Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 302
4 736
113
Nem is tudom, hogy melyik témához tartozik leginkább, de talán ide. Merthogy miután bukott a korábbi Fideszes vezetés... :


... beváltották a korábbi fenyegetést:

 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 259
16 967
113
Egy friss magyar LMBTQ botrány!

Egy meleg csávó, aki a fiújával és két ismeretlen státuszú gyerekkel strandra akart menni, ma egy felháborodott Facebook posztot tett közzé.
Közzétesszük nektek is, hogy lássátok, hova vezet a világ. És gratula a pénztárosnak, hogy a normalitás talaján maradt!
Vigyázzon mindenki, főleg a gyerekeire!

“-Jó napot kívànok! Egy csalàdi jegyet szeretnénk kérni!
-Azzal nem jàrnak jól, mert délutàn 4 van, de maguknak egyébként sem tudnék ilyen jegyet adni!
-De hàt mi egy csalàd vagyunk!
-Magyarorszàgon vagyunk, itt nem!”

Ez tegnap történt velünk a tobruki strandon a balaton csücskében a jegypénztàrban, amikor szerettünk volna belépni a strand területére. Andris fogta a kezem, Hannàt pedig Àdàm ölbe fogta. Köpni nyelni nem tudtunk, jelenetet sem akartunk rendezni a gyerekek előtt. Felnőttként mi màr tudjuk kezelni ezeket a helyzeteket, amiből egyébként nem sok volt az elmúlt években, de valami hátborzongató érzés, amikor szembesítenek vele, hogy szerintük mi nem vagyunk család.
Abba biztosan nem gondolnak bele, hogy ez milyen érzes lehet annak a 4200 gyereknek olvasnia a bejàratnàl, aki ma szivàrvànycsalàdban nevelkedik itthon.
Azt hagyjuk, hogy nekünk elrontottàk a délutànunkat, illetve nem azon a pàr szàz forinton fogunk fennakadni, de aki a gyerekeinket màsodrangú àllampolgàrnak tekinti, az szégyelje magàt. A megfelelő jogi lépéseket megtesszük és addig harcolunk, ameddig kell, mert a csalàd az család!
Kérünk Titeket, ha hasonlóval talàlkoztok vagy kiíràst làttok azt küldjétek el nekünk, hogy azt tovàbbíthassuk a megfelelő helyre.
Vàltozàs csak akkor érhető el, ha nem “lenyeljük” ezeket a helyzeteket, hanem tesszünk ellene.

ps: A strand egyébként szuper gyerekkel, de ezek utàn mi inkàbb kihagyjuk.


k-p-2024-08-01-192941795.png
k-p-2024-08-01-193035860.png
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 855
8 197
113
Egy friss magyar LMBTQ botrány!

Egy meleg csávó, aki a fiújával és két ismeretlen státuszú gyerekkel strandra akart menni, ma egy felháborodott Facebook posztot tett közzé.
Közzétesszük nektek is, hogy lássátok, hova vezet a világ. És gratula a pénztárosnak, hogy a normalitás talaján maradt!
Vigyázzon mindenki, főleg a gyerekeire!

“-Jó napot kívànok! Egy csalàdi jegyet szeretnénk kérni!
-Azzal nem jàrnak jól, mert délutàn 4 van, de maguknak egyébként sem tudnék ilyen jegyet adni!
-De hàt mi egy csalàd vagyunk!
-Magyarorszàgon vagyunk, itt nem!”

Ez tegnap történt velünk a tobruki strandon a balaton csücskében a jegypénztàrban, amikor szerettünk volna belépni a strand területére. Andris fogta a kezem, Hannàt pedig Àdàm ölbe fogta. Köpni nyelni nem tudtunk, jelenetet sem akartunk rendezni a gyerekek előtt. Felnőttként mi màr tudjuk kezelni ezeket a helyzeteket, amiből egyébként nem sok volt az elmúlt években, de valami hátborzongató érzés, amikor szembesítenek vele, hogy szerintük mi nem vagyunk család.
Abba biztosan nem gondolnak bele, hogy ez milyen érzes lehet annak a 4200 gyereknek olvasnia a bejàratnàl, aki ma szivàrvànycsalàdban nevelkedik itthon.
Azt hagyjuk, hogy nekünk elrontottàk a délutànunkat, illetve nem azon a pàr szàz forinton fogunk fennakadni, de aki a gyerekeinket màsodrangú àllampolgàrnak tekinti, az szégyelje magàt. A megfelelő jogi lépéseket megtesszük és addig harcolunk, ameddig kell, mert a csalàd az család!
Kérünk Titeket, ha hasonlóval talàlkoztok vagy kiíràst làttok azt küldjétek el nekünk, hogy azt tovàbbíthassuk a megfelelő helyre.
Vàltozàs csak akkor érhető el, ha nem “lenyeljük” ezeket a helyzeteket, hanem tesszünk ellene.

