A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Ha csak demonstrálni akarták volna az atomba hatóerejét, akkor megtehették volna más helyen is.
Pl. hol...? Hogyan...? Az USA elnöke felhívja a császárt majd közli, hogy nézz ki az ablakon...? Komolyan mondom, hogy lehidalok az ilyen hülye beszólásoktól...
Az megvan, hogy sokan a két bomba UTÁN is folytatni akarták...? Hm...?.[/QUOTE]
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 514
113
Valahol durva, hogy a XX. század katonailag másodk legdurvább népei a finnek - visszatolni az orosz mackót a helyére nem nagyon sikerült másoknak.
(persze az első helyezett vietnamakon nem tesznek túl a francia, amerikai, kínai arckisebítő beavatkozásokkal).
Az Afgánok csak azért maradtak le az élről mert a 19-ik sz-ban a briteket, 20-ik sz-ban a Szovjetúniót, 21-sz-ban meg az Usa vezette NATO-t lehetetlenítette el.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd and fip7

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 347
10 736
113
Nemhogy leszerelte, hanem csak eltanácstalanodtak a lázadók, mert a császárhoz nem mertek nyúlni, akinek elvileg a nevében cselekedtek volna. Ha a császár nem lép közbe, akkor minden ment volna tovább...

Megjegyzem a japán császár bejelentése is megér egy misét...

http://tudtad.blog.hu/2010/08/09/hirohito_csaszar_radiobeszede_nepehez_az_atomtamadasok_utan
https://en.wikipedia.org/wiki/Jewel_Voice_Broadcast

Az egészet még így is kb. úgy próbálták beálltani, hogy "egye fene elfogadjuk nyilatkozatot", ami lényegében feltétel nélküli megadás volt.

Tisztára, mintha keresztény ember írta volna:eek:
Vagy nem és ezek szerint olvasta - olvasatta a Bibliát, vagy Japánban is voltak hasonló morális elvek a keresztény világtól izolálva (leszámítva persze ahogy a legyőzötteikkel bántak, de kisebb-nagyobb mértékben hol nem?)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
44 996
113
Te, ha ennyre nincs lövésed szokás szerint a dolgokról, akkor mi nek okoskodsz? Repülőgépmotor gyár, kikötő és több laktanya is volt a városban...
Ne viccelj már, dobhatták volna haderő csoportosításra, ami komoly és prompt katonai veszteséget okoz, két közepes várost vertek tele, főleg civil áldozatokkal. Eredetileg tervben volt a főváros illetve több nagyobb ipari város( mivel tök meglepően egy több éve háborúban lévő ország MINDEN városában ahol volt ipar, ott HT t gyártottak), csak azt már nem merték bevállalni még ők sem... Az az érzésem veled kapcsolatban, ha még pár gondolatot váltunk, leírod még azt is, hogy a japók hálásak kéne legyenek nekik hogy kaptak tőlük városra 2x atomot... Hihetetlen vagy, már megint...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Hát jó, ha már ennyire rázogatod a pofonfát...
  1. Egyik atomtámadás sem a legnagyobb áldozattal járó bombatámadás volt. Ha valaki matekozni akar, akkor miért aljasabb ez, mint Drezda bombázása vagy Tokió és a többi japán nagyváros felperzselése? Milyen morális alapon teszel különbséget ezek között?
  2. Miért "legaljább" a két atomfegyver használat, amikor az I. vh vegyi hadviselése több embert ölt meg és nyomorított meg?
  3. A népirtásokhoz képest a két bombatámadás sehol nincs a mennyiségileg és ráadásul a bomba nem ideológiailag szelektív módon ölt, csak azért, mert valaki nem szőke és kék szemű vagy nem eléggé kommunista...
  4. Na de akkor nézzük azt, ha nincs atomtámadás. Mennyivel kevésbé legalja megoldás lett volna az, hogy Japánt blokád alá veszik és tízmilliók halnak éhen vagy murdelnek meg banális betegségekben a legyengült immúnrendszer miatt? Vagy csak simán megfagynak télen...
  5. Mennyivel kevésbé lett volna legalja, ha partaszállnak és halomra mészárolják az öngyilkos akcióra fogott népfelkelőket, akik gyakorlatilag ágyútölteték civilek?
  6. Mennyire lett volna legalja, ha nem két atomfegyverrel, hanem simán bombázókkal fojtatják az ország felperzselését?
Te is jobban tetted volna, ha szokás szerint inkább csendben maradsz... Érvelni és gondolkozni láthatólag nem tudsz... Bár ezzel láthatólag nem vagy egyedül...
Huh! ezt mind saját kútföldből?
Te, megpróbálsz párhuzamot vonni Drezda és Hirosima között? Ám legyen!
Te melyiket választanád? Bomber Harist, vagy.., egy és ugyanaz! A másik oldal sokkal-sokkal humánusabb volt még a koncentrácíós táborok gyakorlatát sem a németek találták fel.
Melyikben égnél el szívesebben, amiben beleég az árnyékod?
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 347
10 736
113
Zsolti; Molni felsorolásával egyet kell értenem.
Akkor az volt/tűnt a legcélravezetőbbnek.
Az más kérdés, hogy ők voltak az elsők, akik civilekre dobtak atomfegyvert, s ennek morális megbélyegzés volt óhatatlanul a következménye.
Bevállalták.
Az első mindig viszi a balhét.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
44 996
113
Zsolti; Molni felsorolásával egyet kell értenem.
Akkor az volt/tűnt a legcélravezetőbbnek.
Az más kérdés, hogy ők voltak az elsők, akik civilekre dobtak atomfegyvert, s ennek morális megbélyegzés volt óhatatlanul a következménye.
Bevállalták.
Az első mindig viszi a balhét.
Nyilván viszi a balhét, csak akkor ne mondjuk már lassan azt, hogy milyen jót tettek a japánokkal, mert megelőzték előzékenyen sok százezer civil éhhalálát! Genocídum volt a javából, marginális katonai jelentősséggel, hogy legyen meg a ti igazatok is, nem zéró, de ettől még telivér civil célpont volt mindkettő...
 
