A haditechnikai cikkek minőségéről...

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
Szokásos privátbankár-tier idiotizmus, hogy most aztán az orosz hadiiparnak biztos vége.

Hogyan írjad körbe, hogy retard bölcsészként 0 hozzáértéssel gecire nem értesz a háborús szükségletekhez anélkül, hogy leírnád bölcsész mivoltodat.

Most a héten valszeg FAB-3000-ezni fogok, utána meg visszatérek az Armatához, annyi szar jelenik meg megint róla
Nem találom a videót, de valahol arról beszéltek, hogy az oroszok régi vasúti síneket hengerelnek páncéllá.

Az indiai pálcával, nemesített tengelyt hegesztő srácokat tisztelem, mert az adott cuccból megpróbálnak kihozni valamit. Lehetne jobban, de ez van.

Viszont az ilyen "újságírói" sarlatánságokra nincs mentség. Vagy arról írsz, amihez értesz, vagy nem írsz róla - de ez világjelenség.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 118
2 301
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 137
113
Nem haditechnikai, de gondoltam ide berakom

Szóval mégis mi a faszért kell hirtelen minden ukrajnai helység vagy földrajzi nevet ukránként hivatkozni, mikor évszázados szinten van rá a magyarban meggyökeresedett változat? Egészen a háború előttig egy büdös lélek sem használta a Dnyipro kifejezést a Dnyeperre, és valszeg az olvasók fele is csak les, hogy ez mégis mi a töcs. De nézzünk csak át a lengyelekhez, akik aligha vádolhatóak oroszbarátsággal, és mégsem vették át az ukrán helységnevek használatát. Náluk ugyanúgy maradt a saját részen történelmileg kialakult Lwów, Kijów, Charków, Zaporoże, Ługańsk stb nevek használata, miközben eszük ágában sincs azon változtatni. Cserébe a hazai médiában meg hasonlóan az angol nyelvterületekhez hirtelen a polkorrektség jegyében minden csakis ukránul lehet emlegetni kb Kárpátalja kivételével. Kb ez ugyanolyan, mint a tutti-frutti kitalált xhey/xhem/zhey/zhem és társai névmások használata mert jujj.

Bécset sem Wienként hivatkozzuk, ahogy Prágát sem Bratislavaként vagy Varsót Warszawaként, Bukarestet nem is említve. Akkor mégis miért kell ezt ukrán témában, ahol hirtelen a több évszázados zaporozsjei kozákokból zaporizzsjai, a harkovi traktorgyárból meg harkivi lett? Komolyan mondom, már várom mikor fogják Kijevet is Kijivként lehivatkozni, amibe még a nyelved is beletörik
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 871
27 433
113
Nem haditechnikai, de gondoltam ide berakom

Szóval mégis mi a faszért kell hirtelen minden ukrajnai helység vagy földrajzi nevet ukránként hivatkozni, mikor évszázados szinten van rá a magyarban meggyökeresedett változat? Egészen a háború előttig egy büdös lélek sem használta a Dnyipro kifejezést a Dnyeperre, és valszeg az olvasók fele is csak les, hogy ez mégis mi a töcs. De nézzünk csak át a lengyelekhez, akik aligha vádolhatóak oroszbarátsággal, és mégsem vették át az ukrán helységnevek használatát. Náluk ugyanúgy maradt a saját részen történelmileg kialakult Lwów, Kijów, Charków, Zaporoże, Ługańsk stb nevek használata, miközben eszük ágában sincs azon változtatni. Cserébe a hazai médiában meg hasonlóan az angol nyelvterületekhez hirtelen a polkorrektség jegyében minden csakis ukránul lehet emlegetni kb Kárpátalja kivételével. Kb ez ugyanolyan, mint a tutti-frutti kitalált xhey/xhem/zhey/zhem és társai névmások használata mert jujj.

