9/11 elméletek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
aznap feltűnően nem mentek be ószövetségi vallási közösségi amerikaiak(hú b+ de ocsmányul polkorrekt tudtam lenni :D :D :D ),

Ez igy konkretan hulyeseg, tele van az aldozatok listaja zsidokkal, de hagyjuk is, mert annyira agyament meg legendanak is...

hát szintén volt aki tudott róla és aki a talán a miértet nem is, de a történés miatti figyelmeztetést kiadta.

Errol beszeltem, hogy rengetegen tudtak a repulogepes tamadas otleterol (nem a WTCrol konkretan, persze az is biztos felmerult), csak az elmeroggyant Bush mindent ignoralt, az ugynoksegek meg egymassal voltak elfoglalva - komplett rendszerszintu failure volt, ez hamar kiderult, amit meg a panik es a coverup kovetett.

Tudott róla Giuliani is, mivel menetrendszerűen tudta, hogy dőlni fog a torony, hangfelvételen van. Itt megvan a repedés, de a titok is. És nem kellett 140 000 ember, a legaktívabb kémkorszak közepén hozzá.

Giuliani nem tudott semmirol, o csak azutan lett baromi hangos, miutan becsapodott az elso gep. Amugy egy borzaszto narcisztikus ripacs volt mindig is, keptelen delegalni, o volt a #1 tuzolto, #1 rendor, #1 alkoholengedelyezesi hatosag, #1 szorakozohely-felugyelo, minden...

És itt? Mindenkinek tudnia kellett?

Hogy mit tetszik? :)
 
K

kamm

Guest
Egetverő marhaság. Csak Hpasp írását elég lett volna elolvasni...

https://forum.htka.hu/threads/atomtöltetek.787/page-19#post-555584
https://forum.htka.hu/threads/atomtöltetek.787/page-19#post-555587

Biztonsági okokból a kezelőket nem tájékoztatták az általuk irányított berendezés céljáról, csak arra képezték ki őket, hogy melyik kijelzés változásra, melyik szabályzón kell állítani.

A legtöbb projektben dolgozó fogalma sem volt mit csinál. Annyira apró részfeladatokra bontották le, hogy nem láttak rá arra sem, hogy a szomszéd teremben mi zajlik. Valaki tekert egy szabályzót, valaki csinált egy csővezetéket, de lövése nem volt, hogy mihez.

De persze értem, egyszerűbb kitalálni téveszméket, mint elfogadni azt, hogy mi volt.

Pontosan. A lenyeget, a nuklearis design stb, gyakorlatilag max 40-50 scientists + nehany magasrangu katona tudta, senki mas. Ahogy irtak, meg Truman sem tudott rola, mielott elnok nem lett.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 391
67 539
113
Egetverő marhaság. Csak Hpasp írását elég lett volna elolvasni...

https://forum.htka.hu/threads/atomtöltetek.787/page-19#post-555584
https://forum.htka.hu/threads/atomtöltetek.787/page-19#post-555587

Biztonsági okokból a kezelőket nem tájékoztatták az általuk irányított berendezés céljáról, csak arra képezték ki őket, hogy melyik kijelzés változásra, melyik szabályzón kell állítani.

A legtöbb projektben dolgozó fogalma sem volt mit csinál. Annyira apró részfeladatokra bontották le, hogy nem láttak rá arra sem, hogy a szomszéd teremben mi zajlik. Valaki tekert egy szabályzót, valaki csinált egy csővezetéket, de lövése nem volt, hogy mihez.

De persze értem, egyszerűbb kitalálni téveszméket, mint elfogadni azt, hogy mi volt.

Hogy mit tetszik? :)

Tehát megmagyarázzátok tételesen, hogy egy hatalmas szabású eseménynél évekig megoldható volt a titoktartás a részfeladatok és majom feladatok szervezésével, aztán letagadjátok, hogy egy nagyszabású eseményél történhet ilyen? :) WTF?
 
K

kamm

Guest
Tehát megmagyarázzátok tételesen, hogy egy hatalmas szabású eseménynél évekig megoldható volt a titoktartás a részfeladatok és majom feladatok szervezésével, aztán letagadjátok, hogy egy nagyszabású eseményél történhet ilyen? :) WTF?

