[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
Pár év múlva nálad is hasonlóan fog kinézni a tv melletti polc :D

J5HtbPN.jpg
3ds hogy befigyel :);)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
A Wasteland 3 egész kellemes lett.
Ha lenne rá időm ez a játék lenne, amit talán kétszer is végigtolnám, de hát ez most már nem beleférős.
 
K

kamm

Guest
Nah, hát beszereztem első konzolomat, PS4 slim.
Gyerekek, az sejtettem, hogy furcsa lesz, de hogy ennyire foshuzatos raklapszar az egér + bill-hez képest a kontroller, arra álmomban sem számítottam.

Értem én, hogy egyeseknek a gaming élmény a fotelből játszás, de ilyen áron...?
Hogy a játékok nehézségét a béka segge alá kell lőni és látni, hogy az MI szénné van butítva, mert kontrollerrel kell bohóckodni?
Hogy emiatt létezik az auto aim?

Ahhoz képest, amit PC-n a HZD-vel a végén már tudtam (legnehezebb szinten toltam...) kb. olyan, mintha cirkuszi artista tudás után kb. újra kéne járnom és csak azért, mert az dedikált hardver ilyen hülyéségekkel szivat, hogy kontroller.

Ha végre elérhető lenne a PS Now itthon is, akkor kb. nem szivattam volna magam ezzel...
:)

Tudom, fiatalabb vagy, de erdekes latni ugyanazt a reakciot, amikor en eloszor probaltam ki Duke 3D-t egy Playstationon a 90es evekben es azonnal elment a kedvem tole. :D

A konzolok nem FPSre es hasonlokra valok, ennyi a lenyege.

Ugyanakkor azt a konzolok melle kell tenni, hogy a kontroller sokkal jobb auto- ill barmilyen arcade szimulatorhoz avagy versenyhez, martial arts fighterekhez (Tekken, MK stb) meg egyenesen kivaloak.

Ez olyannyira igaz, hogy PCn is minimum egy korrekt joy kell barmi ilyesmihez - es itt meg kell jegyeznem, az eredetileg PS4-hez keszitett T.Flight HOTAS cuccot kifejezetten elmeny PC alatt is hasznalni (jo, persze, ez is Thrustmaster, 30+ eve a legjobb kontrollereket csinalja es vagy 15 eve mar a Guillemot-Hercules resze, ami meg 40 eve lehet mar a businessben):
8f5a0a9500855ac2ff52c82d1b855506c958132424e0320008pimgpsh_fullsize_distr.jpg


Best Buyban setaltam es kiszurtam felarra learazva egy open box, utolso darabot - valami $80 korul elhoztam, ami szerintem zsenialis ar volt erte. :D Mondjuk a meg alsos fiam ketto perc alatt adta fel AC7 a PS4-en, mondvan "way too many buttons" :D - de az nem is kezdonek valo, majd valami egyszrutbbet kiprobalok es megtanitok neki (javaslatokat boldogan fogadok! :cool: :hadonaszos: )

3x játszottam kontrollerrel, 2x PCn 1x valami PS-en. Nem értem, hogy lehet ezzel játszani. Ok, valami ugrálós szarhoz vagy esetleg autóshoz jó, de számomra a kontrollernek nincs létjogosultsága. Egyszerűen fos élvezhetetlen szar.

PS-hez nem lehet valami adapterrel egér+bill kombót rakni mint xboxhoz?

Lasd fenn. Sokkal elonyosebb a kontroller rengeteg dologra (es en igazan hardcore kb+mouse combos voltam mar Duke alatt IPXen is, majd Quakeben IP halon is, szoval igen regen. ;))
 
M

molnibalage

Guest
:)

Tudom, fiatalabb vagy,
Jövőre 39 leszek...
:D

A konzolok nem FPSre es hasonlokra valok, ennyi a lenyege.
Nem is FPS-sel játszok...
Ugyanakkor azt a konzolok melle kell tenni, hogy a kontroller sokkal jobb auto- ill barmilyen arcade szimulatorhoz avagy versenyhez, martial arts fighterekhez (Tekken, MK stb) meg egyenesen kivaloak.
Egy joy vagy kormányhoz képest? Nope...
Anno kipróbáltam joytickkal F1 szimet és egész játszható volt. Konkértan elsőre jobban ment, ment, mint kormánnyal...

