Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 529
23 004
113
Még Higgins se jelentgeti a társaságot, hogy antiszemita lenne te meg itt vered magad... persze ha bannolások mennek az elsők között vagy akinek az szintén nem jó és itt elnyomás, véleménydiktatúra van és nem lehet Izraelt/NATO-t/bármit kritizálni.
Mi lenne ha sírás helyett azt a kommentet/kommenteket jelentenéd be ami valóban faji/vallási alapon uszító? Mert ezt nem sikerült abszolválnod.
óóóóóó, etalon lettem? :eek: :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 529
23 004
113
Mindig az vagy amikor eltávon vagy! :D

Na mentem vissza pihenőre, majd jövök.
:D
49e676262d7097eefa7ef2d6c6827941.gif
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
Nem kívánok életvezetési tanácsadással foglalkozni, de szerintem mindannyiunkkal megeshetett, hogy elpocsékoltnak éreztük az időnket.

Nem vagyok nyitott a keleti tanokra, de életem során sok mindennel is találkoztam, s van egy buddhista mondás, ami röviden azt mondja:
"Azt hisszük van időnk".
Miközben gépelem ezen betűket, akkor is ez jár a fejemben.
Fiatalabb voltam, vagy jó 15 évvel, mikor ezzel találkoztam. Akkor nem értettem. Ahogy telik az idő, rájövök, hogy sok mindenem van, de időm az nincs. Annak beosztása, bármire is, a legfontosabb dolog.

Ha csak törekszünk arra, hogy az időnket jól/hasznosan töltsük el, már előreléptünk.
Jó tanács ez, melyet én sem fogadok meg mindig.
Ha Isten velünk, ki ellenünk?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 167
58 344
113
Nem kívánok életvezetési tanácsadással foglalkozni, de szerintem mindannyiunkkal megeshetett, hogy elpocsékoltnak éreztük az időnket.

Nem vagyok nyitott a keleti tanokra, de életem során sok mindennel is találkoztam, s van egy buddhista mondás, ami röviden azt mondja:
"Azt hisszük van időnk".
Miközben gépelem ezen betűket, akkor is ez jár a fejemben.
Fiatalabb voltam, vagy jó 15 évvel, mikor ezzel találkoztam. Akkor nem értettem. Ahogy telik az idő, rájövök, hogy sok mindenem van, de időm az nincs. Annak beosztása, bármire is, a legfontosabb dolog.

Ha csak törekszünk arra, hogy az időnket jól/hasznosan töltsük el, már előreléptünk.
Jó tanács ez, melyet én sem fogadok meg mindig.
Ha Isten velünk, ki ellenünk?
Akkor csak az kellene tisztázzuk, mi a "jó, hasznos idötöltés". :)
Valószinüleg mindenkinek más.
Visszatekintve 78 évesen, úgy gondolom, hogy mindenkinek arra van ideje az életben, amire akarja. Az, hogy "nincs idöm" csak azt mutatja, hogy nem tudom, mit akarok, mik a prioritásaim.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
Akkor csak az kellene tisztázzuk, mi a "jó, hasznos idötöltés". :)
Valószinüleg mindenkinek más.
Nem.
Mindig tudjuk, mi a jó és a hasznos, legfeljebb megcsaljuk magunkat (áltatjuk).
Visszatekintve 78 évesen,
Tisztelve a korát, de
úgy gondolom, hogy mindenkinek arra van ideje az életben, amire akarja. Az, hogy "nincs idöm" csak azt mutatja, hogy nem tudom, mit akarok, mik a prioritásaim.
egyáltalán nem.

Csak írjon egy listát arról (papíron vagy gépen), hogy mit kellene megcsinálni. Ha a listán nem fog szerepelni semmi, akkor az azt fogja jelenteni, hogy nincs célja.

Szerk.: Nekem általában 20-30 dolog szokott szerepelni.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
A félreértések elkerülése végett, ezen a listán csak és kizárólag a rövid távú célok szerepelnek (1nap-2 hét).
Le lehet élni 100 évet úgy, hogy majd holnap is jó lesz. Ezt nem bántásból írtam.
Nekem sok hibám van, de legalább tudom, hogy mi a dolgom.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
És természetesen én kérek elnézést, hogy merek néha lazítani, és olyan dologra szánni az időm, ami nem a kötelességem. Sajnos ilyen nyakas magyar vagyok, aki a sajátjain is akar segíteni, s nem irigy azért, hogy másoknak hogy megy a szekér. A mai világban nehéz ez, de legalább megvalósult a demokáré, s jó lenne ezt is szétverni, mert a nadrágunkba nem férünk el (s nem a testtömeg-indexre gondoltam).

A tükröket, pedig nem szabad töretlenül hagyni, mivel minden nagyonis szép.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
Lehet osztani az észt, befordulva magunkba, hogy nekünk volt igazunk, csak az a baj, hogy nem lesz igazunk.
Ha ezt megértettük, akkor jön az idő. És jön Marcus Aurelius. 8 :
Majd jön a filozófia, de nem a modern, hanem az ókori.

S ennek a végén, talán, megtaláljuk magunkat, ahonnan kiindultunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
Sajnos minden honnan is törölték, de Hamvas Béla: Zöld és Lila (Patmosz I); az alapja annak, hogy megértsük ezt az életet. Tudom, tudom, fellengzős.
Filozófia.
Nehéz szó. Nehéz értelmezés.

És mindez könnyű.
Oda érünk vissza, ahogy elindultunk.
Szaporodjunk.

Isten velünk, s ki ellenünk?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 795
15 845
113
A szőr nem a Wilson egyik reinkarnációja?
Wilson & Co egy combos brigád volt, nem egy személy.
Napi 90+ hsz, 10k karakteres fordítások, hsz-ek, gyakorlatilag alvásidő nélkül...
Retorika hasonló.
De a szőr emlékszik a dolgokra 48-72 órás intervallumban, Wilson soha. (Mindig más valakivel lehetett társalogni, és ismételgették a hazugságokat másnaponta. Mivel nem tudta az egyik hogy a másik orrát már kakiba nyomták előző nap...)
Látod a Szőr sem erőlteti már az izrael önerőből háborúzik manipulációt. Megcáfolva.
Pont.