[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
Annyit állított, hogy nem csak Gyurcsány ellenes felkelés volt, hanem ugy amblock a teljes politikai kulturabol lett elege a nepnek. Az addigi 16 evbol...
Nem, 2006 Gyurcsány elleni tüntetés volt. Ez az elmúlt 16 év dumát Fleto kezdte, hogy másra is fröccsenjen, amit ő kulázott.

Gyurcsány takarodj volt a jelszó!!! Még emlékszünk, ne írjuk át a múltat!!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
Nem, 2006 Gyurcsány elleni tüntetés volt. Ez az elmúlt 16 év dumát Fleto kezdte, hogy másra is fröccsenjen, amit ő kulázott.

Gyurcsány takarodj volt a jelszó!!! Még emlékszünk, ne írjuk át a múltat!!!
Sokféle ember volt az utcán. Nagyon sok fiatal és jobboldali mellett ugyanúgy nyugdíjasok, focihuligánok és punkok is. 1 dologban volt egyetértés, Gyurcsány takarodj!!! Senki nem az elmúlt 16 évre gondolt, amikor punkok raktak mellettem tüzet Népszabadságból, a kormány propagandasajtójából!!! ( vicces, hogy 10 év múlva már a demokráciát temették, amikor megszűnt)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
Sajnos nem ő az egyetlen. Gyakorlatilag úgy tekintenek rá sokan, mintha Jézus második eljövetele zajlana.
Sokan nagyon utalják Orbánt, ez a 12 év hosszú volt. Azt hiszik, ha elmegy jobb lesz, már elfelejtették, hogy sokkal xarabb is lehet, ha újra a szakértő baloldal falhoz veri az országot. Mondom ezt úgy, hogy sztem is jó lenne korrekció!!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem, 2006 Gyurcsány elleni tüntetés volt. Ez az elmúlt 16 év dumát Fleto kezdte, hogy másra is fröccsenjen, amit ő kulázott.

Gyurcsány takarodj volt a jelszó!!! Még emlékszünk, ne írjuk át a múltat!!!
Emlékszem, november 4.én Ossian szülinapi koncert volt a PeCsában, és a Rock katonái újra együtt voltak. Az utcák meg tele rendőrbuszokkal, rohamrendőrökkel. És akkor vége a koncertnek, és a fullos PeCsa hangos táncolj Feri Búcsúbuli skandálással vonult a bkv felé. Picit azért így utólag para volt.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Este újra elolvasom az összeset, és válaszolok, vagy bebaszok, és le fekszek aludni.
Ne aggódj, azthiszem ma én is túl.fáradt vagyok folytatni mert még vagy ötször ennyi mire végzek és el fog sikkadni a sima időbeni túlhaladottsága miatt a dolog, szóval inkább kellemes bebaszást kívánok és majd újra nekiállok ha nem telefonról kell ilyen sokat pötyögnöm. Vagy nem és én is iszok helyette egyet. :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
Emlékszem, november 4.én Ossian szülinapi koncert volt a PeCsában, és a Rock katonái újra együtt voltak. Az utcák meg tele rendőrbuszokkal, rohamrendőrökkel. És akkor vége a koncertnek, és a fullos PeCsa hangos táncolj Feri Búcsúbuli skandálással vonult a bkv felé. Picit azért így utólag para volt.
Igazából az egész ősz-tél igy telt. Voltam a 2006 decemberi győri Ákos koncerten, közvetlenül 1 hónappal a rendőrterror után. Egy régi Bonanza számot lenyomott az oktober 23-ai képekkel. Brutál fütty, libabőr, zene, kép együtt alig 1-2 hónapos emlékekkel. Érdemes végighallgatni a reakciót, sajnos a kivetítő nem jól látszik. Ma is kiráz a hideg, ha újranézem.