Te elolvastad amit ketten-harman is leirtunk vagy csak Negant jatszol es hhajtogatod a sajat magadet?
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Tehát megmagyarázzátok tételesen, hogy egy hatalmas szabású eseménynél évekig megoldható volt a titoktartás a részfeladatok és majom feladatok szervezésével, aztán letagadjátok, hogy egy nagyszabású eseményél történhet ilyen? :) WTF?
Lássuk csak.
Ha robbanóanyagot kell tenni egy civil épületebe, ahhoz nem kell káptalannyi ész, hogy miért kell.
Már, ha ezt a teróriát fogadjuk el sírva röhögve...

Ha a jenki Jucikát és Micikét odaültették egy tekerő és egy műszer elé 1944-ben és mondták, hogy tekerd, ha az és ez van, az mennyire hasonló ehhez..?
Úgy, hogy sanszosan középiskolás fizika volt plafont, amit tudott 1930-as évek szintjén...?
Fogalmazzunk úgy, hogy téged sem az eszedért szerethetnek...

A sárkányhölgy is eddig csak azt felejtette el megmagyarázni, hogy miféle energiasugár az, ami miután eltrafálta az épületet, ami nem egyenletesen párologna el balfasz elmélete szerint, hogyan nem hagyott nyomot sehol, miután átment az épületen? Vagy, hogy milyen irányból tüzelt? Mert a Földnek is van görbülete és az környező épületek is takarnak. Meg mikor tüzeltek?

Meg akkor miért nem tudnak ma sem olyan energiafegyvert összehozni, ami megbízhatóan képes lenne egy szutyok drónt is lelőni..?

Ez a topik igazából arra jó, hogy az emberi hülyeség végtelen mélységein lehessen pislogva röhögni.
Amikor már azt hinnéd, hogy "áh, ennél úgysem lesz hülyébb", ez a topik mindig rá fog cáfolni.
Egészen elképedek, hogy ennyire ostoba emberek is megélnek valamiből és a környezetük előtt képesek titokban (?) tartani, hogy mennyire ostobák. Mert erre nincs más szó...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 391
67 539
113
Lássuk csak.
Ha robbanóanyagot kell tenni egy civil épületebe, ahhoz nem kell káptalannyi ész, hogy miért kell.
Már, ha ezt a teróriát fogadjuk el sírva röhögve...

Ha a jenki Jucikát és Micikét odaültették egy tekerő és egy műszer elé 1944-ben és mondták, hogy tekerd, ha az és ez van, az mennyire hasonló ehhez..?
Úgy, hogy sanszosan középiskolás fizika volt plafont, amit tudott 1930-as évek szintjén...?
Fogalmazzunk úgy, hogy téged sem az eszedért szerethetnek...

A sárkányhölgy is eddig csak azt felejtette el megmagyarázni, hogy miféle energiasugár az, ami miután eltrafálta az épületet, ami nem egyenletesen párologna el balfasz elmélete szerint, hogyan nem hagyott nyomot sehol, miután átment az épületen? Vagy, hogy milyen irányból tüzelt? Mert a Földnek is van görbülete és az környező épületek is takarnak. Meg mikor tüzeltek?

Meg akkor miért nem tudnak ma sem olyan energiafegyvert összehozni, ami megbízhatóan képes lenne egy szutyok drónt is lelőni..?

Ez a topik igazából arra jó, hogy az emberi hülyeség végtelen mélységein lehessen pislogva röhögni.
Amikor már azt hinnéd, hogy "áh, ennél úgysem lesz hülyébb", ez a topik mindig rá fog cáfolni.
Egészen elképedek, hogy ennyire ostoba emberek is megélnek valamiből és a környezetük előtt képesek titokban (?) tartani, hogy mennyire ostobák. Mert erre nincs más szó...


Hát B+, benned a teljes zsidó néplélek veszett el. :D Gondolom naponta 3-5-10 ember szeretne pofánbaszni egy svédfogóval vagy valami hasonló eszközzel és te elhiszed, hogy velük van a baj. :D Hihetetlen...

Szóval az a helyzet, hogy segítek elmagyarázni, hogy működik egy fórum. Azért teszem most a kedvedért, mert a valóságban mondjuk egy kocsmában is ilyen a beszélgetések épülése csak ott meg tudnak ütni és meg is fognak ha egyszer odatévedsz a suttyó egoizmusoddal.

