Rakéta póthajtás, kinyíló szárnyak, elektronika a lövedékbe, ez minden lesz, csak olcsó nem. Megkérdezhetnék a Navyt, mire ment a Zummwalt lőszereivel.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Annó szárnyra kaptak hasonló témakörben találgatások Kína esetében is. Akkor utánaolvasva úgy tűnt, hogy az ár az, ami ezek mellett a szuperágyúk mellett szólnak. Amerikaiaknál a Zumwaltnál tudok ilyen árakról nem az AB-nál. Viszont ott nagyon bekavart, hogy alapból lecsökkentették az egységek számát stb. stb.Abból kiindulva, hogy 750 ezer dollár volt az AB osztály lövegéhez a PGM lőszer nem tudom, hogy ez a kincstári optimizmus min alapszik. És ott nem 1800 km volt a cél. 150 km...
Igen, mind a rakétás- mind a csöves tüzérség erősen fejlődőben van, kommunikáció és felderítés, drónok, adatátvitel, stb. stb.Úgy tűnik komoly verseny van tüzérségi fejlesztés terén..
Kétlem hogy olcsó lenne, a lövedékről fentebb írtak de meg lehet nézni a rajzot és makettet erről a dögről.Lehet olcsóbb egy ilyen kövedék, mint egy robotrepülő.
Erre tudok gondollni.
Nem kell olcsó legyen. Bőven elég ha olcsóbb. Ami az ágyú kivitelezését illeti, már a múlt század első felében csináltak hatalmas ágyúkat, kétlem, hogy most gond lenne.Igen, mind a rakétás- mind a csöves tüzérség erősen fejlődőben van, kommunikáció és felderítés, drónok, adatátvitel, stb. stb.
Kétlem hogy olcsó lenne, a lövedékről fentebb írtak de meg lehet nézni a rajzot és makettet erről a dögről.
https://www.thedrive.com/the-war-zo...ile-range-supergun-concept-heres-what-we-know
Hatalmas és masszív cső, zárszerkezet, visszarúgást csillapító és helyretoló szerkezet kell hozzá. Ezt eleve szerintem egy kezeden meg tudod számolni mennyi cég képes előállítani.
Ezzel szemben egy cirkáló rakétához egyszerű indítótubus kell, elfér akár egy 2 vagy 3 tengelyes teherautón az egész szerkezet.
Erről nem is beszélve. A US Army-nak mi dolga van stratégiai célpontok ellen? Ezeket a szárazföldi telepítésű Tomahawk és Pershing rakéták kivonása óta az USAF intézi. Milyen szervezeti struktúrába illik bele egy mobil tüzérségi eszköz, ami 1000km-ekre dolgozik? Milyen feladatköre van? Együtt mozog a csapatokkal a frontvonalat követve, majd átlő a fél kontinensen? Minek?Eleve ökörség a koncepció. Mi a f*szar akarnak tüzelni ekkora távolságban? Ez legfeljebb álló célt találna el. Arra képes egy CM is...
És nem kell hozzá semmi űrtechnika. Cirka 40 éve tudja ezt a AGM-86/BGM-109.
Egyáltalán az US Army-nak minek kell stratégiai mélységű csapásmérő képessége?
Agyrém, ami ott megy...
Annó volt egy HARP nevezetű program, amit a legendás Gerald Bull vezetett. Az lett volna a cél, hogy olcsóbban lehessen dolgokat az űrbe juttatni, mint rakétákkal.Nem kell olcsó legyen. Bőven elég ha olcsóbb. Ami az ágyú kivitelezését illeti, már a múlt század első felében csináltak hatalmas ágyúkat, kétlem, hogy most gond lenne.
Nem azért nem eröltették mostanáig a szuperágyúkat, mert nem tudnak akkora ágyút gyártani, hanem mert akkora távolságból nem pontosak.
Én nehezen tudom elképzelni, hogy ez olcsóbb lenne cakumpakk egy rakétánál.
Mármint a kínainál? Az találgatás az egész, ami egy műholdképből indult. Mondjuk ott a találgatás 600 km saccolt meg, nem 1800-at.Nem rakéta póthajtómű, ha nem torlósugárhajtómű a képek szerint. De lehet ez elég pontos?
Erről nem is beszélve. A US Army-nak mi dolga van stratégiai célpontok ellen? Ezeket a szárazföldi telepítésű Tomahawk és Pershing rakéták kivonása óta az USAF intézi. Milyen szervezeti struktúrába illik bele egy mobil tüzérségi eszköz, ami 1000km-ekre dolgozik? Milyen feladatköre van? Együtt mozog a csapatokkal a frontvonalat követve, majd átlő a fél kontinensen? Minek?
Lehet berlinből akarják lőni moszkvát.1800km-re akarnak elhajítani egy testet, amit ilyen rövid csőhosszon akarnak gyorsítani? Esetleg a Holdon működne a dolog...
Kétlem hogy olcsóbb lenne. Annyival biztosan nem hogy a többi kompromisszumot is félre lehessen tenni.Nem kell olcsó legyen. Bőven elég ha olcsóbb.
Ez nem így megy. Akkoriban megvoltak a szakemberek és a gépek is e célra, kurva nagy hajóágyúkat és vasúti lövegeket építettek, azóta meg kb a 155mm a legnagyobb. Pedig a pontatlanságot kiküszöbölendő lézer- vagy műholdas irányítású lövedék már vagy 20 éve megvalósult. De a Copperhead talán még régebbi.Ami az ágyú kivitelezését illeti, már a múlt század első felében csináltak hatalmas ágyúkat, kétlem, hogy most gond lenne.
91ben már bevetették.De a Copperhead talán még régebbi
Ja, meg beugrott a Pion, illetve volt 2 mégnagyobb szovjet dög.De az irakiaknak tervezett egy 210milis ágyút is.
Hatótáv növelésére a ramjet miért nem jó? Csak rakétás megoldásról olvastam eddig.
Ha az oxidálószert, mint komponenst nem is, a tüzelőanyagot akkor is a lövedékben kell tárolni, a harcirész rovására. Továbbá a torlósugár hajtóműnek is kell hely. A torlósugárhajtóműves tüzérségi lövedék ötlete és magának a torlósugárhajtóműnek szabadalma és tervei a magyar Fonó Alberthez köthetők, aki a Monarchia hadseregének ajánlotta fel az új típusú hatótávnövelési módot.Hatótáv növelésére a ramjet miért nem jó? Csak rakétás megoldásról olvastam eddig.
Ha az oxidálószert, mint komponenst nem is, a tüzelőanyagot akkor is a lövedékben kell tárolni, a harcirész rovására. Továbbá a torlósugár hajtóműnek is kell hely. A torlósugárhajtóműves tüzérségi lövedék ötlete és magának a torlósugárhajtóműnek szabadalma és tervei a magyar Fonó Alberthez köthetők, aki a Monarchia hadseregének ajánlotta fel az új típusú hatótávnövelési módot.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..