Egész egyszerűen egy TPS játékban arra nem képes a szutyok kontroller, hogy villámgyorsan és pontosan megforduljak...
 
K

kamm

Guest
Jövőre 39 leszek...
Mondom, tudom, hogy joval idosebb vagyok. ;)

Nem is FPS-sel játszok...
Altalaban FPS/TPS ill ilyesmi point-and-shoot alapuakra gondoltam.
FPSt akkor ki se probald, javaslom, mert falnak mesz majd tole. :)
En nem jatszom mar hosszu evek ota, csak a gyerekekkel neha PS4-en, de ott is leginkabb versenyzos meg platform jatekokat; mar egy Plants v Zombiesban is megorjit a kontrolleres celzas... majd ha a fiam nagyobb lesz, akkor bevezetem az FPS jatekok orjito es totalisan feleslegesen idopocsekolo vilagaba PCn. :cool:

Egy joy vagy kormányhoz képest? Nope...
Mondom kontroller - a joy es a kormany is kontroller, ami a konzollal alapbol jon, nem kerul masik $50-150be hozza. :)
A bill+eger remek, de nem mindenhez.

Anno kipróbáltam joytickkal F1 szimet és egész játszható volt. Konkértan elsőre jobban ment, ment, mint kormánnyal...
Hat, billentyuzettel meg borzaszto, a joy egy fokkal jobb lehet, de messze van az igazitol. :)
Nekem volt anno egy totalisan F1-orult ismerosom - H-P kozott elment dolgozni, majd hazament es ejfelig-egyig F1 a gepen, szombat reggel felkelt es F1 delutanig, majd ebed, utana F1 hajnalokig, vasarnap detto, mindezt mondjuk 6-7 even at, a vilag osszes palyajat kivulrol tudta tobffele kocsival :D :D -, na meg o mondta anno eloszor nekem, hogy billentyuzettel jatszhatatlan az F1 sorozat PCn, joystickkal is csak benazol, vegyek barmilyen kormanyt meg pedalt, az a minimum (kiveve ha lebutitod teljesen a szimulaciot, de az benne fel sem merult.)

Egész egyszerűen egy TPS játékban arra nem képes a szutyok kontroller, hogy villámgyorsan és pontosan megforduljak...
Az is shooter, persze hogy nem megy normalisan. :hadonaszos:
 
M

molnibalage

Guest
Asszony GTA IV-et próbál tolni laptopon, de istennek sem megy. Már mindenféle manual hack videókat néz, de azzal sem megy. Alacsony az FPS, de nagyon és ingadozik is

Van akinek van tapasztalata, hogy PC-n hogyan lehet értelmesen futtatni? A neten körbenézve másnál is látjuk, hogy mai PC-ken win10-nél egy kalap kaki sajnos. Alapvető hiba, hogy csak 512MB videó memóriát lát a játék, a 2GB helyett.

(Úgy, hogy a GTA V-tel is játszott a gépén.)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Asszony GTA IV-et próbál tolni laptopon, de istennek sem megy. Már mindenféle manual hack videókat néz, de azzal sem megy. Alacsony az FPS, de nagyon és ingadozik is

Van akinek van tapasztalata, hogy PC-n hogyan lehet értelmesen futtatni? A neten körbenézve másnál is látjuk, hogy mai PC-ken win10-nél egy kalap kaki sajnos. Alapvető hiba, hogy csak 512MB videó memóriát lát a játék, a 2GB helyett.

(Úgy, hogy a GTA V-tel is játszott a gépén.)
Hardverről vmi konkrétumot esetleg?
Gyanús, hogy úgy járt, mint én a Yakuza-val, IGP-n futott a dedikált GPU helyett.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
Hardverről vmi konkrétumot esetleg?
Gyanús, hogy úgy járt, mint én a Yakuza-val, IGP-n futott a dedikált GPU helyett.