Mivel egy eseményről beszélgetünk itt(itten, hogy elég sutyerákok legyünk neked), mi olyan emberek, akik egyértelműen érdeklődők vagyunk sokmindenre a világban, az esemény látható dolgaival kezdünk. A sokminden iránt érdeklődés nem a konteókat jelenti csak, tudom, erre szerettél volna valami frappánsnak gondolt sértést bedobni. Szóval, hirtelen benyomások, az első látszat. Ha ez elég lenne, akkor nem kellene feltáró jelentéseket írni állami szinten sem arról, hogy valójában mi történt. De mégis itt megállítanád az események láncolatát. Ha itt nem megy, akkor az állam által elfogadott jelentésnél szeretnéd megállítani. Aztán gondolatrendőrködnél, már eleve rontva mindenki hitelét, aki ellentmond annak. Pedig nagyon sokan mondtak ellent.

Hatóságok, állami szereplők, civilek, mérnökök.

Vegyük a mérnököket. Az ember azt hinné, hogy a műszaki beállítású(talán kizárólag) agyaddal őket meghallgatod, hiszen tudósemberek, szakemberek akik az életük során számításokkal és építéssel foglalkoztak, anyagismerettel és általában fizikával. De neeeeem. Te vagy az a hülyegyerek, aki annyira egybites, hogy innentől kezdve felosztod a világot normális tudósokra(magaddal az élen), meg hülye tudósokra, mer' ezek csak konteóznak itt(en). Finoman szólva is érdekes a működésed.

A Sárkányhölgy citál egy könyvet, amiben sok év munkája fekszik. Mivel nem isten az írója( a bibliában isten szavaként hinni oké? :D ), ezért én mint másik ember még a tévedések lehetőségét, még akár pár hibás információból kiindulás lehetőségét is megadom neki.

Én nem olvastam még, de fogom. Gondolom te sem olvastad még, de a retardált autista egóddal te aztán nem is fogod, mert nehogymár az információi birtokában alkoss róla véleményt! Igaz te hülye? Inkább egyből a nő hülye, mert kutatott, mert elindult az első benyomásoktól a feltárásig és kapott egy eredmény.

A mérnökök is kaptak egy eredményt, de persze ők is hülyék, ne is foglalkozz a véleményükkel, max sírva röhögve.

Szóval egy eseménynél számodra, de csak azért mert spektrumos, meg discoveris dokumentumfilm már volt róla, elfogadható a titoktartás, meg a feladatok megosztása.

De itt, ha tesszük azt:

"Ha robbanóanyagot kell tenni egy civil épületebe, ahhoz nem kell káptalannyi ész, hogy miért kell."

De te baszdmeg vagy annyira egybitesen ostoba, csak hogy az egód jóllakjon, hogy el nem tudod képzelni, ahogy egy cégecskét létrehozva erre Lakatos Rikárdókkal előkészíttették a terepet és csak a robbanóanyagot iktató pár ember tudta, aki viszont konkrét összeesküvő, hogy mit is raknak be. Nem amikor a Rikárdók is ott vannak, mielőtt erre harapnál.

Most jön, hogy bizonyítsam, hogy így történt. Hát nem fogom. Erről szól egy fórum működése. Idővel eddig is eljutunk majd, hogy a lehetőségek kitárgyalásakor a folyó felújítási munkákra szerződött cégekről legyen szó. Fogunk feltételezni ls ha találunk olyan embert, aki kutatta ezeket a cégeket, az állományukat, a bevételeiket, akkor majd ezen is végigrágjuk magunkat. De legalább elolvassuk veled ellentétben és úgy véleményezzük. Nekünk mégha akkora hülyék vagyunk is, van legalább ennyi intelligenciánk, nameg normális önértékelésünk. Meg vagy te.
 
M

molnibalage

Guest
Hát B+, benned a teljes zsidó néplélek veszett el. :D Gondolom naponta 3-5-10 ember szeretne pofánbaszni egy svédfogóval vagy valami hasonló eszközzel és te elhiszed, hogy velük van a baj. :D Hihetetlen...
Milyen zsió néplélek? Mi köze a vallásnak ehhez? Amúgy ateista vagyok, de gratulálok...

Szóval az a helyzet, hogy segítek elmagyarázni, hogy működik egy fórum. Azért teszem most a kedvedért, mert a valóságban mondjuk egy kocsmában is ilyen a beszélgetések épülése csak ott meg tudnak ütni és meg is fognak ha egyszer odatévedsz a suttyó egoizmusoddal.
Pontosan tudom, hogy hogyan működik.

