A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113

 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Az sincs meg mindenki kapaszkodik a pesti egzisztenciába.
Ha nem 20 éves vagy, akkor számít a feleség munkahelye, a gyerek iskolája, rokonok, barátok stb.

Szerintem nem az a legnagyobb probléma, hogy Budapesten van a vezetés. A vidékre költözés csak egy burkolt leépítés lenne, mivel sokan nem költöznének.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Ha nem 20 éves vagy, akkor számít a feleség munkahelye, a gyerek iskolája, rokonok, barátok stb.

Szerintem nem az a legnagyobb probléma, hogy Budapesten van a vezetés. A vidékre költözés csak egy burkolt leépítés lenne, mivel sokan nem költöznének.
Tartják a nyugaton élők, hogy ez a "röghözkötöttség" ez leginkább KKEU-ra jellemző, nyugaton, és nem beszélve a tengerentúlról az emberek gyakorlatilag vándorolnak a munka után, családostul, szekerestül, szamarastul...
Ha már csak ez volt idehaza a legegyszerőbb módja, hogy az elkényelmesedett gyak. bebetonozott "vizfejet" felkavarják és a további fejlődésre, az új szemléletű hadviselést felfogni és ahhoz alkalmazkodni is képtelen elemeket megmozditsák a rostálódás jegyében, akkor csak támogatni tudom...
Sok fiatal, aki még lát egy fejlődési pályát esélyt kaphat igy,..és valljuk be, a kitartó, állandóan tanulni és önmagát képezni akaró katonákra van a leginkább szükségünk, hogy ezt a sok modern cuccot majd harcban eredményesen használni is tudjuk majd, nem pedig a "pesti egzisztenicára", ahogy @krisss is mondja...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Tartják a nyugaton élők, hogy ez a "röghözkötöttség" ez leginkább KKEU-ra jellemző, nyugaton, és nem beszélve a tengerentúlról az emberek gyakorlatilag vándorolnak a munka után, családostul, szekerestül, szamarastul...
Ha már csak ez volt idehaza a legegyszerőbb módja, hogy az elkényelmesedett gyak. bebetonozott "vizfejet" felkavarják és a további fejlődésre, az új szemléletű hadviselést felfogni és ahhoz alkalmazkodni is képtelen elemeket megmozditsák a rostálódás jegyében, akkor csak támogatni tudom...
Sok fiatal, aki még lát egy fejlődési pályát esélyt kaphat igy,..és valljuk be, a kitartó, állandóan tanulni és önmagát képezni akaró katonákra van a leginkább szükségünk, hogy ezt a sok modern cuccot majd harcban eredményesen használni is tudjuk majd, nem pedig a "pesti egzisztenicára", ahogy @krisss is mondja...
A röghöz kötöttség nálunk adottság. Van előnye és hátránya is.

Amikor egy vízfejet nem úgy csökkentenek, hogy átvilágítják és ez alapján döntenek, hanem hasonló módszerekkel, akkor pont azok fognak elmenni akit meg akarnál tartani. Vagyis a a fiatal, agilis emberek.
Az egyik barátom elment dolgozni egy céghez, ahol a vállalat vezetés meg akarta újítani a céget. Az volt a módszer, hogy az új embereket jóval magasabb fizetésért vették fel, mint amennyit a régen ott dolgozók kerestek. Az eredmény: a régiek semmiben nem segítettek az újaknak, hiszen azok nyilván azért kapnak többet, mert többet tudnak. A használható emberek fél éven belül leléptek, és maradtak az utcáról felvettek, meg azok, akik a legkevésbé értettek a dolgokhoz. (IT cég volt)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Amikor egy vízfejet nem úgy csökkentenek, hogy átvilágítják és ez alapján döntenek, hanem hasonló módszerekkel,
"Ha már csak ez volt idehaza a legegyszerőbb módja" - fogalmaztam, egyébkeént teljesen igazad van, én csak a "néha a cél szentesiti az eszköz elvét" próbáltam érzékeltetni....
Az egyik barátom elment dolgozni egy céghez, ahol a vállalat vezetés meg akarta újítani a céget. Az volt a módszer, hogy az új embereket jóval magasabb fizetésért vették fel, mint amennyit a régen ott dolgozók kerestek. Az eredmény: a régiek semmiben nem segítettek az újaknak, hiszen azok nyilván azért kapnak többet, mert többet tudnak. A használható emberek fél éven belül leléptek, és maradtak az utcáról felvettek, meg azok, akik a legkevésbé értettek a dolgokhoz. (IT cég volt)
Az elmúlt 20 évben, 10 embert kaptam magam mellé, azt is az első tizben, tehát átlag évente egy ember cserélődött. Sajnos ugyanigy volt, minta hogyan irtad, ...csak én "megettem mind", és kitartottam, mert végül mára rájöttek (a főnökeim), hogy a szakmai tudást nem veszik meg az iskolából kipottyant egyetemistákkal... ;)
 
W

Wilson

Guest
A röghöz kötöttség nálunk adottság. Van előnye és hátránya is.

