Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 094
27 359
113
Benkő arról beszélt, hogy a Lynxen lesz. A török csodából szerencsére néhány tucatot veszünk valószínűleg teljesen más kialakítással (Aselsan SPOT). Ja és Never say never! 2 éve gondoltad volna, hogy a világ legmodernebb tankját vagy fél éve, hogy a legmodernebb IFV-t rendszeresítjük? A döntéshozók nagyon is olvassák ezt a fórumot. Maróth pld. biztosan olvassa. Így lenne értelme a Kommondornak is, még exportra is mehetne.
Nem tudom már, hogy ki mondta de tesztelték a honvédségen belül és rossznak találták.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Több száz jön? Múltkor itt azt írták, hogy - gondolom török forrásból - hogy az ár 10 millió dollár volt közvetítőkön keresztül. Abból talán 20 db ha kijön. Volt újabb hír, hogy többszáz db lesz?
Aha.
https://magyarnemzet.hu/belfold/sarkanyok-es-nomadok-erkeznek-a-honvedseghez-nezze-meg-8264415/

Sztem az vagy fals hír volt, vagy csak az idei rendelést jelenti. Vmi kis gyárat is belengettek, de ez jelenthet karbantartó műhelyt is.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 094
27 359
113
Egyébként tényleg nem lenne hülyeség, de akik jobban ismerik nagyon lehúzták a Konmondort Nem tudom megítélni mennyire jogos a fika....

Viszont valszeg a keabosból nem 1 tucat jön az csak az idei tétel. Több száz, 260, fog érkezni, Yörük, Yalcin vegyesen, némi hazai "barkács műhellyel" együtt.
Szerintem az a legnagyobb baja, hogy a Respirátor-nak nincs nagyon tapasztalata, talán már a következő jobban sikerült volna.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Benkő arról beszélt, hogy a Lynxen lesz. A török csodából szerencsére néhány tucatot veszünk valószínűleg teljesen más kialakítással (Aselsan SPOT). Ja és Never say never! 2 éve gondoltad volna, hogy a világ legmodernebb tankját vagy fél éve, hogy a legmodernebb IFV-t rendszeresítjük? A döntéshozók nagyon is olvassák ezt a fórumot. Maróth pld. biztosan olvassa. Így lenne értelme a Kommondornak is, még exportra is mehetne.
A zászlóaljtüzérségnek, mert a 120-as automata aknavető erre kellene, az az ideális hordozó platform, ami az aktuális zászlóalj alapjárműve.
Ha az alapjármű Lynx, akkor arra érdemes pakolni, ha 8x8, akkor meg arra. A 8x8 helyett, vagy "könnyű" erők mellett a hordozó lehet MRAP-szerűség, mint pl. a Yalcin (esetleg a Yörük?)
Az aknavető max lőtávja lehet, hogy biztonságos távolságnak tűnik, de gondold meg, hogy az NLOS ATGM-ek, drónról indított vagy célra vezérelt lőszerek, tüzérségi ellencsapás szempontjából nagyonis az arcvonalban van.

Ugyan úgy kell a vastag bőr az aknavető járművére is, ahogy a zászlóalj többi járművére, nincs indok ezt lespórolni.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Szerintem az a legnagyobb baja, hogy a Respirátor-nak nincs nagyon tapasztalata, talán már a következő jobban sikerült volna.
A Kommondort nem ismerem, itt mindenki lehúzta. Amit tavaly láttam a Jelcinből meg az NMS-ből az pont elég volt: időutazás volt a 80-as évekbe. Analóg török nyelvű kapcsolók, nemhogy 7 embernek, de még a 7 törpének sem lett volna elég hely. Előbb írtam, hogy számomra a Pzh volt az eddigi legjobb beszerzés. Ezek a török csodák meg a legrosszabbak. Nem véletlen, hogy Európában még 1 db-ot sem tudtak belőle eladni.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
A zászlóaljtüzérségnek, mert a 120-as automata aknavető erre kellene, az az ideális hordozó platform, ami az aktuális zászlóalj alapjárműve.
Ha az alapjármű Lynx, akkor arra érdemes pakolni, ha 8x8, akkor meg arra. A 8x8 helyett, vagy "könnyű" erők mellett a hordozó lehet MRAP-szerűség, mint pl. a Yalcin (esetleg a Yörük?)
Az aknavető max lőtávja lehet, hogy biztonságos távolságnak tűnik, de gondold meg, hogy az NLOS ATGM-ek, drónról indított vagy célra vezérelt lőszerek, tüzérségi ellencsapás szempontjából nagyonis az arcvonalban van.