 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 618
113
és legfontosabb: a szuverén állam visszavonhatatlanul ellenséges viszonyban van a szuverenitását korlátozó tényezőkkel. Nincs EU tagság és magyar szuverenitás egyszerre. Nincs és teljesen agyalágyultnak kell lenni, ahhoz, hogy ezt ne ismerje fel valaki. Azok az energiák, amiket a brüsszellel való küzdelemre fecsérlünk és azok a lehetőségek, amiket az EU tagság miatt nem tudunk kiaknázni botrányos mértéket kezdenek ölteni és ez még csak a kezdet, mert ami most jön, az EU jelentősebb hatalmainak balos fordulatával, az katasztrófa is lehet a bimbózó magyar szuverenitásra, ami könnyen felemésztheti a saját építésére fordítandó energiákat egy értelmetlen küzdelemben egy olyan háborúban, ami azonnal véget érne, ha feladnánk valamilyen formában a tagságunkat.
Erről beszélek:
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Igazából az egész ősz-tél igy telt. Voltam a 2006 decemberi győri Ákos koncerten, közvetlenül 1 hónappal a rendőrterror után. Egy régi Bonanza számot lenyomott az oktober 23-ai képekkel. Brutál fütty, libabőr, zene, kép együtt alig 1-2 hónapos emlékekkel. Érdemes végighallgatni a reakciót, sajnos a kivetítő nem jól látszik. Ma is kiráz a hideg, ha újranézem.

Nekem a várom a villamost, és szembe jön egy lovasroham, a Tv ostromot onnan tudomeg, hogy csöng a telefonom, h ugye nem vagy kinn, a nemzeti ünnepeken való piros fehér piros fehér rendőr összecsapások miatt már el se indulok haza Szegedről, a Kossuth tér lendülete, és ilyenek maradtak meg. Ebből a lovasroham nagyon nem volt begyerés.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nem is feltétlenül rendőrök , haverom tisztin van és amikor voltak itt valamilyen foci meccs miatt külföldi ultrák , és kivezényelték őket mint rohamrendőrök, végül nem lettek be vetve csak készenlétbe voltak , de már nagyon rá feszültek hogy most jol szet ütlegelhetnek embereket és juhú
A másik oldalon, meg ott van, hogy a múltkor kuplunghibám lett a dugóban, két oldalról majdnem belém jöttek. Mellettem épp egy rendőrautó állt, két sráccal. Miután lebaszták az egyik sofőrt, fogták és letolták az autót egy kapuba és aztán megadták egy tréler számát. Szóval teljesen korrektek voltak.
Nem fekete-fehér semmi, a rendőrök sem.
Nekem amúgy sem az a bajom ezzel, mármint az eseményekkel, hogy akik mondjuk dobáltak, azokat elkapják, aztán kicsit túltolják, hanem, hogy egyértelműen tök ártatlan tüntetőkkel is úgy viselkedtek, ahogy és alapvetően túlléptek minden határt, amit nem lehet azzal indokolni, hogy mert dobáltak, mert azt abban az időben simán egy komolyabb focimeccsen is produkálták -szerintem.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Nem szoktam hozzászólni olyan dolgokhoz, amihez kevésnek érzem magam, de Paks 2. igenis kell!
Miért?
Mert a következő 50 évben 100%-kal fog megemelkedni a villamosenergia-igény.
Mert az egyéb, megújuló környezetkímélő energiaforrások erősen limitáltak.
Mert pillanatnyilag (50 évnyire) nincs hatékonyabb az atomenergiánál.
Mert a nemzeti függetlenség egyik kulcseleme.

Mikor nem lenne szükség Paks 2-re?
Ha 10-15 éven belül a termelőképes, biztonságos fúziós technológia elérhető lenne.
Ha a népesség 3-4 millió alá csökkenne.
Ha valami csoda folytán feltalálnának egyéb, hatékony energinyerő technológiát.
Háború esetén.

Ergo:
aki ellenzi Paks2-őt
vagy tud valamit, amit a Nobel-díjasok nem;
vagy a népességfogyásban érdekelt;
vagy fényevő;
vagy háborúra készül.

