1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Új fejlesztésű tüzérségi eszközök

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - ijasz által indítva @ 2014. február 7..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Nem az harcászati értelme a lényeg!

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Pöcsméregetés. Értem én. Csak nekem okádhatnékom van ettől. Csak lehetne "értelmesen pöcsméregetni" is. Akkor vegyen a US Army szárazföldi indítású Tomahawkot és kész. Ennyi. A CAS is megoldható lenne elég nagy HMZ-vel land based SDB-vel.

3. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Valami ilyesmiről lehet szó:

4. dudi

dudi Well-Known Member

Ha sikerülne felülemelkedni ezen a dolgon(nevezzük pöcsméregetésnek) akkor elképesztő mértékben lehetne racionalizálni az amerikai védelmi költségvetést.

5. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Nekem is ilyesmi ugrott be.

6. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Nagyon fontos adalék: soha, senki se akarta és akarja racionalizálni az amerikai védelmi költségvetést. Sőt, a világon egyetlen védelmi költségvetést se szoktak racionalizálni.

fishbed, dudi and svajcibeka like this.
  7. rudi

rudi Well-Known Member

A Spanyolok viszont szerintem okos dolgot talátak ki.
    Csőhűtéssel látták el az Alakran aknavetőjüket.
    Ennek segítségével az aknavető húsz percen keresztül tudja tarani a percenként négy lövéses ütemet úgy hogy a cső hőmérséklete nem megy 100 C fölé.
    E nélkül a cső ilyen ütemnél 500 C-ra melegedne.
    Ha a cső eléri a 220 C-ot akkor a gránát hajító töltete azonnal meggyulladna amint a csőbe tennék.
    A hűtést úgy oldják meg hogy a csövet körülvették egy köpennyel és finom vízpárát spriccelnek a csőre.

nyugger, wolfram, tonyo and 5 others like this.
  8. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Nesze, kicsit demagóg leszek, de itt van a legjobb példa az amerikai védelmi költségvetés "racionalizálására":

https://index.hu/kulfold/2018/11/02...rekbol_isszak_a_kavet_az_amerikai_legieronel/

nyugger, fip7, wolfram and 5 others like this.
  9. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

NORINCO videó, benne egy rajás új tözérségi eszközzel

Luthero likes this.
  10. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

11. tonyo

tonyo Well-Known Member

12. rudi

rudi Well-Known Member

Csak látszólag egyszerűbb...
    Valójában ez egy kicsit bonyolultabb alacsony visszarugású "low recoil" redszerű ágyú.
    U.ilyen megoldású a 105 mm-es Hawkeye is csak ez nagyobb...
    Úgy tűnik az USA ban is kevesellték a 105-ös teljesítményét és nagyobb botot akartak..

13. Terminator

Terminator Well-Known Member

Possible Foreign Military Sale to Poland of (20) High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) M142 Launchers, and other related equipment for an estimated cost of $655 million.

Poland has requested to buy twenty (20) High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) M142 Launchers, thirty-six (36) Guided Multiple Launch Rocket System (GMLRS) M31 Unitary, nine (9) Guided Multiple Launch Rocket System (GMLRS) M30A1 Alternative Warheads, thirty (30) Army Tactical Missile System (ATACMS) M57 Unitary, twenty-four (24) Advanced Field Artillery Tactical Data Systems (AFATDS), twenty (20) Multiple Launcher Pod Assembly M68A2 Trainers, twenty-four (24) M1151A1 High Mobility Multi-purpose Wheeled Vehicles (HMMWVs), and nine (9) M1151A1 High Mobility Multi-purpose Wheel Vehicles (HMMWVs). Also included are twenty (20) Low Cost Reduced Range (LCRR) practice rockets, support equipment, communications equipment, spare and repair parts, test sets, batteries, laptop computers, publications and technical data, facility design, personnel training and equipment, systems integration support, Quality Assurance Teams and a Technical Assistance Fielding Team, United States Government and contractor engineering and logistics personnel services, and other related elements of logistics support, training, sensors, and other related elements of logistics and program support. The estimated cost is $655 million.

14. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

A lengyelek már csak tudják hogy mi a jó,szép munka, szívesen látnék ilyen dolgokat itthon is mondjuk HIMARS-Patriot páros beszerzését ha már USA-tól kéne venni valamit,sok mindent kilehetne velük pipálni, bár itthon még egy Javelin beszerzés is nagy szó lenne szerintem...

15. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Egyettértek. Viszont a 105 ös kategoria még egy jó darabig biztosan nem fog megszünni. Inkább fokozatosan háttérbe fog szorulni. Ahogy a 120 as aknavetőkböl a maximumot kihozzák.
    Egyébként azt veszem észre hogy a 155 ök közt az L-39 calibrere mintha egyre jobban rákapnának. Mint keleten kína,ázsia. Mint nyugaton.

17. rudi

rudi Well-Known Member

Az új Alakran közelről…

alfa74 likes this.
  18. öreg járőr

öreg járőr Active Member

19. Telak2

Telak2 Well-Known Member

kezdetnek simán elég. Egy unimog, vagy ne adj ördög a 6x6-os Komondor megfelelne platformnak. A 90-es években volt is valami hasonló kísérlet egy unimog+ egy vasziljok aknavető összemókolásával.

20. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Annál is inkább, mivel akkor a Vasziljokot még Diósgyőrben gártották..... Arab exportban gondolkodtak, sivatagi szinre volt lefújva a cucc.....

Telak2 likes this.

Ezen oldal megosztása