Operációs rendszer neve Microsoft Windows 10 Home
Verziószám 10.0.19043 build 19043
Rendszer gyártója Dell Inc.
Rendszer modellje Inspiron 3593
Rendszer típusa x64-based PC
Rendszerváltozat 0979
Processzor Intel(R) Core(TM) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz, 1190 Mhz, 4 mag, 8 logikai processzor
BIOS-verzió/-dátum Dell Inc. 1.17.0, 2021. 07. 27.
SMBIOS verziója 3.1
Beágyazott vezérlő verziója 255.255
BIOS-mód UEFI
Alaplap gyártója Dell Inc.
Alaplaptermék 0J6NY6
Alaplapverzió A00
Telepített fizikai memória (RAM) 8,00 GB

A VGA 2GB, de valamiért annak fajtáját a rendszerinfó nem tartalmazza.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Operációs rendszer neve Microsoft Windows 10 Home
Verziószám 10.0.19043 build 19043
Rendszer gyártója Dell Inc.
Rendszer modellje Inspiron 3593
Rendszer típusa x64-based PC
Rendszerváltozat 0979
Processzor Intel(R) Core(TM) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz, 1190 Mhz, 4 mag, 8 logikai processzor
BIOS-verzió/-dátum Dell Inc. 1.17.0, 2021. 07. 27.
SMBIOS verziója 3.1
Beágyazott vezérlő verziója 255.255
BIOS-mód UEFI
Alaplap gyártója Dell Inc.
Alaplaptermék 0J6NY6
Alaplapverzió A00
Telepített fizikai memória (RAM) 8,00 GB

A VGA 2GB, de valamiért annak fajtáját a rendszerinfó nem tartalmazza.
Sajnos az intel integrált grafikus lassítói nem arra vannak méretezve, hogy bármiféle játékot futtassanak :(
 
M

molnibalage

Guest
Sajnos az intel integrált grafikus lassítói nem arra vannak méretezve, hogy bármiféle játékot futtassanak :(
A GTA V is elment rajta, csak a IV úgy látszik olyan rég vagy szar?), hogy az új hardverek nem tudnak mit kezdeni a specializáltságával (?).
A fórumokon azt látom, hogy PC-n 1080-as VGA-n (!) sem megy jól.
Csak, hogy tisztázzuk, egy 2008-as kiadású játék nem megy egy olyan VGA-n, amit 2016-ban dobtak a piacra...
A GTA IV-et sanszosan ma egy okosteló el tudná futtatni...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
A GTA V is elment rajta, csak a IV úgy látszik olyan rég vagy szar?), hogy az új hardverek nem tudnak mit kezdeni a specializáltságával (?).
A fórumokon azt látom, hogy PC-n 1080-as VGA-n (!) sem megy jól.
Csak, hogy tisztázzuk, egy 2008-as kiadású játék nem megy egy olyan VGA-n, amit 2016-ban dobtak a piacra...
A GTA IV-et sanszosan ma egy okosteló el tudná futtatni...
Az intelen fut, és a GTA IV gépigénye elég nagy, egy mobiltelefonon nem menne jól, legalábbis lemerülne pikkpakk.
 
M

molnibalage

Guest
CPU: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz, AMD Athlon X2 64 2.4Ghz
RAM: 1.5GB XP / 1.5GB Vista
GPU: 256 MB NVIDIA 7900 / 256 MB ATI X1900
DX: DirectX 9.0c

El kell futnia, amúgy ha jól látom a dedikált kártya is talán csak MX230.
Át kell állítani, hogy azon fusson.
Köszi. Igen, MX230 van benne.
Ezek szerint a szuper NVIDA támogatás és minden ellenér annyira buta a gép, hogy nem vált át az integráltról a dedikált 2GB-os VGA-ra?
Az igen...
Ez kb. olyan szintű működés, mintha egy kocsit az indítomotorral akarnék hajtani, amikor ott a saját szép nagy motorja....

Mondjuk azt sem értem, hogy miért van integrált VGA a gépben, ha van 2GB nem integrált.
Sajnos a kiválasztás után sem lett egy centivcel sem jobb, de azért tolunk egy reboot-ot hátha.
Meg két helyen is ki lehet választani az Nvidiánál, mindkettőt kiválasztjuk. Meg legyen globálisan használva az MX230.