ps: A strand egyébként szuper gyerekkel, de ezek utàn mi inkàbb kihagyjuk.


k-p-2024-08-01-192941795.png
k-p-2024-08-01-193035860.png
Le a kalapppal a pénztáros előtt!
Csak ennyit kérdeztem volna: Melyikük az anya?
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 259
16 967
113
Le a kalapppal a pénztáros előtt!
Csak ennyit kérdeztem volna: Melyikük az anya?
A képen tuti az anyósülésen van, aki a mozdonyvezető vonatozás közben :D de mekkora poén lett volna tényleg....
Beszólni neki: Akkor magának ugye nincsenek székelési problémái.... Mondja... nem zavarja ha nem rotyog a fing???? :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 259
20 100
113
A képen tuti az anyósülésen van, aki a mozdonyvezető vonatozás közben :D de mekkora poén lett volna tényleg....
Beszólni neki: Akkor magának ugye nincsenek székelési problémái.... Mondja... nem zavarja ha nem rotyog a fing???? :D
Nem kell a ló túloldalára sem átesni. A pénztáros amit mondott már épp elég.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 552
31 173
113
Egy friss magyar LMBTQ botrány!

Egy meleg csávó, aki a fiújával és két ismeretlen státuszú gyerekkel strandra akart menni, ma egy felháborodott Facebook posztot tett közzé.
Közzétesszük nektek is, hogy lássátok, hova vezet a világ. És gratula a pénztárosnak, hogy a normalitás talaján maradt!
Vigyázzon mindenki, főleg a gyerekeire!

“-Jó napot kívànok! Egy csalàdi jegyet szeretnénk kérni!
-Azzal nem jàrnak jól, mert délutàn 4 van, de maguknak egyébként sem tudnék ilyen jegyet adni!
-De hàt mi egy csalàd vagyunk!
-Magyarorszàgon vagyunk, itt nem!”

Ez tegnap történt velünk a tobruki strandon a balaton csücskében a jegypénztàrban, amikor szerettünk volna belépni a strand területére. Andris fogta a kezem, Hannàt pedig Àdàm ölbe fogta. Köpni nyelni nem tudtunk, jelenetet sem akartunk rendezni a gyerekek előtt. Felnőttként mi màr tudjuk kezelni ezeket a helyzeteket, amiből egyébként nem sok volt az elmúlt években, de valami hátborzongató érzés, amikor szembesítenek vele, hogy szerintük mi nem vagyunk család.
Abba biztosan nem gondolnak bele, hogy ez milyen érzes lehet annak a 4200 gyereknek olvasnia a bejàratnàl, aki ma szivàrvànycsalàdban nevelkedik itthon.
Azt hagyjuk, hogy nekünk elrontottàk a délutànunkat, illetve nem azon a pàr szàz forinton fogunk fennakadni, de aki a gyerekeinket màsodrangú àllampolgàrnak tekinti, az szégyelje magàt. A megfelelő jogi lépéseket megtesszük és addig harcolunk, ameddig kell, mert a csalàd az család!
Kérünk Titeket, ha hasonlóval talàlkoztok vagy kiíràst làttok azt küldjétek el nekünk, hogy azt tovàbbíthassuk a megfelelő helyre.
Vàltozàs csak akkor érhető el, ha nem “lenyeljük” ezeket a helyzeteket, hanem tesszünk ellene.

ps: A strand egyébként szuper gyerekkel, de ezek utàn mi inkàbb kihagyjuk.