Bécset sem Wienként hivatkozzuk, ahogy Prágát sem Bratislavaként vagy Varsót Warszawaként, Bukarestet nem is említve. Akkor mégis miért kell ezt ukrán témában, ahol hirtelen a több évszázados zaporozsjei kozákokból zaporizzsjai, a harkovi traktorgyárból meg harkivi lett? Komolyan mondom, már várom mikor fogják Kijevet is Kijivként lehivatkozni, amibe még a nyelved is beletörik
Nem akrlak elkeseríteni, de bizony Cluj Napocára is volt már példa a magyar médiában, mondjuk ki is tört a botrány.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 443
16 753
113
Nem haditechnikai, de gondoltam ide berakom

Szóval mégis mi a faszért kell hirtelen minden ukrajnai helység vagy földrajzi nevet ukránként hivatkozni, mikor évszázados szinten van rá a magyarban meggyökeresedett változat? Egészen a háború előttig egy büdös lélek sem használta a Dnyipro kifejezést a Dnyeperre, és valszeg az olvasók fele is csak les, hogy ez mégis mi a töcs. De nézzünk csak át a lengyelekhez, akik aligha vádolhatóak oroszbarátsággal, és mégsem vették át az ukrán helységnevek használatát. Náluk ugyanúgy maradt a saját részen történelmileg kialakult Lwów, Kijów, Charków, Zaporoże, Ługańsk stb nevek használata, miközben eszük ágában sincs azon változtatni. Cserébe a hazai médiában meg hasonlóan az angol nyelvterületekhez hirtelen a polkorrektség jegyében minden csakis ukránul lehet emlegetni kb Kárpátalja kivételével. Kb ez ugyanolyan, mint a tutti-frutti kitalált xhey/xhem/zhey/zhem és társai névmások használata mert jujj.

Bécset sem Wienként hivatkozzuk, ahogy Prágát sem Bratislavaként vagy Varsót Warszawaként, Bukarestet nem is említve. Akkor mégis miért kell ezt ukrán témában, ahol hirtelen a több évszázados zaporozsjei kozákokból zaporizzsjai, a harkovi traktorgyárból meg harkivi lett? Komolyan mondom, már várom mikor fogják Kijevet is Kijivként lehivatkozni, amibe még a nyelved is beletörik
Inkább Pozsonyt,nem Prágát Bratislavaként. :cool:
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 137
113
Inkább Pozsonyt,nem Prágát Bratislavaként. :cool:
Asszony rágja a fülemet, hogy menjünk ki Prágába és automatikusan az kapcsolt be na :D
Kyjyvyt pedig heytelenül yrtad
zsSS6FW.jpeg
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 137
113
Nnna kedves nyugger kolléga dilemmában van. Vagy holnap reggel megy ki a következő Pergőtűz, de akkor délután senki sem fogja nézni a tüntike miatt, vagy vasárnapra időzítem és akkor meg fennáll annak a veszélye, hogy eredménytől függően a YT letekeri az elérést, mert a tüntikét preferálja kontent terén. Legjobb lett volna ma reggel kirakni, de még mindig van kb 9 perc amit meg kell vágjak plusz render és feltöltés

Annyi munkám meg ment bele, hogy szeretnék egy nagyobb elérést generálni neki
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Nnna kedves nyugger kolléga dilemmában van. Vagy holnap reggel megy ki a következő Pergőtűz, de akkor délután senki sem fogja nézni a tüntike miatt, vagy vasárnapra időzítem és akkor meg fennáll annak a veszélye, hogy eredménytől függően a YT letekeri az elérést, mert a tüntikét preferálja kontent terén. Legjobb lett volna ma reggel kirakni, de még mindig van kb 9 perc amit meg kell vágjak plusz render és feltöltés

Annyi munkám meg ment bele, hogy szeretnék egy nagyobb elérést generálni neki
Akkor mégsem annyira tüntike az, ha amiatt senki nem lesz a tecsöved előtt...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 939
21 575
113
Nnna kedves nyugger kolléga dilemmában van. Vagy holnap reggel megy ki a következő Pergőtűz, de akkor délután senki sem fogja nézni a tüntike miatt, vagy vasárnapra időzítem és akkor meg fennáll annak a veszélye, hogy eredménytől függően a YT letekeri az elérést, mert a tüntikét preferálja kontent terén. Legjobb lett volna ma reggel kirakni, de még mindig van kb 9 perc amit meg kell vágjak plusz render és feltöltés

Annyi munkám meg ment bele, hogy szeretnék egy nagyobb elérést generálni neki
Miért nem csinálsz gyorsan egy 20 másodperces shortot vágás, baszakodás és minden nélkül, amin csak bejelentkezel és bepromózod? Pl vasárnap estére. Én nagyon hiányolom ezeket amúgy szerintem megdobná a számokat.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 655
55 312
113
Akkor mégsem annyira tüntike az, ha amiatt senki nem lesz a tecsöved előtt...
Igen, akkor az már forradalom! :)
A short jó ötlet, főleg, ha elküldöd a regisztrált tagjaidnak, szerintem.
Simplicius hozott nemrég egy (ingyenes) irást a bloggolásról. Szerintem érdemes elolvasni mert sok hasznos tanács van benne.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Igen, akkor az már forradalom! :)
A short jó ötlet, főleg, ha elküldöd a regisztrált tagjaidnak, szerintem.
Simplicius hozott nemrég egy (ingyenes) irást a bloggolásról. Szerintem érdemes elolvasni mert sok hasznos tanács van benne.
Ha csak kétbitesen gondolkodunk...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
Végül is haditechnikai/háborús cikk.

