[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 305
33 324
113
Az a baj, ha politikában utazol, akkor nem sokszor engedheted meg magadnak, hogy tisztességesen válaszolj, mert a másikak nem lesznek azok. És így, innen nézve, sajnos aki erre ráballag, az nem oda való, vagy legalábbis ne adjanak neki szót.

Lehet, de mire megyünk az ilyen kóserkonzervatívokkal, mint Meloni? Miben is jobb, más ő, mint Von der Leyen?

Semmiféle tényleges változás nem lehetséges, amíg nem lesz történelmi revízió alá vetve többek között a második világháború és környéke is, amíg fel nem lesz számolva az a világrend, amely a nagy narratíváját, alapító mítoszát annak kanonizált eltorzított változatára alapozza. Addig, amíg nem lesz paradigmatikus fordulat, megy tovább a nagy népességcsere és minden más. Az, hogy egy-egy kóserkonzervatív populista jelszavakkal megnyer egy-egy választást, és utána becsicskul, becsicskítják, az nem jelent semmi tényleges különbséget a liberális mainstreamhez képest sem. Sőt ha például szégyentelen cionistanyalásról van szó, túl is tesznek rajta vastagon. Lehet, értem, hogy lehet ez pragmatizmus. De tulajdonképpen az történik, hogy mivel tiltott fehér európai nacionalistának lenni, ezt a lelki igényt a cionisták bálványozásával helyettesítik, izreaeli zászlókat kitűzve meg a többi. Mintegy "másodkézből" így átélhetik a tiltott érzéseket.

Még a muszlimoktól és a szélsőbaltól is több értelme van igazi változást remélni, mint az ilyen csicskakonzervatív politikusoktól.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
659
3 131
93
Nem, te addig leszel formában, amíg gyarapodsz, aztán nem fogsz megöregedni és meghalni. Vagy csak nem szóltak még a szüleid, hogy nincs Télapó...
Nem, én éveket tanultam populációdinamikákat, és ökológiai rendszereket, így tudom, hogy ordas nagy baromságot mondtál. A rendszer addig tud fennmaradni, amíg stabil. A növekedés nem stabil egy szint után.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 222
113
Nem, én éveket tanultam populációdinamikákat, és ökológiai rendszereket, így tudom, hogy ordas nagy baromságot mondtál. A rendszer addig tud fennmaradni, amíg stabil. A növekedés nem stabil egy szint után.
Neomarxista szociológus kóklerek tanították ezt a faszságot?

Az élet pedig úgy néz ki, hogy van egy növekedési pályája, amíg van energia és akarat és egy halál felé mutató stagnáló, hanyatló vége, amikor valamelyik elfogy.

Ami stabil az már haldoklik, igazából csak az él, ami növekszik. Ebbe nem számít bele az aktuális rövidtávú fluktáció, ez a nagy kép.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 033
93
Vagy a tipikus párkapcsolati tanács ilyen körökben: azonnal szakítani. Szülőkkel kapcsolatos problémák esetén meg: megszakítani minden kapcsolatot velük. Általában: zárd ki az életedből a "toxikus személyeket" azonnal!
Igen. A teljes önzés.
Még véletlenül sem az a tanács, hogy nézz magadba is, üljetek le és beszéljetek, ne vádaskodjatok.
Többször "megkaptuk" már, hogy nekünk milyen jó a házasságunk, szerencsénk van a másikkal.
Ez nem így működik, ahhoz hogy egy kapcsolat működjön, dolgozni kell. A legkönnyebb, gyarló viselkedés, amikor a másik hibáival (mindenkinek van) mérgezi magát az adott fél. De ez sokszor a saját elégedetlenségünket leplezi. Ha nem vagy képes felülemelkedni vagy megbeszélni a gondokat, és állandóan a másik hibáin rágod magad, akkor az megmérgezi a kapcsolatot és a személyiséget is. Pont az egoizmusra nevelő élet miatt lassan kiveszik a valódi empátia és a képesség, hogy a másik szemszögéből is tudjunk látni.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 033
93
Lehet, de mire megyünk az ilyen kóserkonzervatívokkal, mint Meloni? Miben is jobb, más ő, mint Von der Leyen?

