[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Nyugi srákok , most beszéltem Pappergerrel , azt mondta "keine problem mit Lynx" , szóval chill

A Puma bajairól megaztmondta "Wir haben sie direkt gemacht, weil wir Deutschen das lustig finden, nur ein bisschen Humor in der Bundeswehr und zwischen uns, necken wir uns immer gegenseitig" majd hahotázott egy nagyot a telefonkagylóba
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 437
113
Az Ajax egy húsz éve gyártásban lévő, többszáz példányban gyártott konstrukción alapult, mégis csúfos kudarcba fulladt.
Miért gondolod, hogy egy zsír új konstrukció, ami pusztán egy demó változatban létezik, az nem tartogat meglepetéseket?
Saját magad sem tudod.
Harmadszor vagy tobbedszer, akkor is ez a realitás.
Nézd meg bármely IFV hány protó és előszeériát élt meg, mire gyártásba került sok gyermek betegséggel.
A Lynx lesz a kivétel? Ezt akarod mondani, harmadszor
Hátha akkor igaz lesz?
Az Ajax egy több mint 10 tonnával kisebb gép gyenge felskálázása.
De mégegyszer mondom a KF41 teste több éve megvan. Amit eleve 50 tonnáig terhelhetőnek terveztek.
Ugyebár a Marder 2 leszármazottja. Az sem mai darab már.
Szerintem nagyon nem a PUMA-ból kellene kiindulni! Ahol a teljesen új könnyű ötvözetből épült platformra terveztek egy teljesen új járművet. Új hajtással, új felfüggesztéssel, új toronnyal és fegyverekkel, új digitális rendszerrel. Szóval minden új volt benne.
Erre ráadásul még a BW is többször átterveztette.

Nekem meggyőződésem, hogyha nem kérünk jelentős változtatást, akkor időre itt lesz a 46db
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Értsd jól: Az MH sorozatgyártott példányainak 22-ben el kell kezdeni a gyártását. Németben. Ami gyártásába kerül, azon már lényeges dolgokat nem lehet változtatni (test, futómű konstrukció, ajtók helye, mérete,)
Ha például repedések jelennek meg a futómű bekötés körül, vagy valahol rosszul méreteztek valamit, akkor az menthetetlen.
Ezért tesztelik, nyúzzák évekig a prototípusokat.
És javítják, módosítják a járművet, a sorozatgyártás előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Az Ajax egy több mint 10 tonnával kisebb gép gyenge felskálázása.
De mégegyszer mondom a KF41 teste több éve megvan. Amit eleve 50 tonnáig terhelhetőnek terveztek.
Ugyebár a Marder 2 leszármazottja. Az sem mai darab már.
Szerintem nagyon nem a PUMA-ból kellene kiindulni! Ahol a teljesen új könnyű ötvözetből épült platformra terveztek egy teljesen új járművet. Új hajtással, új felfüggesztéssel, új toronnyal és fegyverekkel, új digitális rendszerrel. Szóval minden új volt benne.
Erre ráadásul még a BW is többször átterveztette.

Nekem meggyőződésem, hogyha nem kérünk jelentős változtatást, akkor időre itt lesz a 46db
Eléggé szubjektíven válogatod az érveid.
A Marder 2 nem sokat volt próbálva.
Nem biztos, hogy sok köze van a KF41 hez. A KF31-hez inkább.
Az egy demó hiába öt éves, ha csak demó. A prototípusokat kell tesztelni. Sokáig.
Ha ez a folyamat megy, akkor látszik az eredménye, mert változnak, módosulnak az újabb teszt példányok.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány
W

Wilson

Guest
Nyugi srákok , most beszéltem Pappergerrel , azt mondta "keine problem mit Lynx" , szóval chill

A Puma bajairól megaztmondta "Wir haben sie direkt gemacht, weil wir Deutschen das lustig finden, nur ein bisschen Humor in der Bundeswehr und zwischen uns, necken wir uns immer gegenseitig" majd hahotázott egy nagyot a telefonkagylóba
Nem is tudtam, hogy Papperger a helyi humor herold:)
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 984
113
Értsd jól: Az MH sorozatgyártott példányainak 22-ben el kell kezdeni a gyártását. Németben. Ami gyártásába kerül, azon már lényeges dolgokat nem lehet változtatni (test, futómű konstrukció, ajtók helye, mérete,)
Ha például repedések jelennek meg a futómű bekötés körül, vagy valahol rosszul méreteztek valamit, akkor az menthetetlen.
Ezért tesztelik, nyúzzák évekig a prototípusokat.
És javítják, módosítják a járművet, a sorozatgyártás előtt.
Bocs a hazai gyártás ígért megkezdésére gondoltam.
 
