• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 893
30 608
113
ELM-2084 MMR képességeit a Hezbolhák kiELMezték egy Atgmmel.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 391
45 904
113
Az biztos! Én tegnap lejáratam fel Szombathelyt mert bexart fel éve a villanypasztorom. Tok egyszerű szerkezet, egy Sokol rádió is bonyolultabb nála. Túl hosszú ideig letestelt a drótkeritesre. 7 helyen voltam, nézték rám mint egy ufora, vegyek újat azt mondják, meg a, ez nem tv de tv-bol se javitunk már csak Samsungot. Mondom neki itt régebben hutoszekrenyt is javítottak. Elfáradtam, feladtam, majd beviszem a cégbe aztán újra kimerem, veszek egy forrasztó és kicseréltem azt a 100 forintos gerjesztot vagy akármit rajt.
És ez a nyugat gyongyszeme, megyei jogú város, Szombathely. Most akkor állj neki gyártás le egy atombombat.


Négy évig éltem Szombathelyen. 1 évig újságíró voltam a megyei lapnál, bejártam Vas megyét. Aztán elmentem tanárkodni a Nagy lajos Gimnáziumba.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 893
30 608
113

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 366
10 813
113
Az biztos! Én tegnap lejáratam fel Szombathelyt mert bexart fel éve a villanypasztorom. Tok egyszerű szerkezet, egy Sokol rádió is bonyolultabb nála. Túl hosszú ideig letestelt a drótkeritesre. 7 helyen voltam, nézték rám mint egy ufora, vegyek újat azt mondják, meg a, ez nem tv de tv-bol se javitunk már csak Samsungot. Mondom neki itt régebben hutoszekrenyt is javítottak. Elfáradtam, feladtam, majd beviszem a cégbe aztán újra kimerem, veszek egy forrasztó és kicseréltem azt a 100 forintos gerjesztot vagy akármit rajt.
És ez a nyugat gyongyszeme, megyei jogú város, Szombathely. Most akkor állj neki gyártás le egy atombombat.
Még szép, hogy elhajtottak a girnyó villanypásztoroddal!
Mennyit tudtak volna kérni a javításért?
...de akkor képzeld el a szitut, hogy beállítasz egy atombomba tervrajzával meg a tettestársaidnál levő pár aktatáska készpénzzel, hidd el, hogy rögtön elővették volna a multimétert, meg az oszcilloszkópot "Még nem csináltunk ilyet, de pár nap alatt összedobjuk működőre főnök, eskü!" felkiáltással.
Kivillantottad egyáltalán a pénztárcádat, vagy szokás szerint csak sóherkedtél azzal a repedt, girnyó műszerészdobozzal, amit te villanypásztornak aposztrofálsz!?
;)

A nyugat, meg a szabad világ már párszor lenézte a fehér rasszon kívüli világot, aztán amikor az európai autógyártók büszkén kiírták, hogy a fehér holló ritkaságú némelyik motorjuk már 16V-s, akkor a japánoknál már köbö nem volt hengerenként kétszelepes benzin motor még a Daihatsuban sem, helyette a Mitsubishi a 3000 GT-t aktív aerodinamikai elemekkel, összkerékhajtással és kormányzással, dupla turbóval, félaktív kipufogórendszerrel és a 300 lóerő közeli teljesítménnyel árulta...
(Soha nem voltam japán autó rajongó)

Kínán is röhögtek pár éve, hogy "Kutyát esznek, űrből is látható faluk van, bambusz kalapban rizst kapálnak és rossz minőségben lemásolják a nyugati gyártók autóit."

Eközben meg:

Nemhogy India de Pakisztán is összekalapált már akkor nukleáris töltetet, amikor talán még aszfaltozott útjuk sem volt...
Azóta meg van internet, darkweb, alibaba, meg olyanok, akik olvasni sem tudó kisgyerekként már a szüleik helyett üzemelték be a mobiltelefont...

