[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Megjegyzés2: Jelen pillanatban nem mi félünk, hanem tőlünk félnek.Hiába mondja el minden aktuális kormány hogy nincs követelésünk, , a szlovákok és a románok állandóan reszketnek. A szerbek csak azért nem mert soha nem is akartunk ott semmit. lemondtuk oszt kész...a jugo időben ráadásol sokkal jobban éltek, ergo nem is akartak "egyesülni"
A felvidéket is csak mi akarjuk nyomni...onnan nem nagyon van igény.
Jut eszembe...románia-moldova ugyanez
a moldávok nem nagyon akarják..csak románia akarja.Ráadásul van ott egy kb 100.000 orosz hadsereg.Hőböröghetnek, de ha putyin bal lábbal kel fel, akkor romániának annyi. patriotok ide-oda...majd mi segitunk mint nato:)))5000 tank ellen és kb 100.000 ember ellen románia ugy nagyjabol egy telefonhívás erejéig tudna ellenállni.
a 100.000 ember az nem ám majd besorozandó, hanem a laktanyában alvó,naprakész, csőre töltött katona...
orosz...azaz elvan 1 kilo kenyerrel 1 hetig , és nem nagyon értenék mi is az az elektronikai hadviselés. elindulnának oszt aki és ami előttük van azt elpusztitják..
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Téged sem szeretnélek kiábrándítani, de azok a makacs tények nem igazolják az optimizmusodat... Én a hivatalos KSH statisztikákra alapozok és a szerint kb. 2-300 fővel nőtt a születésszám 2017-ig / év!!! 18-ban pedig visszaesett.....mínusz van, és ebben nins etnikai arány ugye feltüntetve...

Bízok én is, a CSOK sem feltétlenül rossz, de sajnos nem hozta a várt eredményeket eddig.... Ez ennél komplikáltabb szitu ...
Én azt látom hogy jelenleg minden ismerősömnél vagy jött, vagy jön, vagy tervben van a baby...3. és negyedik. jol kereső fehér, magyar emberekről beszélek.45 + korban mindegyik.egyértelműen a kiszámíthatóság és a biztonság miatt...már régen nem a pénzről beszélnek, beszélünk..egyszerűen "belefér"...és sokan most is tervezik a következőt...szóval az irány jó szerintem.várni kell 10 évet:)))
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 014
113
Az Afrikai népesség robbanást a nyugati gyógyszer segélyek okozzák.
IS. Meg az oktatás hiánya, az hogy nem jut el az agyuk ezért odáig, hogy sokkal jobb lenne családtervezés szempontjából ha a szintén segélyként kapott óvszert tényleg a répára húznák, nem vizet hordanának benne a tóból...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 014
113
Akkor már legalább ketten vagyunk.:) Én nem tudom hogyan tovább...Általában arra szavazok 4 évente aki ezt (is) képviseli...Jelen pillanatban nem látok sem akaratot sem ert a fideszen kivül aki akar és tud tenni bármit. Ezért nálam ők fix x..Elnézést kérek mindenkitl aki nem fityex..Nyitott vagyok, győzzetek meg...
Én nem vagyok ennyire elkötelezett, de nem látok alternatívát jelenleg. Talán majd Toroczkaiék, csak nekik nincs igazán bázisuk. A régi jobbik még a botrányok, egymás sarazása előtt amíg még volt hitele, az állt hozzám a legközelebb, csak már akkor is szúrta a szemem a radikálisabb része a holdudvarnak, akik azért szerintem vállalhatatlanok, tipikus példa erre mondjuk Zagyva György Gyula és a hasonlók. Az amikor Vona őket elkezdte eltakarítani, azzal még egyet értettem. Arra mondjuk nem gondoltam soha, hogy LMP és a végén már Mszp/DK akárki is jó lesz a "maradékuknak", meg Kari Geri fogja magyarázni hogy a mostani Schneider "Roy" Tomis megújult Jobbik az már nem is náci, és milyen fasza kis szövetséges alapanyag a fővárosi baloldali - liberális összefogásnak... SZÁNALMAS.