Semmiféle tényleges változás nem lehetséges, amíg nem lesz történelmi revízió alá vetve többek között a második világháború és környéke is, amíg fel nem lesz számolva az a világrend, amely a nagy narratíváját, alapító mítoszát annak kanonizált eltorzított változatára alapozza. Addig, amíg nem lesz paradigmatikus fordulat, megy tovább a nagy népességcsere és minden más. Az, hogy egy-egy kóserkonzervatív populista jelszavakkal megnyer egy-egy választást, és utána becsicskul, becsicskítják, az nem jelent semmi tényleges különbséget a liberális mainstreamhez képest sem. Sőt ha például szégyentelen cionistanyalásról van szó, túl is tesznek rajta vastagon. Lehet, értem, hogy lehet ez pragmatizmus. De tulajdonképpen az történik, hogy mivel tiltott fehér európai nacionalistának lenni, ezt a lelki igényt a cionisták bálványozásával helyettesítik, izreaeli zászlókat kitűzve meg a többi. Mintegy "másodkézből" így átélhetik a tiltott érzéseket.
Alapvetően lehet igazad, bár én nem vagyok naprakész az olasz belügyekben. Ráadásul ott nagyon régi hagyománya van az erős baloldalnak/kommunizmusnak. Én azért még látok különbséget. Meloninak szerintem van ideológiája, csak kénytelen pragmatikus lenni, Leyen és társai viszont a megélhetési politikus csúcspéldányai. Zászlóra tűzik a tőkés mainstream diktálta igényeket valódi elvek nélkül, egyszer az igény hogy legyen békegalamb, aztán meg hirtelen háborús héjává kell lenni. És megteszik, szívbaj nélkül sz_rnak bele a korábbi "meggyőződésükbe". És ne feledd, ők ezt könnyen teszik, mert nem egy országnak kell megfelelniük, hanem az EP-nek.

A változás, amiről te beszélsz azt nem lehet már végrehajtani, az európai társadalmak már nagyon megosztottak mind ideológiailag, mind gazdaságilag és most már nemzetiségileg, vallásilag is.
Még a muszlimoktól és a szélsőbaltól is több értelme van igazi változást remélni, mint az ilyen csicskakonzervatív politikusoktól.
Két lányom van, szóval nem értek egyet veled!
Bár abban igazad van, hogy VALÓDI!! változást várhatsz tőlük, csak én azt nem kívánom!
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
377
2 503
93
Neomarxista szociológus kóklerek tanították ezt a faszságot?

Az élet pedig úgy néz ki, hogy van egy növekedési pályája, amíg van energia és akarat és egy halál felé mutató stagnáló, hanyatló vége, amikor valamelyik elfogy.

Ami stabil az már haldoklik, igazából csak az él, ami növekszik. Ebbe nem számít bele az aktuális rövidtávú fluktáció, ez a nagy kép.
Ebben nem értek egyet.Értem én, hogy józan paraszti ésszel végig gondolva így megy de gondolj a földre az ember nélkül.A növények ,állatok éltek növekedtek majd meghaltak.Volta energia majd halál de a rendszer stabil volt.Az ember pontosabban a kapitalizmus színrelépésével kezdődött az "áldásos" növekedés.Terjeszkedés, szűz földek meghódítása,erdők mocsarak folyók átvariálása(lásd aszály pl nálunk) állatok kipusztítása ,gyarmatosítás, rabszolgatartás ,környezetszennyezés ,profit növelése(gyarapodás!) minden módon.Nincs is ezzel semmi.Ennek így kell lennie.Ez az emberi természet és sosem lenne világ vége ha minden stabil maradt volna.Persze ezt a végkifejletet csak vallásos szemlélettel lehet elviselni.Hogy nem az e világi lét a minden.Mert bizony az mulandó sőt..olyanok vagyunk tényleg mint a rák.De mint írtam ennek így kell lenni és nincs mit tenni.De azt állítani hogy ez szép és jó így, szerintem nem helyes.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Ebben nem értek egyet.Értem én, hogy józan paraszti ésszel végig gondolva így megy de gondolj a földre az ember nélkül.A növények ,állatok éltek növekedtek majd meghaltak.Volta energia majd halál de a rendszer stabil volt.Az ember pontosabban a kapitalizmus színrelépésével kezdődött az "áldásos" növekedés.Terjeszkedés, szűz földek meghódítása,erdők mocsarak folyók átvariálása(lásd aszály pl nálunk) állatok kipusztítása ,gyarmatosítás, rabszolgatartás ,környezetszennyezés ,profit növelése(gyarapodás!) minden módon.Nincs is ezzel semmi.Ennek így kell lennie.Ez az emberi természet és sosem lenne világ vége ha minden stabil maradt volna.Persze ezt a végkifejletet csak vallásos szemlélettel lehet elviselni.Hogy nem az e világi lét a minden.Mert bizony az mulandó sőt..olyanok vagyunk tényleg mint a rák.De mint írtam ennek így kell lenni és nincs mit tenni.De azt állítani hogy ez szép és jó így, szerintem nem helyes.

