T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Meg lánc. Lánc...? Mondjad, de fizikából hányszor buktál meg...?
Kit érdekel a vizes lánc, ha átlátni a láncok között...? A sugárzás ellen árnyékolni szoktak. Te a napsugárzás ellen ernyőt vagy láncot használsz...?
Komolyan mondom az ember lassan csak agyvérzést kapni jár idea HTKA-ra. És akkor még húztad az ívet Sidewinder12 egyik kommentjénél...


Nem érhet fel mindenki a te szintedre Mester ! Nézd el nekünk földi halandóknak , hogy létezni merünk ilyen primitív szinten és nem általkodunk mindezt még bitekben és byteokban a nagyérdemű tudomására is hozni ! Még egyszer elnézést !
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson
M

molnibalage

Guest
Nem érhet fel mindenki a te szintedre Mester ! Nézd el nekünk földi halandóknak , hogy létezni merünk ilyen primitív szinten és nem általkodunk mindezt még bitekben és byteokban a nagyérdemű tudomására is hozni ! Még egyszer elnézést !
Figyuka nem feladatom más miómóza lelkének ápolása.

Aki folyamatosan csak baromságokat ír úgy, hogy kb. azt sem fogja fel, hogy a napsugárzás micsoda és egy minden irányban terjedő hatást hogyan kell árnyékolni az talán kisebb lendülettel kommenteljen. Ez középiskolás fizika szint alatt van.

EZ JÓZAN PARASZTI ÉSZ.

A napernyőd sem lánc, hanem ernyő. Miért? Mert az fogja meg a sugárzást. Egyébként meg egy vizezett lepedő gyorsan bukó lenne, mert a párolgás miatt sokkal alacsonyabb hőmérséklete lenne, mint a környezetnek és a hk többi részének.


Kurvára elegem van abból, hogy valakik képesek ordító baromságot írni és akkor jönnek egyesek ilyen kommentekkel.
Öcsém, tessék fizikát tanulni és gondolkozni.
Nem játszani itt Rébusz bácsit...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Figyuka nem feladatom más miómóza lelkének ápolása.

Aki folyamatosan csak baromságokat ír úgy, hogy kb. azt sem fogja fel, hogy a napsugárzás micsoda és egy minden irányban terjedő hatást hogyan kell árnyékolni az talán kisebb lendülettel kommenteljen.

Ez középiskolás fizika szint alatt van.

EZ JÓZAN PARASZTI ÉSZ.

A napernyőd sem lánc, hanem ernyő. Miért? Mert az fogja meg a sugárzást. Egyébként meg egy vizezett lepedő gyorsan bukó lenne, mert a párolgás miatt sokkal alacsonyabb hőmérséklete lenne, mint a környeztnek és a hk többi részének.


Kurvára elegem van abból, hogy valakik képesek ordító baromságot írni és akkor jönnek egyesek ilyen kommentekkel.
Öcsém, tessék fizikát tanulni és gondolkozni. Nem játszani itt Rébusz bácsit...


Nézd neked jó az elméleti tudásod ! Nekem meg van itthon egy gyengébb meg egy komolyabb hőtechnikám . Na most józan paraszti ésszel (lehetne fizikázni is de azt csak emelt szinten tanították a villamosipari technikumban és akkor én már inkább buliztam meg csajoztam mert anno nem gondoltam arra , hogy a Molnibalage-al kellesz klaviatúra harcot vívnom a HTKA-n) azt tapasztalom (gyakorlatban nem elméletben) , hogy a vaddisznó/szarvas azon részét nem látom -csak egy kis idő múlva - ami vizes/saras a patakból/dagonyából kijőve akkor joggal feltételezem , hogy más is álcázható ideig-óráig hőtechnikailag ezen az elven még ha a láncos megoldás (hogy milyen lánc azt kihagytuk a számításból mert nem csak kutyalánc meg horgonylánc van ) megmosolyogtató is . Nem a tudásoddal van a bajom mert azt már régen tudom , hogy fanatikus szinten beleástad magad a hadtudományokba ! Hanem a stílusoddal amivel csípőből lehülyézel mindenkit aki nem üti meg a te általad elképzelt tudás szintet . Sajnos vannak olyanok is akiket csak abszolult amatőr/hobbi szinten érdekel ez a tudomány ! De lehet az életnek van egyéb tudomány ága ahol viszont itt pattog a labda ! Több tisztelet embertársaink felé és mindenkinek jobb lesz !