Nincs más, szóval kb. én elnézést sem kérek, és engem meggyőzni sem kell már semmiről.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Singapore. Sok ugyan a kínai bevándorló is, de a saját népesség is növekedett sokat. De a törvények nem lazák, bizony elég keménykezűek. De nem csak azt kell nézni, hogy gazdaság-népesség összefüggés. Kicsit sokrétűbb. Minden populáció átél egy népességrobbanást, ami túlnépesedéshez vezet, ami idővel beáll egy egyensúlyra de előtte csökkennie kell, a stabilizálódáshoz. Európa túl van ezen. És közép-euróba azért van rossz helyzetben mert az európai népességrobbanás során sorozatban bekapott népírtó háborúkat. (kiszámolták, ha nincs török megszállás, 1910-re lett volna kb. 50 millió magyar, de csak 10-11 millió volt, mert a török, majd az osztrák elleni szabadságharcok összesen vagy 5-6 generációt eltüntettek lényegében, és ugye kevés ember nem tud annyit szülni, mint sok, ha bele szakad se.)
Most Afrika-India és az arabok vannak egy nagy népességrobbanási fázisban, és ha a helyükön maradnának 5-6 generáció alatt normalizálódna a számuk, na a bevándorlásos mizéria ezt borítja fel. A földre elég lenne 4 milliárd fő, ennek lassan a 2x lesz. Ez normalizálódni fog, de majd csak 100-150 év múlva.

Magyarország a térséggel együtt a stabilizációs időszakban van, (enyhe csökkenés, idővel stabilizálódás) de ha mi területeket akarunk visszaszerezni, bizony ebbe a természetes folyamatba erősen bele kell nyúlnunk. A Kárpát medence kényelmesen 25 millió főre lett kitalálva, ezt a számot kell elérnünk, de ehhez nagyon erős nemzettudatra van szükség. Mert amikor a bolygón beáll az egyensúly erre a területre kb. ennyi fő jut (Persze ez abban az esetben érvényes, amennyiben az egész bolygó használható marad legalább úgy mint a jelenlegi állapotában.
Szingapúr? 1,2 és 0,84(!!!) közé teszik a születési rátát!
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_and_dependencies_by_total_fertility_rate
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Megjegyzés2: Jelen pillanatban nem mi félünk, hanem tőlünk félnek.Hiába mondja el minden aktuális kormány hogy nincs követelésünk, , a szlovákok és a románok állandóan reszketnek. A szerbek csak azért nem mert soha nem is akartunk ott semmit. lemondtuk oszt kész...a jugo időben ráadásol sokkal jobban éltek, ergo nem is akartak "egyesülni"
A felvidéket is csak mi akarjuk nyomni...onnan nem nagyon van igény.
Jut eszembe...románia-moldova ugyanez
a moldávok nem nagyon akarják..csak románia akarja.Ráadásul van ott egy kb 100.000 orosz hadsereg.Hőböröghetnek, de ha putyin bal lábbal kel fel, akkor romániának annyi. patriotok ide-oda...majd mi segitunk mint nato:)))5000 tank ellen és kb 100.000 ember ellen románia ugy nagyjabol egy telefonhívás erejéig tudna ellenállni.
a 100.000 ember az nem ám majd besorozandó, hanem a laktanyában alvó,naprakész, csőre töltött katona...
orosz...azaz elvan 1 kilo kenyerrel 1 hetig , és nem nagyon értenék mi is az az elektronikai hadviselés. elindulnának oszt aki és ami előttük van azt elpusztitják..
Hol van 100 ezres orosz sereg?
Transnistriában?

