A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 281
113
Mindíg megkapom, hogy csak sír a szám és semmi sem jó (ami természetesen aljas hazugság!!!!).
Azért elég mélyről indult ez a haderőfejlesztésesdi (a képeken 2015 júniusi állapotok vannak)!
5f510053eb897859189473.jpg

5f510053080fd511139560.jpg


Ez pedig 2024 (oké a BTR az maradt):
661e2d5075d93380357601.jpg

661e2d5041e61915249545.jpg

Szép cuccokban rohangálnak és már egy cölöpsor is van az árokban.

Ez nagyon jó irány, és nyilvánvalóan kellett, de hogy húzzam kicsit a számat megnézve épp egy ukrán háborús videót ahol hasonló divatos cuccokban rohangálnak egy égő erdőben a katonák én egy Mátra méretűre felstócolt 155 mm-es tüzérségi lőszer kupacnak és egy erdőnyi tüzérségi csőnek valahogy jobban örülnék. Mert az meg nincsen, és amíg nincs, addig legfeljebb annyi változott, hogy szép ruhában temet el az ellenséges tüzérség..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 591
79 778
113
Szép cuccokban rohangálnak és már egy cölöpsor is van az árokban.

Ez nagyon jó irány, és nyilvánvalóan kellett, de hogy húzzam kicsit a számat megnézve épp egy ukrán háborús videót ahol hasonló divatos cuccokban rohangálnak egy égő erdőben a katonák én egy Mátra méretűre felstócolt 155 mm-es tüzérségi lőszer kupacnak és egy erdőnyi tüzérségi csőnek valahogy jobban örülnék. Mert az meg nincsen, és amíg nincs, addig legfeljebb annyi változott, hogy szép ruhában temet el az ellenséges tüzérség..
Almat körtéhez hasonlítasz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Szép cuccokban rohangálnak és már egy cölöpsor is van az árokban.

Ez nagyon jó irány, és nyilvánvalóan kellett, de hogy húzzam kicsit a számat megnézve épp egy ukrán háborús videót ahol hasonló divatos cuccokban rohangálnak egy égő erdőben a katonák én egy Mátra méretűre felstócolt 155 mm-es tüzérségi lőszer kupacnak és egy erdőnyi tüzérségi csőnek valahogy jobban örülnék. Mert az meg nincsen, és amíg nincs, addig legfeljebb annyi változott, hogy szép ruhában temet el az ellenséges tüzérség..
Azokat a colopoket lehet oregapadek korosztálya verte le
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 281
113
Almat körtéhez hasonlítasz.

Hát akkor jóvanazúgy, örülök hogy szép, divatos, modern a rucitok és örülök annak is hogy rail is van a karabélyokon, néhány katonának már optika és lámpa is jutott, mindössze 9 év alatt. Ezek a fontos dolgok, innen lesz jó nyugdíjba menni, szép emlékekkel.

A harcérték megfelelő számú támogató alakulat nélkül pedig pontosan ugyanúgy 0...
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
Ezzel a 2%-kal nem sokáig lehet villogni. Állítólag Trumpnak nagyon megtetszett, hogy lengyelek több mint 3%-ot költenek szóval, ha nyerne november, akkor ezt fogja megkövetelni minden NATO-tagtól - különben beküldi oda az oroszokat. Azt azért nagyon nehezen tudnánk hozni jelenlegei és következő években várható gazdasági környezetben.
2025-ben a legtöbb eddig rendelt eszköz megérkezik, szóval ha idén meg jövőre nem szerződnek le új eszközöket, akkor a 2% sem biztos, hogy meglesz 2026-tól...
Tudod, nem a medvénél kell gyorsabban futni, elég csak a melletted menekülőnél. 2,6%-al sem mi lennénk a legfeketébb bárányok. Meg amilyen ütemben (nem) nő a GDP-nk, úgy a bizonyos %-a sem nő. Sajnos.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 735
113
Horváth Attila alezredes, a Honvéd Vezérkar Képességfejlesztési Iroda osztályvezetője arról is beszélt, hogy van egy magyar fejlesztésű műhold, a Vireo, amely a mesterséges intelligencia űrbéli, katonai használatát teszteli. Csak megadják a célt, a műhold munkájába pedig nem szól bele ember...

A Képességfejlesztési Iroda a Haderőfejlesztési Program menedzsmentjét, valamint a technikai kutatás-fejlesztést és innovációt végző szervezeteket integrálta. Korábban az MH Modernizációs Intézetben munkatársaimmal kutatás-fejlesztéssel foglalkoztunk, most elsődleges feladatunk a képességfejlesztés támogatása. Négy szakmai fejlesztési osztály létezik az irodában: három a szárazföld, a légierő és a vezetés-irányítás területein, valamint negyediknek vagyunk mi, az űrképességekért felelős műholdas képességek osztálya. Nyolc honvéd szolgál itt, legtöbben híradó-informatikai területről érkeztünk.