Most populista voltam, de a lényeg remélem átjön.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 391
45 904
113

Szergej Lavrov: átadtuk Izraelnek, hogy Irán nem akar eszkalációt​

"Volt telefonos kapcsolatfelvétel Oroszország és Irán vezetése, a képviselőink és az izraeliek között. Ezen beszélgetések során nagyon világosan rögzítettük és közvetítettük az izraeliek felé, hogy Irán nem akar eszkalációt. Nem tud nem reagálni nemzetközi jog és a diplomáciai képviselet státuszának durva megsértésére, de eszkalációt nem akar " - mondta az orosz diplomácia vezetője.

Hangot adott véleményének, hogy az arról szóló spekulációk, hogy Teherán atomfegyvert akar, arra kellenek, hogy eltereljék a figyelmet a Gázai övezetben zajló eseményekről.
...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 391
45 904
113
RCC

Beérkeztek az első nem minősített műholdfelvételek (UMBRA SAR) az iszfaháni katonai repülőteret ért támadás következmenyeiről.
Az S-300as légvédelmi rendszer radarjait megsemmisítette a támadás.
Ergo Izrael, egy nagyon szűkösre méretezett csapásmérő erővel, nagyobb kárt okozott mint a 350 eszközt számláló iráni légi-cunami.
Hogy Iránnak sikerül lenyelnie ezt a békát vagy pedig további eszkalációra számíthatunk, az még a jövő zenéje.

 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 882
35 611
113
Az iraki ellenállás csapást mért a "létfontosságú" izraeli célpontra Eilatban, miután csapást mértek a PMU bázisra

Az iraki ellenállók csapást mértek az izraeli Ovda légibázisra
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 014
23 366
113
RCC

Beérkeztek az első nem minősített műholdfelvételek (UMBRA SAR) az iszfaháni katonai repülőteret ért támadás következmenyeiről.
Az S-300as légvédelmi rendszer radarjait megsemmisítette a támadás.
Ergo Izrael, egy nagyon szűkösre méretezett csapásmérő erővel, nagyobb kárt okozott mint a 350 eszközt számláló iráni légi-cunami.
Hogy Iránnak sikerül lenyelnie ezt a békát vagy pedig további eszkalációra számíthatunk, az még a jövő zenéje.

Ezt úgy kellene vizsgálni szerintem, hogy összehasonlítjuk Izrael és Irán (most hülyén fogom írni), költség és hozam arányát a támadásokban mert ha így nézem akkor technikailag lehet, hogy precízebb volt az izraeli támadás, ha anyagilag nézem hogy az a 350 eszköz amit említessz mennyibe került vajon Iránnak, és ennek elhárítása mennyibe került Izraelnek, akkor már lehet, hogy nem lesz ilyen pozitív a mérleg, és azt sem tudjuk pontosan, hogy ebből a 350 eszközből ténylegesen mennyi volt az, ami potenciális támadófegyvernek minősül és mennyi volt az ami csaliként csak arra szolgált, hogy kiürítse az IDF légvédelmi ütegeit, ami viszont nagyon helyesen nem válogat (hiszen nem is tudja, hogy csalira vagy élesre van indítva), csak teszi a dolgát.