Mivel egy eseményről beszélgetünk itt(itten, hogy elég sutyerákok legyünk neked), mi olyan emberek, akik egyértelműen érdeklődők vagyunk sokmindenre a világban, az esemény látható dolgaival kezdünk. A sokminden iránt érdeklődés nem a konteókat jelenti csak, tudom, erre szerettél volna valami frappánsnak gondolt sértést bedobni. Szóval, hirtelen benyomások, az első látszat. Ha ez elég lenne, akkor nem kellene feltáró jelentéseket írni állami szinten sem arról, hogy valójában mi történt. De mégis itt megállítanád az események láncolatát. Ha itt nem megy, akkor az állam által elfogadott jelentésnél szeretnéd megállítani. Aztán gondolatrendőrködnél, már eleve rontva mindenki hitelét, aki ellentmond annak. Pedig nagyon sokan mondtak ellent.
Rizsa. Megy a wall of text, de a vicces halálsugárról semmiféle infót nem kaptunk.

Vegyük a mérnököket. Az ember azt hinné, hogy a műszaki beállítású(talán kizárólag) agyaddal őket meghallgatod, hiszen tudósemberek, szakemberek akik az életük során számításokkal és építéssel foglalkoztak, anyagismerettel és általában fizikával. De neeeeem. Te vagy az a hülyegyerek, aki annyira egybites, hogy innentől kezdve felosztod a világot normális tudósokra(magaddal az élen), meg hülye tudósokra, mer' ezek csak konteóznak itt(en). Finoman szólva is érdekes a működésed.
Én nem osztottam fel, de köszönöm, még egy kétbites ember, aki azt hiszi, hog tudja, hogy én mire gondolok. Mi ez a trend...?

A Sárkányhölgy citál egy könyvet, amiben sok év munkája fekszik. Mivel nem isten az írója( a bibliában isten szavaként hinni oké? :D ), ezért én mint másik ember még a tévedések lehetőségét, még akár pár hibás információból kiindulás lehetőségét is megadom neki.
Teljesen minegy mit citál. Ír mindenféle marhaságról, de azt, amit állít semmivel sem bizonyította. Hogy miféle energiafegyer az, ami molekula pontosan szedi szét a házat úgy, hogy annakj túlodalán semmi kárt nem okozott.

Én nem olvastam még, de fogom. Gondolom te sem olvastad még, de a retardált autista egóddal te aztán nem is fogod, mert nehogymár az információi birtokában alkoss róla véleményt! Igaz te hülye? Inkább egyből a nő hülye, mert kutatott, mert elindult az első benyomásoktól a feltárásig és kapott egy eredmény.
Cuki, hogy kiemeled, hogy nő. Bárkit hülyének nézek, ha úgy viselkedne, mint ő. Teljesen mindegy a neme...

A mérnökök is kaptak egy eredményt, de persze ők is hülyék, ne is foglalkozz a véleményükkel, max sírva röhögve.
Mint mérnök várnám annak az illúziósárkány szintjén létező energiafegyvernek a leírását, hogy hogyan és honnan tette azt, és amit és annak magyarázatát, hogy miért nem képesek azóta sem a mérnökök még egy olyan fegyvert is megalkotni, ami megbízhatóan képes lenne egy 100 kg tömegben levő drón lelövésée is 10 km-ről...

Szóval egy eseménynél számodra, de csak azért mert spektrumos, meg discoveris dokumentumfilm már volt róla, elfogadható a titoktartás, meg a feladatok megosztása.
Megint imádom a balfasz prekoncepciódat. TV-m sincs. Nem láttam az említett csatornákról semmit úgy 14-15 éve és akkor is csak véletlenül.

De te baszdmeg vagy annyira egybitesen ostoba, csak hogy az egód jóllakjon, hogy el nem tudod képzelni, ahogy egy cégecskét létrehozva erre Lakatos Rikárdókkal előkészíttették a terepet és csak a robbanóanyagot iktató pár ember tudta, aki viszont konkrét összeesküvő, hogy mit is raknak be. Nem amikor a Rikárdók is ott vannak, mielőtt erre harapnál.
De tegyük fel, hogy betettek. Majd aztán összedől az épület. 2+2 = 4.

