Ez most megint mi?

Lattunk mar Gepardot, nem errol volt szo. Arrol volt szo, hogy egy terepkoveto, stealth Taurust hogy a fenebe szedne mar le egy ilyen hideghaborus szar mach 1 korul, amikor max par masodpercen belul latja meg a radaron hazak felett... ja es ez akkor, ha eppen a 4-5 km lotavjan belul jon, szembol stb.
Úgy,ahogy a bejövő Maverik rakétát,meg a bejövő LGB bombát,vagy éppen a Mach 0,99el bejövő alacsonytámadó VB-t lelövi.
Mondok egy meglepó dolgot.A légvédelmet oda telepitik,ahova szükséges-pont oda,amit védeni akarnak vele.Azt védik,aminek harcászati értéke van,vagyis pont azt,mit te támadni akarsz.Azonkivűl a légvédelem egy rendszer.A felderitő lokátorok(vagy éppen vizuális megfigyelők,mert még olyan is lehet,bármilyen hihetetlen) már jóval a tűzeszköz hatósugarán kivűl befogja a bejövő célt.Mire az a légvédelmi tűzeszköz hatótávjába ér,addigra az eszköz már szektorirányba állva tűzkészen várja.Illetve várják,mert több rétegű elháritás várja a CM-et.Kezdve a védővadászokkal,majd a Patriot,majd azon rakétarendszerek,mik képesek az alacsonyan behatoló célok leküzdésére,végül a közelkörzeti gá-s,ha van,rakétás légvédelem (román gyártású Sztrela-2 MANPAD erre alkalmatlan,de a kivánságlistájukon szerepel példul a Mistral is,ami már igen,alkalmas lesz rá)
Nem nehéz ezt megérteni,csak néked felfoghatatlan.
Igazság az,hogy BM támadásnak csak egy védelmen kellene áttörnie,a Patrioton.CM-nek viszont rétegzett védelmen kéne áttörnie.
Azt meg felejsd el,hogy szárazföld felett 10méteren repeszt 1 Machkal a Taurus,mert nem megy annyival,és azon a magasságon az első fasorban elakadna még sik vidéken is.Hegyvidékről meg már ne is beszéljünk.Jó lesz az 30-60 méternek is-mai radarok ott meg simán felderitik.