Ugyan úgy kell a vastag bőr az aknavető járművére is, ahogy a zászlóalj többi járművére, nincs indok ezt lespórolni.
Egyetértek. Az ideális hordozó platform a zászlóalj aktuális alapjárműve. A probléma az árral van: Lynxen olyan drága lesz, hogy csak pár db lesz a végén. A múltkor itt volt az oldalon a számháború, hogy a 2018 Lynx hogyan fog megoszlani. Aknavetőre 10-15 db-t írtak.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Egyetértek. Az ideális hordozó platform a zászlóalj aktuális alapjárműve. A probléma az árral van: Lynxen olyan drága lesz, hogy csak pár db lesz a végén. A múltkor itt volt az oldalon a számháború, hogy a 2018 Lynx hogyan fog megoszlani. Aknavetőre 10-15 db-t írtak.
218 Lynx
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 094
27 359
113
A Kommondort nem ismerem, itt mindenki lehúzta. Amit tavaly láttam a Jelcinből meg az NMS-ből az pont elég volt: időutazás volt a 80-as évekbe. Analóg török nyelvű kapcsolók, nemhogy 7 embernek, de még a 7 törpének sem lett volna elég hely. Előbb írtam, hogy számomra a Pzh volt az eddigi legjobb beszerzés. Ezek a török csodák meg a legrosszabbak. Nem véletlen, hogy Európában még 1 db-ot sem tudtak belőle eladni.
Én nem láttam egyik török vasat se belűröl, de azért a Kommondorból is csak 3-at tudta eladni összesen a kataszrófavédelemnek pedig már lassan 10 éves.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Egy időben én is kardoskodtam a Komondor mellett de aztán nálam hozzáértőbbek meggyőztek, hogy hagyjuk. A katasztrófavédelem nem azért vett hármat belőle, mert nagyon akart venni - már ahogy én hallottam - de idehaza néha így mennek a dolgok.
Most talán jó kapcsolatok épülnek ki, lesz tudás, hogy mennek a modern hadiipari fejlesztések és remélem mi is profitálunk belőle. Sose a hazai tudással volt a baj, hanem, hogy leszarta mindenki mit tudnak.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Egy időben én is kardoskodtam a Komondor mellett de aztán nálam hozzáértőbbek meggyőztek, hogy hagyjuk.
El kell felejteni. Már az alapjaiban elb.szott koncepció az egész. Jó példája annak, hogy ugyan össze tudtunk hegeszteni egy nagy katonai dögnek kinéző tárgyat, amely persze a hadsereg igényeit nem volt képes kielégíteni - mert lehet figyelembe sem vette azt.
 
K

kamm

Guest
Már megint egy összeszerelő üzem.......o_O

Nem egeszen, sokkal inkabb kekgalleros coder melo (manapsag a kekgalleros melos az a coder aka "szoftverfejleszto", a regi uzemi csoportvezeto a team lead, a regi formernok meg a PM. Ez is vmi borzaszto corporate governance cloud sw szoval csak ez a harom szint lesz itt.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
K

kamm

Guest
Pzh bol nem jott akkora mennyiseg mint amire szuksegunk van.
Minimum 24 jarmu meg kellene a masik dd nek. 24 jarmuvet a kovetkezo dd is elbirna. /24 boven elfer tartalekba a tartalekosoknak./ es 6-6-6 cso kellene kikepzesre... +6 hogy legyen kerek. Ez kozel 100 db + ba... Ha jon raketas tuzerseg esetleg kamikaze dron osztaly ha mimd 2 is jonne 48 kellene de en a raketas tuzerseget es a kamikazedron osztalyt vagy loveget kulon ezredbe szerveznem a jovobe.../3-5 ev./ a tuzersegbe az a jo hogy bar a tiszteket magasan kell kepezni az altiszteket eleg viszomylag egyolldaluan de a legenyseg gyorsan kikepezheto. Es kulonleges elvaras legenyseg oldalan a jo fizikum es allokepesseg kb.persze a gyors kikepzestol nem lessznek profik a tuzersegnel sem az emberek de igen gyorsan feltoltheto a legenysegi resz akar tartalekbol vagy sorozottakbol... A tuzer tiszt kepzes meg jelenleg is magas aranynak mondhato akik kozul az utolso par kieresztes nagyon konnyen visszakepezheto... Emellett gyengebb harcerteku pl tartalekos alwgysegek egysegek megtamogatasara harcertekuk novelesere a tuzerseg kivallo eszkoz. Megfelelo szamu tuzerseggel a kevesbe kepzett tartalekosok feladata egy "frontszakaszon" kvazi leredukalodik a tuzerswg vedelmere foleg beszivargokkal szembe es celadatok juttatasa a tuzerseg szamara minden mast a tuzerseg elintez. Tehat ez esetben tamadasra kevesbe de vedekezesbe egy nagyon jo kombinaciot tud alkotni.. /ez mar regen is bevallt./

