[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Mi vaaan? Mifasz köze van az ausszi tengó-ügynek ahhoz, amit írtam-amire reagáltam?

Akkor ezek szerint tényleg nem érted...

Ez, amiről beszélünk, még mindig nem az afgánokról szól. Tudom, hogy 1,5 évtizedes a sztori, valószínűleg már te is hallottad sokat.

Ismert, hogy egyik fogadáson Putyinnal beszélgetés közben Bill Clinton oda hívta a magyar miniszterelnököt magukhoz.
-Haver, van egy jó hírem. A barátommal épp tárgyaljuk a III. vh. részleteit. A tervek alapján megölünk 3 millió afgánt és egy angol postást.
-Egy angol postást?
Oda fordul Bill az orosz elnökhöz nagyot sóhajtva.
-Látod? Ezt magyarázom neked már egy órája. A 3 millió afgánod senkit nem érdekel.


Épp most értékelődik át az USA helye és szerepe a világban. Minden ami 2021. hetedik hónapjától kezdve történik, az teljesen más megítélés alá esik, mint ami előtte. És te itt folyamatosan az afgánokról beszélsz. Ráadásul egy Szíria topicban, ahol nagyon kevés afgán él.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Akkor ezek szerint tényleg nem érted...

Ez, amiről beszélünk, még mindig nem az afgánokról szól. Tudom, hogy 1,5 évtizedes a sztori, valószínűleg már te is hallottad sokat.

Ismert, hogy egyik fogadáson Putyinnal beszélgetés közben Bill Clinton oda hívta a magyar miniszterelnököt magukhoz.
-Haver, van egy jó hírem. A barátommal épp tárgyaljuk a III. vh. részleteit. A tervek alapján megölünk 3 millió afgánt és egy angol postást.
-Egy angol postást?
Oda fordul Bill az orosz elnökhöz nagyot sóhajtva.
-Látod? Ezt magyarázom neked már egy órája. A 3 millió afgánod senkit nem érdekel.


Épp most értékelődik át az USA helye és szerepe a világban. Minden ami 2021. hetedik hónapjától kezdve történik, az teljesen más megítélés alá esik, mint ami előtte. És te itt folyamatosan az afgánokról beszélsz. Ráadásul egy Szíria topicban, ahol nagyon kevés afgán él.
és 1 biciklis póstást
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 851
4 134
113
Akkor ezek szerint tényleg nem érted...

Ez, amiről beszélünk, még mindig nem az afgánokról szól. Tudom, hogy 1,5 évtizedes a sztori, valószínűleg már te is hallottad sokat.

Ismert, hogy egyik fogadáson Putyinnal beszélgetés közben Bill Clinton oda hívta a magyar miniszterelnököt magukhoz.
-Haver, van egy jó hírem. A barátommal épp tárgyaljuk a III. vh. részleteit. A tervek alapján megölünk 3 millió afgánt és egy angol postást.
-Egy angol postást?
Oda fordul Bill az orosz elnökhöz nagyot sóhajtva.
-Látod? Ezt magyarázom neked már egy órája. A 3 millió afgánod senkit nem érdekel.


Épp most értékelődik át az USA helye és szerepe a világban. Minden ami 2021. hetedik hónapjától kezdve történik, az teljesen más megítélés alá esik, mint ami előtte. És te itt folyamatosan az afgánokról beszélsz. Ráadásul egy Szíria topicban, ahol nagyon kevés afgán él.

Ember, te dobtad be a "Szíria-topicba" az afgán-témát. Én csak reagáltam rá. ;)

Ja értem, szóval csak a szokásos fujjUSA-nap. :D
Amúgy lenne még ezzel kapcsolatban kérdésem feléd (pl. román AEGIS Ashore, meg a haszon kapcsán, mivel tudomásom szerint a romiknak közvetlenül egy fillérükbe sem került, max keresett rajta pár romi vállalkozó, ha odaengedték őket egyáltalán), mert úgy tűnik, hogy nagyon nem vagy képben sok dologban, de ezt most skippelem. Majd talán valamikor.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ember, te dobtad be a "Szíria-topicba" az afgán-témát. Én csak reagáltam rá.

Nem. Ezt is félre érted.

Olvasd vissza, hogy augusztusban miről beszéltünk Szittyával egy komment váltás keretében! És akkor képbe kerülsz, remélem.

Te kezdtél el rugózni azon, hogy de hát Joe papa nem is tehet róla, meg nem is tehetett volna mást. Én és Szittya nem is akartuk kitárgyalni egy szíriai hibrid háború kapcsán, hogy az amerikai katonai és politikai vezetést mit tehetett volna másként Afganisztánban.

