Jó, de ez már az alkalmazás/gyakorlati része, amivel elmondásod szerint nem akarsz foglalkozni, pont az ilyen példák miatt, és szerintem is jogosan.Csak egy példa,hogy megértsd a problémám: 1944-ben a I. honvéd páncéloshadosztály 1. gépkocsizó lövészezredében a 3 zászlóaljból csak 1 volt ténylegesen gépkocsizó méghozzá a 3. zászlóalj.Ez a zászlóalj állt 3 lövész/puskás századból (századonként 5db golyószóró, 1db géppuska, 2db aknavető és egy gránátvető) és egy nehézfegyver századból (géppuska és aknavető számomra ismeretlen mennyiségben).
Ez így önmagában oké, a baj az,hogy, nem mondhatjuk azt,hogy minden gépkocsizó lövészzászlóalj így nézett ki, hisz pl a ugyanennek az ezrednek a maradék két (elvben) gépkocsizó lövészzászlóalja nem is rendelkezett gépkocsival és nem csak a fegyverzete volt eltérő de még a századai sem voktak azonosak a 3. zászlóaljéval.De ugyan így nem találsz két egyforma gyalog tábori pódhadosztályt sem.
De az előírások fixek, így azoknál ilyen gondok nem lehetnek. Ha éppen nincs is meg pl. az 1941-ben hatályos szervezeti felépítést előíró doku, de van 8-10 csapat és vezérkari tiszt az ország különféle részéről aki ugyanazt írja, hogy most milyen a gyalog zlj., akkor egyértelmű, hogy az általános előírásokat hozzák.
Ugyanígy, ha a Donhoz a különféle ho-k keretében az ország különféle részéről azonos állománytáblákat találunk mondjuk 2-3 ezrednél, az már elég, hogy ezt mint általános előírást kezeljük.
De egyébként vannak Szabó-Számvéber-Babucs stb. átfogóbb táblázataim is, majd kibányászom őket