Üdv az Ogre
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
M

molnibalage

Guest
Nézd neked jó az elméleti tudásod ! Nekem meg van itthon egy gyengébb meg egy komolyabb hőtechnikám . Na most józan paraszti ésszel (lehetne fizikázni is de azt csak emelt szinten tanították a villamosipari technikumban és akkor én már inkább buliztam meg csajoztam mert anno nem gondoltam arra , hogy a Molnibalage-al kellesz klaviatúra harcot vívnom a HTKA-n) azt tapasztalom (gyakorlatban nem elméletben) , hogy a vaddisznó/szarvas azon részét nem látom -csak egy kis idő múlva - ami vizes/saras a patakból/dagonyából kijőve akkor joggal feltételezem , hogy más is álcázható ideig-óráig hőtechnikailag ezen az elven még ha a láncos megoldás (hogy milyen lánc azt kihagytuk a számításból mert nem csak kutyalánc meg horgonylánc van ) megmosolyogtató is . Nem a tudásoddal van a bajom mert azt már régen tudom , hogy fanatikus szinten beleástad magad a hadtudományokba ! Hanem a stílusoddal amivel csípőből lehülyézel mindenkit aki nem üti meg a te általad elképzelt tudás szintet . Sajnos vannak olyanok is akiket csak abszolult amatőr/hobbi szinten érdekel ez a tudomány ! De lehet az életnek van egyéb tudomány ága ahol viszont itt pattog a labda ! Több tisztelet embertársaink felé és mindenkinek jobb lesz !

Üdv az Ogre
Ne te írtál hülyeséget, hanem gcsat.

Én azt nem értem, hogy ha valaki láthatóan természettudományos és műszaki analfabéta, akkor miért osztja az észt és miért kel még valaki a védelmére is.
Gcsat vagy 10 éve itt lebzsel és 0 tudást sikerült felszednie. És a szomorú az, hogy ezzel nincs egyedül...
Csak akkor kisebb lendülettel kéne a nem létező észt osztani.

Az, hogy én mennyit fejlődtem azt elég egyszerű lemérni. Megmutatom az első HTÖ és a mostanit és lehet nézni a dolgokat. És az is 2 éve volt már...
Sokan még a 10 évvel ezelőtti HTÖ tartalmát sem emésztették meg, ami valahol azért sajnálatos.
Ez nem baj, de akkor növesszen már kisebb arcot.
Szerintem.

A fanatikusságnak meg ennek semmi köze. Középiskolás fizika és matek egy csomó mindenhez elég lenne ahhoz, hogy az ekkora marhaságokat kiszűrje az ember. De amíg a lakosság 99%-a matek és fizika analfabéta és láthatólag kegyelemből engedték át a középszintű oktatáson is, addig nincs miről beszélni.

Ja, és annak, hogy lánc vagy ernyő fogja meg a napsugárzást annak semmi köze nincs a haditechnikához.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 098
3 049
113
Nézd neked jó az elméleti tudásod ! Nekem meg van itthon egy gyengébb meg egy komolyabb hőtechnikám . Na most józan paraszti ésszel (lehetne fizikázni is de azt csak emelt szinten tanították a villamosipari technikumban és akkor én már inkább buliztam meg csajoztam mert anno nem gondoltam arra , hogy a Molnibalage-al kellesz klaviatúra harcot vívnom a HTKA-n) azt tapasztalom (gyakorlatban nem elméletben) , hogy a vaddisznó/szarvas azon részét nem látom -csak egy kis idő múlva - ami vizes/saras a patakból/dagonyából kijőve akkor joggal feltételezem , hogy más is álcázható ideig-óráig hőtechnikailag ezen az elven még ha a láncos megoldás (hogy milyen lánc azt kihagytuk a számításból mert nem csak kutyalánc meg horgonylánc van ) megmosolyogtató is . Nem a tudásoddal van a bajom mert azt már régen tudom , hogy fanatikus szinten beleástad magad a hadtudományokba ! Hanem a stílusoddal amivel csípőből lehülyézel mindenkit aki nem üti meg a te általad elképzelt tudás szintet . Sajnos vannak olyanok is akiket csak abszolult amatőr/hobbi szinten érdekel ez a tudomány ! De lehet az életnek van egyéb tudomány ága ahol viszont itt pattog a labda ! Több tisztelet embertársaink felé és mindenkinek jobb lesz !

Üdv az Ogre


Nézd az biztos ha te a "régi" Molnival beszélgettél volna, már darabokra cincált volna verbálisan.A tudása mellett a személyisége is legalább....nem, hanem még nagyobb mértékben fejlődött.....Kérdezz.kérdezz,kérdezz......és segíteni fognak itt.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nézd az biztos ha te a "régi" Molnival beszélgettél volna, már darabokra cincált volna verbálisan.A tudása mellett a személyisége is legalább....nem, hanem még nagyobb mértékben fejlődött.....Kérdezz.kérdezz,kérdezz......és segíteni fognak itt.

Te azt miből szűrted le , hogy én egy taknyos , nulla tudású Ogre vagyok ? Tudhatnád , hogy az Ogrék olyanok mint a hagyma - nem , nem büdösek hanem sokrétűek ! Hajlamos vagyok már a szkepticizmusra és nagyon nem szoktam a farkamat behúzni se virtuálisan se a való életben ! Nagyfiú vagyok már ahhoz , hogy megmondják nekem a tutit , de az ész érvek előtt meg tudok hajolni (térdelni nem ) . A Molninak meg nem kell ördög ügyvédje , eltudja mondni ő is ami a lelkét nyomja ! Az elme nagyságát jelzi ha fejlődik mint ahogyan a személyiség is ! Régen dulva bunkó Ogre voltam , de ma már -persze csak annak aki kiérdemli - kenyérre kenhető vagyok ! Ne ítélj , hogy ne ítéltess !
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Rákötsz egy tartálykocsit vagy mi a fene?Ne legyel már ennyire nem is tudom micsoda.Vizás lánc...
Hát ugye, nem kell oda tartálykocsi. A víz a párolgáshő miatt hűt, nem a saját hőmérséklete miatt. Tehát pont annyi kell, amennyi elpárolog,+egy kicsi. Elég körbe a láncok fölé egy teszkós csöpögtetős öntöző cső, ami nedvesen tartja a láncokat.
Oszt ez csak a legegyszerűbb ötletem volt a "megoldhatatlan" problémára. Felőlem lehet
pertier elemes is.
Arról már nem is beszélve, hogy már itt is volt fénykép az angol infra álcázó hálóról.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Te azt miből szűrted le , hogy én egy taknyos , nulla tudású Ogre vagyok ? Tudhatnád , hogy az Ogrék olyanok mint a hagyma - nem , nem büdösek hanem sokrétűek ! Hajlamos vagyok már a szkepticizmusra és nagyon nem szoktam a farkamat behúzni se virtuálisan se a való életben ! Nagyfiú vagyok már ahhoz , hogy megmondják nekem a tutit , de az ész érvek előtt meg tudok hajolni (térdelni nem ) . A Molninak meg nem kell ördög ügyvédje , eltudja mondni ő is ami a lelkét nyomja ! Az elme nagyságát jelzi ha fejlődik mint ahogyan a személyiség is ! Régen dulva bunkó Ogre voltam , de ma már -persze csak annak aki kiérdemli - kenyérre kenhető vagyok ! Ne ítélj , hogy ne ítéltess !
Hagyd a csába. Én évekkel ezelőtt kikapcsoltam.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Hát ugye, nem kell oda tartálykocsi. A víz a párolgáshő miatt hűt, nem a saját hőmérséklete miatt. Tehát pont annyi kell, amennyi elpárolog,+egy kicsi. Elég körbe a láncok fölé egy teszkós csöpögtetős öntöző cső, ami nedvesen tartja a láncokat.
Oszt ez csak a legegyszerűbb ötletem volt a "megoldhatatlan" problémára. Felőlem lehet
pertier elemes is.
Arról már nem is beszélve, hogy már itt is volt fénykép az angol infra álcázó hálóról.
Uhhh... Na ez már nekem is sok volt.
Ahogyan az látható Te legfeljebb nagyon messziről fényképezett, rossz minőségű fekete fehér képen láttál lánctalpast és azt is sötétben. Gondolj már bele, hogy milyen körülmények között használják.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Ja és még valami. Sajnos a teszkós csöpögtetős öntözőcsőtől kapott agyfasz kitakarta a hozzászólás PeLtier elemes részét. Ennek a meleg oldalát mivel akarod hűteni?
Vagy ez lenne az infracsapda, hogy ne a láncot találják el?
Tényleg rohadt egyszerűek az ötleteid.
Komolyan mondom, mint egy belvárosi bölcsész... vagy még az alatti szint.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 033
113
Ameddig vízpermettel "locsolják" .
Nem érhet fel mindenki a te szintedre Mester ! Nézd el nekünk földi halandóknak , hogy létezni merünk ilyen primitív szinten és nem általkodunk mindezt még bitekben és byteokban a nagyérdemű tudomására is hozni ! Még egyszer elnézést !

