1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ázsiai tüzérségi eszközök

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - Galcom által indítva @ 2012. február 26..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Igen, ez mind igaz, de jelenleg ezt használják és igen, tényleg nagyon szűken pászol bele. Ez a múlt és a jelen, a jövő meg a Z-18/Z-20 lesznek.

Celebra likes this.
  2. ijasz

ijasz Well-Known Member

Norvégiába megérkeztek az első K-9 önjáró lövegek. A Norvég kormány 2017 decemberében jelentette be az igényét 24 db K-9 önjáró lövegre, valamint 6 db K10 ARV (lőszerszállító) járműre. A finnek után ők a második skandináv állam, aki rendszeresíti a típust.
    A döntésre azután került sor, hogy a norvégok kihátráltak az Archer programból.

https://www.armyrecognition.com/sep...ivery_of_k9_155mm_howitzers_and_k10_arvs.html

3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

És az kiderült, hogy a norvégok miért dobták az Archert? Azt olvastam, hogy 4,5M USD körül lett volna az, de szerintem a norvégok nem a pénz miatt léptek. :rolleyes:
    Ha belegondolok, azért egy ilyen ügy elég csúnya hatással lehet egy programra. Fejlesztő-kooperáló ország inkább koreait vesz.... :eek:

4. pöcshuszár

Az újdonság az, hogy az Aselsan bejelentette, hogy a 120mm-es után megépítették a 81mm-es Alkar aknavetőt is.
    Mondjuk működésrőn nem nagyon van szó, de ahogy látom ez kézi töltésű.
    A nagytestvér ugye félautomata volt:

5. Mackensen

Ez lehetett a felvonuláson.

6. Mackensen

7. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Török fejlesztésű 105mm-es vontatott tarack.

https://www.armyrecognition.com/def...m_air_transportable_light_towed_howitzer.html
    Tömege 1720kg, csőhossza L/30-as, maximális lőtávolsága(feltételezem növelt hatótávolságú lőszerrel) 17km, 5 fős személyzet, maximum 6 lövést tud leadni percenként. Van hozzá természetesen minden földi jó, GPS, tűzvezető számítógép, és a képek alapján lövedék kezdősebesség-mérő radar.

Kurfürst and ijasz like this.
  8. pöcshuszár

Gyerekek! Ezen én továbbra is el vagyok ámulva. Az nekem ugyan nyilvánvalónak tűnik, hogy ebben a kínai konstrukcióban ha 400-500 lövést kibír, akkor sokat mondok.
    Ugyanakkor nekem sokkal ötletesebbnek tűnik, mint a Hawkeye barkács megoldása. A kialakítása pedig azt is mutatja, hogy páncéltörőként is nagyobb lehetőségei lesznek.
    A kiszolgálását a földön állva is meg lehet oldani.
    A mozgatása az ATV megoldás miatt sokkal egyszerűbb. Mondjuk egy alapirány váltást helyből megoldasz.
    Kíváncsi lennék az össztömegére. Lehet erről a koncepcióról többet is megtudni?
    Nem lennék meglepve, ha sorra jelennének meg a hasonló megoldások a nyugati hadseregekben is. Különösen, hogy mennyire népszerűek lesznek a Mission Master jellegű eszközök.

gacsat likes this.
  9. ijasz

ijasz Well-Known Member

Érdekes, hogy modul talpszárakat terveztek, így variálható a szállítási igényeknek megfelelően (légi, vagy gépjármű vontatású). Jó ötletnek tartom. Pont ez volt a dilemmám, amikor az M119-et hasonlítottam a 105LG1-hez, hogy a kezelők és a szállítás szempontjai szerint mik az előnyök, hátrányok, melyik lenne az ideálisabb. Ha az illesztéseknél jól bírja a lövéskor keletkező erőhatásokat, akkor nálam ez lehet a nyerő megoldás.

rejsz felügyelő likes this.
  10. Mackensen

Elég nagy csőhátrasiklással dolgozik. Látszik, hogy mire a visszasiklási út végéhez ér, már alig ad át valamennyi impulzust az alváznak. Látványos ez a nagy hátrasiklása a csőnek, de pont emiatt gondolom azt, hogy nem lesz komoly baj az élettartammal. Ez légimozgékonyságuaknak lett kifejlesztve úgy, hogy beférjen a Mi-17 gépek belterébe. Az újabb kínai gépek beltere még tágasabb, szóval hosszútávon nem lesz gond vele.
    Keresek majd róla anyagot.

pöcshuszár likes this.
  11. pöcshuszár

A like ment, de ha megnézed, a tartókonzolokat, amelyek a kapcsolódást adják a lövegcső, és az önhordó test között, akkor látható, hogy mennyire deformálódik 1-1 lövés alkalmával. Én egyedül oda koncentrálnék még "némi anyagot". Mert ugyan kirugózza, csak kérdés, hogy meddig.;)
    Az az igazság, hogy nekem a gyomrom forog 1-1 kínai másolat miatt, de ha összeraknak valamilyen jó ötletet, akkor csettintek, és elfáradok a kasszához.
    OFF
    Nézd meg ezt a XY brandes kínai lámpát:
    Akkus! Annyiba kerül, mint egy sima. Oda viszed, ahol szükséged van rá. Színhőmérsékletet és fényerőt állíthatsz rajta. Az asszony imádja. Mert normálosan az egyik kölyök aztalán van. De este kiviszi magával a konyhaasztalra, és ott tanul. Több napig is bírja, de sima telefontöltővel tölthető, vagy azzal stabil lámpaként is használható.
    Direkt nem linkeltem, hogy ne legyen reklám...
    ON
    Ha akarod pattintsd át a beszélgetőbe!

12. Mackensen

Lehet nyitok majd egy külön topikot az internetről rendelt mindenféle kütyüknek.
    ???

13. pöcshuszár

Ok. Nyissad csak!
    Mondjuk megvan a veszélye, hogy telekerül mindenféle "varázsgombával", meg potencianövelővel, meg " rendeld a kuponkódommal"-lal. o_O:rolleyes::hadonaszos:
    Az vicc, hogy nem neten vettem, hanem itthoni csicsa brand üzletben. :rolleyes:

Ezen oldal megosztása