k-p-2024-08-01-192941795.png
k-p-2024-08-01-193035860.png
Öööö. Nem azért, de kaptunk mi már családi jegyet (kastélyba, nem strandra), úgy, h tesómmal meg ismerős lányával voltunk, mind női személyek.
Amúgy nem a gyerekeket tekintették másodrendűnek, mert nem a gyerek fizette a belépőt, gondolom.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 259
16 967
113
Öööö. Nem azért, de kaptunk mi már családi jegyet (kastélyba, nem strandra), úgy, h tesómmal meg ismerős lányával voltunk, mind női személyek.
Há most micsinájjak? Nem én nem adtam nekik jegyet! Lehet megcsókolták egymást vagy átkarolták...honnan tudjam??? Mert nyilván azt nem írják le....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 552
31 173
113
Há most micsinájjak? Nem én nem adtam nekik jegyet! Lehet megcsókolták egymást vagy átkarolták...honnan tudjam??? Mert nyilván azt nem írják le....
Mondjuk, ha ki van írva, h családi jegyet csak úgy tudnak adni, h anya, apa és gyerekek, akkor jogos, akkor a nagyszülők sem vehetik igénybe.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 580
71 180
113
Öööö. Nem azért, de kaptunk mi már családi jegyet (kastélyba, nem strandra), úgy, h tesómmal meg ismerős lányával voltunk, mind női személyek.
Amúgy nem a gyerekeket tekintették másodrendűnek, mert nem a gyerek fizette a belépőt, gondolom.
Na jó de te az Operencian túl laksz. :p
Helyesen járt el a jegykezelo.
Ennyi erővel holnap bárki kimehetne akarkivel nemre való tekintet nélkül akár a kutyájával vagy horcsogevel is, csak vigyen magával pár gyereket.
Aki ezen megsertodik és hisztizik az csak magát járatja le.
Nem a jegykiado miatt sérülnek a gyerekek, hanem mert a "szülő" nem érzékeli a valóságot rendesen.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 552
31 173
113
Na jó de te az Operencian túl laksz. :p
Helyesen járt el a jegykezelo.
Ennyi erővel holnap bárki kimehetne akarkivel nemre való tekintet nélkül akár a kutyájával vagy horcsogevel is, csak vigyen magával pár gyereket.
Aki ezen megsertodik és hisztizik az csak magát járatja le.
Nem a jegykiado miatt sérülnek a gyerekek, hanem mert a "szülő" nem érzékeli a valóságot rendesen.
Nem, Tatán, az Esterházy kastélyban pl. Úgy vették, h kiskorú kísérői vagyunk (ami igaz is volt).
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 408
33 853
113
Azt hagyjuk, hogy nekünk elrontottàk a délutànunkat, illetve nem azon a pàr szàz forinton fogunk fennakadni, de aki a gyerekeinket màsodrangú àllampolgàrnak tekinti, az szégyelje magàt. A
Ki is írták a család fogalmát...
Amúgy az a vicc, hogy évekkel ezelőtt Volánbusszal utaztam volna a gyerekeimmel síelni a Mátrába. A jegypénztárnál megvettem a családi jegyet...3gyerek+szülő. Amikor szálltunk fel a buszra, a vezető azt "kérte", hogy bizonyítsam azt, hogy egy család vagyunk....mondom neki, mégis ezt hogy? DNS teszt, vagy önbevallás? Aszoggyahogy, lakcímkártya!
Értitek? Ha nem ugyan az a cím szerepel a lakcímkártyánkon, akkor nem vagyunk család....node...olyan családnevünk van, hogy szerintem nincs rajtunk kívül ilyen másnak (nem Kiskarácsony)...mivel öt perc volt az indulásig, nem vitáztam, visszaváltottam a jegyet, plussz ezer /1000…/ forint kezelési költség megfizetése mellett...
Amúgy meg akinek van esze a "szodómiára", annak legyen pénze strandra is.
De szerintem ez olyan "próbavásárlás" dolog volt...hájper gyerekek...szájberkedtek, szerencséjükre a helyiek nem vágták őket szájba...
Engem nem zavar ha valaki durván poénkodik velem mert hetero vagyok...tessék nyugodtan...még mosolygok is....
Én ütök is...
Mondjuk, ha ki van írva, h családi jegyet csak úgy tudnak adni, h anya, apa és gyerekek, akkor jogos, akkor a nagyszülők sem vehetik igénybe.
Nyilván...de szerintem azt inkább elnézik, mint a két csillámpónit...szegény gyerekek...