Területileg akkora mint Csongrád-megye, de szinte sehol nem éri el a bűvös 20km-es szélességet... Egy hosszú ferde szivarhoz lehetne hasonlítani. 500ezer orosz ajkú lakosa van és 2500 orosz katona állomásozik ott. Moldávia lemondott a jogáról, hogy befolyást gyakoroljon a területre, de le nem mondott róla. Nagyjából, mint a szerbek Koszovóval ahogy vannak, csak azt elismerte a "nyugati" világ.

Ráadásuk egyik oldalon Ukrajna van a másikon meg Moldávia. Nem olyan bulis hely azért ez a hely. Úgy tudom fullra a helyi maffia uralja az országot, azt kész!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
A Kárpát-Medencében most is nagyjából 25 millió ember van. Erdély cca 8, Mo cca 10, Szlovákia cca 5,5, Horváto. cca 4,5 +Délvidék és Burgerlamd +Kárpátalja.
Az összetétele lehet érdekes számunkra. Részint ha külső ázsiai (nem feltétlenül arab) migráció van, ők tipikusan kedvelik a magyarokat, mivel mi is oda valók vagyunk (eredet).
Ha valamilyen turáni vonalról jönnének, akkor a helyzet ugyanez lehet.
Szerintem esetleges nyugat-európai átvándorlás is jó lehetne a számunkra. Illetve bár nem beszélünk róla, de izraeli bevándorlás is lehetséges.
Na ahogy a XIX. század végén cca 1 millió zsidó bevándorló vallotta magát magyar nemzetiségűnek, ezt kellene megpróbálni reprodukálni lezárva végre a XX. század okozta sebek újra és újra feltépésével.
És a nyugat-európai vonalon nem beszéltünk még a németekről, akik komolyan részesei tudtak lenni a nemzetnek.
-Sváb bácsi meséli a sztorit a háborúból: "Ketten voltunk csák mágyárok én és a frici bárátom, áki szintén egy pálotábozsoki sváb..."

Rendezni lehet a viszonyt a szlovákokkal, akik nosztalgiáznak Uhorsko iránt egyre jobban, ami nem egyenértékű a Madarrsko-val számukra.
Az előbbi egyfajta közös hazát jelent. Ha ezt mi is erősítenénk, akkor Szlovákia és szerintem Kárpátalja megegyezhet/kiegyezhet Mo-gal.
A ruszinok egy szlovák-magyar közös állammal sokkal jobban járnának, ráadásul ez még talán képviselhető lehetne nemzetközi vonalakon.
Nem tudom tudatos e, de Szlovákiához és hozzávenném a Cseh-medencét, mivel a Jagellók óta egy országcsoportot alkottunk és jól működött ez külön országként is együtt.
És ha nem volt elég Sci-Fi eddig, akkor mivel Románia a topik neve:

Nos Románia jelenleg alkalmatlan bármiféle érdemi együttműködésre, viszont egy Moldovával egyesülés után egy 3 nagy tartományból álló (Erdély, Wlacchia, Moldova) fúziójú szövetségi állam, már könnyebben közelíthető lehetne egy cseh-szlovák-magyar államhoz.


