Tu-22M Backfire (Tupoljev, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 101
13 516
113
A pilóták megvannak az a lényeg.
Mennyi van ebből az Oroszoknak?

Múlt év augusztusában 27 volt, most egy lezuhant és ki tudja a tatárfoldi uzem minapi drónozása, milyen károkat okozot:


 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 101
13 516
113
A sztavropoli területen lezuhant Tu-22M3 legénységének egyik tagja meghalt

Vlagyimir Vlagyimir Vlagyimir Sztavropol terület kormányzója elmondta, hogy a Krasznogvardejszkij körzetben lezuhant Tu-22M3 nagy hatótávolságú rakétahordozó-bombázó legénységének egyik tagja meghalt. Korábban két pilótát találtak és mentettek ki.

„Részvétemet fejezem ki családjának és barátainak. A negyedik pilóta keresése folytatódik” – írta a kormányzó a Telegram csatornáján.

Ma reggel az orosz védelmi minisztérium bejelentette egy Tu-22M3 lezuhanását Sztavropol területen. Az eset egy harci küldetés teljesítése után történt, miközben visszatért a repülőtérre. A balesetet előzetesen műszaki meghibásodásként azonosították.


-------------------------

Az ukrán GUR közzétett egy videót, amelyen a légvédelmi személyzet lelőtte azt az orosz Tu-22M3 bombázót, amely ma este zuhant le az oroszországi Stravopol felett Ukrajna bombázása után.

A frontvonaltól 300 km-re lőtték le ugyanazzal a rendszerrel, mint az év elején egy A-50-est.

 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 877
13 413
113
Csak most derűlt ki számomra, hogy a legénység 4 főből áll. :(
Igen...nekem is most lett világos. Komolyan. Szerintem az egyik egy pilóta lehet aki vezeti a gépet...(de nem biztos) a másik 3-at nem tom :D
(másodpil, fedélzeti mérnök, fegyverkezelő-bombázó?) :D
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
A hírek szerint a parancsnok halt meg , ő hagyta el a gépet utolsónak.
Ugye nem kezditek megint hogy milyen hősies volt? A katapultálásnál meg van az automatikus sorrend hogy melyik ülés mikor repül.

The Tu-22M is equipped with a KT-1M ejection system developed by the Tupolev Design Bureau. Given the nature of the incident, it is likely that the “forced ejection” procedure was triggered by the bomber’s commander. If that feature is activated, a sequence begins where the operator is ejected first, then the navigator, then the first officer, and finally the commander of the aircraft. The KT-1M is advertised as a “zero-zero” ejection seat, meaning it can safely be used from a stationary (zero airspeed, zero altitude) position
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 877
13 413
113
Kérdések a lezuhant Tu-22M3 stratégiai bombázóról :

Reggel óta az ukrán és ukrán párti média egy TU-22M3 S-200-as rakéta találat utáni lezuhanásáról mesél, ami önmagában is nonszensz, hiszen az S-200-as kilövők nem tudnak mozogni, kevesen maradnak az ukrán fegyveres erőknél. Az arcvonaltól távol helyezkednek el, és kizárólag a légvédelmi rendszerekből átalakított rakéták kilövésére szolgálnak. Továbbá a repülőgép lezuhanása távol esik minden féle légvédelmi rendszerer tűzvonalatól. ‼️‼️Megközelítőleg 400km beszélünk .....

Gondútam hogy ők voltak...ha a Kuril szigeteken leesik egy Minyó, azt is ők szedték le...tiszta ISIS...azok is mindenre felteszik a kezüket :D
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
A pilóta nyilván hősi halott, csak ne kezdjék megint elvinni a kontextust a csillagos sávos lobogós irányba. Csak itt vöröscsillaggal
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 887
65 717
113
A sztavropoli területen lezuhant Tu-22M3 legénységének egyik tagja meghalt

Vlagyimir Vlagyimir Vlagyimir Sztavropol terület kormányzója elmondta, hogy a Krasznogvardejszkij körzetben lezuhant Tu-22M3 nagy hatótávolságú rakétahordozó-bombázó legénységének egyik tagja meghalt. Korábban két pilótát találtak és mentettek ki.

„Részvétemet fejezem ki családjának és barátainak. A negyedik pilóta keresése folytatódik” – írta a kormányzó a Telegram csatornáján.

Ma reggel az orosz védelmi minisztérium bejelentette egy Tu-22M3 lezuhanását Sztavropol területen. Az eset egy harci küldetés teljesítése után történt, miközben visszatért a repülőtérre. A balesetet előzetesen műszaki meghibásodásként azonosították.