Ha tudunk üzemmódot váltani, hogy immár az eddigi filymatos terjeszkedési "módszernek" elértük a határatit, akkor fennmaradunk!
Ha nem, akkor egy összeomlás után --talán-- marad egy kisebb emberi populáció, amelyik megpróbál alkalmazkodni a folyamatokhoz, a folyamatok és környezet öncélú és önpusztító uralása és megváltoztatása helyett.

Mintha lett is volna olyan (föld-)történelmi szakasz, ahol az emberíség létszáma az 50e körülire csökkent volna, mire sikerült alkalmazkodni, és/vagy túlélni kedvezőtlen változásokat, időszakot(jégkorszak, adott civilizáció természetrombolása, ....
Mintha olyan is lett volna, amikor civilizációk önpusztító módon felélték a (pl mezőgazdasági-, termőföld-)tartalékaikat: inka, Mezopotámia, egyes időkben Egyiptom is, és sok egyéb korszak és kultúra, amiknek még nem találtunk meg a nyomait(vagy "tudományosan" elhallgatjuk :oops: )...
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
377
2 503
93
Ha tudunk üzemmódot váltani, hogy immár az eddigi filymatos terjeszkedési "módszernek" elértük a határatit, akkor fennmaradunk!
Ha nem, akkor egy összeomlás után --talán-- marad egy kisebb emberi populáció, amelyik megpróbál alkalmazkodni a folyamatokhoz, a folyamatok és környezet öncélú és önpusztító uralása és megváltoztatása helyett.

Mintha lett is volna olyan (föld-)történelmi szakasz, ahol az emberíség létszáma az 50e körülire csökkent volna, mire sikerült alkalmazkodni, és/vagy túlélni kedvezőtlen változásokat, időszakot(jégkorszak, adott civilizáció természetrombolása, ....
Mintha olyan is lett volna, amikor civilizációk önpusztító módon felélték a (pl mezőgazdasági-, termőföld-)tartalékaikat: inka, Mezopotámia, egyes időkben Egyiptom is, és sok egyéb korszak és kultúra, amiknek még nem találtunk meg a nyomait(vagy "tudományosan" elhallgatjuk :oops: )...
Sajnos ez már nem ilyen inka belügy.Tudod te is globalizáció.Ez nem csak lózung sajnos napi tapasztalat.Nem vagyok optimista az üzemmód változással.Még Kína India Afrika népe ott áll a sorban ,hogy az is olyan gazdag lehessen mint mi...Ez elég sokba lesz a föld nevű bolygónak.Mire rájönnek hogy váltani kéne hát...Jó akkor nem lesz világvége maradnak páran. Ennyi.De az a növekedés a semmibe vezet.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 053
28 428
113
Lehet, de mire megyünk az ilyen kóserkonzervatívokkal, mint Meloni? Miben is jobb, más ő, mint Von der Leyen?

