Öööö, nagyon nem. Ez a II. vh egyik legnagyobb téveszméje. Egyes szűk területen és a másodvonalas technikáról szinte senki nem beszél.
Örökös téma marad a felvetésed, elismerem.
Gyalogság....
A KAR-98 karabélyt szokták felhozni, mint a német általános gyalogsági fegyvert, amit 1935-ben rendszeresítettek. Ellenpélda, az amerikai M-1 Garand. 1936-os rendszeresítéssel. Azonban, a németeknek is volt automata puskájuk, a GEW-43. Ahogy a Szovjeteknek is, a Tokarev. Ebben lehet vitázni, hogy a németknek kevésbé volt korszerű a háború kezdetén a gyalogsági alapfegyverük. Az már csak érdekesség, hogy az izraeli haderő is a KAR-98 karabélyt rendszeresítette a háború után és nem a Garandot. Bár ennek okát nem tudom. Vietnam is kapott nagyobb mennyiségű zsákmányt a KAR-98-ból, bár feltehetően mert ez volt zsákmányként kéznél, nagyobb mennyiségben.
Géppisztolya minden félnek volt.
Gépkarabélya, csak a Németeknek, az MP-44.
Harckocsik kitárgyalva.
Tüzérség mindenkinek volt, mindeféle. A legjobbnak vélt önjárók, a Német, Hummel és Wespe lehetett.
Sorozatvető, szintén mindenkinek volt. Ebben a szovjetek élen jártak, de a német önjáró Panzerwerfer is ott volt, talán jobb is volt.
Légierő tekintetében, vadászgépekben a németek nem voltak hátrányban, sőt... Bár a Brit és amerikai típusokban is sok élvonalbeli gép volt.
Bombázóban, a stratégiai bombázókban Németország lemaradt, nem volt nekik, ez tény.
Zuhanóbombázó, ameddig számított, addig a Stuka rendben volt.
Ejtőernyősök, a németek szerepe itt vitathatalan szerintem.
Haditengerészetben, a felszini német erők minőségben nem, mennyiségben messze alatta voltak a szövetséges erőknek. ( Csatahajók, cirkálók, rombolók )
Tengeralattjárók tekintetében, minőségben, mennyiségben ,a németek voltak a legerősebbek.
Repülőgépanyahajó, a német flottában nem volt, itt teljes a hátrányuk az ameriaki és Brit flottával szemben.
A Szovjet haditengerészet nem igazán említhető a világháborúban, nem nagyon volt tényező.
Hadvezetés. Összességében a német tábornoki kar, összhaderőnemi képessége messze felette állt, mind a Szovjet, mind a Szövetséges tábornokoknak. A háború végére a szovjetek elérték ezt a szintet, szokták mondani, azonban ha az alkalmazott harcászati elveket és a saját élőerő veszteségét nézzük, akkor szeritem nem. Brutális veszteségeik voltak a háború végi összecsapásokban is, amit a németek akkori helyzete már nem tett volna indokolttá.
Összességében, egy mennyiségi háborúban a végén, Németország látványosan alulmaradt.