T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 820
113
Az alap T-14-est akkor nem fogják sorozatgyártani csak a 152-es ágyúval az újat?
A régi elektrónikával mi a gond, hogy új kellett neki?
Minek az új torony bele? Alapból is azt mondták, hogy kompatibilis a toronnyal a 152-es ágyú ha az kellene a harctérre.
A videóban volt nyílhegylövedék is, gondolom abból is akarnak 152-est. De minek?! Abból a vastagabbat a mostani ágyúval is ki lehet lőni, csak a leváló részekből kell kisebb.
A drónt már nagyon rég mondom, hogy kellene a tankokra, úgy néz ki meglépik. Van arról valami infó vagy videó ahol reptetik vagy hogy mit lát és kábeles vagy akkus?
Fogják, de a 152mm-eset is csak kis mennyiségben. Kurva sok rendszer van rajta (hallhatod a videóban) ami nem olcsó .A videóba minden részletesenel van mondva. Persze fontos az orosz nyelv ismerete. Az új lőszerekről is szó van benne.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
A videóban volt nyílhegylövedék is, gondolom abból is akarnak 152-est. De minek?! Abból a vastagabbat a mostani ágyúval is ki lehet lőni, csak a leváló részekből kell kisebb.
Szia,

Ha azonos nyomast bir a 125 mm-es es a 152 mm-es cso is, akkor a 152-es csoben levo lovedek (a levalo resszel egyutt) masfelszer akkora energiaval lesz gyorsitva, mint a 125 mm-es csoben levo lovedek (szinten a levalo resszel egyutt), vagyis masfelszer olyan eros lehet a lovedek!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 820
113
Még tavaly decemberben jeleztem. :)
Ma jelent meg:

Folynak a munkálatok a T-14 Armata harckocsi tűzerejének növelésére, – nyilatkozta Szergej Csemezov, a Rostec állami vállalat vezérigazgatója.
Szerinte a Rostec hamarosan bemutatja annak a munkának az eredményét, amely jelentősen növeli az Armata potenciálját és harci erejét, Csemezov hozzátette, hogy „maga a tank készen áll, már nagyon régen elkészítettük”.

A Rostec vezetője elmondta, hogy a jármű új generációs tűzvédelmi rendszerrel rendelkezik, a legújabb elektronikai rendszerekkel van felszerelve, a legénység pedig maximálisan védett.
Voltak akik nem értették a posztot@dudi
Nem érted Szergej Csemezov a Rostec(ide tartozik az UVZ is) vezérigazgatójának a nyilatkozatát? Nem érted, hogy modernizálják a tüzvezető rendszerét, növelik a tüzerejét. Ezt én úgy értelmezem, hogy 152mm-es ágyút kap.
Volt akinek más volt a véleménye...
Én nem zárom ki amúgy, hogy Csemezov inkább valamiféle új lőszerre (Vakuum széria helyett/mellett) vagy konténeres ATGM/Lancet integrációra gondolhatott
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Szia,

Ha azonos nyomast bir a 125 mm-es es a 152 mm-es cso is, akkor a 152-es csoben levo lovedek (a levalo resszel egyutt) masfelszer akkora energiaval lesz gyorsitva, mint a 125 mm-es csoben levo lovedek (szinten a levalo resszel egyutt), vagyis masfelszer olyan eros lehet a lovedek!
Ha csak ennyi a csel, akkor vastagabb falú 125-öst tennék több vagy gyorsabb lőporral a háta mögött és ugyanakkora helyen jóval több nyíllövedéket el tudnak majd vinni. A 152-esben inkább a robbanó lövedékekben látok fantáziát, mert ugyanolyan arányok mellett 80%-kal több anyag van benne, vagyis majdnem kétszer akkorát robban és repeszt szór szét.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Ha csak ennyi a csel, akkor vastagabb falú 125-öst tennék több vagy gyorsabb lőporral a háta mögött és ugyanakkora helyen jóval több nyíllövedéket el tudnak majd vinni. A 152-esben inkább a robbanó lövedékekben látok fantáziát, mert ugyanolyan arányok mellett 80%-kal több anyag van benne, vagyis majdnem kétszer akkorát robban és repeszt szór szét.
Szia,

Itt a lenyeg nem a nyillovedek merete, hanem a levalo kopeny merete: ha nagyobb a kopeny, akkor tobb energia gyorsitja a lovedeket, es mivel a tomeg lenyegeben valtozatlan (a kopeny merete a toredeke a nyillovedeknek), ezert jelentosen gyorsabb lehet a lovedek.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
638
2 742
93
Szerintem meg el kéne felejteni a harckocsi ágyút.
Egy új fejlesztésű 57-es gépágyú kellene rá, meg egy nagyobb készlet ATGM.
Nem rég olvastam egy könyvet 1975-ös kiadás, egy szovjet tábornok írta. (Az idő és a harckocsik& P. A. Rotmisztrov)
A tábornok elvtárs is arra következtetésre jutott ,hogy a harckocsi ágyúk helyét idővel átveszik az ATGM-ek.
Mondjuk, eddig ez nem látható, kivétel talán a bmpt Terminator ,de az meg hivatalosan nem harckocsi.
 
