerűen a burok a legjobbak.Amcsik is tőlük vették technológiát,Patriaban is bír aknavedelmi rendszer van.Szerintem is szükség lenne egy mindenes Pszj/PSZH járgányra,amit lehetne ez a bur talicska is.Szerintem nekünk a Mbombe 6 lehetne egy ilyen mindenes.
A nagy Mbombe szelleme a Kazahoknál is parkoló pályán van egy ideje és inkább úgy tűnik,hogy a törökökkel kooperálnak inkább.