Semmiféle tényleges változás nem lehetséges, amíg nem lesz történelmi revízió alá vetve többek között a második világháború és környéke is, amíg fel nem lesz számolva az a világrend, amely a nagy narratíváját, alapító mítoszát annak kanonizált eltorzított változatára alapozza. Addig, amíg nem lesz paradigmatikus fordulat, megy tovább a nagy népességcsere és minden más. Az, hogy egy-egy kóserkonzervatív populista jelszavakkal megnyer egy-egy választást, és utána becsicskul, becsicskítják, az nem jelent semmi tényleges különbséget a liberális mainstreamhez képest sem. Sőt ha például szégyentelen cionistanyalásról van szó, túl is tesznek rajta vastagon. Lehet, értem, hogy lehet ez pragmatizmus. De tulajdonképpen az történik, hogy mivel tiltott fehér európai nacionalistának lenni, ezt a lelki igényt a cionisták bálványozásával helyettesítik, izreaeli zászlókat kitűzve meg a többi. Mintegy "másodkézből" így átélhetik a tiltott érzéseket.

Még a muszlimoktól és a szélsőbaltól is több értelme van igazi változást remélni, mint az ilyen csicskakonzervatív politikusoktól.
1, Meloninál mindig elfelejtitek, h az olasz államadósság nagyon rövid póráz.
2, Nyugaton (de legalábbis német nyelvterületen) a balosok sokkal bátrabbak, mint az úgynevezett konzik (rino-k, cucservativeok ahogy tetszik). Thilo Sarrazin vagy Susanne Wiesinger osztrák tanárnő, aki először figyelmeztetett a bécsi iskolai problémákra. Velük szemben Angela Wir schaffen das Merkel...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
1, Meloninál mindig elfelejtitek, h az olasz államadósság nagyon rövid póráz.

...és próbál ezen változtatni? :oops:




2, Nyugaton (de legalábbis német nyelvterületen) a balosok sokkal bátrabbak, mint az úgynevezett konzik (rino-k, cucservativeok ahogy tetszik). Thilo Sarrazin vagy Susanne Wiesinger osztrák tanárnő, aki először figyelmeztetett a bécsi iskolai problémákra. Velük szemben Angela Wir schaffen das Merkel...

A német nagytőke is inkább az EU-s gyarmatai zsírján próbál túlélni, ahelyett, hogy otthon kezdene rendet tenni!
Amíg ezt a K-k-Eu-s élősködés a könnyebb út számukra, addig --a töri-könyv tanulságai alapján-- nem is szokták a másik/nehezebb utat erőltetni!
Talán Itthon kéne tartani ezt az élősködésre fordítható, Mo.-ról folyamatosan kiömlő ezer-milliárdokat! :oops:
Nem nagyon látom a korábban hangsúlyozott --megvásárolt-- Politikai-jóindulatot sem!


Még a Covid-maszkok ügyében sem sikerült egy szimbolikus bocsánat-kérést kiharcolnunk! :oops:
Ez nem túl jó jele annak, hogy valójában minek is nézik Magyarországot! :mad: :mad: :mad:
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 053
28 428
113
...és próbál ezen változtatni? :oops:






A német nagytőke is inkább az EU-s gyarmatai zsírján próbál túlélni, ahelyett, hogy otthon kezdene rendet tenni!
Amíg ezt a K-k-Eu-s élősködés a könnyebb út számukra, addig --a töri-könyv tanulságai alapján-- nem is szokták a másik/nehezebb utat erőltetni!
Talán Itthon kéne tartani ezt az élősködésre fordítható, Mo.-ról folyamatosan kiömlő ezer-milliárdokat! :oops:
Nem nagyon látom a korábban hangsúlyozott --megvásárolt-- Politikai-jóindulatot sem!