A számaid alapján máris 28 millió, úgy, hogy Burgenlandot, Délvidéket, Kárpátalját nem is számoltad. Vajdaság: 2 millió, Kárpátalja 1,25 millió, Burgenland: 300.000
Ez így 31,5 millió. Most mond nem vagyunk el kényelmesen ennyien ezen a területen?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Én azt látom hogy falu szinten (és még mindig szabolcs-ról beszélek) a korábbi 7-8-9 gyerekről leálltak. Egyértelműen azért mert nincs belőle pénz. 3-4 a max amit összehoznak. És egyre több a tudatosan gyereket vállaló a cigányok között is. Amúgy ezzel semmi baj szerintem, én legalábbis így gondolom, mármint hogy szaporodnak. Ez van, ők is ugyanolyan emberek mint mi. Sem nem rosszabbak, sem nem jobbak. Az iskolában látom a jövőt...Pl ha a kormánynak lenne annyi esze hogy a közmunka mellett pl 1-2 év közmunka mellett (bár a waberers (tudom nem igy irják) mintha tett volna valami hasonlót) adna jogsit kamionra, traktorra stb..akkor simán lenne meló már ma is pár ezer embernek, akik aztán adót fizetnének, világot látnának és kiesnének abból az ördögi körből amiben jelenleg élnek.
Én éves szinten több hónapot dolgozom közösen napszámos cigányokkal és azt kell mondjam hogy le a kalappal előttük. reggel 5-től este 5-6ig napi 5000forintért nem találsz magyart..és szavuk nincs. És akiket ismerek azok nem elisszák, nem eldrogozzák, hanem 2 nap után vesznek a gyereknek pl biciklit, vagy lefoglalnak egy disznót amit majd felhizlalnak,és igy tovább..
szóval: van és lenne lehetőség csak oda kellene figyelni kicsit.
Hozzáteszem: látom a fejlődést minden irányból. Nagyon nehéz dolgok ezek, de minden nap hozzáad valamit. Szinte soha nem foglalkozom a politikával, de azt mindenképpen meg kell említeni hogy maguk a cigányok mondják hogy a segély (mszp) helyett a közmunka (fidesz) sokkal jobb és nem annyira megalázó. Majd a jövő kormány (akárki) kitalál majd még jobbat...

Igen a 3-4 gyerek az bizony népességben még mindig emelkedést jelent. A városi magyarok, és egyéb nemzetiségek 0/1 gyereke meg masszívan csökkenő.
Az nem baj, sőt jó hogy próbálnak hasonlítani az őslakoskra, de integrálni csak akkor lehet, ha sokkal többen maradunk, ha ők lesznek sokkal többen mi integrálódunk idővel az ő népességükbe.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
R

rejsz felügyelő

Guest
A zöld energia termelésében is messze előttünk járnak román szövetségeseink.
51233346_866644230334534_4902526592233766912_n.jpg
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
A számaid alapján máris 28 millió, úgy, hogy Burgenlandot, Délvidéket, Kárpátalját nem is számoltad. Vajdaság: 2 millió, Kárpátalja 1,25 millió, Burgenland: 300.000
Ez így 31,5 millió. Most mond nem vagyunk el kényelmesen ennyien ezen a területen?

Én csak megválaszoltam azt, hogy a Kárpát-Medencében akár 25 millió ember is elélhet.
Elélhetne itt 40 is, mint mondjuk Lengyelországban. A 25 milliós számot a (mai ország) mezőgazdaságára szokták használni, amennyit el tud látni.

A Kárpát-Medence egy ideális élettér lehetne amihez minden adott. Nem uralni kell, hanem kölcsönös előnyökkel élni kell!

Nagyjából ennyi lett volna az agymenésem lényege.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Én csak megválaszoltam azt, hogy a Kárpát-Medencében akár 25 millió ember is elélhet.
Elélhetne itt 40 is, mint mondjuk Lengyelországban. A 25 milliós számot a (mai ország) mezőgazdaságára szokták használni, amennyit el tud látni.

A Kárpát-Medence egy ideális élettér lehetne amihez minden adott. Nem uralni kell, hanem kölcsönös előnyökkel élni kell!

Nagyjából ennyi lett volna az agymenésem lényege.