A végén megint rizsa. Beszélnek itt egyesek mindenféle halálsugárról, csak azt nem mutatták meg, hogy az hogyan működik. Még azt sem mutatták meg, hogy kb. mekkora teljesítmény kéne hozzá. Csak hogy röhögjünk egy jót...
Mert én már csak azért járok ide.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 391
67 539
113
Milyen zsió néplélek? Mi köze a vallásnak ehhez? Amúgy ateista vagyok, de gratulálok...

Te egészen egyszerűen alkalmatlan vagy az elvonatkoztató gondolkodásra, képletesen értendő szövegek és információ feldolgozására, ebből fakadóan a következtetésre is azthiszem.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 525
10 140
113
Te egészen egyszerűen alkalmatlan vagy az elvonatkoztató gondolkodásra, képletesen értendő szövegek és információ feldolgozására, ebből fakadóan a következtetésre is azthiszem.

Akkor nálad a hit keveredik a paranoiával és tudatlansággal :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 391
67 539
113
Akkor nálad a hit keveredik a paranoiával és tudatlansággal :)

Hát végig magyaráztam is, hogy azok a rohadt vérmanók bontották porig a tornyokat, mert Isten küldte őket, hogy elkapjanak. De nem sikerült nekik, mert nem ott voltam!
Villain.jpg
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Te egészen egyszerűen alkalmatlan vagy az elvonatkoztató gondolkodásra, képletesen értendő szövegek és információ feldolgozására, ebből fakadóan a következtetésre is azthiszem.
De ezt fejts már ki, a Balázs mondatát kibővítem egy betővel, hogy tudjam hogy ő milyen:
Milyen a zsidó néplélek?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 391
67 539
113
De ezt fejts már ki, a Balázs mondatát kibővítem egy betővel, hogy tudjam hogy ő milyen:
Milyen a zsidó néplélek?

Te is erős képtelenséget mutatsz az értelmezésre. :D

Mindenki mással van baj, nem vele, ilyen a zsidó néplélek is. Mindig oktalan volt évezredekig az üldöztetésük, ők aztán egy hajszálnyit sem járultak hozzá. Hát ilyen.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
676
2 046
93
De, volt tűz. Több tonna égő kerozin végigmosta a szinteket, tele irodabútorral, hogy ne lett volna tűz?
Nem azt mondtam hogy egyáltalán nem volt tűz. A kerozin java már a becsapódást követően ellobbant,
ezt már tárgyaltuk.Te magad jelented ki, hogy a gép a becsapódáskor felrobbant. Akkor most felrobbant a kerozin, vagy szétfolyt és acélt puhított?

tment a szinteken egy 100 tonnás gép, hatalmas lukat ütve az épültbe, összeszakítva az emelteket és felrobbant. Szerinted mennyi csővezeték maradt épen a szórófejekig? Ez teljesen abszurd érv, kilőve.
Honnan veszed hogy egyáltalán nem működött a központi oltóberendezés, mert minden csővezetéket elvágott a becsapódás és a robbanás? Az az abszurd hogy ezt evidensnek veszed csak hogy igazold a teóriád.

Az irodatüzekre tervezett vékony réteget leborotválta a becsapódó 100 tonnányi fém, és a leszakadó szintek feltárták az acélszerkezetet belsejét is. Teljesen bizarr, hogy valaki úgy hivatkozik ezekre a megoldásokra mintha intaktak lennének. Érv kilőve.
Na ne olyan gyorsan azzal az érvkilövéssel. Miből gondolod, hogy a passzív tűzvédelmi réteget leszaggatta a becsapódó repcsi?Mindezt következetesen az összes (47) core oszlop minden oldaláról? Amúgy palackos oltóberendezések is bőven voltak a tornyokban, azokat sem használta senki? És igen intaktak, azaz sértetlenek voltak hiszen az épület nagyobbik részén még mindig semmilyen károsodás, sem tűz nem volt. Ráadásul ez a robosztusabb alsó szintekre jellemző, ezt ne kelljen már szájbarágni.