  • Hűha
Reactions: ghostrider

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 728
113
Szerintem meg el kéne felejteni a harckocsi ágyút.
Egy új fejlesztésű 57-es gépágyú kellene rá, meg egy nagyobb készlet ATGM.
Nem rég olvastam egy könyvet 1975-ös kiadás, egy szovjet tábornok írta. (Az idő és a harckocsik& P. A. Rotmisztrov)
A tábornok elvtárs is arra következtetésre jutott ,hogy a harckocsi ágyúk helyét idővel átveszik az ATGM-ek.
Mondjuk, eddig ez nem látható, kivétel talán a bmpt Terminator ,de az meg hivatalosan nem harckocsi.
Legutóbb még 2024 volt a dátum amikor néztem, így azthiszem kijelenthetjük, hogy a mélyen tisztelt tábornok elvtárs ordas nagy marhaságot írt 49 évvel ezelőtt.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
725
3 337
93
Szerintem meg el kéne felejteni a harckocsi ágyút.
Egy új fejlesztésű 57-es gépágyú kellene rá, meg egy nagyobb készlet ATGM.
Nem rég olvastam egy könyvet 1975-ös kiadás, egy szovjet tábornok írta. (Az idő és a harckocsik& P. A. Rotmisztrov)
A tábornok elvtárs is arra következtetésre jutott ,hogy a harckocsi ágyúk helyét idővel átveszik az ATGM-ek.
Mondjuk, eddig ez nem látható, kivétel talán a bmpt Terminator ,de az meg hivatalosan nem harckocsi.
Az a nagyon nagy helyzet, hogy 74re a szovjet harckocsifejlesztés már 15 évvel volt túl ezeken a projekteken, amiket dobott, mint életképtelen elképzelés.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 376
113
Az Armata páncélzata gyengébb mint sokan gondolják...


A torony a takaró lemezek nélkül:

armata.png


A torony legfeljebb gépágyú lövedékek ellenvédett RedEffect szerint...
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 015
14 831
113
Ez a konstrukció lényege :D :D :D
A páncéltest, ahogy nyugati hírforrásokból tudom, a paintball lőszerek, és az otthon gyártott, fűzfa íjak lövedékeitől is csak kérdésesen nyújt védelmet! Több nyugati hírforrás jelezte, hogy sokszor megállították a harckocsit a küllők közé dugott fadarabbal....
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 015
14 831
113
Bevethető fegyverként tényleg nem is létezik: elég távol tartják az oroszok éles helyzetektől Ukrajnában...
nem hogy bevethető fegyverként nem létezik, hanem fegyverként...sőt...nem is létezik...sőt....semmi se létezik.... ez egy csodálatos nyugodt világ, merülj el benne...semmi se létezik...se te se én...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
miért is előnyös, hogy könnyű használhatatlanná tenni a tornyot, mert alig védett?
Mert könnyebb maga a torony, az Abrams már lassan menni sem tud mert elsüllyed. És ott spórolnak a súlyon ahol tudnak, a toronyban nincs személyzet amit védeni csak az ágyú, érzékelők meg és az aktív védelem. Ebből az ágyú kint van minden tanknál, az érzékelők ugyanúgy kint vannak és ugyanúgy le lehet nullázni őket bármelyik szarrápáncélozott nyugati tankon is őket egy gépágyúval, és az aktív védelem meg kint kell legyen.

Bevethető fegyverként tényleg nem is létezik: elég távol tartják az oroszok éles helyzetektől Ukrajnában...
Ez igaz az F-35-re is, azt meg olyan helyeken sem merik bevetni, ami sokkal nyugisabb mint Ukrajna.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 715
113
miért is előnyös, hogy könnyű használhatatlanná tenni a tornyot, mert alig védett?

Ne legyél már megint hüle....
Miért lenne könnyű használhatatlanná tenni? o_O
Van egy nagyon kicsi toronymagod ami 57 mm-s gépágyúk tüze ellen védett.
Ezzel gyakorlatilag minden ellen védve van ami ellen páncélozni érdemes. Ráadásul nehéz eltalálni.
ATGM ellen ott az APS rendszer. Nyíllövedékkel meg 2 km-ről nagyon nehéz ilyen kicsi célt direkt eltalálni. Kb. a lövegpajzs és a torony majdnem egy méret!
Ezen a magon kívül nem létfontosságú dolgok vannak elhelyezve, egy takaró acéllemez alá, ami legalább nehézgéppuskákig véd.
Nem értem mit nem értesz, vagy mi a bajod? Ez a lényege az egész kialakításnak!
s8zYBNJ.jpeg
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 015
14 831
113
Ne legyél már megint hüle....
Miért lenne könnyű használhatatlanná tenni? o_O
Van egy nagyon kicsi toronymagod ami 57 mm-s gépágyúk tüze ellen védett.
Ezzel gyakorlatilag minden ellen védve van ami ellen páncélozni érdemes. Ráadásul nehéz eltalálni.
ATGM ellen ott az APS rendszer. Nyíllövedékkel meg 2 km-ről nagyon nehéz ilyen kicsi célt direkt eltalálni. Kb. a lövegpajzs és a torony majdnem egy méret!
Ezen a magon kívül nem létfontosságú dolgok vannak elhelyezve, egy takaró acéllemez alá, ami legalább nehézgéppuskákig véd.
Nem értem mit nem értesz, vagy mi a bajod? Ez a lényege az egész kialakításnak!
s8zYBNJ.jpeg
Semmi baj...ne törődj vele...NINCS KANÁL!