Még a Covid-maszkok ügyében sem sikerült egy szimbolikus bocsánat-kérést kiharcolnunk! :oops:
Ez nem túl jó jele annak, hogy valójában minek is nézik Magyarországot! :mad: :mad: :mad:
A német szocik bátorságát arra értettem, h ők az (ál)konzervatívokkal szemben sokkal bátrabban ki merték mondani, h gebasz van, a migránsok nem illeszkednek be, kva nagy baj lesz. Persze meg is lett a "jutalmuk", ma már az általam említett német ill osztrák szocik nem szocik, kizárták őket, sőt, már G. Schröder is persona non grata.
Oké, az is igaz, h a német konzik eléggé kondicionálva lettek, a német sajtó ijesztően gleichschaltolt, és a németekre eleve jellemző a parancskövetés a lázadozás helyett. Most már olyan remekül megy nekik, h a parancsot ki se kell mondani. Ha megkeresed YT-on, h Kohl hogyan reagált, amikor nem megfelelő széket kapott, vs vd Leyen, amikor széket se kapott..
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 288
20 578
113
...és próbál ezen változtatni? :oops:
Próbált, legalább is kezdetben. Ma már nem tudom.
És nem ő (olaszok) az egyetlen, jó páran járnak ebben a cipőben.

Az államadósság csökkentéséhez a folyó (éves) költségvetés többlete kell. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az állam kevesebb új kölcsönt vesz fel mint amennyi lejárt.
Viszont ez a folyó kiadások csökkentését jelenti, korlátozást, megszorítást, nevezd ahogy akarod. Pont ez van most nálunk, már tavaly óta.
Ami azzal jár, hogy elhalasztanak infrastrukturális beruházásokat - visszaesik az építőipar/építőanyaggyártás - meg kevesebb lesz a gazdasági támogatás egyes szektorokban. Például a németek abbahagyták a villanyautó vétel támogatását, amitől azonnal visszaesett az eladott mennyiség, visítoznak is az autógyártók.

Az ilyesminek persze foglalkoztatási, és az életszínvonalra kiható következményei vannak. Ha ez elég érezhető és nem tudod propagandával eladni az embereknek, akkor lejár a 4 éved és lapátra kerülsz. Mindegy jó úton jársz-e, az átlagpolgár másra szavaz. Arra, aki ígér.

A politikus (politika) tehát egyensúlyozik. A vágyak és a józan ész között. Mert ő meg szeretne hatalmon maradni, hogy ő fújja tovább a passzátszelet.
Az eredmény? Ha visszanézünk az elmúlt 20-30 évre, akkor az, hogy az államadósság nő. Nem csak az olaszoknál, a francia is 100 % felett van, a spanyol...
Általában nő, dicséret a kivételeknek. Az EU követelményekben 60 % van. 15 éves előírás. És mennyi most a tényleges? 85 % feletti az átlag. És nő.

Sejtheted, hogy nem mehet ez így a végtelenségig.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 251
92 732
113
Próbált, legalább is kezdetben. Ma már nem tudom.
És nem ő (olaszok) az egyetlen, jó páran járnak ebben a cipőben.

Az államadósság csökkentéséhez a folyó (éves) költségvetés többlete kell. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az állam kevesebb új kölcsönt vesz fel mint amennyi lejárt.
Viszont ez a folyó kiadások csökkentését jelenti, korlátozást, megszorítást, nevezd ahogy akarod. Pont ez van most nálunk, már tavaly óta.
Ami azzal jár, hogy elhalasztanak infrastrukturális beruházásokat - visszaesik az építőipar/építőanyaggyártás - meg kevesebb lesz a gazdasági támogatás egyes szektorokban. Például a németek abbahagyták a villanyautó vétel támogatását, amitől azonnal visszaesett az eladott mennyiség, visítoznak is az autógyártók.

Az ilyesminek persze foglalkoztatási, és az életszínvonalra kiható következményei vannak. Ha ez elég érezhető és nem tudod propagandával eladni az embereknek, akkor lejár a 4 éved és lapátra kerülsz. Mindegy jó úton jársz-e, az átlagpolgár másra szavaz. Arra, aki ígér.