Itt szerintem egy kölcsönös pengeváltást láthattunk amivel mind az izraeli mind az iráni mérnökök kaptak hosszú időre munkát, mert az egyiknek a szinte 100%-os elhárításon kell még dolgozni (pl : dimonai reaktor), a másiknak meg a meglévő eszközeik csapásmérő képességét javítani, egyik sem fog máról holnapra működni, bár szerintem most Irán van lépéselőnyben, mert minden légvédelmi rendszer túlterhelhető, ha nincs indítható rakéta belőle akkor kb annyit ér ebben a funkcióban, mint egy lovasszobor. Az iraniak nemrég mutatták be az új saját gyártású "Paveh" CM-et kb 1650-2000 km-es hatótávval (forrásfüggő), fejlett irányítórendszerrel (orosz Iskandernek M-nek, valami 7m körül van a CEP-je, ha jól emlékszem), és ráadásul állítólag van adatkommunikació a kilőtt rakéták között, mintha egy falkában támadnának,talán ezt is az új Lancet-nél (?) hallottuk először, hogy tömegesen vannak inditva, és az egymás közötti adatkommunikáciő segítségélvel választanak célpontot/célpontokat, szóval én nem lennék túl optimista a helyükben.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 679
55 438
113
Ha igaz, hogy az izraeli gdp jelentösen csökkent ösz óta, akkor az veszélyes lehet. Turizmusnak annyi, sok helyen bojkott izraeli cuccok ellen, hadi kèszültség fenntartása elvonja a munkaeröt a termelésböl stb. Egyidejüleg magas katonai kiadâsok. Ezt nem lesz könnyü hosszabb távon fenntartani.
Irán óriási ország, 80 mio lakóssal, évtizedek óta tartó szankciókhoz szokva, azok ellenère jelentösen fejlödve katonailag is.
A demogrâfia is Izrael ellen szól.
Nem drukkolok egyiknek sem. Csak az látszik, hogy Izrael a régi katonai sikerekböl nem tudott ( akart?) politikai sikert kovâcsolni. Most meg már a katonai siker sem olyan biztos, atom vagy nem.
Addig kell politikai megoldâdokat keresni, amig egy erös pozicióból tudsz tárgyalni. Ezt Izrael elmulasztotta. Ellene szól a multipoláris világ lassú, de biztos létrejötte is. Szóval, hosszabb távon nem rózsâs a helyzet. Szerintem.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 059
113
Elkezdődött valami korlátozott szinten, de szerintem csak idő kérdése, hogy az eszkaláció folyamatosan emelkedjen. Eddig csak a háttérben harcoltak proxi módon egymással, most már nyíltan. Mindenkinek az erősségét fogja támadni a másik, Izrael az iráni légvédelmet, Irán pedig az Izraeli repülőtereket, légvédelmi rendszert, azután majd kiterjesztik az infrastruktúrára és lesz belőle egy nagy adok kapok, amibe mások is be fognak majd szépen csatlakozni, mivel a két ország egymással nem szomszédos. Mi meg majd foghatjuk a fejünket.
Irán lehetőségei:
1. A hadi szállítmányait nem a szíriai légibázisokra viszi, hanem a védettebb Szíriában lévő orosz bázisokra, ahonnan könnyebben terítheti szét.
2. Már Szíria és Irak légterében megpróbálja megsemmisíteni, megtizedelni az izraeli repülőgépeket, rakétákat.
3. Oroszországból, de főleg Kínából, Észak-Koreából feltölteni, növelni a pótolni a megsemmisített készleteket, újakat beszerezni.
4. A hadi ipart felpörgetni
5. Szövetségeseket toborozni és bevonni őket a konfliktusba
6. Gazdaságilag meggyengíteni Izraelt
Izrael lehetőségei:
1. Az USA-t, Angliát, ám blokk a nyugati országokat aktívan bevonni a konfliktusba
2. Blokkolni az arab világot, hogy egységesen fellépjenek, ehhez meg kell őket félemlíteni
3. Maximális készlet feltöltés, amennyi csak elérhető
4. Elkerülni a többfrontos harcot, amennyire lehetséges
Szerintem felhúzták a függönyt a III. világháború szimpadán, a kérdés csak az, hogy hány felvonásos lesz.
4890769.jpg

