A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
Mindez miért? Mert fáj, hogy magas a román infla. Ráadásul odairtam, valszeg nálunk sem lesz jobb a második félévben és átmeneti a siker. De b+ ezt sem tudod elviselni, mert nekünk kell mindig a legxarabbnak lenni, akkor vagy nyugodt, az fér bele a kis világodba.
Fáj a SIKER?? Igen, az fáj. Nem az árak, a siker. A kis világomba az ilyenek nem férnek bele, aki komplexus miatt focimeccsen érzi magát nap mint nap. De igazad van, minden jó, nem kell kritizálni semmit, az a fejlődés motorja, látszik is mi változik 34 év alatt, hajrá.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 939
91 650
113
Fáj a SIKER?? Igen, az fáj. Nem az árak, a siker. A kis világomba az ilyenek nem férnek bele, aki komplexus miatt focimeccsen érzi magát nap mint nap. De igazad van, minden jó, nem kell kritizálni semmit, az a fejlődés motorja, látszik is mi változik 34 év alatt, hajrá.
Azt vágod hogy a sikert nem véletlen dőlt betűvel írtam.
A minden jót meg nem kell kritizálni semmit viszont nem írtam. Rengeteg probléma van. 2020 óta lényegében kármentésről szólnak az évek.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Igen egészen addig fogod látni ezeket a cikkeket amíg a bulgárok meg a románok szolgálják az Ami gazdit, aztán meg nem. figyeld meg a most már csúnya szlovákokat akik bezzegek voltak és azokról írta ezeket a F O S. most már hogy le vannak maradva a nagy románok mögött és ezt a romik 2 3 év alatt abszolválták.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 056
113
Ehhez lehet mérni a NETTÓ béreket, na nem az átlagot, mert a többség nem azt kapja:

 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 554
46 596
113
Ehhez lehet mérni a NETTÓ béreket, na nem az átlagot, mert a többség nem azt kapja:

Tessék:
SZJA most 15%
SZJA 2003 20-40%
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 554
46 596
113
Látom nem ismered a "NETTÓ" és a bruttó, valamint az adójóváírt, és az adózott minimálbér közti különbséget!
Pedig még segítettem is!
Ööö szerinted miért írtam oda az adó mértékét? :oops:
Jelenleg a minimálbér 232.000 Ft. Ennek a nettója 154.200Ft. Ez egészen pontosan 3,084 szerese a 20 évvel ezelőtti minimálbérnek.
És akkor nem létezett garantált bérminimum, 26 év alatti adómentesség, családi adó-, és járulékedvezmény. Azaz per pillanat egészen könnyedén képes vagy hazavinni a 232.000Ft-os bruttó minimálbéredet, nettóként is akár. Nyilván nem jó ennyiből megélni, de a 2003-as bérminimumból sem lehetett.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 056
113
Ööö szerinted miért írtam oda az adó mértékét? :oops:
Jelenleg a minimálbér 232.000 Ft. Ennek a nettója 154.200Ft. Ez egészen pontosan 3,084 szerese a 20 évvel ezelőtti minimálbérnek.
És akkor nem létezett garantált bérminimum, 26 év alatti adómentesség, családi adó-, és járulékedvezmény. Azaz per pillanat egészen könnyedén képes vagy hazavinni a 232.000Ft-os bruttó minimálbéredet, nettóként is akár. Nyilván nem jó ennyiből megélni, de a 2003-as bérminimumból sem lehetett.
2,5-szeres infla mellett 3-szoros minimálbér emelkedés nem túl acélos a 20 évre! De kanyarban előzünk! ;)
Az árakban beértük Nyugat-Európát, bérekben meg csak bruttóban, meg átlagban hasítunk, hála Lölőéknek!
A fiatalok adómentessége tudtommal 24 éves korig jár, vagy változott!? És mióta is? 2 éve? És persze a tárgyévet megelőzó júliusi bruttó átlagbér szintjéig.
A családosok adó-járulék kedvezménye, és a CSOK persze még jó is lehetne, egészen addig, amíg nem akarnak házat, lakást maguknak! Mert új házat a mai mediánbért és az alatt keresők nem tudnak bevállalni, a panellakások ára pedig az utóbbi 5-6 évben legalább megháromszorozódott. Ezt tapasztalatból írom, mert én is vettem lakást, és figyelem az árakat. És még csak nem is Budapestről beszélek.
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

