Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
14 mb-t táblagépnek megfelelő, e-booknak nagyon nem, de ott az ábrákat kihagyva lehet csak jóval kisebb méretet produkálni. Majd ha kész leszel, akkor megnézem egyrészt a pdf tömörítővel, másrészt a Calibre konverterrel (azt egyébként ajánlom, hogy töltsd le, ingyenes, és mindenféle e-book formátumot tudsz készíteni. Igy legalábbl látod a műved e- formátumban, sőt pc-n e-book olvasónak is használhatod.)
 
M

molnibalage

Guest
14 mb-t táblagépnek megfelelő, e-booknak nagyon nem, de ott az ábrákat kihagyva lehet csak jóval kisebb méretet produkálni. Majd ha kész leszel, akkor megnézem egyrészt a pdf tömörítővel, másrészt a Calibre konverterrel (azt egyébként ajánlom, hogy töltsd le, ingyenes, és mindenféle e-book formátumot tudsz készíteni. Igy legalábbl látod a műved e- formátumban, sőt pc-n e-book olvasónak is használhatod.)
Ha a végleges változat 40 MB táján lesz, akkor szerintem nem fogok trükközni, max szeletelek. Nem éri meg degradálni a mimőséget, hogy egyes diagramok nehezen olvashatóak legyenek vagy pár diagram miatt kelljen szenvedni az olvashatósággal és amiatt kulimunkázni.
 
M

molnibalage

Guest
Üdv emberek :) meg tudná esetleg valaki mondani, hogy a harcigépek között mi a rangsor? usa-eus-orosz-kínai stb.. :) Mivel nem találok sehol sem semmit róluk, most egy SZU35-nek vagy egy PAK-FA-nak mennyi esélye van az F22-vel szemben vagy egy Eurofighterrel szemben? Illetve a kínai gépek mennyire jók?
Első körben ajánlom átfutni a Haditechnikai összefoglalót itt. Elavult és hiányos, de első körben, ha azt elolvasod, akkor utána lehet rendesen válaszolni.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 786
8 388
113
Az új változat 600 oldalas lesz. Karácsonyra talán elkészül.
Osszefoglalo4.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Más. Sikerül az átírást az első 200+ oldalon befejezni, a következő kb. 130 oldal már ezen a szinten van, amiatt írtam újra az elején. Ami május végén a 195 oldal volt, az most a 236. Durva. Most 528. oldalas, talán belefér 600-ba.

Szóval most van rá esély, hogy megint kicsit sikerül zakatolni gyorsabban.
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként társszerzőket most is várok. Hpaps áttolt pár anyagot, amit le kellene csak fordítani (azért lehet, hogy meg kell vágni őket egy kicsit vagy éppen hozzáadni) és akkor bekerülhetne nem angol mellékletként, hanem törzsszövegként az anyagba, de min. magyar mellékletként. Nekem sajnos nincs mindenre időm.

Ennyivel is több lehetne az írás. Cserébe azt mondjuk fel tudom ajánlani, hogy aki segít, az természetesen a bedolgozók neve mellett hamarabb láthatja mondjuk az eddig elkészült részeket. Két anyagom van az egyik 32 ezer a másik 18 ezer karakteres, az Arab-Izraeli háborúk egy részéről.
 
M

molnibalage

Guest
Más. Sikerül az átírást az első 200+ oldalon befejezni, a következő kb. 130 oldal már ezen a szinten van, amiatt írtam újra az elején. Ami május végén a 195 oldal volt, az most a 236. Durva. Most 528. oldalas, talán belefér 600-ba.

Szóval most van rá esély, hogy megint kicsit sikerül zakatolni gyorsabban.
Na, már túl a 300. oldalon is az átírásban.

Erősen érik bennem az elhatározás, hogy karácsonykor kiadom, lesz ami lesz. Ha nem sikerül befejezni, akkor IJ, majd akkor valamikor kiadok hozzá bővítést, nincs jobb ötletem. Máskülönben ez a végtelenségig húzódna...