Amikor egy vízfejet nem úgy csökkentenek, hogy átvilágítják és ez alapján döntenek, hanem hasonló módszerekkel, akkor pont azok fognak elmenni akit meg akarnál tartani. Vagyis a a fiatal, agilis emberek.
Az egyik barátom elment dolgozni egy céghez, ahol a vállalat vezetés meg akarta újítani a céget. Az volt a módszer, hogy az új embereket jóval magasabb fizetésért vették fel, mint amennyit a régen ott dolgozók kerestek. Az eredmény: a régiek semmiben nem segítettek az újaknak, hiszen azok nyilván azért kapnak többet, mert többet tudnak. A használható emberek fél éven belül leléptek, és maradtak az utcáról felvettek, meg azok, akik a legkevésbé értettek a dolgokhoz. (IT cég volt)
Ja ismerős a dolog nem egy céget láttam amelyik nagyon idézőjelesen akart így " megújulni" kivétel nélkül mindegyiknél káosz lett a vége a dolognak,saját tapasztalataim és a véleményem szerint ez egy elég "szemét" módszer az adott céghez hűséges és régóta jól és megbízhatóan dolgozó emberekkel szemben.
 
W

Wilson

Guest
...csak én "megettem mind",
"Megetted mind".....:):) ,hirtelen az a vicc jutott eszembe amiben a kannibálok megeszik hat hónap alatt a managementet, a kontrolling osztályt, a financial monitoringosokat, a strategic finance departmentet, a marketingeseket, az asset optimalisation expertise workgroupot, és a corporate customers relations officert, de a kutya se veszi észre:):).
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
"Megetted mind".....:):) ,hirtelen az a vicc jutott eszembe amiben a kannibálok megeszik hat hónap alatt a managementet, a kontrolling osztályt, a financial monitoringosokat, a strategic finance departmentet, a marketingeseket, az asset optimalisation expertise workgroupot, és a corporate customers relations officert, de a kutya se veszi észre:):).
Igen, a hasonlat tökéletes :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 035
113
Azt azért latni kell,hogy Budapest és bármelyik masik város közt olyan óriási szakadék van,hogy az elmondhatatlan.Azt is meg lehet érteni,hogy valaki akar fiatalként akár idősebbkent nem akar egy Budapestet Székesfehérvárra vagy bármi másra cserélni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Azt azért latni kell,hogy Budapest és bármelyik masik város közt olyan óriási szakadék van,hogy az elmondhatatlan.Azt is meg lehet érteni,hogy valaki akar fiatalként akár idősebbkent nem akar egy Budapestet Székesfehérvárra vagy bármi másra cserélni.

Budapesthez képest Debrecen is csak egy kisváros, a többi meg falu.
De pont ezen segítene, ha levinnének (és már a szóhasználatban is benne van, hogy fel Pestre, és le vidékre) valami életet.
Pár éve az Agrárminisztériummal, vagy legalábbis pár államtitkársággal megpróbálta ezt Lázár. Ha jól emlékszem az egész minisztériumot le akarta vinni Hódmezőre, aztán egy része eljutott egészen Kecskemétig, ahova viszont senki sem ment Bp-ről, így kb. másfél év kiesett, mert az utcáról kellett egész osztályokat feltölteni. Volt olyan főosztály, ahol csak főosztályvezető volt, és már az is nagy előreépés volt, hogy egy titkárnőt kerítettek neki.
Mire nagyjából kezdett összeállni a dolog, levonták a következtetést, hogy nem jó ez így, vissza Pestre. Tippelhettek...
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 982
113
BP-Székesfehérvár 1 óra autóval.
Ennyit a reggeli dugóban is kavarsz Pesten.

Csak kb 6kor fel kellett volna kelni az uraknak/hölgyeknek.
Na ennyit nem ér a haza. o_O
Hát nem akarlak elkeseríteni én 4 évig jártam ezen az útvonalon.

Reggel 6 kor indult a busz, attól függően hogy milyen messze laksz meg szàmolj rà 30-60 percet.

Hazafelé 17:30-18:30 ra ért be a busz onnan még hazajutni újabb 30-60 perc.

Így az 1 óra utad igazàból egy kb reggel 5 től este 6-7 ig tartó időtöltéssé vàlik. Olyan apróságokat nem említve hogy mi történik ha reggel vagy délutàn lekésed a buszt, mert mondjuk egy vidéki útról nem érsz vissza...

Ezt azért nem egyszerű csalàd stb mellett csinàlni.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Simán Ruszin? Furcsa név..., de hogy lett Romulusz? :D
Azt nem tudom, de berakta valaki a híres Romuluszokhoz a wikipédián. :D
57f518640e023cd6df89af7116d27c3f.png