Ergo+:
tehát mindeképp szükség van rá, akár orosz, akár francia, akár amerikai. Hol lehet a legjobbat a leggyorsabban és a legolcsóbban megszerezni?

Olyan leszek ismét, mint Cato: Gyurcsány, takarodj!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Igazából az egész ősz-tél igy telt. Voltam a 2006 decemberi győri Ákos koncerten, közvetlenül 1 hónappal a rendőrterror után. Egy régi Bonanza számot lenyomott az oktober 23-ai képekkel. Brutál fütty, libabőr, zene, kép együtt alig 1-2 hónapos emlékekkel. Érdemes végighallgatni a reakciót, sajnos a kivetítő nem jól látszik. Ma is kiráz a hideg, ha újranézem.

Úristen, én még abban az időben csak gyerek voltam, de nagyon visszaadja az akkori feelinget. Nagyon ramaty állapotban volt akkor az ország, minden tekintetben.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem szoktam hozzászólni olyan dolgokhoz, amihez kevésnek érzem magam, de Paks 2. igenis kell!
Miért?
Mert a következő 50 évben 100%-kal fog megemelkedni a villamosenergia-igény.
Mert az egyéb, megújuló környezetkímélő energiaforrások erősen limitáltak.
Mert pillanatnyilag (50 évnyire) nincs hatékonyabb az atomenergiánál.
Mert a nemzeti függetlenség egyik kulcseleme.

Mikor nem lenne szükség Paks 2-re?
Ha 10-15 éven belül a termelőképes, biztonságos fúziós technológia elérhető lenne.
Ha a népesség 3-4 millió alá csökkenne.
Ha valami csoda folytán feltalálnának egyéb, hatékony energinyerő technológiát.
Háború esetén.

Ergo:
aki ellenzi Paks2-őt
vagy tud valamit, amit a Nobel-díjasok nem;
vagy a népességfogyásban érdekelt;
vagy fényevő;
vagy háborúra készül.

Ergo+:
tehát mindeképp szükség van rá, akár orosz, akár francia, akár amerikai. Hol lehet a legjobbat a leggyorsabban és a legolcsóbban megszerezni?

Olyan leszek ismét, mint Cato: Gyurcsány, takarodj!
Ceterum Cenoso Gyurcsány oldal esse delendam?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 841
65 494
113
En akkor egy hatarszeli kisvarosban hatarorkodtem. Mivel mar akkor is keves volt a rendor ezert rendszeresen besegitettunk, meg kozos szolik voltak. A feszultseg, a nepharag honaprol honapra erosodott ezt erezni lehetett a kormany hulyesegei miatt. Lattam a tv-ben tatott szajjal neztem, mar a tv szekhaz ostroma elott par oraval tudtam hogy balhe lesz Pesten na de hogy ekkora azt nem. Az ocseim Sopron- UTE meccsen voltak kora delutan es ugy jottek haza hogy az ultrak a meccs utan mennek egyutt Pestre balhezni.
Az eset utan jottek a hirek hogy viszik a rendoroket fel a balhek miatt, ezt is azt is felvittek. Jottek a susmusok hogy ha xarabb lesz a helyzet minket is felkuldenek. Na jol le is szogeztuk a tarsammal hogy mi akkor bizony atallunk, had jusson el a tisztek fulebe. Jottek az ukazok hogy nehogy barki felmenjen tuntetni mert rabaxik, meg hogy volt aki felment es rabaxott.
Ugy nalunk es a rendoroknel is eleg vegyes volt a partallas, volt aki szive szerint elessel lovetett volna, erre a masik lehulyezte pl...
Utana meg jo sokaig megkaptuk egy egy ellenorzesnel hogy "Mi van visszajott a kommunizmus?" meg "Gyurcsanykatonak"...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 841
65 494
113

Hat nem csak mi fogjuk a fejunket az Europa parlament agyreme miatt hanem az igazsagugyminiszter asszony is. Jo hogy nem mar valami Kuvukifold parlamentje is benfentesebb mint egy allam sajat alkotmanybirosaga.