M

molnibalage

Guest
Ne viccelj már, dobhatták volna haderő csoportosításra,
Te most szokásos fullba tolást nyomod...? A város az volt.A laktanyák nem a semmi közepén vannak te észlény...

Eredetileg tervben volt a főváros
Tokiót addigra már felperzselték.

Az az érzésem veled kapcsolatban, ha még pár gondolatot váltunk, leírod még azt is, hogy a japók hálásak kéne legyenek nekik hogy kaptak tőlük városra 2x atomot...
Kurvára nem ezt mondtam, csak te szokás szerint hozod a formádad és éppenmhogycsak nem hazudozol...

Hihetetlen vagy, már megint...
Nézz tükörbe néha...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 347
10 736
113
Nyilván viszi a balhét, csak akkor ne mondjuk már lassan azt, hogy milyen jót tettek a japánokkal, mert megelőzték előzékenyen sok százezer civil éhhalálát! Genocídum volt a javából, marginális katonai jelentősséggel, hogy legyen meg a ti igazatok is, nem zéró, de ettől még telivér civil célpont volt mindkettő...
Zsolti; én nem írtam ilyet, szépen kérlek ne sugalmazz.
Azt írtam:
"Akkor az volt/tűnt a legcélravezetőbbnek."
Nyilván amerikai szemmel, szempontból.
Azt is leírtam, hogy - függetlenül az ad abszurdum - vélhetően kevesebb áldozattól - ami lehetett volna általam is írva még kevesebb - talán ez volt az egyik legkevesebb áldozattal járó "Tudd, hogy értsd" üzenet a jenkik részéről - ahogy Molni taglalta.
Azt is leírtam, hogy ennek lett következménye: a morális bilog.
Megint csak azt tudom írni:
Bevállalták.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 794
113
Pl. hol...? Hogyan...? Az USA elnöke felhívja a császárt majd közli, hogy nézz ki az ablakon...? Komolyan mondom, hogy lehidalok az ilyen hülye beszólásoktól...
Az megvan, hogy sokan a két bomba UTÁN is folytatni akarták...? Hm...?.
[/QUOTE]
Hidalj le, és az idétlen egoista beszólásaidat tartsd meg magadban. Az általam leírtakat IS teljes körűen kell elolvasni és értelmezni a szövegkörnyezetben. Már megint egy más univerzumban vagy, ahol csak neked lehet igazad.