H

Hummen23

Guest
Értsd jól: Az MH sorozatgyártott példányainak 22-ben el kell kezdeni a gyártását. Németben. Ami gyártásába kerül, azon már lényeges dolgokat nem lehet változtatni (test, futómű konstrukció, ajtók helye, mérete,)
Ha például repedések jelennek meg a futómű bekötés körül, vagy valahol rosszul méreteztek valamit, akkor az menthetetlen.
Ezért tesztelik, nyúzzák évekig a prototípusokat.
És javítják, módosítják a járművet, a sorozatgyártás előtt.
Ami azt illeti, a bokrétaünnepen kiderült, hogy már elkezdődött a gyártás.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 995
13 301
113
Hm! Kezd veszélyessé válni ez a topik is mint a T-72! Betyár az biztos! A Xanax lassan ise is ajánlott! :D
Hmm! :confused:
A klaszikus abcben a K és F kozott pont feleanyi betu van mind a K és T kozott.
A T elott 19 betu van a K elot pedig 10 és ha kiveszuk a F-et, akkor 9.
A T 20-ik betu a K pedig 11-ig. 20+11+41=72 :oops:
Tán véletlen? :D:p:cool:
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Szerintem az alapszerkezetet itt gyártják majd - ha nem is egyből. Ehhez kb. kell egy-két profi lézeres-plazmás CNC lemezvágó meg

Én nagyon remélem, hogy nem lézerrel fogják vágni. De nagyon nem pörögnék a témán, mert szerencsére az RM nem a fórumról válogat eszközbeszerzési tanácsokat. Értem, mit szeretnél mondani, a német amúgy rutinból megoldja. Néha kijön belőlem, mikor karbantartó műhelynél hegesztő robotokat hiányolnak meg ilyesmiket. :)

Na de ha tegyük fel most dobsz piacra egy új mosógépet! Eladod az első db-at és jön a visszajelzés, hogy szar mert zörög a dob, akkor javítasz rajta vagy adod tovább ugyan azzal a hibával??? Ha a gyártó fele jönnek a visszajelzések, hogy ezen kell javítani meg azon, akkor a gyártó miért adná el ugyan azzal a hibával a termékét?! Magyarán az Ausztrál tesztek eredményei valamilyen szinten így is úgy is hasznunkra válnak! Lehet én gondolom túl!

Értsd jól: Az MH sorozatgyártott példányainak 22-ben el kell kezdeni a gyártását. Németben. Ami gyártásába kerül, azon már lényeges dolgokat nem lehet változtatni (test, futómű konstrukció, ajtók helye, mérete,)
Ha például repedések jelennek meg a futómű bekötés körül, vagy valahol rosszul méreteztek valamit, akkor az menthetetlen.
Ezért tesztelik, nyúzzák évekig a prototípusokat.
És javítják, módosítják a járművet, a sorozatgyártás előtt.


Valahogy mindig ugyan oda lyukadunk ki. Milyen súlyú hibák és milyen időablak.

De nem is ezzel akarok most foglalkozni, Venom mosógépes példája teljesen helytálló. Csak szeretném bejelenteni, hogy ha LMzek 250 db T-72-jét a kormány népszavazásra bocsátaná, mint Svájcban, akkor én az este során átgondoltam és úgy döntöttem, hogy Pogányék mellé állok.
Ki kell pár hibát javítania a gyártónak és utána mehet a sorozatgyártás a Magyar Honvédség rendszeresítésére. Oldják meg az ergonomiai problémákat, javítsák a stabi gondjait, emeljék legalább 10 tonnával a terhelhetőséget és csökkentsék a motor fogyasztását!
Nem kérek olyat, ami lehetetlen. Csak olyat, amit a versenytársak is kínálnak a saját gépükön.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
De most őszintén?
Milyen tűzvezetési és szoftveres hiba lehet, amikor ugyan az a rendszer kerül bele, mint ami már megy a Boxerben? A váltó, motor túlmelegedés már kijött volna eddig, nem?
De most őszintén.
Úgy gondolod ennek a gépnek nem lehet semmi problémája?
Mert mentek a demóval 6000km-t?
És tudjuk ezek alatt milyen problémák adódtak?
Másrészt a demózgatás elég távol van a normál felhasználástól.

