A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 451
3 795
113
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 006
19 600
113
Tudsz mondani egy két konkrétumot árral, hogy mit mennyiért vettél legutóbb a tótoknál vagy másutt?



Azt ott mennyiért adják /kg?
A konkrétumokat simán megnézheted online bármelyik multi akciós újságjában. Itt egy példa a 9600FT-os akciós csirkemell f@szságodara Svájci Aldi

 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 451
3 795
113
A konkrétumokat simán megnézheted online bármelyik multi akciós újságjában. Itt egy példa a 9600FT-os akciós csirkemell f@szságodara Svájci Aldi

Nem tudom mi abban a f@szság, hogy egy 2 hónapos nyári élményemet ideírom. Akár hiszed, akár nem, abban a random svájci kistelepülési szupermarketben (semmi gourmet, sima egyszerű bolt) valóban 23 CHF volt az akciós kiszerelésű csirkemell. Látom itt ebben az Aldisban van 14-ért is, de most tényleg az 5900Ft-os csikremell olyan vonzó ár neked? Mert én még mindig 2000 Forint alatt veszem itthon a kilóját!
De a 4700 forintos szertéstokány húst sem érzem bomba árnak. A többi hús meg még drágább. Vagy te mit látsz bármi vonzó árat ebben az Aldis újságban? Én semmit...

2000ft/825g
750g+75g Grátisz

Akkor az 2424 Ft/kg. A kínainál múlt héten láttam 2800-ért itthon is, a szupermarketekben akciósan 3000 körül van. Valóban olcsóbb, de azért nem eget rengetően. Köszi a választ.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 006
19 600
113
Nem tudom mi abban a f@szság, hogy egy 2 hónapos nyári élményemet ideírom. Akár hiszed, akár nem, abban a random svájci kistelepülési szupermarketben (semmi gourmet, sima egyszerű bolt) valóban 23 CHF volt az akciós kiszerelésű csirkemell. Látom itt ebben az Aldisban van 14-ért is, de most tényleg az 5900Ft-os csikremell olyan vonzó ár neked? Mert én még mindig 2000 Forint alatt veszem itthon a kilóját!
De a 4700 forintos szertéstokány húst sem érzem bomba árnak. A többi hús meg még drágább. Vagy te mit látsz bármi vonzó árat ebben az Aldis újságban? Én semmit...



Akkor az 2424 Ft/kg. A kínainál múlt héten láttam 2800-ért itthon is, a szupermarketekben akciósan 3000 körül van. Valóban olcsóbb, de azért nem eget rengetően. Köszi a választ.
Semmi vonzót nem látok benne.Az általad közölt árra reagáltam.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 295
4 707
113
Nem tudom mi abban a f@szság, hogy egy 2 hónapos nyári élményemet ideírom. Akár hiszed, akár nem, abban a random svájci kistelepülési szupermarketben (semmi gourmet, sima egyszerű bolt) valóban 23 CHF volt az akciós kiszerelésű csirkemell. Látom itt ebben az Aldisban van 14-ért is, de most tényleg az 5900Ft-os csikremell olyan vonzó ár neked? Mert én még mindig 2000 Forint alatt veszem itthon a kilóját!
De a 4700 forintos szertéstokány húst sem érzem bomba árnak. A többi hús meg még drágább. Vagy te mit látsz bármi vonzó árat ebben az Aldis újságban? Én semmit...



Akkor az 2424 Ft/kg. A kínainál múlt héten láttam 2800-ért itthon is, a szupermarketekben akciósan 3000 körül van. Valóban olcsóbb, de azért nem eget rengetően. Köszi a választ.
Szívesen!
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 425
2 787
113
Nem tudom mi abban a f@szság, hogy egy 2 hónapos nyári élményemet ideírom. Akár hiszed, akár nem, abban a random svájci kistelepülési szupermarketben (semmi gourmet, sima egyszerű bolt) valóban 23 CHF volt az akciós kiszerelésű csirkemell. Látom itt ebben az Aldisban van 14-ért is, de most tényleg az 5900Ft-os csikremell olyan vonzó ár neked? Mert én még mindig 2000 Forint alatt veszem itthon a kilóját!
De a 4700 forintos szertéstokány húst sem érzem bomba árnak. A többi hús meg még drágább. Vagy te mit látsz bármi vonzó árat ebben az Aldis újságban? Én semmit...
S akkor van konklúzió?
Szar az élet Svájcban?
Rosszabbul élnek mint mi, alacsonyabb az életszínvonal?
BRT havi átlag bér 6665 chf - 2,8 millió HUF(netto kb.: 2,3 millió, de sok mindentől függ mennyi a netto)
ha szakképzett vagy 10000 körül…

