Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Amúgy Dönitznek leesett. Majd kikeresem a pontos dátumot, de volt egy időszak, amikor Dönitz plusz kódolótárcsát vezetett be, mert gyanús lett neki valami, és rá pár napra a németek feltörték az angol kódokat, viszont ugye így a felsővezetés megnyugodott, hiszen az új kódolás miatt az angolok még nem olvasták...Számomra felfoghatatlan, hogy nem derengett a németeknek, hogy az enigma fel lett törve.
Számomra felfoghatatlan, hogy nem derengett a németeknek, hogy az enigma fel lett törve.
Kilátás egy Kovel felé tartó harckocsi tornyából
Párduc harckocsik Pz.Kpfw. V Ausf. D harckocsik az 5. SS-Páncélos-hadosztály "Wiking" tankjai a Kovel melletti vasúton. A képen egy lánctalpas traktor RSO (Raupenschlepper Ost, kurz RSO) látható.
Egy másik kép ebből a sorozatból:
Kilátás az 5. SS-páncéloshadosztály egyik Panther Ausf. A harckocsijának tornyából a vasúti töltésen Kovel felé, Ukrajna, 1944 telén.
Ez a kép nem gyalogos oktatás? Egyenruha karján 4 "Kézzel"- elért győzelem sáv,az asztalon mágneses kumulatív tapadóakna, és gyújtó palack.Az oroszok és én versenyeztünk, hogy miénk legyen az első lövés."
"Az oroszok és én versenyeztünk egymással az első lövésért. A tankpárbajban gyakran az nyer, aki először lő, és persze csak akkor, ha eltalálja a célt.
Még ha az első lövedék nem is pusztítja el az ellenséges tankot, megtörheti a lánctalpát vagy elkábíthatja a legénységet, és nyerhet néhány döntő másodpercet a második lövéshez.
A feladat az, hogy gyorsan kihasználja a tankja helyzetét, orrával az ellenség felé fordítva azt, és a löveget az ellenségre irányítsa, hogy lövést adjon le".
Wolfgang Faust
Szerintem igen,de nem véletlenül lett berakva ez a kép ha jobban megnézed a német oktatóanyagon látható T-34-ben a (feltehetően) orosz kezelőket eléggé "majomszerűen" ábrázoljákEz a kép nem gyalogos oktatás? Egyenruha karján 4 "Kézzel"- elért győzelem sáv,az asztalon mágneses kumulatív tapadóakna, és gyújtó palack.
Untermenschen...Szerintem igen,de nem véletlenül lett berakva ez a kép ha jobban megnézed a német oktatóanyagon látható T-34-ben a (feltehetően) orosz kezelőket eléggé "majomszerűen" ábrázolják
Na igen. Ez teljesen így van. És ez volt az oka, hogy míg papíron (és a bolsevik történetírás szerint) a T-34 sokkal jobb harckocsinak tűnik a Panzer IV-nél, a gyakorlatban meg a fordítottja volt igaz. Mert hiába volt a T-34 páncélzata erősebb, hiába volt (elvileg) mozgékonyabb, akiknek szerencsétlenségükre kezelniük kellett ki sem láttak belőle, és inkább küzdöttek a saját gépükkel az ellenséges páncélosok helyett."Az oroszok és én versenyeztünk egymással az első lövésért. A tankpárbajban gyakran az nyer, aki először lő, és persze csak akkor, ha eltalálja a célt.
Még ha az első lövedék nem is pusztítja el az ellenséges tankot, megtörheti a lánctalpát vagy elkábíthatja a legénységet, és nyerhet néhány döntő másodpercet a második lövéshez.
A feladat az, hogy gyorsan kihasználja a tankja helyzetét, orrával az ellenség felé fordítva azt, és a löveget az ellenségre irányítsa, hogy lövést adjon le".
Wolfgang Faust
Józsi, ma te vagy a hordóban. Nemá főnök, utána mindig fáj a seggemmeghitt bajtársiasságban kell ősszefirrniok.
Ez pontosan micsoda?A Magyar Királyi Honvédségben a gyalogság számított az ütközetek eldöntőinek így az egész haderő legfontosabb fegyvernemének. A szárazföldi csapatok fegyvernemei közül minden fegyvernem alapvetően a gyalogságot támogatta. A gyalogság szervezeti felépítése nagyon hasonló volt a manapság használt felépítéshez, tehát a legkisebb egység a raj volt, ezt követte a szakasz, a század, a zászlóalj és az ezred stbn.
A századot tekintették a legalapvetőbb szervezeti formának és alapvetően nem rendelkezett csak könnyű fegyverzettel*. A MKH szemlélete a gyalogságszervezésben nem követte a már akkor is alapvetőnek számító elveket, ezért nem tartozott támogató nehézfegyverzet a századokhoz. A zászlóaljakban és az ezredekben külön nehézfegyver századok voltak (géppisztolyos, géppuskás, aknavetős és páncéltörőpuskás)**. A géppuskás századot nem minden esetben egyben alkalmazták, de amikor igen akkor a zászlóalj menetének biztosítása vagy a harcok súlypontjában döntő tűzerő alkalmazása volt a feladata. Megerősítésként alkalmazva szakasz vagy raj kötelékben csatolták a hagyományos lövészszázadokhoz, mint század közvetlen raj vagy szakasz. Az aknavető századot mindig századkötelékben alkalmazták, azt csak a legritkább esetben bontották meg. A páncéltörőpuskás századok alkalmazása a géppuskás századokéhoz hasonló azzal a különbséggel, hogy csak a páncélos veszélyes irányokban lehetett őket alkalmazni. A géppisztolyos század amolyan tartalék volt, amit mind védelemben mind támadásban a súlypontban alkalmaztak század vagy szakasz kötelékben.
Mielőtt belekezdenék a raj és a szakasz taglalásába fontosnak tartom ismertetni a MKH beosztás megnevezéseinek magyarázatát. Nem fogok kitérni minden beosztásra, csak a rajokban és a szakaszokban lévőkre (a századot külön tárgyalom).
*Zászlóalj közvetlen alegység volt a géppuskás és aknavető század, ezred közvetlen pedig a géppisztolyos és páncéltörő puskás század (utóbbi a páncéltörő zászlóalj részeként szerepelt).
- 1. lőszeres: A mai segédirányzónak felel meg.
- 2-3. lőszeres: Puskás csatár, aki a golyószóró/géppuska lőszerutánpótlásáért felelt.
- Kürtös: Ő felelt a kürtön kapott jelek értelmezésért és a kürtön adott jelek helyességéért.
- Tiszti küldönc: A tisztek közti kommunikáció a feladata. A szabályzati kiemeli,hogy nem szolga, hanem segítő, de gyakorlatilag a tiszti szolga feladatait is el kellett látnia.
- Jelentőfutó: A szakaszparancsnok, ha szükség van rá, akkor rajta keresztül kommunikál a rajparancsnokokkal.
- Csatár: A lövész korabeli megnevezése.
**A MKH-ban könnyű gyalogsági fegyver kategóriába tartozott a pisztoly, karabély, puska, golyószóró és a kézigránát. Nehéz gyalogsági fegyvernek számított a géppuska, a 20mm –es páncéltörőpuska és az aknavető.