gatya

Active Member
2012. március 30.
59
237
33
2,5-szeres infla mellett 3-szoros minimálbér emelkedés nem túl acélos a 20 évre! De kanyarban előzünk! ;)
Az árakban beértük Nyugat-Európát, bérekben meg csak bruttóban, meg átlagban hasítunk, hála Lölőéknek!
A fiatalok adómentessége tudtommal 24 éves korig jár, vagy változott!? És mióta is? 2 éve? És persze a tárgyévet megelőzó júliusi bruttó átlagbér szintjéig.
A családosok adó-járulék kedvezménye, és a CSOK persze még jó is lehetne, egészen addig, amíg nem akarnak házat, lakást maguknak! Mert új házat a mai mediánbért és az alatt keresők nem tudnak bevállalni, a panellakások ára pedig az utóbbi 5-6 évben legalább megháromszorozódott. Ezt tapasztalatból írom, mert én is vettem lakást, és figyelem az árakat. És még csak nem is Budapestről beszélek.
Elég sok, nem NER-lovagot ismerek, aki többet keres, mint az átlagbér. Ennek inkább földrajzi okai lesznek..
A családi adókedvezménnyel mi a baj? Mindenkinek jár, aki dolgozik és gyereke van, és nem is százalékos, hogy a magasabb jövedelműek számszerűleg magasabbat kapjanak.
Régi CSOK már nem ért sokat, de az új CSOK 2 gyereknél 30 milla kedvezményes hitel nemrossz.. Én még tavaj ősszel vettem házat a régivel, nekem jobban jött ki az.
Ez mindig is így volt, és máshol is így van, hogy az alacsonyabb keresetűek nem tudnak saját lakást, házat venni, vagy szerinted máshol az EU-ban tud venni egy medián vagy átlag alatt kereső saját lakást?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 554
46 596
113
2,5-szeres infla mellett 3-szoros minimálbér emelkedés nem túl acélos a 20 évre! De kanyarban előzünk! ;)
Az árakban beértük Nyugat-Európát, bérekben meg csak bruttóban, meg átlagban hasítunk, hála Lölőéknek!
A fiatalok adómentessége tudtommal 24 éves korig jár, vagy változott!? És mióta is? 2 éve? És persze a tárgyévet megelőzó júliusi bruttó átlagbér szintjéig.
A családosok adó-járulék kedvezménye, és a CSOK persze még jó is lehetne, egészen addig, amíg nem akarnak házat, lakást maguknak! Mert új házat a mai mediánbért és az alatt keresők nem tudnak bevállalni, a panellakások ára pedig az utóbbi 5-6 évben legalább megháromszorozódott. Ezt tapasztalatból írom, mert én is vettem lakást, és figyelem az árakat. És még csak nem is Budapestről beszélek.
Imádom, hogy te mindig házhoz mész a pofonért! :D
Leírod, hogy igazam van, majd mivel neked nem, így elkezdesz saját sikertelenségeddel előjönni, és "sírni".
Amiért persze mindenki más a hibás.
DE tudod mit, segítek, hogy ne csinálj magadból még nagyobb lámát. A CSOK azért jó, mert az segít lakáshoz jutni. Másra nem jó! Ne is próbáld!
És abban is megpróbálok segíteni, hogy ne akarj lakást venni minimálbérből - hitelre. Nem jelent jót az álmoskönyvekben!
Erre ott a bérlés, vagy a mamahotel, amíg nem sikerül jobb állást összehozni.
Ez a kedvencem:
Mert új házat a mai mediánbért és az alatt keresők nem tudnak bevállalni,
Akkor ne vállalja be! Ez tudod, hogy olyan, mint a Bentley vásárlás. Ha nem megy, akkor nem kell erőltetni!
Ez az életviteli tanácsadás még ingyen volt de ilyen karitatív csak havonta egyszer vagyok. Sajnos a következőt ki kell számláznom...:cool:
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 897
12 487
113

Megerősítette az Európai Bizottság, újabb eurómilliárdok szabadultak fel Magyarország számára​


 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 939
91 650
113

Megerősítette az Európai Bizottság, újabb eurómilliárdok szabadultak fel Magyarország számára​