Kanton szinten van minimálbér megállapítva (nem mindehol és nem az a módszerei mint nálunk)
de az netto 3750chf - 1,5 HUF kb(Genf)…
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 023
95 549
113
S akkor van konklúzió?
A minden olcsóbb külföldön faszság!

Ezek nem komoly kérdések. Sztem próbáljuk egymást nem hülyének nézni.
Szar az élet Svájcban?
Az aranylánc nagyon húzza a nyakam.
Rosszabbul élnek mint mi, alacsonyabb az életszínvonal?
Nálunk nem élnek rosszabbul, de BezzegRomániánál már rezeg a léc.
BRT havi átlag bér 6665 chf - 2,8 millió HUF(netto kb.: 2,3 millió, de sok mindentől függ mennyi a netto)
ha szakképzett vagy 10000 körül…

Kanton szinten van minimálbér megállapítva (nem mindehol és nem az a módszerei mint nálunk)
de az netto 3750chf - 1,5 HUF kb(Genf)…
Svájcban az egyik legjobb az életszínvonal!
Magasak a bérek és általában kevés ritka kivétellel magasabbak az árak mint nálunk.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 425
2 787
113
A minden olcsóbb külföldön faszság!

Ezek nem komoly kérdések. Sztem próbáljuk egymást nem hülyének nézni.

Az aranylánc nagyon húzza a nyakam.

Nálunk nem élnek rosszabbul, de BezzegRomániánál már rezeg a léc.

Svájcban az egyik legjobb az életszínvonal!
Magasak a bérek és általában kevés ritka kivétellel magasabbak az árak mint nálunk.
Szerintem a megélhetési költségek összehasonlításának van értelme, csak ennek nem ez a módja (mi olcsóbb drágább itthon vs. Külföld), mert melle kell tenni jövedelmet, pénz vásárló ereje stb…
S akkor az élet minőségről nem sokat mondunk.
Az emberekről, kultúráról nem is beszélve….

Szubjektive
Spec. Svájctól a hegyeket, az alpesi tájat tudom irigyelni, de ez a varázs működik máshol is…
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 146
58 253
113
Régebben nem volt jellemző, hogy 2,5 hónapon keresztül, még szeptember 8-án is 30 fok felett legyen a hőmérséklet.
Ezen kívül sokan célzottan a szezon után mennek nyaralni, mert csak erre futja nekik, és még az időjárás, víz hőmérséklet is kedvező.
Egyébként ezt a "tele magyar vendégekkel" dolgot beszéld meg Nagy Mártonnal, mert ő nem így látja, kevesli a fogyasztást!


A lényeg:
Az átlag alatti jövedelemmel rendelkezőknek nincsenek megtakarításaik, náluk a reálbér-emelkedés azonnali fogyasztásként kéne hogy megjelenjen, de egyelőre nem jelenik meg. „Mintha a középréteg és az átlag alatti jövedelműek még óvatosabbá váltak volna.” Az erős „óvatossági motívum” a lakosság félelmét tükrözi, ami érthető a kívülről jövő válságok miatt. Az óvatossági motívum fennmaradása pedig rossz.

Véleményem szerint pedig az óvatosság nem véletlen.
Az elinflált megtakarításokat most próbálják az emberek visszatölteni. És persze az óvatossági motívum sem elsősorban kívülről jön. Lehet még jópár új adónem a tarsolyban, a költségvetési lyukakat betömködni, amikre nem árt felkészülni.
Igazat adok neked. Csak arra akartam felhivni a figyelmet, hogy ugyan "vannak problémák, elvtársak" de nem "minden szar".A privát fogyasztás visszafogott összességében, de szerintem nem vendéglátásban, nyaralásban stb. Az emberek inkább tovàbb használnak butort, házigépeket stb. Gondolom én a saját tapasztalatomból.