Pl. a 600 oldal ellenére összefoglalva nincs benne, hogy akkor egy F-15A, F-15C vagy más gépek a leírt dolgokból összességében kb. hova pozícionálhatók, általában egy-egy fontos tényező vagy képességnél vannak típusok említve, de összefogva ez nincs. Ez önmagában akkora meló lenne, hogy felejtős...
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and 2ndt
M

molnibalage

Guest
Na, sikerült haladi megint. A XXI. századi rész is majdnem kész, a csapatlégvédelm 80%-ban kész + át kell írni nyelvileg. A naval SAM-elhez kaptam anyagot Cifutól - nem is akármilyet, ezzel kicsit bővebb lesz az irás...
..meg hosszabb is....

Ha kivágom az éles alkalmazásokat és szinte csak "tőmondatokban" szerepel alig pár háború akkor is 600 oldal felett lesz szerintem... Ez van...
 
M

molnibalage

Guest
Az elmúlt két hétben sikerült rendesen haladni, az éles cselekmények kihagyásával és mellékelésével (abból is csak kevés) tarthatónak tűnik a karácsonyi kiadás most. A csapatlégvédelem már majdnem készen van, Buk és Sz-300V van csak hátra. A haditengerészetnél kaptam támogatást Cifut-tól, hosszabb lesz, mint terveztem az a rész viszont nem nekem kellett izzadnom vele, min. 1 hónapot sprólt Cifu.

Az viszont látszik, hogy ez inkább 630-650 oldal tája lesz, mint 600. ;)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 350
10 739
113
Az elmúlt két hétben sikerült rendesen haladni, az éles cselekmények kihagyásával és mellékelésével (abból is csak kevés) tarthatónak tűnik a karácsonyi kiadás most. A csapatlégvédelem már majdnem készen van, Buk és Sz-300V van csak hátra. A haditengerészetnél kaptam támogatást Cifut-tól, hosszabb lesz, mint terveztem az a rész viszont nem nekem kellett izzadnom vele, min. 1 hónapot sprólt Cifu.

Az viszont látszik, hogy ez inkább 630-650 oldal tája lesz, mint 600. ;)
Olyan ez a mű, mint az infláció:)
De egye fene, elviseljük;)
 
M

molnibalage

Guest
A HT összefoglaló úgy tűnik, hogy karácsony előtt kijöhet, de azzal a megvágásokkal, amit terveztem. A dec. 24-i hét elején kéne legkésőbb kiadni, hogy legyen még idő nyomtatni annak, akinek van ereje kinyomtatni 600+ oldalt. :D

Az éles alkalmazásokról szinte semmi nem lesz benne, minimális SAM és AAM stat lesz, de kb. ennyi. Ez van. A többi része viszont elképesztően fel lesz polírozva.

Minden jövőben érkező írás ezt támogatná meg és egészítené ki, mert ebben megvan az a technikai és minden más téren a mélység, hogy ez legyen az origó. Minden téren.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Röviden a közeljövőről:
  • Tervezett kiadás dec-18-20 magasságában, hogy legyen lehetőség kinyomtatni annak, akinek igénye van erre.
  • A formátum (karakterméret, sorköz, stb.) ugyanaz, mint az összes korábbi írásnál. (Eddig nem volt kifogás vele kapcsolatban.) Lesz az eddigi háttérszínnel, a korábban megszavazott szürkéssel és pesze nyomtatóbarát változat is.
  • Ami belefér még időbe jelen állás szerint:
    • Haditegerészeti SAM rendszerek, nyugaton a jenki evolúció lesz csak, többre nincs idő, ezt is Cifu írja meg, nekem már nem maradt rá időm, orosznál vissza lehet hivatkozni gyak. 1:1-ben a szárazföldiekre, kivéve M-11 Storm
    • Az aerodinamika rész minimálisan lesz feltupírozva és minimális TVC lesz benne
    • A generációs besorolás rész enyhe felpolírozása
  • Ami nem fér bele és csak "tőmondatokban" lesz benne, hosszú ismertető nem fér bele, azok amúgy is terejedelmesebbek lennének:
    • Légiharc rakéta eredményesség stat és magyarázata néhány konfliktusban 1999-ig bezárolólag
    • SAM eredményesség stat és magyarázata néhány konfliktusban (Vietnám, 1999 AF)
    • SEAD hatékonysága Vietnám, El Dorado Canyon
    • A mostani utolsó fejezetek viszont sanszosan le lesznek butítva, majd egyszer lesz videó hozzá talán, szövegesen úgysem megy a légiharc és kitérő manőverek elmagyarázása