Én csak jeleztem, hogy nem számítottam arra, hogy a török-amerikai viszony ilyen gyors ütemben átértékelődik a nemzetközi környezetben. Ez volt az egyik előfeltétel, amire azt mondtam, hogy Ankara nem tesz alá Washingtonnal -mert a jelenleg elindult háborús műveletekkel bizony alá fog rakni-, amíg NATO-n belül ez a kérdés valahogyan nem halad előre legalább kicsit.

A másik feltevésem az volt, hogy a menekültek megállításáért kapható EU pénzt ő rendezni akarja, mielőtt újabb menekült hullámot indít el Szíriából. Ez is valószínűleg pipa. Ma fogják eldönteni a németek, hogy kit szeretnének következő kancellárnak. Ha a török diplomácia nem tárgyalta le eddig a zöldekkel és a szocikkal azt, hogy ők mennyit fognak kapni ennek az új menekülthullám kezeléséből... akkor nem tudom mit csináltak az elmúlt egy hónapban.

Ha elolvasod az augusztusi kommentemet, tökéletesen kijön az, hogy Putyin és Erdogan nagy sakk játékos. Milyen nap van ma? Pont mától kezdve néhány hónapig ügyvezető kancellárja lesz csak Németországnak. Bármit nyilatkozik Angela Merkel, hogy ő mennyire nem szeretne humanitárius válságot Szíria északi részén, már senkit nem érdekel. Ha a következő kancellár már rábólintott, hogy mennyit fognak kapni Kis-Ázsiában, akkor ezen már nem tud változtatni.
Törökország szerepe fel fog értékelődni a NATO európai részén, és ez volt a másik feltétel.

Remélem így már érted. Semmi nem szól az afgánjaidról. Talált megint egy diplomáciai rést, amin át be tud nyomulni újabb területekre Szíriában, cserébe beáldoz ő is néhány területet, ahol számára nehezen kezelhető terrorista frakciók uralkodnak és amire a medve rá fogja tenni a mancsát. És a kurd autonómia teljes kiüresítése, az, hogy a mostani katonai együttműködés, de külön politikai vezetés helyett egy Damaszkusz által kézben tartott és közvetlenül irányított Rojava jön létre, az egyezik mind Aszad célkitűzéseivel, mind Erdogánéval.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Egyébként gondolkodom ezen a török offenzíván, és egyre inkább azt érzem, hogy Putyin egy zseni. Anno amikor lelőtték az orosz gépet a törökök, még kb semmi nem volt a kezében, csak pár gazdasági kártya. Igaz azzal akkor elérte amit akart. Az örmény háborúban már gyakorlatilag úgy csicskította be a törököket, hogy minden FÁK ország foghassa, ki a maci a málnásban, mostanra meg elérte, hogy a törökök tulajdonképpen a NATO árulója, és valójában még örülnének is Washingtonban és Brüsszelben annak, ha kapnának egy pofont. És akkor elindul az offenzíva a törökök támogatta lázadók ellen. Na most a törökök vagy visszakoznak, vagy beugranak a háborúba, de akkor mi jön? Az OF hivatalosan van ott, a szír kormány meghívására, elég minden alakulathoz a létszámtáblába odaírni, egy orosz gyalogbékát, és máris minden oda hullott bomba az OF elleni támadás is. 5. cikkely kilőve, és fentebb már említett okok miatt ezt nem is nagyon fogják bolygatni nyugaton. Szóval gyakorlatilag vagy visszasunnyognak, vagy okot adnak arra, hogy az ő csapataikat is szarrá bombázzák Szíriában.
 
W

Wilson

Guest
Ime az orosz légicsapások eredménye, szólok előre néhány halott szó szerint kettészakadt..


Csapások Afrin ellen​

FAMwTfdVQAI4362

Az orosz légierő tegnap csapást mért a Hamza hadosztály különleges erőinekk Afrinban lévő létesítményére, amely a "különleges erők" főhadiszállásának és a fegyveresek kiképzőiskolájának adott otthont.​


FAMvrMdVUAQInz8

Magát a harcosok főhadiszállását Baradában érte találat.​


FAKOWrsUUAUKTkY

Az Afrin és Idlib elleni csapások területei a török verzió szerint.​


FAM0Ae7UcAYip8f

FAM1OgXXMAY2OVS

FAIUvkTVQAERUOu

FAIUwZgXMAAXgys

FAIUxZhWQAAXdyz

FAIUyrCWYAMTHZk

 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
@Szittya tól szeretnék kérdezni valamit, ha itt van.

Menagh légbázis vajon ki fog tartani? Számomra Tall Rif sorsa a legizgalmasabb. Lényegében Aleppót védő északi bástya és azt nem hiszem, hogy könnyen fogják adni. Idlib és Rojava együtt könnyebb üzlet lehet szerintem, mint az az egy kis sarok Affrinban.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya