T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 014
123 876
113
photo-10.jpg

Ahogy látom, hajtják a gépeket rendesen.
Mintha más lenne a páncélzat formája kicsit nem?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113
Az a régebbi verzió 10 éves, ami a saras képen van az mar pár éve így néz ki.
És? Nem beszéltünk évekről. Egyszerűen most tűnt fel a változtatás. De rémlik, hogy volt már szó korábban(vagy 2 éve) a homlok páncélzat változtatásáról. Lehet, hogy akkor az oldal panelek módosítása is ki lett vesézve. Krisss és én lemaradhattunk erről.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 789
14 877
113
Vajon mikor lépik meg a 152mm-es harckocsi löveget az oroszok.

Mi tenné indokolttá a beszerelését, amikor a harckocsik elsődlegesen épületek / erődítmények / és hasonlók ellen harcolnak, és az ellen nem elég a 125-ös romboló lövedék ?

Harckocsi vs harckocsi párharcban is a 125-ös 3BM-59 / 3BM-60-as nyíllövedék mit nem tud leküzdeni, szemből, nemhogy oldalról ?

Mert ott is nem csak szemtől szemben csapnak össze, hanem olyan is van, hogy oldalról / 3/4-es profilból látják meg az ellen harckocsiját ...

 
  • Tetszik
Reactions: GI83 and LMzek 2.0

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 360
26 685
113
Ahogyan fejlődnek a páncélok, nem lesz elég a 120/125mm űrméret. Nem véletlenül fejlesztették ki, csak nem akartak egy újabb versenyt elindítani eddig.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 789
14 877
113
Ahogyan fejlődnek a páncélok, nem lesz elég a 120/125mm űrméret. Nem véletlenül fejlesztették ki, csak nem akartak egy újabb versenyt elindítani eddig.

Ukrajnában hány harckocsi vs harckocsi párharc történt ?

És az Abrams pilótafülkés vidihez mit szólsz ? Mit látsz rajta ?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 360
26 685
113
Én nem értek a harckocsikhoz, csak "szakbarbár műkedvelő" vagyok, de mindig is szerettem a harckocsi technikát.
Az, hogy mikor lépi meg valaki elsőnek a nagyobb kaliberű harckocsi ágyút nem tudom, de szerintem gyorsan követik majd a többiek. Nem igazán sok, nagyon komoly versenyző van, hamar lejátszhatják egymás között. Viszont a páncélok és védelmek fejlődése magával hozhatja hamarosan.
0_d2203_364f1442_orig.jpg
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 312
37 321
113
Én nem értek a harckocsikhoz, csak "szakbarbár műkedvelő" vagyok, de mindig is szerettem a harckocsi technikát.
Az, hogy mikor lépi meg valaki elsőnek a nagyobb kaliberű harckocsi ágyút nem tudom, de szerintem gyorsan követik majd a többiek. Nem igazán sok, nagyon komoly versenyző van, hamar lejátszhatják egymás között. Viszont a páncélok és védelmek fejlődése magával hozhatja hamarosan.
0_d2203_364f1442_orig.jpg
A T14- es úgy van kialakítva, hogy szükség esetén bele tudnak tenni egy 152mm-es álgyút is.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 360
26 685
113
Azt tudom, hogy megvan a lehetőség, a kérdés inkább az, hogy mikor lépik meg? Az elektronikát szerintem a Fehéroroszok - Beloruszok (nem tudom melyiket lehet alkalmazni jelenleg?) fejlesztik. Nekik most milyen harckocsi parkjuk van? Van ezekről valakinek infója?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 023
113
Azt tudom, hogy megvan a lehetőség, a kérdés inkább az, hogy mikor lépik meg? Az elektronikát szerintem a Fehéroroszok - Beloruszok (nem tudom melyiket lehet alkalmazni jelenleg?) fejlesztik. Van erről valakinek infója?
Szerintem nem az oroszok fognak először lépni. Ők letették az asztalra a T-14-et. Az a nagy kérdés, hogy nyugaton (esetleg Kínában) lépnek-e erre kalibernövelést (hogy szemből garantáltan kilőhető legyen a T-14 kapszulája is), lásd a 130-140 mm-es európai programokat pl.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Ismerté vált, hogy a befejezéséhez közeledik az új T-14 Armata(152mm-es ágyúval) tesztelése. A 152mm-es ágyút a Mszta-Sz ágyúja alapján fejlesztették ki. A tank új tornyot, elektronikát, drónt , lőszereket kap.Mellette erősebb védelme is lesz. Részletek a videóban:

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
Ismerté vált, hogy a befejezéséhez közeledik az új T-14 Armata(152mm-es ágyúval) tesztelése. A 152mm-es ágyút a Mszta-Sz ágyúja alapján fejlesztették ki. A tank új tornyot, elektronikát, drónt , lőszereket kap.Mellette erősebb védelme is lesz. Részletek a videóban:

Az alap T-14-est akkor nem fogják sorozatgyártani csak a 152-es ágyúval az újat?
A régi elektrónikával mi a gond, hogy új kellett neki?
Minek az új torony bele? Alapból is azt mondták, hogy kompatibilis a toronnyal a 152-es ágyú ha az kellene a harctérre.
A videóban volt nyílhegylövedék is, gondolom abból is akarnak 152-est. De minek?! Abból a vastagabbat a mostani ágyúval is ki lehet lőni, csak a leváló részekből kell kisebb.
A drónt már nagyon rég mondom, hogy kellene a tankokra, úgy néz ki meglépik. Van arról valami infó vagy videó ahol reptetik vagy hogy mit lát és kábeles vagy akkus?