square_1280_6208a5fabc41201c2284be7cba709975.jpg

68834293_1005.jpg
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 882
35 611
113
Ha igaz, hogy az izraeli gdp jelentösen csökkent ösz óta, akkor az veszélyes lehet. Turizmusnak annyi, sok helyen bojkott izraeli cuccok ellen, hadi kèszültség fenntartása elvonja a munkaeröt a termelésböl stb. Egyidejüleg magas katonai kiadâsok. Ezt nem lesz könnyü hosszabb távon fenntartani.
Irán óriási ország, 80 mio lakóssal, évtizedek óta tartó szankciókhoz szokva, azok ellenère jelentösen fejlödve katonailag is.
A demogrâfia is Izrael ellen szól.
Nem drukkolok egyiknek sem. Csak az látszik, hogy Izrael a régi katonai sikerekböl nem tudott ( akart?) politikai sikert kovâcsolni. Most meg már a katonai siker sem olyan biztos, atom vagy nem.
Addig kell politikai megoldâdokat keresni, amig egy erös pozicióból tudsz tárgyalni. Ezt Izrael elmulasztotta. Ellene szól a multipoláris világ lassú, de biztos létrejötte is. Szóval, hosszabb távon nem rózsâs a helyzet. Szerintem.
Izrahellnek meszetek.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 014
23 366
113
@jurgenbauer : most mi mást is mondjon Robi ? normális rálátása van pl az ukrán-orosz dologra, de itt éppen olyan elfogult az egyik irányba,bár nála érthető módon,mint mondjuk Rácz (tőle aztán tényleg érthetetlen módon) az ukránok felé,de lehetséges,hogy Rácz is kitudna szenvedni magából egy teljesen tárgyilagos elemzést az iráni-izraeli dologban (br irán orosz barátságát figyelembe véve,meg Rácz megnyilvánulásait ismervén ezt azonnal vissza is vonom) ,szóval Robi esetében érthető a nézőpontja a hogy is írta ? "szőnyegárusok" irányába.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
685
2 715
93
RCC

Beérkeztek az első nem minősített műholdfelvételek (UMBRA SAR) az iszfaháni katonai repülőteret ért támadás következmenyeiről.
Az S-300as légvédelmi rendszer radarjait megsemmisítette a támadás.
Ergo Izrael, egy nagyon szűkösre méretezett csapásmérő erővel, nagyobb kárt okozott mint a 350 eszközt számláló iráni légi-cunami.
Hogy Iránnak sikerül lenyelnie ezt a békát vagy pedig további eszkalációra számíthatunk, az még a jövő zenéje.

Azt látom, hogy hiányoznak eszközök, de nem kéne látni a robbanások helyeit? Középről is hiányzik valami, ott is sérülésmentesnek tűnik a talaj. :confused:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 679
55 438
113
A Hessen befejezte tevékenységèt a Vörös Tengeren és elindult hazafelé. 27 hajót kisért át a veszélyeztetett környéken és 4 támadâst háritott el. Legénysége kimerült, raktârkészletei kifogytak. Fegyverei szintén.
Feladatát a Hamburg vesz át AUGUSZTUSBAN. Ennyire futja a Bundesmarine-nak?
(Die Welt)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 014
23 366
113
Elkezdődött valami korlátozott szinten, de szerintem csak idő kérdése, hogy az eszkaláció folyamatosan emelkedjen. Eddig csak a háttérben harcoltak proxi módon egymással, most már nyíltan. Mindenkinek az erősségét fogja támadni a másik, Izrael az iráni légvédelmet, Irán pedig az Izraeli repülőtereket, légvédelmi rendszert, azután majd kiterjesztik az infrastruktúrára és lesz belőle egy nagy adok kapok, amibe mások is be fognak majd szépen csatlakozni, mivel a két ország egymással nem szomszédos. Mi meg majd foghatjuk a fejünket.
Irán lehetőségei:
1. A hadi szállítmányait nem a szíriai légibázisokra viszi, hanem a védettebb Szíriában lévő orosz bázisokra, ahonnan könnyebben terítheti szét.
2. Már Szíria és Irak légterében megpróbálja megsemmisíteni, megtizedelni az izraeli repülőgépeket, rakétákat.
3. Oroszországból, de főleg Kínából, Észak-Koreából feltölteni, növelni a pótolni a megsemmisített készleteket, újakat beszerezni.
4. A hadi ipart felpörgetni
5. Szövetségeseket toborozni és bevonni őket a konfliktusba
6. Gazdaságilag meggyengíteni Izraelt
Izrael lehetőségei:
1. Az USA-t, Angliát, ám blokk a nyugati országokat aktívan bevonni a konfliktusba
2. Blokkolni az arab világot, hogy egységesen fellépjenek, ehhez meg kell őket félemlíteni
3. Maximális készlet feltöltés, amennyi csak elérhető
4. Elkerülni a többfrontos harcot, amennyire lehetséges
Szerintem felhúzták a függönyt a III. világháború szimpadán, a kérdés csak az, hogy hány felvonásos lesz.
4890769.jpg