Ezt vegyük át részletesebben, mert úgy látom nem ment át.
Az általad belinkelt NIST jelentés is leírja, hogy a szintek hogyan épültek fel. Teljesen máshogy, mint a ma megszokott toronyházak, amik szinte teljesen tömör, úsztatott vasbeton szerkezetek. Az épület méreteit tekintve alig volt benne beton, szinte teljesen acél szerkezet, minden emeletre csak egy hullámlemezre öntött 10 cm (!) könnyű (!) beton jutott, szerkezeti beton csak a magban, a liftek és lépcsőházak körül volt. Gyakorlatilag egy kis sűrűségű, könnyű és gyenge hangszigetelő rétegként funkcionált az emeltek között.
De átment, viszont ez így nem igaz: A szintek betonozása stimmel, de felesleges hangsúlyoznod hogy milyen vékony volt, hiszen nem töltött be támaszték szerepet-éppen ezért használtak "könnyebb" betont, de attól még ez beton volt,egy acél hullámlemezen (nem sima hullámlemezen ahogy te sugallod), ami alatt még volt egy acél hálószerkezet amúgy. Amúgy elég ellenálló fajta volt, ez is a doksiban van és elfelejtetted idézni:
"lightweight concrete retains more of its compressive strength at higher temperatures."
Hogy alig volt benne beton azt azért a helyedben nem jelenteném ki, legóvatosabb becslések szerint is kb 200 ezer tonna. Az majdnem 2 ezer tonna szintenként. Mennyi kerozinnak vagy ahogy írod: "irodatűznek", kell égnie hogy olyan jól eldeformálja azt a párszáz (core és külső épen maradt) acélrudat, hogy az az általad demonstrációként hozott betonporlasztó - préselő metódus AZ EGÉSZ epületre applikálható legyen (2x ugyanúgy persze)? Inkább:??????

Most már talán érthető miért mondtam, hogy a deformálódó, hullámzó acélszerkezet szó szerint porrá, morzsalékká aprította a szint merev, vékony betonrétegét.
Figyeld meg ezt a videót, a kérdéses rész csak 2 másodperc, az utca szintjéről látod, ahogy a zuhanó szintek alatt a szétporladt beton minden oldalon 50 méterre kilövell a toronyból. Ide tűnt el az épület anyaga, a levegőbe. Ennyit a romhegyek hiányáról, meg a becsapódás gyengeségéről és a többiről ami ezekre épül.
Becsapódás gyengesége? A mérések szerint NEM volt becsapódás! Amúgy:
Ezek szerint a felső szint valamitől olyan nehézzé vált, hogy a te présgépednek megfelelően porrá zúzta a cirka 80 (vagy 60 a másiknál) TELJESEN ép szerkezetet alatta.
Mindezt úgy, -a teóriád szerint- hogy az össztömege nemhogy nagyobb lenne, hanem csökken, hiszen ahogy írod a porrá váló beton kilövell oldalra. Mindezt azért, mert a lepkefingnyi tűztől meglágyultak az acélgerendák-legfelül....
Hmm, és a függőleges acélgerendák is így porladtak szét? Komolyan? Az ép szintek miért nem fejtenek ki valamennyi ellenállást lassítva a présgépszerű
összeomlást?Ezeken a fontos részleteken elég nagyvonalúan léptél át.

Éppen ellenkezőleg. Az ufósugár a nonszensz. Nézzük hogyan jutottunk el az omlásig.
A 100 tonnás gép, benne nagyjából 30 tonna üzemanyaggal, közel 1000 km/h sebességgel becsapódik a toronyba. Hatalmas rést vág gyakorlatilag teljes szélességében az épület külső szerkezetébe, ami fontos teherviselő elem. ("The first major structural subsystem was the exterior framing" NIST, 7. o., 1. b.)
Hagyd már ezt az ufósugarat. Ha valamire nem jó a magyarázatod akkor jöhet a Molni féle rózsaszín Sárkány (illik hozzá amúgy)?
A teljes szélesség kicsit túlzás, és az is csak egy oldalon a 4 ből. 4 fontos teherviselő elemet írnak le, abból az egyik a külső váz, ez ugyan részt vett a gravity load
(összes terhelés) megtartásában, de nem ez volt az épület gerince (hanem a mag). Az épületeket 600 mérföld per órás repülőgépbecsapódásokra is felkészítették. Mindkét gép lassabb volt.
Itt a kép, hogy mennyi tűz is volt a becsapódás helyén, és mennyi külső gerenda lett átvágva:
original.jpg



