1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Új fejlesztésű tüzérségi eszközök

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - ijasz által indítva @ 2014. február 7..

1. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Van ilyen próbálkozás is.

2. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Szerintem nagy baklövés volt hagyni elveszni. Ha jól tudom volt NATO szabvány 81 mm-es protonk is. Máig használható lenne.

3. luperator

luperator Active Member

https://www.armyrecognition.com/ede..._mlrs_multi-caliber_launch_rocket_system.html

Az EDEX 2018 kiállításon mutatkozott be az új, szerb fejlesztésű 267/122 mm-es 8x8 Kamaz 6560 alvázon hordozott MLRS.
    A 35 tonnás páncélozott sorozatvető 2x25 db 122 mm-es rakétát vagy 2x6 db 267 mm-es rakétát tud indítani, előbbit maximum 40 km, utóbbit 70 km távolságra.
    A jármű különlegessége, hogy az újratöltéshez szükséges konténerek az indítójárművön vannak a fülke mögött, ezzel is gyorsítva az újratöltést. A háromfős személyzet a kézifegyverek és repeszeknek ellenálló kabinban foglal helyet, ahonnan a sorozatvető vezérelhető (akárcsak a Tornado G esetében).

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

5. rudi

rudi Well-Known Member

USA / Brutus demo
    Bemutató lövészet az új, könnyű, nagy hatósugarú, csökkentett hátrarúgású löveggel...az új kedvencem

6. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Me gusta. Azert kiváncsi lennék az alváz meddig bírja ezt.

7. Celebra

Celebra Well-Known Member

Eredetileg ezt a rendszert a nagy tüzgyorsaság miatt kezdték fejleszteni,még anno.Te is fiam Brutus is gyorstüzelő?Valon bele lehetne aplikálni egy Patriára való toronyba,úgy,hogy az szóképes maradjon?PPáncélvédelemnek elég lenne a könnyű,löövészfegyver/repeszfogó szint

8. rudi

rudi Well-Known Member

Feltehetőleg sokáig ugyanis a Brutus lényege a csökkentett visszarúgás. Emiatt a szállító jármű nem kap akkora terhelést => elég egy kisebb 5 tonnás 6x6-os FMTV jármű, továbbá mehet a körtüzelés.
    Én úgy tudom hogy ezeket a csökkentett visszarúgású lövegeket (XM204, Hawkeye,,,) nem elsősorban a tűzgyorsaság miatt fejlesztetették hanem a kisebb súly miatt (=nagyobb mozgékonyság). Járulékos előny volt a nagyobb pontosság.
    A tűzgyorsaság elég viszonylagos fogalom egy manuális töltésű löveg esetében mert alapvetően a kezelők gyakorlottságától függ, valamint ha gyors ütemben tüzelnek (mondjuk 3 perc alatt kb. 20-25 gránátot) akkor annyira felmelegszik a cső hogy utána mindenképp le kell álljanak és egy óráig hűthetik a csövet azért hogy a csőrobbanás veszélye nélkül újra tüzelhessenek.

9. Celebra

Celebra Well-Known Member

Amennyire én tudom,mindkettő cél volt.És a modern tüzérségi harcászat a rövid,gyorstüzelő tüzcsapásokra épit.Nemlehet sokáig egy tüzelőállásbol sokáig lőni,ha van az ellenségnek bemérőeszközei,föleg tüzérségi lokátora.Pár perc alatt felveszik a tüzelőállást,leadják a tüzcsapást,és máris odébbállnak

10. Roni

Roni Well-Known Member

11. rudi

rudi Well-Known Member

Újabb szösszenet az Alakranról...egy rövid videó hogyan is működik a rendszer.

Luthero likes this.
  12. Mackensen

Jó lenne, ha erre vetnek valaki egy pillantást aki ért is hozzá. Nem tudom eldönteni, hogy kacsa, vagy tényleg van benne valami.
    Kb. arról szól, hogy a kínaiak kifejlesztettek egy "magnetizált-plazma ágyút" amit rendes méretű önjáró lövegekbe is be lehet szerelni. Annyiban hasonlít az elektromágneses sinágyúra, hogy itt is áramot vezetnek a csőbe viszont nem ez hajtja meg a lövedéket. A lövedéket hagyományos módon lövik ki lőportöltettel, a mágneses mező ha jól értem csak arra kell, hogy ionizálja a lőporgázokat??? és azok egy miliméteres rétegben körülveszik a lővedéket lecsökkentve a csőben legyőzendő súrlódást?? és akkor ezzel a technológiával hiperszónikus sebességre lehet felgyorsítani a lövedékeket (Mach 6)?

https://www.nextbigfuture.com/2019/03/magnetized-plasma-hypersonic-projectile-gun.html

13. Mackensen

14. Mackensen

15. Roni

Roni Well-Known Member

Luthero and rudi like this.
  16. tacticool

tacticool Well-Known Member

ijasz, Luthero and Rotten878 like this.
  17. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Meg lennék döbbenve, ha a Marines lecserélné az M777-et.
    Ilyet nem hiszem, hogy tudna a Brutus.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

ijasz likes this.
  19. Cifu

Cifu Well-Known Member

Hogy került ide a Marines? A Masztiff által belinkelt cikkben is ott van, hogy az US ARMY szeretne egy könnyű önjáró tüzérségi eszközt.

Bár hozzáteszem, hogy a Chinook cirka 10 tonnát tud felemelni, tehát elvben az FMTV alapú változat akár még légi szállíthatónak is tekinthető.
    A bőrnyakúak a nehezebb MTVR-t használják az FMTV helyett, ami több, mint 13 tonna, de elvben a CH-53K (ha egyszer elkészül) azt például képes lenne szállítani.

20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Masztif ezt a linket tette be:
    Ezen szerepel, hogy:
    It is expected that new mobile truck-mounted 155mm howitzer could replace the M119 and M777 towed howitzers currently at service of the U.S. Army and Marines.

Erre írtam, hogy a Marines nem biztos hogy érdekelt a cserében.

Ezen oldal megosztása