A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 163
23 382
113
3. Hitler zsidó katonái (ez konkrétan egy 2002-es köny címe is: "Hitler's Jewish Soldiers"), egy kis elmélkedés arról, hogy egy fél- vagy negyedzsidó jobb eséllyel lehetet tiszt a Wehrmachtban, mint egy (fél)néger vagy japán az amerikai hadseregben.

Ez is a régi idők maradványa, pl a Kriegsmarine, ahol egyáltalán nem volt divat a zsidógyűlölet, vagy a top nácik zsidó
ismerősei, de azért jóhogy azt nem mondod, hogy magas rangú zsidók is lehettek, csak mert a nexusok miatt
a haverjaikat nem nyírták ki.

A korulmenyek miatt abszolut osszehasonlithatatlan a ket dolog. Az elso vilaghaboruban aztan utana a szabadcsapatoknal rengeteg zsido szerzett elevulhetetlen erdemeket. Tisztek, altisztek, kozkatonak egyarant. Nem emlekszem, hogy tul sok felneger/neger vagy japan katona cselekedett, cselekedhetett hasonloan az amerikai seregben az elso vilaghaboru alatt. Foleg azert mert boven komolyabb rasszizmus volt tapasztalhato az amerikai seregben, mit az emlitett idoszak alatt a Reichswehr vagy a Freikorps soraiban. Sot, a masodik vilaghaboru alatt is hasonloan mukodott az amerikai sereg, ha nem csal az emlekezetem… a Reichswehrben majd a Wehrmachtban eleve szolgaltak akar komolyabb beosztasban is. Aztan vagy maradtak vagy leszereltek oket. De pl. japan vagy fekete szazados, ornagy, ezredes mennyi szolgalt 1933-1945 kozott az Armyban vagy mashol? Eleg zerus koruli a szamuk. Tehat ha igy nezzuk ez az allitas valos. De amugy meg… faszsag es ertelmetlen osszehasonlitas.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A korulmenyek miatt abszolut osszehasonlithatatlan a ket dolog. Az elso vilaghaboruban aztan utana a szabadcsapatoknal rengeteg zsido szerzett elevulhetetlen erdemeket. Tisztek, altisztek, kozkatonak egyarant. Nem emlekszem, hogy tul sok felneger/neger vagy japan katona cselekedett, cselekedhetett hasonloan az amerikai seregben az elso vilaghaboru alatt. Foleg azert mert boven komolyabb rasszizmus volt tapasztalhato az amerikai seregben, mit az emlitett idoszak alatt a Reichswehr vagy a Freikorps soraiban. Sot, a masodik vilaghaboru alatt is hasonloan mukodott az amerikai sereg, ha nem csal az emlekezetem… a Reichswehrben majd a Wehrmachtban eleve szolgaltak akar komolyabb beosztasban is. Aztan vagy maradtak vagy leszereltek oket. De pl. japan vagy fekete szazados, ornagy, ezredes mennyi szolgalt 1933-1945 kozott az Armyban vagy mashol? Eleg zerus koruli a szamuk. Tehat ha igy nezzuk ez az allitas valos. De amugy meg… faszsag es ertelmetlen osszehasonlitas.
Pont ez a lényeg, hogy a Reichswehr alatt.
Azért az nagyon nem azonos a 3R alatti viszonyokkal.
Nem mondtam, hogy az US jobb volt, nem is értem hogy minek kellett ide hozni, amikor szvsz nem összehasonlítható.
Azt meg kétlem, hogy nagyon maradtak volna a hitleri fegyveres erőknél.
Tömegével pusztította el a rendszer még a Nagy Hb alatt ki is tüntetett állampolgárait.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 163
23 382
113
Pont ez a lényeg, hogy a Reichswehr alatt.
Azért az nagyon nem azonos a 3R alatti viszonyokkal.
Nem mondtam, hogy az US jobb volt, nem is értem hogy minek kellett ide hozni, amikor szvsz nem összehasonlítható.
Azt meg kétlem, hogy nagyon maradtak volna a hitleri fegyveres erőknél.
Tömegével pusztította el a rendszer még a Nagy Hb alatt ki is tüntetett állampolgárait.

Teljesen blodseg az osszehasonlitas, ez vilagos.
Nem tudom mennyi maradhatott amugy szolgalatban. Egyertelmuen nagy reszuket elpucoltak, de mint sok helyen olvashato maradtak azert akiknek szerencsejuk es megfelelo osszekotteteseik voltak. Baromsagot nem akarok irni, nem igazan olvasgattam en ezekkel kapcsolatban, mert nem erdekelt ez a tema. Engem a harcteri tortenesek, tortenetek es cselekedetek erdekelnek.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Teljesen blodseg az osszehasonlitas, ez vilagos.
Nem tudom mennyi maradhatott amugy szolgalatban. Egyertelmuen nagy reszuket elpucoltak, de mint sok helyen olvashato maradtak azert akiknek szerencsejuk es megfelelo osszekotteteseik voltak. Baromsagot nem akarok irni, nem igazan olvasgattam en ezekkel kapcsolatban, mert nem erdekelt ez a tema. Engem a harcteri tortenesek, tortenetek es cselekedetek erdekelnek.
Hát ja, simán kispórolhatták volna ezt az egész faji fasságot.
Az olaszok ebből a szempontból sokkal, de sokkal szimpatikusabbak voltak :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 742
113
És ahogy 2019-ben írtam, a saját értékelésem a tényleges történelemről jelentősen eltér ettől:

A 9/11-es támadások után a zsidó neokonok a katasztrofális iraki háború és a Közel-Kelet ebből következő pusztulása felé taszították Amerikát, miközben a beszélő fejek a televízióinkban vég nélkül azt állították, hogy "Szaddám Huszein egy másik Hitler". Azóta rendszeresen halljuk ugyanazt a szlogent különböző módosított változatokban ismételgetni: "Muammar Kadhafi egy másik Hitler" vagy "Mahmúd Ahmadinezsád egy másik Hitler" vagy "Vlagyimir Putyin egy másik Hitler" vagy akár "Hugo Chávez egy másik Hitler". Az elmúlt néhány évben az amerikai médiánk könyörtelenül tele volt azzal az állítással, hogy "Donald Trump egy másik Hitler".