A dúraluminium (igazából 7075) egész jó kis anyag és ekkora kinetikus energiával már szépen rendet tesz, de például a hajtóművek tömör vastag titán tengelyei 1000 km/h sebességnél úgy mennek át a szerkezeti acél oszlopokon mint a lézerkard.
Azonban a pusztítás fölött lévő emeletek súlya ellenére a szerkezetileg kívül-belül jelentősen meggyengült épület még tartja magát. Aztán begyullad a kerozin.
A kerozin, ha csak úgy kiöntöd a szőnyegre, majdnem 1000 ℃-os lánggal ég. De mondjuk, hogy rossz volt az égés, legyen csak 600. A szerkezeti acél 600 fokon elveszti szilárdságának 80%-át (!), gyakorlatilag gyurma lesz belőle.
Hát a túloldalon biztos nem jöttek ki, tehát valahol megálltak.Ez a legerősebb érved, és még megfontolandó is lenne, ha mondjuk a 20. emeletbe csapódtak volna be. De -főleg az első becsapódás-annyira a tetején volt, ahol ugye mint a doksi is leírja, jóval kisebb volt a szerkezetből adódó súly mert nem volt fölötte semmilyen súly (teteje).
A préses-morzsolós elméleted már emiatt is nagyon sántít.
"Aztán begyullad a kerozin"? Eddig mire várt? Mitől gyullad be "aztán"? Még ha nem is lobbant volna el a kerozin nagy része becsapódáskor mint ahogy a felvételeken látni, és ugye előbb szétfolyt volna mindenhova hogy aztán be tudjon gyulladi hogy az elméleted beteljesítse. Nos 30 tonna az igen nagy mennyiség, de itt egy félmillió tonnás monstrumról van szó. Fent előbb azt mondtad hogy a repcsi becsapódáskor felrobbantt. Hányszor ég el ez a kerozin?
Mindazonáltal ismét ne lépjünk át azon a nagyon fontos tényen, hogy valójában nem volt ott szétfolyó kerozin ami meglágyítsa azt a párezer tonna acélgerendát, hiszen láthatóan fellobbant a becsapódáskor. Kár ezzel is külön foglalkozni.
original.jpg




Már látod hová akarok kilukadni:
- Külső tartóoszlopok az épület egyik oldalán teljesen átvágva.
- Belső tartóoszlopok egy része átvágva.
- Felettük egy tucat emelet súlya.
- Maradék oszlopok 600 fokon tejesen elvesztik szilárdságukat.
Ezek után vajon mi történik? Ufósugár? Nem. Hanem amit korábban is írtam
Leírom hogy is látom a te - és a hivatalos- verziódat:
-Néhány külső oszlop 1 oldalon elvágva.
-Belső oszlopok állapota ismeretlen.
-Felettük kb egy tucat emelet, könnyebb struktúrával mint az alsók.
-Minimális tűz észlelhető (épület méreteihez viszonyítva), és másfél órán belül mindkét épület fentről lefele a szabadesés sebességével dezintegrálódik.
-Beton, acél, minden szétporlad még a levegőben az állítólagos hatalmas(?) terhelés miatt (?), mindez ugyanígy történik TELJESEN szabályosan és
egyenletesen a sértetlen alsó részeken, amiket a felül porrá zúzódó többletsúlynak (?) kellene összenyomni.
-Mindez a szabadesés sebességével, ahol az alsóbb szintek SEMMILYEN módon nem fejtenek ki ellenállást, minden szint óramű pontossággal
a másodperc töredéke alatt semmisül meg. WOW.

Kihagytam valamit? Igen, sokmindent: a lezúduló félmillió tonna anyag SEMMILYEN rengést nem kelt, a "présgép" megáll a méygarázs szinteknél (?). Kiég vag 500 jármű a
környéken a nem létező tűztől, olyanok is amik több mint 200 méterre egy parkolóban állnak (tömegesen)....most ne is részletezzünk többet, maradjunk az összeomlás
eseményénél

Összefoglalva ez egy jó teória, és alapos is, de egy olyan jelenségre próbálod applikálni ami köszönőviszonyban sincs vele. Több ponton
sántít a hivatalos verzió, ahogy a tied is. Azért mert egyelőre nincs elfogadható és bizonyítható magyarázat erre a jelenségre, az nem
jelentheti azt hogy valami tudományosan elfogadott metódust ráerőltetünk és akkor az úgy van.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 525
10 140
113
Nem azt mondtam hogy egyáltalán nem volt tűz. A kerozin java már a becsapódást követően ellobbant,
ezt már tárgyaltuk.Te magad jelented ki, hogy a gép a becsapódáskor felrobbant. Akkor most felrobbant a kerozin, vagy szétfolyt és acélt puhított?