A 25 millió egy fenntartható modell miatt írtam. Jelenleg több a fogyasztása ennek a 31,5 milliónak mint amit a természet megtermel itt. A 25 azért ideális mert amennyi 1 év alatt termelődik, annyit használna el, és így nem lakjuk le az életteret. A jelenlegi népességszám, amennyiben nem lesz jelentős bevándorlás, vagy váratlan esemény kb. ennyinél fog megállni egészséges politika és gazdaság esetén. Csonkahon teszi ki kb. 1/3-át a területnek és kb 8 milliónál megáll a népességcsökkenés (hagyjuk a nemzetközi extrapolálásos 6,5 milliót marhaság, matemeatikai alapon nem lehet kikövetkeztetni ezt, az csak riogatás.) Tehát a természet ezzel amúgy egyensúlyba is hozza a népességet. A többi terület is veszít valamennyit, és beáll az a 25 millió. (Ezt csak mesterségesen lehet felborítani az arányok nemzetiség terén nagyjából maradnak, a cigányok kicsit többen lesznek, a többiek kicsit kevesebben de 20 év alatt nem változik még drasztikusan az arány)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Érdekes új szint hozott be , szociológiai szemléletéve " Szatmár72 " amit én személy szerint köszönök is , mert nem lehet a dolgokat , még a katonaiakat sem , egy aspektusból nézni.
De a román biztonságpolitikához kapcsolódva másolok be egy aktuálst.

156528_deveselu.jpg

Félelem és reszketés Bukarestben: Oroszország nagyon szeretné, ha az amerikaiak megsemmisítenék a romániai rakétakilövő állásaikat
béel
2019. február 8. péntek, 12:24
Szúrja a szemüket a NATO európai rakétapajzsának romániai alkotóeleme.
Jó kis hidegháborús atmoszférájú események középpontjába került Románia: Oroszország hivatalosan felkérte az Egyesült Államokat, hogy számolja fel az országba telepített rakétakilövő állásait.

Az orosz védelmi minisztérium csütörtökön kérette be a Moszkvába akkreditált amerikai katonai attasét, akinek hivatalosan javaslatot tettek a szárazföldi telepítésű közepes és rövid hatótávolságú nukleáris eszközök felszámolásáról szóló (INF) orosz-amerikai szerződés „megmentésére”, miután pár napja mindkét fél annak felfüggesztését jelentette be.

Az orosz javaslat szerint az amerikaiaknak fel kellene számolniuk többek között az MK-41-es függőleges rakétakilövő rendszereiket is. Márpedig a dél-romániai Deveselura pontosan ilyeneket telepítettek.

Mert ha nem számolja fel az USA, akkor ők számolják fel???
 

sandman

Active Member
2018. június 7.
41
106
33
Népesedési katasztrófa Romániában - Zuhan Erdély lakossága

"Románia nagyon komoly demográfiai válságban van. Nem csak a természetes fogyás magas, hanem a kivándorlás is sújtja az országot. A friss adatok szerint Erdély lakossága tovább csökken, egyre kevesebb a magyar.

Az Európai Unió országai közül Romániának volt a legnagyobb arányú lakosságvesztése az utóbbi évtizedben: állampolgárainak 17 százaléka távozott külföldre, az elvándorlási arány dinamikája tekintetében pedig világszinten a második helyen áll, Szíria után - írtuk korábbi cikkünkben.

Az ENSZ becslései szerint a román uniós csatlakozás (2007) óta 3,4 millió román állampolgár költözött el az országból. 2017-ben csaknem 70 ezerrel csökkent Románia lakossága, és ez a szám 25 százalékos növekedést jelent az előző évi népességfogyáshoz képest.

A friss adatok alapján Erdély népessége 2018 első 11 hónapjában tovább csökkent, habár kisebb mértékben, mint korábban. A kronika.ro szerint a magyarlakta régiókban felgyorsult a népességfogyás.

Erdélyben a születések száma 0,3%-kal magasabb, míg a halálozásoké 1,1%-kal alacsonyabb volt, mint 2017 azonos időszakában. Így 2018-ban a népességfogyás tempója Erdélyben lassult az előző évhez viszonyítva, de a javuló tendencia ellenére tizenegy hónap alatt így is csaknem 15 ezer fővel csökkent a lakosság - derült ki az Erdélystat statisztikai szolgálat adataiból.