square_1280_6208a5fabc41201c2284be7cba709975.jpg

68834293_1005.jpg
szeritnem Iránnak több a lehetősége proxy-téren mint Izraelnek,hiszen elég ha sokkal modernebb eszközök jelennek meg mondjuk a jemenieknél, vagy libanonban esetlega Hezbollah is hozzá jut egy-két dologhoz,amihez eddig nem,

mint többen is említettétek,elég jelentősen érinti gazdaságilag ez az egész Izraelt,most gondoljunk bele az egyik legrosszabb forgatókönyvbe,hogy radikális iszlamistákhoz kerül már 10-20 db MANPAD .. ez mennyivel vetné vissza pl Izraelben a turizmust az első 2-3 lelőtt repülőgép után ?

főleg úgy,hogy egy MANPAD inditható akár egy gumicsóakból is,nem kell hozzá különösen kiépített platform,hiszen direkt így lett megtervezve .. az első 2-3 ha nem is izraeli de nyugat európai gép lelövése után,hányan mennének zarándokútra vagy túristaként egy ilyen országba ? vagy mondjuk az adeni-öböl térségében kapnak pár komolyabbtengeri és légi drónt a jemeniek amivel immár bátrabban (ha lehet ezt még náluk fokozni) tudják támadni a hadi és kereskedelmi hajókat .

most a nyugat erre mit tehet,terroristának bélyegzi majd a jemenieket meg a többi térségbeli népet ? komolyan ? most nagyon öszintén,ha meglátunk egy arabot az utcán vagy a metrőmegállóban,pályaudvaron,reptéren .. mi jut róla elsőnek eszünkbe ? egy kebabos ? vagy egy robbantós ? :)

nyilván erre a sztereotípiára sajnos rádolgoznak,mint itthon is az egyik népcsoportunk,és hiába van közöttük normális de viszi a többiek által ráaggatott terhet ..

a térségből a törökök biztosan nem fognak a zsidók kedvéért háborúzni, az irakiak sem, és a szaudiak sem, Afganisztán eleve kilőve, véleményem szerint Azerbajdzsán,Türkmenisztán Pakisztán szintén,

ami viszont igaz,hogy sem a szaudiaknak,sem a törököknek nem érdekük egy megerősödő Irán,ami már valószínűleg így is a térség egyik legerősebb (ha nem a legerősebb) katonai hatalma,viszont pontosan a gázai megtorlás eltúlzott mértéke miatt egy nagyon jelentős ellenszenv alakult ki a zsidók irányába, ami még talán most erősebb is mint eddig valaha.

külön köröket lehetne megfutni,hogy ki kezdte,kinek van igaza,meddig lehet elmenni a válaszcsapás során,de abban szerintem mindenki egyetért,hogy az irzaeli bombák sem olyan intelligensek,hogy kizárólag a terroristák fejére hullanak,és abban is egyetérthetünk,hogy azért a több mint 30000 áldozat java részének köze nem volt azokhoz az eseményekhez, amik ezt az izraeli reakciót kiváltották,nyílván azoknak az izraeli állampolgároknak/külföldieknek akiket megöltek a terroristák sem volt vélhetően sok közük azokhoz a vélt vagy valós sérelmekhez ami miatt megölték őket.nem is lehet igazából igazságot tenni,maximum párhuzamot vonni.