Amúgy palackos oltóberendezések is bőven voltak a tornyokban, azokat sem használta senki? És igen intaktak, azaz sértetlenek voltak hiszen az épület nagyobbik részén még mindig semmilyen károsodás, sem tűz nem volt.

1. ha egy repülő lezuhan, az aeroszolizálódott üzemanyag felrobban és ezzel vége a tűznek? Vagy még oltják jó darabig a maradék üzemanyag táplálta lángokat?
2. menny má', kézi tűzoltókészülékkel oltani egy airlinert...

Szóval aki idáig eljut az olvasással, már nem tud komolyan venni.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
676
2 046
93
1. ha egy repülő lezuhan, az aeroszolizálódott üzemanyag felrobban és ezzel vége a tűznek? Vagy még oltják jó darabig a maradék üzemanyag táplálta lángokat?
2. menny má', kézi tűzoltókészülékkel oltani egy airlinert...

Szóval aki idáig eljut az olvasással, már nem tud komolyan venni.
1.Te nézd már meg a képet feljebb - jó nagy - mennyi tűz is van a becsapódás helyén.
2. Okoska, ki mondta hogy 1 darab palckkal oltották?
Te már rég beégetted magad a fenti kommenteddel, felesleges tovább erőlködnöd. Legalább az okostojástól kaptál egy lájkot, mehetsz öblíteni te is...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 525
10 140
113
1.Te nézd már meg a képet feljebb - jó nagy - mennyi tűz is van a becsapódás helyén.
2. Okoska, ki mondta hogy 1 darab palckkal oltották?
Te már rég beégetted magad a fenti kommenteddel, felesleges tovább erőlködnöd. Legalább az okostojástól kaptál egy lájkot, mehetsz öblíteni te is...

Úgy ránézésre kurva nagy tűz volt. Belegondoltál a méretekbe? ha a becsapódás felett az épület 1/6-a volt, akkor is 15 emelet és égett teljes egészében. Ami vékony tűzcsíknak tűnik, az több emeletnyi lángfal. Ne hiába ugráltak ki az emberek, nem bírták a hőt.

"Amúgy palackos oltóberendezések is bőven voltak a tornyokban, azokat sem használta senki?"
Akkor ezen most mit értettél? Egy irodista menjen a tűzhöz oltani romokon át mikor a hőtől még megközelíteni sem tudja égési sérülések nélkül, hogy a füstről nem is beszéljünk? Aki tudott, az menekült, az oltáshoz maximum azzal járult hozzá, hogy félreállt a felfelé igyekvő tűzoltók útjából.

Zseniális na.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
image.jpg

Szerintem a bal alsó sarokban látható épületet kell keresni. Ott kel lennie látótávolságban.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
676
2 046
93
Úgy ránézésre kurva nagy tűz volt. Belegondoltál a méretekbe? ha a becsapódás felett az épület 1/6-a volt, akkor is 15 emelet és égett teljes egészében. Ami vékony tűzcsíknak tűnik, az több emeletnyi lángfal. Ne hiába ugráltak ki az emberek, nem bírták a hőt.

"Amúgy palackos oltóberendezések is bőven voltak a tornyokban, azokat sem használta senki?"
Akkor ezen most mit értettél? Egy irodista menjen a tűzhöz oltani romokon át mikor a hőtől még megközelíteni sem tudja égési sérülések nélkül, hogy a füstről nem is beszéljünk? Aki tudott, az menekült, az oltáshoz maximum azzal járult hozzá, hogy félreállt a felfelé igyekvő tűzoltók útjából.

Zseniális na.
Nagyon fárasztó vagy ma is. Mutasd azt a lángalat, mester:
original.jpg

two_women_wtc_large.png

Nem égett a felső 15 emelet teljes egészében. De ha mégis így tett volna, és teszem azt tényleg meglágyul az az irdatlan mennyiségű acél tőle, akkor sincs magyarázat az alsóbb részek teljes megsemmisülésére. Nem tudom hányszor kell ezt még elmondani. Mindenesetre te most már pihenj le.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113