Pokoli forgatókönyv, ilyen lehet a világ, ha ledobnák az atombombát

Érdekes cikk, csak nekem van vele pár problémám. Olvastam a Daily Mail cikket is, amire hivatkozik. A probléma a szerző és vele a nyugati világ szemlélete a világ többi részéről, mint már párszor utaltam rá.

Először is, az észak-koreai vezetés nem hülye. Gonosz de nem hülye. Nekik egyetlen érdekük van, hatalomban maradni, ergo a pénz, a luxus maradjon meg. Hülyék lennének kirobbantani egy olyan háborút amiben percek múlva elporladnának. Nem, ők soha nem fognak atomtámadást intézni az USA ellen. Saját akaratukból nem. Egyrészt a kínai és újabban az orosz vezetés egyetrétése nélkül semmiképp. Mert jelenleg tőlük jön a jólét (már a Kim familiának és a funkcionáriusoknak, mert a pórnéppel arrafel úgy párezer éve nem törődik senki). Fogyóeszköz. Hogy éhezik a társadalom? Hát, ja. De tapsol szorgalmasan, mert ha nem, akkor nem csak éhezni fog, hanem arcal lefelé feküdni, két méterrel a föld alatt, vagy ami még rosszabb, egy átnevelő táborban találja magát, ahol ugyan az lesz a vége, csak kis "átnevelés" közben éri a vég. Annyi kaja meg van, hogy a katonáknak jusson belőle.

Szóval, Kim soha nem fog váratlanul atomcsapást indítani az USA ellen. Miért is tenné? Ő nem azért fenyegetőzik, mert tényleg támadni akar. Ő segélyt akar, meg több engedményt kicsikarni az egyik oldalról, erőt mutatni hazafelé a másikról. Minden egyes évben ugyan azt játsza el.

Arról már nem is beszélek, hogy a rendkívül fejlett észak-koreai tengo hogyan oson el amerika partjaiig? Na mindegy.

A másik probléma az oroszok ábrázolása. Miért kell egyből ilyeneket írni? "A paranoiára hajlamos orosz elnök most úgy véli, hogy Oroszországot lefejező csapás célpontjává tették." Hogy mi van? Az amerikaiak természetesen az első tizedmásodpercben ki tudják kalkulálni a rakéta célpontjait, az oroszok meg felételezik, hogy ellenük indult csapás? Tudom, tudom, tologatós számológép. Hosszan lehetne még sorolni, de miért jó, hogy olyan emberek írhatnak "szakértő" cikkeket, akiknek, vagy nincsenek ismereteik az ellenfelekről, vagy direkt hülyeségeket írnak?

Azt már csak csendesen teszem hozzá, Index hülyeség, hogy olyanokat, hogy "85 méterrel a Csendes-óceán felett", nem írunk le, mert az egy léghajó lenne, vagy ha valaki arra öszpontosít, hogy az orosz elnököt vonalban TARTSA, akkor mit jelent az, hogy nem tudják elérni az oroszokat. OK, Index.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 137
113
@tarzaan Most olvastam a kérdésedet a beszélgetőben a kommentek kapcsán. A probléma a Youtube oldaláról áll fenn, mivel kb egy hete az algoritmus megint beszart (surprise-surprise) és random kapcsolgatja ki a kommentelés lehetőségét, amit manuálisan kell visszaállítani. Nem tudjuk mitől csinálja ezt, de kurvára idegesítő, mert a kommentek lekapcsolásával egyidőben le is tekeri a videók elérését az algoritmus. A legutóbbi saját videómnál is kétszer kellett visszakapcsoljam manuálisan a kommentelési lehetőséget, miközben feltöltéskor nem egyszer beikszeltem, hogy igen, engedélyezem a kommenteket.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana and Kávé