[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 320
12 701
113
Testen kívüli RC toronyba csak igen korlátozott mennyiséget tudsz felpakolni lőszerből.
Nem.
Én itt arra gondoltam, hogy nem a toronyba szervezzük ki a 30 mm lőszertartalékot, hanem a páncéltest oldalára, így még plusz védelmet is kapunk amellett, hogy csökkentjük a torony tömegét, és Jóska kevésbé fog beledögleni a torony forgatásába.
És akkor visszajutunk a jó öreg kaliber fetisizmusodhoz. Gondolj bele, ha ilyen problémákat okoz egy 30x165-ös lőszer, akkor egyel nagyobb gond lesz a 30x173, meg még annál 1,5x akkora gondot a 35x228!
A 30 mm NATO nem okozna megoldhatatlan gondot, kit tömegnövekedés és méretnövekedés (kevesebb mint 1 cm), 35 mm-t pedig nem ajánlottam a BTR-hez (csak nagyon régen, amíg nem tudtam, hogy 30 mm felé nem lehet menni).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Éppen azért.
Ha ennyit kiszervezel oldalra (a páncéltestre), akkor ennyivel kevesebb tömeget kell elforgatnod.
És még plusz védelmet is adna.
(Nyilván az eleve betöltötteket le kell ebből vonni.
Egyébként mennyi az egyszerre betölthető lőszer maximális mennyisége, ha ez nem titok?)
Miért ne kéne forgatni a lőszert? Vagy fix beépítésű toronyban gondolkozol?

A BTR-ben nincs hely tartalék lőszernek, csak tűzkész van, tehát 300db 30mm-es lőszer van behevederezve (ennyit kéne puttonyba rakni a toronyba).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Nem.
Én itt arra gondoltam, hogy nem a toronyba szervezzük ki a 30 mm lőszertartalékot, hanem a páncéltest oldalára, így még plusz védelmet is kapunk amellett, hogy csökkentjük a torony tömegét, és Jóska kevésbé fog beledögleni a torony forgatásába.
Amit láttál az nem a tartalék lőszer volt, hanem a tűzkész. Ha jobban megfigyelted akkor ment fel a toronyba 2 darab hevedervezető a gépágyúhoz.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 320
12 701
113
Amit láttál az nem a tartalék lőszer volt, hanem a tűzkész. Ha jobban megfigyelted akkor ment fel a toronyba 2 darab hevedervezető a gépágyúhoz.
Akkor ez így szívás.
Eddig a videók alapján azt gondoltam, hogy kívülről töltik a torony felső részében levő tárat, de akkor inkább az van, hogy felülről-kívülről töltik a tornya karusszeljében levő tárat?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Nem.
Én itt arra gondoltam, hogy nem a toronyba szervezzük ki a 30 mm lőszertartalékot, hanem a páncéltest oldalára, így még plusz védelmet is kapunk amellett, hogy csökkentjük a torony tömegét, és Jóska kevésbé fog beledögleni a torony forgatásába.

A 30 mm NATO nem okozna megoldhatatlan gondot, kit tömegnövekedés és méretnövekedés (kevesebb mint 1 cm), 35 mm-t pedig nem ajánlottam a BTR-hez (csak nagyon régen, amíg nem tudtam, hogy 30 mm felé nem lehet menni).
Az nem ERA-ként fukcionál hanem simán felrobban és beszakítja a gép oldalát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Akkor ez így szívás.
Eddig a videók alapján azt gondoltam, hogy kívülről töltik a torony felső részében levő tárat, de akkor inkább az van, hogy felülről-kívülről töltik a tornya karusszeljében levő tárat?
Igen kívülről töltik be a küzdőtérben lévő rakaszba a lőszert. Ami amúgy elég nagy szívás, mert nehéz a heveder és figyelni kell arra is, hogy megfelelően legyen elrendezve a rakaszban a heveder.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Ez az új orosz APC-ből van fényképezve, de egy az egyben ez a torony van ugyanígy a BTR-80/A-ban is(a korszerűsített tűzvezetést és toronyforgatást leszámítva, tehát a lőszerelhelyezés ami most minket érdekel az 100%-ban azonos):

UI.: ha valaki tud olyan képfeltöltőt amivel lehet a fórumra képet feltölteni, akkor rakok fel képet is, addig mindenkinek a saját képzeletére bízom a dolgot (a postimages.org nem működik 521-es hibakód).
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 320
12 701
113
Hogy egy kis kuriózummal oldjam a feszültséget -meg hogy időt nyerjek amíg átgondolom a helyzetet - mi a hiba a képen?

never-have-seen-before-a-bppu-1-%D0%B1%D0%BF%D0%BF%D1%83-1-turret-of-the-btr-v0-alsvnlvbo1f81.jpg
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 320
12 701
113
Itt vannak az ígért képek:
is-this-a-heavily-modifie-bumerang-v0-aeutlhkcs7ib1.jpg

Ez pedig a gyárban a komplett torony:
Itt hozzátenném, hogy a mi BTR-ünkben sokkal több merevítőrúd volt, mint ebben (itt csak a kép bal felső részél látszik, hogy belóg egy), vagy legalább is ezt nyilván nagyon közelről fényképezték.
Szóval sokkal zsúfoltabb volt a beltér, mint ahogyan ezena képen látszik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Itt hozzátenném, hogy a mi BTR-ünkben sokkal több merevítőrúd volt, mint ebben (itt csak a kép bal felső részél látszik, hogy belóg egy), vagy legalább is ezt nyilván nagyon közelről fényképezték.
Szóval sokkal zsúfoltabb volt a beltér, mint ahogyan ezena képen látszik.
Ez nem BTR-80/A, hanem az új amit bemutattak tavaly, de írtam is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 320
12 701
113
Ez nem BTR-80/A, hanem az új amit bemutattak tavaly, de írtam is.
De azt is írtad, hogy a torony nem változott az elektromosítást kivéve.
Akkor mégis csak jobban változott.
Nem tudom, hogy optikai csalódás-e a közelről történő fényképezés miatt, de ez sokkal kevésbé zsúfoltnak tűnik, mint a miénk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
De azt is írtad, hogy a torony nem változott az elektromosítást kivéve.
Akkor mégis csak jobban változott.
Nem tudom, hogy optikai csalódás-e a közelről történő fényképezés miatt, de ez sokkal kevésbé zsúfoltnak tűnik, mint a miénk.
A torony ugyanaz, csak nem egy BTR-80 teknőbe van belezsúfolva
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
Igen kívülről töltik be a küzdőtérben lévő rakaszba a lőszert. Ami amúgy elég nagy szívás, mert nehéz a heveder és figyelni kell arra is, hogy megfelelően legyen elrendezve a rakaszban a heveder.
Ami azt jelenti annak aki nem csinált ilyet, hogy több ember a gèp tetejèn mellette áll.
Engedik bele a nyeklő-nyakló 150kg+ os hevedert.
Beereszted visszahúzod, beereszted visszahúzod ha elakad.

Ezzel jatszik a szemèlyzet jóideig.
Ezèrt szopás.
Ja ès ezt kètszer gèpenkènt.