A két magyar többségű székelyföldi megyében 2018. január-novemberben az élveszületések száma 0,5%-kal alacsonyabb, a halálozások száma ugyanakkor 4%-kal magasabb volt az egy évvel korábbinál - így ebben az időszakban Székelyföldön a fogyás tempója erőteljesen gyorsult. A magyarok által nagyobb számban lakott Partiumban és Közép-Erdélyben szintén gyorsult a népességfogyás."

https://www.portfolio.hu/gazdasag/n...romaniaban-zuhan-erdely-lakossaga.313583.html

 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
https://www.maszol.ro/index.php/gaz...zalekkal-n-tt-a-kulkereskedelmi-merleg-hianya

Tavaly 16,8 százalékkal, 15,132 milliárd euróra nőtt a külkereskedelmi mérleg hiánya az előző évhez képest - közölte hétfőn az országos statisztikai intézet. A deficit 2,173 milliárd euróval volt magasabb, mint 2017-ben. A növekedés oka, hogy a behozatal továbbra is gyorsabb ütemben nőtt, mint a kivitel. A romániai export 8,1 százalékkal 67,732 milliárd euróra nőtt, míg az import 9,6 százalékkal 82,865 milliárd euróra gyorsult. Decemberben a kivitel 2,4 százalékkal volt nagyobb az előző év utolsó hónapjához képest és elérte a 4,604 milliárd eurót, a behozatal 3,5 százalékkal 6,319 milliárd euróra nőtt. Így decemberben a külkereskedelmi mérleg hiánya elérte az 1,715 milliárd eurót. - a Maszol.ro portálról

Magyar adat:
Az export euróban számított értéke 2018. novemberben 4,7, az importé 7,3 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A termék-külkereskedelmi többlet 186 millió euróval mérséklődött. 2018 első tizenegy hónapjában a termék-külkereskedelmi mérleg többlete 5,7 milliárd euró volt – olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) első becslésében. (Teljes évet még nem találtam)

Ez az évi cca 20 milliárd euró különbség nekünk nagymértékben kedvez. Meg kell jegyezni, hogy a többletünk csökken, mert egyre többet fogyasztunk.
Mondjuk az új BMW, vagy esetleg az új VW-Skoda gyár, ha összejönne ebben a többletben tudna sokat segíteni.
Romániának egyébként a folyamatos kormányválság (elnök és szocdemek küzdelme) és a rögtönzött "multiellenes" különadó elképzelései sem segítenek.
Nagyjából 2-3 évig, amíg vagy új elnököt, vagy új kormányt nem választanak nem várható szerintem változás.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Teljesen megértem ha sokunknak úgy tűnik hogy Románia nem egy sikertörténet. Magyar szemszögből nézve felér egy katasztrófával.
Ugyanakkor EU szemszögéből az egész értelmet nyer, hiszen a régió sereghajtójából sok sok befektetett tőkével, támogatással, civilizációs ráhatással Romániát a régió legígéretesebb hajtómotorjává tették. Katonailag, versenyképességben, kulturálisan veri minden szomszédját. A nyugati befolyás kirakatországa lett. A legvidámabb barakk.

Egy jó példa arra ha jól használják fel a támogatást amit kapnak. Én tisztelem és irigylem őket ezért hogy jobban akarnak élni.
Már ne haragudj, de mikor voltál és mennyi időt töltöttél el Romániában? Mert én is évekkel ezelőtt voltam, akkor is csak egy hétre, de vannak kollégáim, akik évek óta ott dolgoznak (csak a szabadnapokat tölthetik itthon), és még csak nem is valami Isten háta mögötti vidéken, hanem Bukarestben. Mikor találkoztam velük egyikük mondta hogy még két napjuk van aztán indulás Mordor-ba (ők egymás közt csak így emlegetik ...)! Azt se tudtam mi az, aztán megmagyarázták ... elég részletesen. Szóval ha lehet akkor inkább nem kellene ez itt ...
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and zsolti