azt meg hogy ezeket a szélsőségeseket ki támogatja igazán,tényleg csak a Jó Isten tudja,.hiszen ugyanúgy lehetnek az irániak,mint pl a szaudiak is vagy bármelyik más"inkognitóba vonult" térségbeli gazdag arab állam.Mondjuk a legegyszerűbb Iránra fogni .. ez is tény.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 893
30 608
113
Ha igaz, hogy az izraeli gdp jelentösen csökkent ösz óta, akkor az veszélyes lehet. Turizmusnak annyi, sok helyen bojkott izraeli cuccok ellen, hadi kèszültség fenntartása elvonja a munkaeröt a termelésböl stb. Egyidejüleg magas katonai kiadâsok. Ezt nem lesz könnyü hosszabb távon fenntartani.
Irán óriási ország, 80 mio lakóssal, évtizedek óta tartó szankciókhoz szokva, azok ellenère jelentösen fejlödve katonailag is.
A demogrâfia is Izrael ellen szól.
Nem drukkolok egyiknek sem. Csak az látszik, hogy Izrael a régi katonai sikerekböl nem tudott ( akart?) politikai sikert kovâcsolni. Most meg már a katonai siker sem olyan biztos, atom vagy nem.
Addig kell politikai megoldâdokat keresni, amig egy erös pozicióból tudsz tárgyalni. Ezt Izrael elmulasztotta. Ellene szól a multipoláris világ lassú, de biztos létrejötte is. Szóval, hosszabb távon nem rózsâs a helyzet. Szerintem.
Izrael sosem nyerhetett...ezt csak a bebolondított diaszpórában élők gondolhatták. Izrael talapzata a Holokauszton áll, a kárpótlások tartották el a lakosságot, az USA feltétel nélküli támogatása, a brit, német gerjesztett szégyenérzet.
Mindez mostanra már részben a felélt hitelesség, kárpótlási botrányos igények, demográfiai folyamatok, a szellemi áramlatok, amik valójában a "hitsorsosok" indítottak el, pl.Frankfurti iskola, az ugyan romba döntötte a fehér-keresztény erkölcsöt, de megkerülve a földgolyót visszaérkezett azok közé, akik elindították, termékeny táptalajra találva. Ugyanakkor a muzulmánok nagy számban megmaradtak sivatagi nyomorukban, ideológiai és életmódbeli téren is.
Castel ... :)

"Izrael, egy nagyon szűkösre méretezett csapásmérő erővel, nagyobb kárt okozott mint a 350 eszközt számláló iráni légi-cunami."

Castel ugye miközben harcol, szakért is...
Egyik kezében uzi, a másikban sofár, igazi bülbül szavú objetívista....
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 008
113
Ezt Izrael elmulasztotta
izrael közel járt a probléma megoldásához, 2018 májusban netanjahu elment moszkvába a győzelem napját ünnepelni
ha akkor - vagy 2014 után bármikor - egyetlen lépést tesz előre, és kiáll az ukrán neonáci restauráció ellen - tőlük azért ez igencsak érthető lett volna - akkor a nyugat nem állhat be a félnáci terrorállam mögé az ukrán ügy megoldódik háború nélkül az oroszokat nem tolja rá a háború iránra és most irán mögött nem áll ott oroszország mind a saját erőforrásaival mind az enszben mind máshol
és nincs oroszukrán és nincs közelkeleti válság, jó eséllyel a gázai ereszdelahajam is elmarad
de ezt a lépést akkor izrael elmulasztotta mert bár az a győzelem napi megjelenés mutatja hogy érezték ők a szükségességét de fontosabbnak találták az usa kapcsolatokat
szerintem ezt akkor benézték, egy kiállás az oroszok mellett egy antifasiszta front formájában maximum egy átmeneti pár éves hűvösebb viszonyt eredményezett volna számukra az usával, de ki nem álltak volna mögülük