Mar ne is haragudj de ez a vizes lánc olyan blődség,hogy szavak nincsenek rá.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 033
113
Hát ugye, nem kell oda tartálykocsi. A víz a párolgáshő miatt hűt, nem a saját hőmérséklete miatt. Tehát pont annyi kell, amennyi elpárolog,+egy kicsi. Elég körbe a láncok fölé egy teszkós csöpögtetős öntöző cső, ami nedvesen tartja a láncokat.
Oszt ez csak a legegyszerűbb ötletem volt a "megoldhatatlan" problémára. Felőlem lehet
pertier elemes is.
Arról már nem is beszélve, hogy már itt is volt fénykép az angol infra álcázó hálóról.

Ne legyél mar hülye,több 100 liter vízről beszél,vagy a harckocsi meg se mozduljon a kedvedért.No meg a többi,a lánc nem árnyékol csak hézagosan.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Mellesleg a vitaindító kép egy hőkamera és nem egy infra kamera képe ! A környezethez való hűtéssel csak a hőkamera (abból is az occóbb , régebbi gyenge szenzorosak téveszthetőek meg ) az infráé az nem . Igaz , hogy a hőkamera is infra "fényt" lát de csak 1-100mikron közötti hullámhosszú infravörös sugárzást méri amiből képet alkot .
Mar ne is haragudj de ez a vizes lánc olyan blődség,hogy szavak nincsenek rá.

Én nem azt állítottam , hogy hú de fasza ötlet ! Csak nem fikáztam le csípőből . Mellesleg a vízpermet még segíthet is ! De ha megnézzük azt az ominózus képet ami jobb hátulról mutatja a T14-t akkor nem a futógörgők azok amik több km-ről is világítanak mert ha nem aszfalton parádéznak velük akkor a talaj meg a növényzet simán takarja azt a felületet . A hűtővel és a kipufogóval viszont egyik MBT-n se tudnak mit kezdeni !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 033
113
Mellesleg a vitaindító kép egy hőkamera és nem egy infra kamera képe ! A környezethez való hűtéssel csak a hőkamera (abból is az occóbb , régebbi gyenge szenzorosak téveszthetőek meg ) az infráé az nem . Igaz , hogy a hőkamera is infra "fényt" lát de csak 1-100mikron közötti hullámhosszú infravörös sugárzást méri amiből képet alkot .


Én nem azt állítottam , hogy hú de fasza ötlet ! Csak nem fikáztam le csípőből . Mellesleg a vízpermet még segíthet is ! De ha megnézzük azt az ominózus képet ami jobb hátulról mutatja a T14-t akkor nem a futógörgők azok amik több km-ről is világítanak mert ha nem aszfalton parádéznak velük akkor a talaj meg a növényzet simán takarja azt a felületet . A hűtővel és a kipufogóval viszont egyik MBT-n se tudnak mit kezdeni !

Keress képet terepen mozgó harckocsiról amit hőkamerával készítettek,ugyan így világítani fog.
De csípőből is szar ötlet a vizes lanc.Nem is értem,hogy józan gondolkodású ember ezt miert nem látja be.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ne legyél mar hülye,több 100 liter vízről beszél,vagy a harckocsi meg se mozduljon a kedvedért.No meg a többi,a lánc nem árnyékol csak hézagosan.
Majd pont a száz liter víz lessz útba egy 50 ttonnás tankon:)
Aztán meg a vízpára is árnyékol. Legalábbis érdemes egy próbára.