Mashol mar leragtuk: a logisztika meg minden mas miatt is vagy tovabbi PzHk kellenek, vagy ha az tul draga lenne, akkor a KMW AGM moduljat rarakni egy MAN/Rabara illetve ha lesz Boxer osszerakva Zalaban, akkor a Boxeres AGM.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 676
113
Mashol mar leragtuk: a logisztika meg minden mas miatt is vagy tovabbi PzHk kellenek, vagy ha az tul draga lenne, akkor a KMW AGM moduljat rarakni egy MAN/Rabara illetve ha lesz Boxer osszerakva Zalaban, akkor a Boxeres AGM.
Hagyjuk mar ezt a logisztikat azonos loszer es tuzvezeto rendszer eseten. Tuzersegrol beszelunk ahol a hordozojarmu ha lessz egy mar rendszerben levo jarmu lessz.... Nem okozna problemat az eltero loveg alkalmazasa de amit irtam nem zarja ki az azonos loveget sem a pzh kkal... Ezt a logisztikat tulmisztifikaljatok a logisztikai remalom nagyon divatszo lett itt... Nem kell tulmisztifikalni... Ez nem vadaszgep ahol 12 millio alkatresz van es 3000 foelem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Hagyjuk mar ezt a logisztikat azonos loszer es tuzvezeto rendszer eseten. Tuzersegrol beszelunk ahol a hordozojarmu ha lessz egy mar rendszerben levo jarmu lessz.... Nem okozna problemat az eltero loveg alkalmazasa de amit irtam nem zarja ki az azonos loveget sem a pzh kkal... Ezt a logisztikat tulmisztifikaljatok a logisztikai remalom nagyon divatszo lett itt... Nem kell tulmisztifikalni... Ez nem vadaszgep ahol 12 millio alkatresz van es 3000 foelem.

Te sem menedzseltel meg semmit a sajat autodon tul, fogadjunk, mert fogalmad nincs, mekkorat tevedsz itt.
Egy valag penzbe kerul egy MASIK keszlet, spare parts fenntartasa, tarolasa, utanpotlasa, rendelgetese, nemcsak a tuzerek, de a szerelogarda kulon kikepzese a masodik rendszerre stb, mennyisegi diszkontot mar nem is emlitve.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and papi
K

kamm

Guest
A Rábáról volt vmi ebben az interjúban??
Én ezt a riportert a Benkő interjú után képtelen vagyok még egyszer meghallgatni, rohadt kínos a csávó...

En forditva vagyok, gyujtom az eromet a Benkoere... :D
Semmi, egy szo nincs rola.

A "riporter" egyebkent tenyleg hajmereszto, egy kozepiskolai radio szintjet nem uti meg. Egy lelkes 16 eves ennel szazszor osszeszedettebben tud kerdezni, kerek mondatokban, nem ismetelve ugyanazt a befejezetlen felmondatot 5-6x egymas utan... a ket gyerekem ennel sokkal kerekebb mondatokat hasznal, az alt isk felsos lanyom meg magyarul is (pedig az elsodleges nyelve angol.)
Mindent elarul errol a radiorol, hogy nincs egy vezeto szerkeszto, aki elvenne tole a mikrofont avagy legalabb raszolna, hogy baszki ird le a kerdeseidet es maradj meg azoknal a kerek mondatoknal. A nyilatkozonak mindegy, emrt ugyis csak mikrofonallvanyanak van ott, de azert szellemi igenytelenseg ilyen szintu benazast elnezni.
(A "Regen Minden Jobb Volt" Department feljegyzeseibol: regen a MR-nal volt mikrofonengedely, bizony megvolt, hogy ki szolalhat meg egy mondatnal tovabb eloben; a Bozsony - hiresen szep beszedu MR fobemondo, par eve halt meg - volt a fonokuk, o iranyitotta oket, igy aztan fel sem merulhetett ilyen szintu kisiskolas amatorizmus.)