1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. solid

solid New Member

Majd tovább olvasva folyamatosan kimentem a hibákat, úgy könnyebb, mint visszakeresni olvasás után.

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az első link valamiért meghalt a doksiban. Itt érhetőek el az AS-es cikkek.

http://www.mediafire.com/?7i1rp2ldwtdok

3. molnibalage

Csak egy ajánlás.

http://scilib.narod.ru/Avia/DAC/dac.htm

Ha estleg valakinek kell, akkor tudok PM-ben segíteni.

4. regesb

regesb New Member

Kedves Kollégák!

Talán új lesz valakinek, ha már szóba kerültek a 16-os kabinok:

http://www.xflight.de/pg_org_doc.htm

igen értékes anyag :)

üdv.

5. B-2

B-2 New Member

Sziasztok!

Az AWACS-es táblázatot nem értem :-( Mi az AWACS/radar?? Ha ez pl. 30 méter, a célpont (mérete?) 30 méter, akkor 39 km-ről látja?

Köszi a választ!

6. aerophyl

aerophyl New Member

Molni, mikor csajozol????

7. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Tudod, "No woman, no cry" :D

8. molnibalage

Mostanában nem, de ahogy a mondás tartja, új év új szokás. ;)

Egyébként az átírás kevesebb, mint egy hét alatt megvolt.

@B-2

AWACS radarjának, vagy hegyen levő radar magassága van az első oszlopban és a célpont magassága a másikban. A melletteük levőben meg az elméleti horizont távolság.

9. molnibalage

Az aerodinamikát kedvelőknek.

http://www.aviation.org.uk/docs/flighttest.navair.navy.milunrestricted-FTM108/c1.pdf

A c utáni számot felcserélve 10-ig lépkedve az összes fejezete leszedhető az anyagnak. Én biztos ami biztos alapon lementettem.

10. joker

joker Well-Known Member

11. molnibalage

Rossz (?) hírek. Szeptemberre szeritnem nem fog elkészülni. Túl sok a meló vele és még lektorálni is kell. A jó hír, hogy ez azért van, mert beletettem még ezt-azt. ;)

12. molnibalage

Asszem most elsírom magam... :(

Az a kedves Word 2007 és 2010 nem tudom, hogy mi a faszt csinált, de teljesen fejreállította a tartalomjegyzéket és egyes dolgokat. (Hol ezzel, hol azzal írom, mert otthon csak 2007 van.)

A múlt heti változatban egyes részeket random nagyhirtelen a tartalomjegyzék részei lettek úgy, hogy hónapok óta nem is írtam azokhoz. Eddig képalírás volt stílusban, most is abban a stílusban van, de már tartalomjegyzék része. Egyesével lehet kiszedegetni. Anyád...

Ezt 1 óráig tartott kigyomlálni. Aztán nekiálltam ennek fényében egyes nem hasnált stílusokat törölni a mai haladás lezárásaként. Olyan stílusokat töröltem ki, amiket a Word szernt nem használt stlílusok. Erre mit csinál ez a bitmaradék fos...? Az EGÉSZ írás fő szövegrésze elfeljtette a saját stílusát, ami cirka 800-1000 db bekezdést jelent. Hát a jó kurvaanyját annak, aki ezt a szart megírta...

Szóval a visszatérhetek az egy héttel ezelőttihez, gyomlálhatok megint, és aztán másolhatom be a mai progress.

Ilyenkor van az, hogy hagynám az egészet a faszba. Nem igaz, hogy egy célszerszám, amt kifejlesztettek valamit egyszerűen alkamatlan arra, amire eladták...

Az külön vicc, hogy utólag nem lehet formázni a tartalomjegyzések. A beszúráskor meg huszadjára sem éri meg az a balfasz, hogy az 5. szintet húzza már beljebb a TJ-ben, mint a 4.-iket...

Áh, inkább elmegyek bringázni...

13. Roni

Roni Well-Known Member

Áh, inkább elmegyek bringázni.

Hát jó utat mert ez után lehet Mackensen is elküld melegebb éghajlatra:DD

14. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Én egy jó ideje googlebe írok, mivel sok gép közt vándorolok és korrektúrázni is kényelmesebb mert csak megosztom.

15. Veér István

Veér István Well-Known Member

@molni használj verziókövetőt! Az ilyenek ellen véd!

Amúgy újabb office nem játszik? online office?

16. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Én libre office 5-ös verzióit használom, ingyenes és semmi problem vele, kipróbálhatnád.

17. molnibalage

Fel fogja ismerni a office azon változatának mentését, amit most használok? A office stílus kezelője is egy vicc.

18. Veér István

Veér István Well-Known Member

Mi a vicc benne? Nem lehet, hogy csak nem tudod használni? Én mondjuk nem tudom, hogy miben csinálnék ekkora irományt, de azt tudom, hogy miben nem :)

Word-ben nem, OpenOffice Writerben mégannyira sem, LaTeX-ben sem. Minddel van elég tapasztalatom. Egyelőre a Worddel vagyok a legelégedettebb, de ilyen méretű munkához nem használnám, legalábbis alapos tervezés nélkül semmiképp (és csak egy verzióját szigorúan...)

A legnagyobb gond vele a tartalom és forma nem elég alapos szétválasztása. Ezt a LaTeX valamelyest megoldja, de az meg fájdalmas, és ha nem konzerv formázást akarsz a végén, akkor szívtál.

Vannak erre való eszközök, de elég sok tanulást igényelnek, és a végén a formázás külön munka.

Amúgy Word esetében a tipikus hiba a felhasználók részéről, hogy

a) nem üres stíluslappal indít
    b) nem csinál stílust minden szemantikailag külön dologra, amivel a dokumentumot folyamatosan jelöli. a formással itt még nem kell törődni, csak a szemantikai markuppal (idézet, fejléc, lájegyzet, etc.)
    c) a formátummal az elő-lektorálás végéig nem kell egyáltalán törődni!
    d) a legvégén a szerkesztések után intézni a formázást és tördelést. Mindig csak stílusokat használva. Itt kapok általában agyvérzést a képek pozícionálása kapcsán, mert az nagyon bugos még mindig :D

19. molnibalage

Sajnon képtelen még csak rendesen be is tölteni az anyagot.

Pl. nem engedi a stílusokat sorrendbe tenni, oda teszi, ahova az úri kedve tartja...

Nem engedi a szarra sem jó defaultokat törölni, ezért ha fél képernyős nagyságban írsz, mert másikban a forrás van, akkor a fél életed lapozgaással töltöd, mikor nekem kb. lenne 8 db stílusom.

A többszintes listák létrehozása egy örökkévalóság, ha egyszer valaki elbarmolja.

20. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Elküldheted nekem a cuccot és megpróbálhatom megnyitni. Gondolom előtte alá kell írni valamilyen titoktartásit :)

Ezen oldal megosztása