-------------------------

Az ukrán GUR közzétett egy videót, amelyen a légvédelmi személyzet lelőtte azt az orosz Tu-22M3 bombázót, amely ma este zuhant le az oroszországi Stravopol felett Ukrajna bombázása után.

A frontvonaltól 300 km-re lőtték le ugyanazzal a rendszerrel, mint az év elején egy A-50-est.

Mese.
Egyrészt mert folyton azért sírnak hogy nincs legvedelmuk.
Másrészt ha lenne nekik közel 400km távolságig ható legvedelmi rakéta ük akkor máskor is használták volna már.
Azt azért ugye nem feltételezzuk hogy ilyen ritkán repül orosz gép abban a körzetben.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 060
113
A pilóta nyilván hősi halott, csak ne kezdjék megint elvinni a kontextust a csillagos sávos lobogós irányba. Csak itt vöröscsillaggal
Igazából Te kezded el, csak ellenkező előjellel. Senki sem gondolta, állította (szerintem nem is akarta), hogy milyen hősies tett volt. Az viszont alap, hogy a parancsnok hagyja el utoljára a gépet, hajót, bármit. Kár érte így látatlanban, békében is előfordul, hogy leesik egy-egy Tu-22M3. Az lezuhanás okára azért kíváncsi vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 193
113
Ha tényleg az a csoda ukrán légvédelmi rakéta kapta volna telibe a Tupoljevet, akkor nem ilyen lassú zuhanásos dugóhúzót láthattunk volna, mint a videón. Az 5V28-nak 217 kilogrammos a robbanófeje és fixen leszakított volna pár kormányfelületet vagy szárnyat.

A GUR meg még mindig olyan, mint az Iszlám Állam, hogy a Novoszibirszkben megdöglött egeret is magára vállalja
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
Igazából Te kezded el, csak ellenkező előjellel. Senki sem gondolta, állította (szerintem nem is akarta), hogy milyen hősies tett volt. Az viszont alap, hogy a parancsnok hagyja el utoljára a gépet, hajót, bármit. Kár érte így látatlanban, békében is előfordul, hogy leesik egy-egy Tu-22M3. Az lezuhanás okára azért kíváncsi vagyok.
Itt nem azon múlik hogy kirepül előbb hogy ki a parancsnok vagy a nagyobb hős. Egyszerűen műszaki szükségszerűség. A hátsóknak kell először menni különben megégeti őket a rakéta.
A beszólásom megértéséhez keresd vissza a legutóbbi lezuhanást, amikor még le se ért a gép már jöttek a jelentések a hős pilótáról aki kikormányozta a gépet a lakott területről. Aztán kiderült hogy kb nem is volt pilóta a gépen
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 060
113
Tudom (és szerintem nem csak én), hogy a katapultálás adott sorrend alapján történik, ezért nem értem, hogy neked már jó előre szólni kell, hogy nem hősies tett, amit a parancsnok csinált, ráadásul ketten haltak meg, nem csak Ő. A másik, egyenlőre nem tudjuk, hogy ki, már nem is volt a gépben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 524
77 315
113
Ha tényleg az a csoda ukrán légvédelmi rakéta kapta volna telibe a Tupoljevet, akkor nem ilyen lassú zuhanásos dugóhúzót láthattunk volna, mint a videón. Az 5V28-nak 217 kilogrammos a robbanófeje és fixen leszakított volna pár kormányfelületet vagy szárnyat.

A GUR meg még mindig olyan, mint az Iszlám Állam, hogy a Novoszibirszkben megdöglött egeret is magára vállalja
A gép úgy zuhan mint egy falevél (asszem lapos dugóhúzó a neve) az ilyen típusú zuhanás ilyen sebességű akkor is, ha légvédelmi rakéta találat, műszaki hiba, emberi mulasztás, madár stb miatt zuhan így.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
Tudom (és szerintem nem csak én), hogy a katapultálás adott sorrend alapján történik, ezért nem értem, hogy neked már jó előre szólni kell, hogy nem hősies tett, amit a parancsnok csinált, ráadásul ketten haltak meg, nem csak Ő. A másik, egyenlőre nem tudjuk, hogy ki, már nem is volt a gépben.
Látom nehezen megy át, hogy nem a pilótákról szólt a hozzászólásom hanem az Öregtankos által képviselt narratívának.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles