1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. ms07

ms07 Well-Known Member

rudi likes this.
  2. Sharid

Sharid Well-Known Member

A Gripen ehhez képest képest smafu...

De a "drogadagot" az évek során emelték, ez már a "nem éppen közgazdasági gondolkodású" lakosság körében nem éri el az ingerküszöböt.

(ps ha a 650 bigM technikai beszerzés, csapjuk hozzá a fenntartási költségeket, kb ugyanannyi, szóval akármi is ez, viszlát, haderőfejlesztés.....

3. LMzek

LMzek Well-Known Member

Márpedig szerintem ez egy haderőfejlesztés lesz!!! Kikerülve a tender-verseny színjátékot, mert így tudják a javát V4-esíteni! És lesz valami Eu-s tétel is - 5-25% - "csak hogy csend legyen"!

Ekkora tétel egyszerűen "nem tud" más lenni.
    Mondjuk szerintem -a választások miatt- lesz benne pár-tíz milliárd előrehozott fizetésemelés is.
    Ami amúgy is meg kellene tenni a közeljövőben! Akkor miért ne most, a választások előtt!!:)

tindalos likes this.
  4. Sharid

Sharid Well-Known Member

ha szerinted a haderőfejlesztés: veszünk pár dógót, okosba,mert a VEzér és sleppje úgyis tudja mi kell, mert tévedhetetlen! akkor gyorsan aludd ki magad! (Tapsoljunk, elvtársak!)

Basssazameg, egy krva koncepció sincs arra, hogy
    -hogyan milyen szövetségi rendszerben akar működni a honvédség(csaxolók, NATOnak elég tele a töke a magyar jedikkel)
    - milyen biztonságpolitikai kockázatok várhatók a következő évtizedekben
    -ezekre a magyar hadsereg hogyAn kíván reagálni
    - milyen szervezeti felépítéssel
    -(mekkora és hogyan képzett állomány kell)
    - ENNEK FENNTARTÁSA MILYEN ÖSSZEGEKET IGÉNYEL TECHNIKA CIKLUSIDEJE ALATT!!!!

ADDIG NINCS SEMMIFÉLE HADERŐREFORM, CSAK ESZTELEN ÁTGONDOLATLAN PÉNZKÖLTÉS: LD MIG-29 ETC ETC

na.
    az

alfa74, fip7, Nagy Csaba and 4 others like this.
  5. Sharid

Sharid Well-Known Member

A témában pedig az, hogy pár forumozó Xszárnyút, vagy TIE vadászt, vagy épp az Executort rendszeresítené a magyar honvédségban(szerncsére)piszkosul nem releváns.

6. Sharid

Sharid Well-Known Member

7. Sharid

Sharid Well-Known Member

Egy apróság:
    Milipol Zrt.
    Rövid név
    Milipol Zrt.
    Teljes név
    Milipol Zártkörűen Működő Részvénytársaság
    Székhely cím
    1121 Budapest, Moha u 1.
    Telephelyek száma
    2
    Alapítás éve*
    2011
    Adószám
    23553444-2-43
    Jegyzett tőke
    10 millió Ft felett és 20 millió Ft alatt
    Nettó árbevétel
    7 688 355 ezer Ft (2017. évi adatok)
    Főtevékenység
    4649 Egyéb háztartási cikk nagykereskedelme m. n. s.
    8 milliós forgalmú cég elnyer egy 380 milliós tendert. Jah. Aham

8. Tyrbak

Tyrbak New Member

Nem tudom, hogy mit nyert vagy kié a cég (lemaradtam sajnos), csak az általad idézett részre reagálok.

Utána néztem a cégnek, mert a komment nem passzolt a leírtakhoz, és én is ugyan azt az adatot találtam mint, ami fent van:
    Forrás: https://www.opten.hu/milipol-zrt-c0110047195.html
    Szóval a nettó árbevétel nem 8 millió, hanem majdnem 8 milliárd: 7 688 355 ezer = 7 688 355 000 forint
    380 milliós tendert elnyerhettek ez alapján (attól függetlenül, hogy egyéb módon csalnak, lopnak vagy hazudnak e, meg jó ismerőseik vagy rokonaik vannak).

zsolti likes this.
  9. Sharid

Sharid Well-Known Member

kösz.
    rákerestem a XII kerületi címen a Maps-en, a kép alapján olyannak tűnt a szokásos bejegyzek egy címre mindent ami eszembe jut vállalkozás, sőt a cégadatok szerint be van valóban jegyezve mindem a kerti kisgép javításon, cipőgyártáson, robbanószergyártáson át a bolti vegyes kiskereskedelmig minden (belértve az űrjárműgyártást.)
    https://www.ceginfo.hu/ceg-adatlap/milipol-zrt-0110047195.html
    az szemem meg látom csak a számokat látta pedig oda van írva nagy beűkkel hogy EZER
    sorry

10. Tyrbak

Tyrbak New Member

Előfordul mindenkivel, főleg ha ilyen beszerzésekről tesznek bejelentést (szárazföldiek "koplalnak", palotaőrség meg kap mindent, ami nem is kell nekik).
    Az űrjárműgyártáson én is kacagtam egyet.

Re: csak írtam, hogy lássuk, azért nem minden akkora böszmeség. 6-7 éves cég, megfelelő profillal, nem Orbán nagymamája alapította egy héttel a tender előtt (amihez hasonló azért már előfordult).

11. Sharid

Sharid Well-Known Member

régebbi, 2004ben már ők szállították lőszert a NAV-nak...hacsak nem néztem el a 2014-et:)

12. Sharid

Sharid Well-Known Member

Azért megnézném a cuccokat, egy teljes szett 800 000 magyar forint.

13. krisss

krisss Well-Known Member

A svájci hadsereg pont annyit ad az új felszerlés rendszerében egy lövészkatonájának. :D

tonyo likes this.
  14. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Kicsit visszatérve az ÖTT-s témára, most BAZ megyében volt valami. A képeket nézegetve azért nincs olyan sok nyugdíjas köztük, mint ahogy arról volt szó korábban (és a legutóbb megnézett hasonló témájú cikkben sem láttam annyit). Most vagy megtanultak az oldalon fotókat közölni (korábban számtalanszor panaszkodtam arra, hogy olyan képeket tesznek ki, amiket én mélyen elrejtenék, nem hogy leközölném) vagy nem olyan vészes a helyzet. Kicsit morbid így leírni, de szerintem elfogadható emberanyagot látunk a képeken.
    https://forum.htka.hu/threads/a-magyar-haderő-lehetséges-fejlesztési-irányai.499/page-1425

tonyo likes this.
  15. borisz

borisz Well-Known Member

És ehhez miért kellett a fórum ezen oldalát belinkelni? :D

zsolti, tonyo and ic400bk like this.
  16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Az állomány egy része egyetemi hallgató. Egyrésze erősen jobboldali szellemű :D borsodban azért erős a j....... A többi idősebb. Azért ha csak minimális de volt értelme annak a novemberi egyetemi előadásnak. Hátha beindul a folyamat.
    Ahogy látom erős kéztetést érzel hogy jelentkezzél :D

zsolti likes this.
  17. tomsinner

18. tomsinner

Nem szoktam a levegőbe beszélni. :)

zsolti likes this.
  19. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Nohh most kaptuk az ÖTT-s programtervezetet, hát itt bizony légpuskával lesz csak lövöldözés :)

20. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Ez komoly? pff...

Ezen oldal megosztása