A politikus (politika) tehát egyensúlyozik. A vágyak és a józan ész között. Mert ő meg szeretne hatalmon maradni, hogy ő fújja tovább a passzátszelet.
Az eredmény? Ha visszanézünk az elmúlt 20-30 évre, akkor az, hogy az államadósság nő. Nem csak az olaszoknál, a francia is 100 % felett van, a spanyol...
Általában nő, dicséret a kivételeknek. Az EU követelményekben 60 % van. 15 éves előírás. És mennyi most a tényleges? 85 % feletti az átlag. És nő.

Sejtheted, hogy nem mehet ez így a végtelenségig.
Annyi kiegészítéssel, hogy tud csökkeni a GDP arányos államadósság költségvetési hiány esetén is. Ha a GDP növekedés gyorsabb mint az adossagemelkedés, azaz gyorsabban nő a gazdaság, mint amennyi új hitelt vesz fel az állam. Stabil gazdasági növekedés, minimális infla mellett deficites, de 3% alatti költségvetési hiány volt nálunk 2012 és 2020 közt, és így is folyamatosan csökkent a GDP arányos adósság.

A másik ami az elmúlt 2 évben volt. Magas költségvetési hiány mellett is csökkent a GDP arányos adósság, Az árak növekedése felhajtotta a nominális GDP-t, így minimális reál GDP növekedés mellett is csökkent az államadósság.

2020-ban ugrott meg a magyar államadósság. Amikor minimális infla mellett a lezárások miatt nagy gazdasági visszaesés volt,.
Idén sanszosan szintén nőni fog. Hiába van gazdasági növekedés, az infla már csak enyhén magas, viszont a költségvetési hiány még nincs 3% alatt, sőt. Hogy miért nem, azt a gyors csökkentés és az életszinvonalra kiiható negatív hatásai miatt leírtad,
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 113
113
A német AfD minden ellenére az EU- választásokkal kapcsolatos vélemenykutatàsokban továbbra is stabilan 17%-on van, mint áprilisban. Többi német párt: CDU 30%, SPD 14%, Zöldek 13%, FDP 4%, Linke 3%, Sahra Wagenknecht 7%, Freie Wähler 3%.

A hires interjúban a La Repubblica és az FT-ben, ami olyan nagy shitstormot vàltott ki, Krah azt mondta:
" Soha nem fogom azt mondani, hogy mindenki, aki SS egyenruhát hordott, automatikusan egy bünöző ( gonosztevő ) volt.
Irja Die Welt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 251
92 732
113
A német AfD minden ellenére az EU- választásokkal kapcsolatos vélemenykutatàsokban továbbra is stabilan 17%-on van, mint áprilisban. Többi német párt: CDU 30%, SPD 14%, Zöldek 13%, FDP 4%, Linke 3%, Sahra Wagenknecht 7%, Freie Wähler 3%.

A hires interjúban a La Repubblica és az FT-ben, ami olyan nagy shitstormot vàltott ki, Krah azt mondta:
" Soha nem fogom azt mondani, hogy mindenki, aki SS egyenruhát hordott, automatikusan egy bünöző ( gonosztevő ) volt.
Irja Die Welt.
Sokkal jobban állt 3-4 hónapja,20-25 közt, emelkedő trenddel. Ma fordítva, ráadásul elszigetelte magát az európai radikál jobbtól. Nem maradt komoly párt a partnere.
Jó nagy hülyék voltak, amit sajtó szépen megtolt. Ez a szokásos radikál jobb sztori.

Annyi azért nyereség, hogy a többiek találtak egy mumust. Ha mi sem, akkor van tőlünk rosszabb. Illetve ahogy írtam egy AFD nélküli radikál jobb egység könnyebb Európában, mint egy AFD-vel közös. Ha ez volt az ára az ECR-ID egyesülésnek, akkor megérte. Ha ennek ellenére nem valósul meg, és a kisszerű pártféltékenység felülírja a közös érdekeket, akkor mind1.

Igazából 1 valós ellentét van, a ruszki ügy. Ez ráadásul erős érzelmi töltettel átitatott. Egy olyan akadály, amit valszeg nem tudnak megugrani sajnos.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby