[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
A közvetítések alapján bejön a new world. De túl elfoglalt vagyok munka területen így nincs időm jelenleg rá. De határozottan ígéretesnek tűnik.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Pathfinder - Wrath of the Righteous
Legjobb crpg amit valaha toltam.
Gyönyörű grafika, érdekes történet, jól megírt társak.
Egyetlen negatívum számomra a crusade irányítása, de át lehet kapcsolni automatára.
Kemény 50€ Steam-en, DLC-k közül csak a legelsőt fogom megvenni, második egy melléksztori ami nem érdekel, harmadik meg rouge lite lesz amit alapból utálok.

 
M

molnibalage

Guest
Pathfinder - Wrath of the Righteous
Legjobb crpg amit valaha toltam.
Gyönyörű grafika, érdekes történet, jól megírt társak.
Egyetlen negatívum számomra a crusade irányítása, de át lehet kapcsolni automatára.
Kemény 50€ Steam-en, DLC-k közül csak a legelsőt fogom megvenni, második egy melléksztori ami nem érdekel, harmadik meg rouge lite lesz amit alapból utálok.

Én most a Wasteland 3-at tolom. Eddig tetszik.
 
M

molnibalage

Guest
Nah, hát beszereztem első konzolomat, PS4 slim.
Gyerekek, az sejtettem, hogy furcsa lesz, de hogy ennyire foshuzatos raklapszar az egér + bill-hez képest a kontroller, arra álmomban sem számítottam.

Értem én, hogy egyeseknek a gaming élmény a fotelből játszás, de ilyen áron...?
Hogy a játékok nehézségét a béka segge alá kell lőni és látni, hogy az MI szénné van butítva, mert kontrollerrel kell bohóckodni?
Hogy emiatt létezik az auto aim?

Ahhoz képest, amit PC-n a HZD-vel a végén már tudtam (legnehezebb szinten toltam...) kb. olyan, mintha cirkuszi artista tudás után kb. újra kéne járnom és csak azért, mert az dedikált hardver ilyen hülyéségekkel szivat, hogy kontroller.

Ha végre elérhető lenne a PS Now itthon is, akkor kb. nem szivattam volna magam ezzel...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 981
82 878
113
Nah, hát beszereztem első konzolomat, PS4 slim.
Gyerekek, az sejtettem, hogy furcsa lesz, de hogy ennyire foshuzatos raklapszar az egér + bill-hez képest a kontroller, arra álmomban sem számítottam.

Értem én, hogy egyeseknek a gaming élmény a fotelből játszás, de ilyen áron...?
Hogy a játékok nehézségét a béka segge alá kell lőni és látni, hogy az MI szénné van butítva, mert kontrollerrel kell bohóckodni?
Hogy emiatt létezik az auto aim?

Ahhoz képest, amit PC-n a HZD-vel a végén már tudtam (legnehezebb szinten toltam...) kb. olyan, mintha cirkuszi artista tudás után kb. újra kéne járnom és csak azért, mert az dedikált hardver ilyen hülyéségekkel szivat, hogy kontroller.

Ha végre elérhető lenne a PS Now itthon is, akkor kb. nem szivattam volna magam ezzel...
Csak úgy vetted, olcsó volt, vagy célzottan?
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Gyerekek, az sejtettem, hogy furcsa lesz, de hogy ennyire foshuzatos raklapszar az egér + bill-hez képest a kontroller, arra álmomban sem számítottam....
3x játszottam kontrollerrel, 2x PCn 1x valami PS-en. Nem értem, hogy lehet ezzel játszani. Ok, valami ugrálós szarhoz vagy esetleg autóshoz jó, de számomra a kontrollernek nincs létjogosultsága. Egyszerűen fos élvezhetetlen szar.

PS-hez nem lehet valami adapterrel egér+bill kombót rakni mint xboxhoz?
 
M

molnibalage

Guest
3x játszottam kontrollerrel, 2x PCn 1x valami PS-en. Nem értem, hogy lehet ezzel játszani. Ok, valami ugrálós szarhoz vagy esetleg autóshoz jó, de számomra a kontrollernek nincs létjogosultsága. Egyszerűen fos élvezhetetlen szar.

PS-hez nem lehet valami adapterrel egér+bill kombót rakni mint xboxhoz?
Laza 35-55k használtan, ha még találsz olyat...
 
  • Hűha
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 1711

Guest
Nah, hát beszereztem első konzolomat, PS4 slim.

Pár év múlva nálad is hasonlóan fog kinézni a tv melletti polc :D

J5HtbPN.jpg
 
  • Imádom
Reactions: Bubu bocs
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem hinném.
Ha lenne PS Now itthon soha nem vettem volna meg ez sem.
Igazából valamilyen módon itthon is elérhető kis trükközzéssel, de nekem ehhez nincs erőm.

Ha tudsz úgy játszani, hogy amit nyomsz ~2 tized mp-cel később történik meg akkor megmutatom :D
Xcloud van idehaza, de annál is van ~0,5 tized mp késés.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs