A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 463
10 450
113
Szerintem elég egyértelmű a megfogalmazásból, hogy nem a Gripen fegyverzetére gondol...
Már több mint egy éve mondogatják publikusan, hogy a mélységi csapásmérés (= rakétatüzérség) top-prioritás. Rövidesen ki kell derüljön, hogy mennyire gondolja komolyan a haderőfejlesztést a kormány: ha ennyire priorizált dologra sem lesz pénz, akkor itt semmi nem lesz belátható évekig...
Új beszerzések nélkül viszont a GDP 2% is nehezen lesz meg 1-2 éven belül, ahogy a korábban rendelt eszközök bejönnek és kifizetésre kerülnek.
Lehet a Gripenre is CM, de lehet HALE-MALE dronok is, ahogy tavaly-tavalyelott már listaztam, mibol mennyi kellene egy visszatartó erővel bíró deep strike képességhez.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and Venom85

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 463
10 450
113
Le tudod írni újra azt a listát?
Majd rakeresek estefele. Ha ra akarsz keresni, akkor az Eitan korul keresgelj, mert anno az IAI kinalatat neztem inkabb, az akkori RM-IAI vonal miatt, de a lenyeg uaz, hogy kell mindenfele dronbol.
Azota ugye lett mar az ongyilkos Herobol ketfele is, koztudottan Skylarkot is hasznalnak, szoval inkabb MALE kellene es lehetoleg egyfele, de sokoldalu (recon, SIGINT/EW, warhead konfigokra alkalmas).
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and Venom85

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 810
33 235
113
Ennek mifele power struggle az alapja a hatterben?

ez nem is arról szól: ez a hatalmi játszma része. Nagy Márton megkapta a hadiipart, Palkovics meg nem az ő embere ezért kirúgja - ennyi. Ebben a hülye országban a lojalitás számít nem a hozzáértés...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 036
95 601
113
Fingunk nincs, hogyan dolgozott Palkovics az N7 élén Lehet jól, lehet rosszul. Mi lehet a mérce? Milyen gyorsan és mennyi hadiipari cég vegyesvállalat lett idecsábítva, alapítva és mennyire hatékonyan, nyereségesen működnek a cégek.

Azt látni még Maróth alatt, ha már szóba került, gyorsan jöttek és sikeresek voltak a felvásárlások, Hirtenberger, AV. A gyárak beindítása is gyors volt. Kiskunfélegyháza, Zala, Gyula, Várpalota. (Most lett átadva, de ott kezdődött).A Rába akkor kicsit kapufa volt, viszont sorba álltak a hadiipari cégek, hogy ide jöjjenek.

Azóta sokat változott az európai körkép. Sokkal nehezebb cégeket venni, idecsábítani,
De azt látni a DND nagyon döcögött, ahogy a Nurol is. És lelassult a hadiipari bővülés.
Palkovicsnak volt / van saját projektje, használt német harcjármű felújítás. Az nagyon elsikkadt.

A cégek nyereségessége meg az első években nem releváns.

Ami történt, hogy Orbán pénzt is akár látni a százmilliárdos befektetésekből:

célok között szerepel, hogy a nemzeti hadiipar körébe tartozó társaságok, a stratégiai partnerekkel együttműködve, képesek legyenek kielégíteni a Magyar Honvédség jövőbeni fejlesztési és hadtápigényeit, valamint megjelenjenek a nemzetközi piacokon, hosszú távra biztosítva ezzel az iparág magyarországi jövőjét és fenntarthatóságát” – írja a közlemény.

Ehhez a svájci Deloitte tanácsadási üzletágának Managere nem elvetemült ötlet,

Nemzetközi számviteli- és adószakértő, okleveles könyvvizsgáló és jogász. Átfogó üzleti és jogi ismereteivel tanácsadóként segítette a vállalatokat komplex pénzügyi, számviteli- és adózási folyamatokban, a magyar és a svájci piac szakértőj


Egyébként nem Nagy rúgta ki Palkovicsot, valszeg az átszervezést ellenezte, ezért, ahogy a miniszteri posztról, innen is kicsekkolt közös megegyezéssel mielőtt Nagy átvette volna az irányítást.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 553
126 809
113
Egyébként nem Nagy rúgta ki Palkovicsot, valszeg az átszervezést ellenezte, ezért, ahogy a miniszteri posztról, innen is kicsekkolt közös megegyezéssel mielőtt Nagy átvette volna az irányítást.
Hát persze lányom :D
Közös megegyezés: Palkó itt egy doboz fogd a cuccaid az irodából kell az utódodnak a hely :D
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 307
10 994
113
Fingunk nincs, hogyan dolgozott Palkovics az N7 élén Lehet jól, lehet rosszul. Mi lehet a mérce? Milyen gyorsan és mennyi hadiipari cég vegyesvállalat lett idecsábítva, alapítva és mennyire hatékonyan, nyereségesen működnek a cégek.

Azt látni még Maróth alatt, ha már szóba került, gyorsan jöttek és sikeresek voltak a felvásárlások, Hirtenberger, AV. A gyárak beindítása is gyors volt. Kiskunfélegyháza, Zala, Gyula, Várpalota. (Most lett átadva, de ott kezdődött).A Rába akkor kicsit kapufa volt, viszont sorba álltak a hadiipari cégek, hogy ide jöjjenek.

Azóta sokat változott az európai körkép. Sokkal nehezebb cégeket venni, idecsábítani,
De azt látni a DND nagyon döcögött, ahogy a Nurol is. És lelassult a hadiipari bővülés.
Palkovicsnak volt / van saját projektje, használt német harcjármű felújítás. Az nagyon elsikkadt.

A cégek nyereségessége meg az első években nem releváns.

Ami történt, hogy Orbán pénzt is akár látni a százmilliárdos befektetésekből:

célok között szerepel, hogy a nemzeti hadiipar körébe tartozó társaságok, a stratégiai partnerekkel együttműködve, képesek legyenek kielégíteni a Magyar Honvédség jövőbeni fejlesztési és hadtápigényeit, valamint megjelenjenek a nemzetközi piacokon, hosszú távra biztosítva ezzel az iparág magyarországi jövőjét és fenntarthatóságát” – írja a közlemény.

Ehhez a svájci Deloitte tanácsadási üzletágának Managere nem elvetemült ötlet,

Nemzetközi számviteli- és adószakértő, okleveles könyvvizsgáló és jogász. Átfogó üzleti és jogi ismereteivel tanácsadóként segítette a vállalatokat komplex pénzügyi, számviteli- és adózási folyamatokban, a magyar és a svájci piac szakértőj


Egyébként nem Nagy rúgta ki Palkovicsot, valszeg az átszervezést ellenezte, ezért, ahogy a miniszteri posztról, innen is kicsekkolt közös megegyezéssel mielőtt Nagy átvette volna az irányítást.
Hat ezt el hitted…
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 036
95 601
113
Hat ezt el hitted…
Nincs mit elhinni. Nagy nem tudta kirúgni mert augusztusban vette át és júliusban távozott.
Lehet és valószínű hogy leváltotta volna, ha marad, mert egy pénzügyi szemléletű vezetőt akart Orbán az N7 élére, ezért is került Nagyhoz.

Arra utaltam, hogy Palkovics, ha vmivel nem ért egyet mindig veszi a kalapját, nem várja meg, hogy más döntsön helyette. Így volt a miniszteri pozijánál is, ahol a portfolioátszervezések miatt önként lemondott, pedig Orbán marasztalta.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 307
10 994
113
Nincs mit elhinni. Nagy nem tudta kirúgni mert augusztusban vette át és júliusban távozott.
Lehet és valószínű hogy leváltotta volna, ha marad, mert egy pénzügyi szemléletű vezetőt akart Orbán az N7 élére, ezért is került Nagyhoz.

Arra utaltam, hogy Palkovics, ha vmivel nem ért egyet mindig veszi a kalapját, nem várja meg, hogy más döntsön helyette. Így volt a miniszteri pozijánál is, ahol a portfolioátszervezések miatt önként lemondott, pedig Orbán marasztalta.
“Önként lemondott” “vette a kalapját” én fiatal vagyok meg de többnyire ebben a rendszerben nőttem fel és éltem életem 2/3 és rohadtul nem láttam meg minisztert a kormányból önként felállni mert nem ért hozza és ha tudnátok néhányan itt milyen cica harc megy a székekert nem kell közvetlen alá fölé rendelések hogy valaki kiturjon valakit a helyéről értsük már meg.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 810
33 235
113
Azóta sokat változott az európai körkép. Sokkal nehezebb cégeket venni, idecsábítani,
Úgy nehéz idecsábítani őket ha nem veszel tőlük semmit amúgy meg jönnének azok, csak vásárolni kéne tőlük meg egy kompetens HM miniszter kéne...
De azt látni a DND nagyon döcögött, ahogy a Nurol is. És lelassult a hadiipari bővülés.
Gyanítom, hogy mind a kettő a saját faszságunk miatt döcög...
Palkovicsnak volt / van saját projektje, használt német harcjármű felújítás. Az nagyon elsikkadt.
Szerintem annak a háború vetett véget, mert inkább ukránoknak lett küldve a technika.
célok között szerepel, hogy a nemzeti hadiipar körébe tartozó társaságok, a stratégiai partnerekkel együttműködve, képesek legyenek kielégíteni a Magyar Honvédség jövőbeni fejlesztési és hadtápigényeit, valamint megjelenjenek a nemzetközi piacokon, hosszú távra biztosítva ezzel az iparág magyarországi jövőjét és fenntarthatóságát” – írja a közlemény.
Ezt Palkó is gond nélkül levezényelte volna szerintem.
Ehhez a svájci Deloitte tanácsadási üzletágának Managere nem elvetemült ötlet,
teljesen fölösleges egy harcjárművekhez teljesen inkompetens személy szerintem...
Egyébként nem Nagy rúgta ki Palkovicsot, valszeg az átszervezést ellenezte, ezért, ahogy a miniszteri posztról, innen is kicsekkolt közös megegyezéssel mielőtt Nagy átvette volna az irányítást.
Vagy mész közös megegyezéssel vagy repülsz ez kb ilyen. :D