Beszélgetni jó, de nem veled, mert arra képtelen vagy.

Egyébként is t(kis t)éged meg sem szólítottalak.

Megkérlek, hogy ne szólj hozzám. OK?
 
M

molnibalage

Guest
Már megint egy más univerzumban vagy, ahol csak neked lehet igazad.[/QUOTE]
Nem erről van szó. Arról, hogy kb. huszadjára van leírva, hogy a két bomba ÉS a szovjet támadás után is folyatni akarta a katonák egy része. Tényleg olyan kurva nehéz felfogni ezt...? A császár a 2. bomba után mondta azt, hogy elég, mert a 3 napos szünetből ő azt extrapolálta ki, hogy erre akár minden héten sor kerülhet. Sokat nem is tévedett, mert októberre elérték volna a havi 2 bomba gyártási kapaitás.

Beszélgetni jó, de nem veled, mert arra képtelen vagy.
Hm.....
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Hát én a foszforbombát választanám, mert attól nem lesznek 4 fejű gyerekek illetve egyéb testi mutációk, vagy degenerációk, meg 40 év sugárszennyezés, és a legkülönfélébb rákbetegségek :D gondolom ti se szívesen spekulálnátok egy pókember képességre :D
Amúgy annyi különbség van, a "koncentrációs" táborok, és a szövetségesek által elkövetett civil célpontok elleni támadások között, hogy míg az elsőnek a kutathatóságát törvénnyel lehetetlenítik el, addig a másik, még mindig tabunak számít :D Ja meg még annyi, hogy az elsőn egy " jól körülhatárolható világ" van felháborodva addig a másik oldal kegyetlenségei, azok lerövidítették a háborút :D:D:D Jajj természetesen le is felejtettem a rengeteg elítélt konyhást, meg táborúrt aki csilliók haláláért volt felelős, a másik oldalon, meg.. hát senki, de ugye jajj a legyőzötteknek.

Nem mellesleg talán egy éve olvastam, hogy az egykori amcsi atomtöltet célpontok kódjai nyilvánosak lettek. Megszerezték hozzá a kulcsokat és kiderült, hogy rengeteg "civil" besorolású célpont volt közöttük. Mindenkit megnyugtatok Budapesti célpontok is voltak, pl az illatos úti vegyi üzem :) Hát legalább egy nagyhatalmi térképen tuti rajta voltunk, mióta ilyen kicsik vagyunk mondhatnánk erre epésen :)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
"Mindenkit megnyugtatok Budapesti célpontok is voltak, pl az illatos úti vegyi üzem :) Hát legalább egy nagyhatalmi térképen tuti rajta voltunk, mióta ilyen kicsik vagyunk mondhatnánk erre epésen :)"
A kilencvenes évek elején fel is robbant!
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 794
113
Már megint egy más univerzumban vagy, ahol csak neked lehet igazad.
Nem erről van szó. Arról, hogy kb. huszadjára van leírva, hogy a két bomba ÉS a szovjet támadás után is folyatni akarta a katonák egy része. Tényleg olyan kurva nehéz felfogni ezt...? A császár a 2. bomba után mondta azt, hogy elég, mert a 3 napos szünetből ő azt extrapolálta ki, hogy erre akár minden héten sor kerülhet. Sokat nem is tévedett, mert októberre elérték volna a havi 2 bomba gyártási kapaitás.