------


A VIREO műholdról volt már szó a fórumon.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 735
113
HadERŐ „Hazámat szolgálom!” - 2024.05.14-i adás

"Miként mentettek turistákat a magyar vezetésű EUFOR misszió katonái Bosznia-Hercegovinában? Mióta szolgálnak honvédeink a Nyugat-Balkánon? Mit takar az úgynevezett SERE „B” tanfolyam? Milyen eredményekkel zárult a PzH 2000 önjáró löveg leendő kezelőinek toborzása? Mindez kiderül az M1 „HadERŐ – Hazámat szolgálom” katonai magazinműsorának legújabb epizódjából..."

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 735
113
HadERŐ „Hazámat szolgálom!” - 2024.05.14-i adás

"Miként mentettek turistákat a magyar vezetésű EUFOR misszió katonái Bosznia-Hercegovinában? Mióta szolgálnak honvédeink a Nyugat-Balkánon? Mit takar az úgynevezett SERE „B” tanfolyam? Milyen eredményekkel zárult a PzH 2000 önjáró löveg leendő kezelőinek toborzása? Mindez kiderül az M1 „HadERŐ – Hazámat szolgálom” katonai magazinműsorának legújabb epizódjából..."

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Beszélgettem ma, ha nem is illetékes, de egyel nagyobb rálátású emberkével. Nem lesz magyar hadsereg. Semlegesek akarunk lenni, erő nélkül, nagyhatalmak ígéretében bízva.
Nagyon sok ember mondja el magáról, vagy adja elő magát úgy, mintha lenne rálátása. Pedig ebben az ügyben nagyon nem lehet ilyen jellegű kategorikus kijelentést tenni.
Az nyilvánvaló, hogy a jelenlegi irányban haladva ez a helyzet. De ez egy nagyon képlékeny ügy egy turbulens geopolitikai helyzetben.
Az nyilvánvaló, hogy ez a "legolcsóbb" megoldás.

Ez a komment tovább is tartott, de megvágtam, mert megint nem akartam egy "sorkatonás" ordítozást.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 416
113
Dugd nyugodtan a homokba a fejed
én csak a realitásokat mondom: kis csóró ország vagyunk kihaló népességgel, totális külső gazdasági függőséggel.
10 tíz év kell nekünk egy nehéz korszerű dandár felállításához, mert se pénz, se ember nincs hozzá - legalábbis nehezen.

Milyen "semlegességről" és "erőről beszélünk"?!? o_O
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
Nagyon sok ember mondja el magáról, vagy adja elő magát úgy, mintha lenne rálátása. Pedig ebben az ügyben nagyon nem lehet ilyen jellegű kategorikus kijelentést tenni.
Az nyilvánvaló, hogy a jelenlegi irányban haladva ez a helyzet. De ez egy nagyon képlékeny ügy egy turbulens geopolitikai helyzetben.
Az nyilvánvaló, hogy ez a "legolcsóbb" megoldás.

Ez a komment tovább is tartott, de megvágtam, mert megint nem akartam egy "sorkatonás" ordítozást.

Nem csak az olcsóság a cél. Ha jól vettem ki azért van terv, csak nehezen hiszem el. És bonyolultabb annál hogy jönnek a kínaiak és adnak pénzt.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
én csak a realitásokat mondom: kis csóró ország vagyunk kihaló népességgel, totális külső gazdasági függőséggel.
10 tíz év kell nekünk egy nehéz korszerű dandár felállításához, mert se pénz, se ember nincs hozzá - legalábbis nehezen.

Milyen "semlegességről" és "erőről beszélünk"?!? o_O
Pont azt mondtam hogy nem lesz erő. Abban bízunk hogy nagyhatalmak elfogadják hogy semlegesek vagyunk és elfogadtatják a többiekkrl is
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 416
113
Pont azt mondtam hogy nem lesz erő. Abban bízunk hogy nagyhatalmak elfogadják hogy semlegesek vagyunk és elfogadtatják a többiekkrl is
Ebben mi az új?!?
Eddig is egy kb. 3 dandáros haderő építéséről volt szó. Ezt is nagyon lassan és nehezen sikerül megvalósítani.

Amúgy meg nem vagyunk semlegesek: egy katona szövetség tagjai vagyunk.
Svájc a semleges, nem mi.