A 2000-es évek elején nyilvánvalóan felismertem, hogy Irak uralkodója egy kemény zsarnok volt, de kuncogtam az abszurd médiapropagandán, mert pontosan tudtam, hogy Szaddám Huszein nem volt Adolf Hitler. De az internet folyamatos fejlődésével és a digitalizálási projektem által biztosított több millió oldalnyi folyóirat elérhetőségével eléggé meglepett, hogy fokozatosan azt is felfedeztem, hogy Adolf Hitler nem volt Adolf Hitler.

Talán nem teljesen helytálló azt állítani, hogy a második világháború története az volt, hogy Franklin Roosevelt úgy próbált menekülni a belpolitikai nehézségei elől, hogy egy nagy európai háborút szervez Adolf Hitler virágzó, békeszerető náci Németországa ellen. De úgy gondolom, hogy ez a kép valószínűleg valamivel közelebb áll a tényleges történelmi valósághoz, mint a tankönyveinkben gyakrabban előforduló kifordított kép.
Virágzó, békeszerető náci No? Hmm...
Nem kéne a ló másik oldalára átesni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
RAF Regiment + MG34
FzCBte6XgAAXw5j
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mert rend a lelke mindennek.
Rommelnek ilyen táblákat kellett volna a partokon kitennie,
a britek szép udvarias sorokat formáltak volna és sarkon fordulnak...
FzSJlXsX0AATSc7
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
1943. Bamber Bridge, GB
Zendülés tört ki amikor az US katonai rendészek le akartak tartóztatni fekete katonákat.
Amikor az US egység /fehér/ tisztjei színes bárt követeltek, a város összes pubja kitett egy
táblát, miszerint 'Black Troops Only' :D
FzZ3Pv6XgAAltVE

 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 163
23 382
113
Milyen futargepek meg repterek? Hova a banatba ment volna, meg mikor?
Aprilis elejere mar csaknem osszezartak:

NWWIIM_Map_Program_Inline_1920x1400_r1.jpg

aztana vegere mar korbe is zartak Berlint.

Tobb dolgot hagysz figyelmen kivul:

1. megszerveztek addigra es kesz voltak a „menekulo utak“ tobb iranyba is.

2. Boven repkedtek meg… Hannah Reitsch is meg be- es ki repulgetett maganak aprilis 26-an.

El tudott volna menekulni Nemetorszagbol es Europabol? El, nem kerdes. Elkaptak volna elobb vagy utobb? El, ez sem kerdes.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Tobb dolgot hagysz figyelmen kivul:

1. megszerveztek addigra es kesz voltak a „menekulo utak“ tobb iranyba is.

2. Boven repkedtek meg… Hannah Reitsch is meg be- es ki repulgetett maganak aprilis 26-an.

El tudott volna menekulni Nemetorszagbol es Europabol? El, nem kerdes. Elkaptak volna elobb vagy utobb? El, ez sem kerdes.
29-én repült ki amúgy.
De én is pont őt hoztam példának /csak törlődött/, meg még akár a Vérmezőt is.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 621
8 212
113
Tobb dolgot hagysz figyelmen kivul:

1. megszerveztek addigra es kesz voltak a „menekulo utak“ tobb iranyba is.
Sehova nem tudott volna mar menni. Mindenki ismerte, es minden amerikai, brit, francia es szovjet egysegnel ott voltak a fenykepek, a lehetseges kinezetek verzioi stb.
Pontosan tudta, hogy biztosan elkapnak, es akkor qrva vilag jonne.

2. Boven repkedtek meg… Hannah Reitsch is meg be- es ki repulgetett maganak aprilis 26-an.
Le is kapcsoltak a picsaba nagyon gyorsan, utana jo ideig ult sitten, pedig egy senki volt Hitlerhez kepest.

El tudott volna menekulni Nemetorszagbol es Europabol? El, nem kerdes. Elkaptak volna elobb vagy utobb? El, ez sem kerdes.
Ugyan, dehogy tudott volna mar 45 aprilis vegen elmenekulni. Eselye nem volt mar ra.
Meg ev elejen igen, esetleg meg marciusban is, meg a szovjet Odera-Visztula attores elott, talan. Utana mar nem.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 163
23 382
113
Oke, te igy gondolod, en azt gondolom az altalad felsoroltak ellenere meg tudott volna lepni. Mindenesetre az nem kerdes, hogy utana barhova is megy elkapjak elobb vagy utobb. A kerdes csak az lett volna, hogy vajon az oroszok, amerikaiak vagy a zsidok erik el hamarabb.
Szerintem a menekulesenek leginkabb a fizikai allapota szabott volna gatat, komolyan le volt epulve mire az oroszok Berlinnek alltak neki.