Az én Kia ceedem kormányösszekötője 10000km-nél kezdett hangot kiadni.
És ez egyre hangosodott.
Állításuk szerint hónapokon át gyártották így a ceedeket. Több tízezerbe kellett cserélni.
Sem a teszteken, sem a minőségellenőrzésen nem derült ki, hogy szar.


Szóval ilyen szintű teszten mint az ausztrál nem vett még részt, így itt bukhatnak ki dolgok.
Amik remélhetőleg könnyen orvosolhatók.

Amúgy ez a tesztek milyen szinten nyilvános?
 
W

Wilson

Guest
Én nagyon remélem, hogy nem lézerrel fogják vágni. De nagyon nem pörögnék a témán, mert szerencsére az RM nem a fórumról válogat eszközbeszerzési tanácsokat. Értem, mit szeretnél mondani, a német amúgy rutinból megoldja. Néha kijön belőlem, mikor karbantartó műhelynél hegesztő robotokat hiányolnak meg ilyesmiket. :)






Valahogy mindig ugyan oda lyukadunk ki. Milyen súlyú hibák és milyen időablak.

De nem is ezzel akarok most foglalkozni, Venom mosógépes példája teljesen helytálló. Csak szeretném bejelenteni, hogy ha LMzek 250 db T-72-jét a kormány népszavazásra bocsátaná, mint Svájcban, akkor én az este során átgondoltam és úgy döntöttem, hogy Pogányék mellé állok.
Ki kell pár hibát javítania a gyártónak és utána mehet a sorozatgyártás a Magyar Honvédség rendszeresítésére. Oldják meg az ergonomiai problémákat, javítsák a stabi gondjait, emeljék legalább 10 tonnával a terhelhetőséget és csökkentsék a motor fogyasztását!
Nem kérek olyat, ami lehetetlen. Csak olyat, amit a versenytársak is kínálnak a saját gépükön.
Isten mentsen ettől Mari néni a T-72-l azt gondolná, hogy az valami újfajta műfogsor ragasztó v reflux gyógyszer, és rohanna népszavazni :):)
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: krisss and Vogon
H

Hummen23

Guest
De most őszintén.
Úgy gondolod ennek a gépnek nem lehet semmi problémája?
Mert mentek a demóval 6000km-t?
És tudjuk ezek alatt milyen problémák adódtak?
Másrészt a demózgatás elég távol van a normál felhasználástól.

Az én Kia ceedem kormányösszekötője 10000km-nél kezdett hangot kiadni.
És ez egyre hangosodott.
Állításuk szerint hónapokon át gyártották így a ceedeket. Több tízezerbe kellett cserélni.
Sem a teszteken, sem a minőségellenőrzésen nem derült ki, hogy szar.


Szóval ilyen szintű teszten mint az ausztrál nem vett még részt, így itt bukhatnak ki dolgok.
Amik remélhetőleg könnyen orvosolhatók.

Amúgy ez a tesztek milyen szinten nyilvános?
Azzal ugye mindenki tisztában van, hogy a Rheinmetall a világ egyik vezető hadiipari vállalata? Finoman szólva sem ma kezdték a szakmát. A Lynx-be a lehető legtöbb már kipróbált megoldást beépítették. Ráadásul húzóterméknek szánják, a világ egyik top gépe a sajt kategóriájában. Olyan projektek esélyese, mint a Bradley cseréje.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Azzal ugye mindenki tisztában van, hogy a Rheinmetall a világ egyik vezető hadiipari vállalata? Finoman szólva sem ma kezdték a szakmát. A Lynx-be a lehető legtöbb már kipróbált megoldást beépítették. Ráadásul húzóterméknek szánják, a világ egyik top gépe a sajt kategóriájában. Olyan projektek esélyese, mint a Bradley cseréje.
Ami még mindig nem írja felül a valóságot? :rolleyes: Szeretjük a Hiúzt, szép és az RM-ből indulunk ki mikor azt várjuk, hogy jó is lesz, mert RM. De ettől még ez csak hit, amíg nincs kézzelfogható működőképes és jó Hiúz.