A februári EU csúcson kapott ígéret elkezd euróra fordulni.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 056
113
Elég sok, nem NER-lovagot ismerek, aki többet keres, mint az átlagbér. Ennek inkább földrajzi okai lesznek..
A családi adókedvezménnyel mi a baj? Mindenkinek jár, aki dolgozik és gyereke van, és nem is százalékos, hogy a magasabb jövedelműek számszerűleg magasabbat kapjanak.
Régi CSOK már nem ért sokat, de az új CSOK 2 gyereknél 30 milla kedvezményes hitel nemrossz.. Én még tavaj ősszel vettem házat a régivel, nekem jobban jött ki az.
Ez mindig is így volt, és máshol is így van, hogy az alacsonyabb keresetűek nem tudnak saját lakást, házat venni, vagy szerinted máshol az EU-ban tud venni egy medián vagy átlag alatt kereső saját lakást?
Azt hiszem, érthetően leírtam, hogy a mediánbért és az alatt keresőknek esélytelen a hiteltörlesztés!
Nekem is vannak jól kereső ismerőseim, barátaim, akiknek ezért elérhető. Sőt, akár hitel nélkül is!
Persze, az EU-ban is így van, hogy aki szegényebb, az nem tud lakást venni.
Akkor ennek most örülni kell, hogy ebben is utolértük őket, nem csak a bolti árakban?

Imádom, hogy te mindig házhoz mész a pofonért! :D
Leírod, hogy igazam van, majd mivel neked nem, így elkezdesz saját sikertelenségeddel előjönni, és "sírni".
Amiért persze mindenki más a hibás.
DE tudod mit, segítek, hogy ne csinálj magadból még nagyobb lámát. A CSOK azért jó, mert az segít lakáshoz jutni. Másra nem jó! Ne is próbáld!
És abban is megpróbálok segíteni, hogy ne akarj lakást venni minimálbérből - hitelre. Nem jelent jót az álmoskönyvekben!
Erre ott a bérlés, vagy a mamahotel, amíg nem sikerül jobb állást összehozni.
Ez a kedvencem:

Akkor ne vállalja be! Ez tudod, hogy olyan, mint a Bentley vásárlás. Ha nem megy, akkor nem kell erőltetni!
Ez az életviteli tanácsadás még ingyen volt de ilyen karitatív csak havonta egyszer vagyok. Sajnos a következőt ki kell számláznom...:cool:
Hol beszéltem a saját sikertelenségemről? Lakást vettem CSOK nélkül, autót vettem, napelem van a házamon.... Ettől még lehetek elégedetlen, nem csak magam miatt, hanem a honfitársaim miatt is.
Tudod én nem csak magamra, hanem az átlagemberre is oda figyelek, és ezt nem a képességekre, hanem az anyagi helyzetre értem. Ennyi a nagyságrendi különbség kettőnk közt.
Az látszik, hogy nálad az intelligencia fordítottan arányos az egóval, de ez nekem nem újdonság! Tanácsot elvakult hívőktől ezután sem fogok elfogadni, mert ők nem hajlandóak gondolkodni, mert nekik a szájukba adják amit akarnak, és ők be is veszik.
 

gatya

Active Member
2012. március 30.
59
237
33
Azt hiszem, érthetően leírtam, hogy a mediánbért és az alatt keresőknek esélytelen a hiteltörlesztés!
Nekem is vannak jól kereső ismerőseim, barátaim, akiknek ezért elérhető. Sőt, akár hitel nélkül is!
Persze, az EU-ban is így van, hogy aki szegényebb, az nem tud lakást venni.
Akkor ennek most örülni kell, hogy ebben is utolértük őket, nem csak a bolti árakban?
Értettem, de akkor mi is a baj? Hogy nem tette lehetőve a kúrmány, hogy a társadalom alsóbb rétegei is tudjanak saját ingatlant vásárolni? Ezt nálunk gazdagabb országok se tudták elérni sajnos vagy nem sajnos.
Örülni nem kell, de szidni sem őket, viszont úgy látom, hogy volt egy réteg akinek igenis segítség volt hogy fejlődjenek a lakhatási körülményei.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 056
113
volt egy réteg akinek igenis segítség volt hogy fejlődjenek a lakhatási körülményei.
Ez így van. Akiknek volt megtakarítása, jó fizetése, és új építésű házat, lakást terveztek venni, építeni, azoknak jól jött a CSOK.
Akiknek viszont csak használtra futotta, azok megszívták, mert a CSOK rajtuk nemhogy segített, hanem rontott a helyzetükön, vagy albérletbe kényszerültek az elszálló lakás árak miatt. És ők jóval többen vannak, mint a haszonélvezők.
Tehát ha a gazdagabbak segítése volt a cél, akkor ez sikerült!