Hm.....[/QUOTE]
Gondolom, hogy saját magamat lehülyézhetem. Hülye vagyok. Sőt küldök magamnak 1 B+ -et, mer válaszolok neked.

Nem lesz hosszú, megígérhetem.
Te egy autista vagy, aki mindenáron a saját igazát akarja bizonyítani.

Én teljesen más aspektusból írtam le a véleményemet és nem felég.

Itt meg irkálsz dolgokat, ami nem velem összefüggő.

Részigazságok vannak benne (buksisimogató icon).

De azt nem írom le, hogy mivel értek egyet, mert rossz voltál. ;)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 253
113
Vagy a japán népirtások, civileken való kísérletezgetés, a meghódított országokból kiskorúak prositvá besorozása, Nanking és n+1 eset azok miért kevséb legalják, mint a két bomba? Hm...? A két bomba lezárta a háborút, amikor már könyékig jártak a vérben. A japán atrocitások miben vitték előre a háború lezárását? Oh, wait, semmennyire...

Csak ma menő ész nélkül fröcsögni az USA-t úgy, hogy eltelt 70 év és neked lövésed nincs arról, hogy milyem egy olyan korszakban élni, amikor tízmilliók halála és milliós nagyságrendű saját veszteségek után (halott + maradandóan sérültek) és akkor volt valami, ami adott reményt arra, hogy be lehet fejezni további saját veszteségek nélkül.

Az értve olvasás úgy látom nem megy. Nem beszéltem sem atombombáról, sem Nankingról. Pusztán az arrogáns stílusod utaltam. Amit (szándékosan?) észre sem veszel, hanem tolsz egy kis kioktatást, amiről előtte bejelentetted, hogy mennyire értelmetlen és rangon aluli. Persze nem a kérdésre válaszolva, hanem a saját mondandód szajkózva. Öröm lehet veled dolgozni, ha valamiben nincs egyetértés.
 
M

molnibalage

Guest
Nem beszéltem sem atombombáról, sem Nankingról. Pusztán az arrogáns stílusod utaltam.
Ó persze... Hallod, néha azért nézzél már rá más kommentjéra... Kura érdekes, hogy egyesek szerint csak én vagyok itt arrogáns... Az megvan, hogy nem csak a stílus adja a szöveg milyenségét? Az szerited nem arrogancia, amikor valaki nyilvánvaló hülyeségeket kommentel be 0 érveléssel és szent meggyőződéssel..:?

A te kommented szerined mi volt öregem...? Hm...?

Öröm lehet veled dolgozni, ha valamiben nincs egyetértés.
Már megint egy zseni, aki a monitor túloldalán játsza az agyturkászt. Kicsit unalmasak vagytok már....
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Egy vagy sok kegyetlenség sem igazolhat egy másikat.

Az USA sosem mossa le magáról az atomfegyver bevetésének bélyegét.

Ezt persze lehet büszkén viselni, hogy ilyen kemény vagyok, még erre is képes voltam, meg lehet másképp is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 253
113
Ó persze... Hallod, néha azért nézzél már rá más kommentjéra... Kura érdekes, hogy egyesek szerint csak én vagyok itt arrogáns... Az megvan, hogy nem csak a stílus adja a szöveg milyenségét? Az szerited nem arrogancia, amikor valaki nyilvánvaló hülyeségeket kommentel be 0 érveléssel és szent meggyőződéssel..:?

A te kommented szerined mi volt öregem...? Hm...?


Már megint egy zseni, aki a monitor túloldalán játsza az agyturkászt. Kicsit unalmasak vagytok már....

Te is unalmas vagy, erre utaltam. Nem mondtam, hogy csak te vagy arrogáns. azt mondtam, hogy arrogáns vagy. Ugyanolyan káros vagy erre az oldalra, mint ulippo, illetve az 5 megás képeket beillesztő weasel, vagy a felemás moderáció.