A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
régebbi, 2004ben már ők szállították lőszert a NAV-nak...hacsak nem néztem el a 2014-et:)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Kicsit visszatérve az ÖTT-s témára, most BAZ megyében volt valami. A képeket nézegetve azért nincs olyan sok nyugdíjas köztük, mint ahogy arról volt szó korábban (és a legutóbb megnézett hasonló témájú cikkben sem láttam annyit). Most vagy megtanultak az oldalon fotókat közölni (korábban számtalanszor panaszkodtam arra, hogy olyan képeket tesznek ki, amiket én mélyen elrejtenék, nem hogy leközölném) vagy nem olyan vészes a helyzet. Kicsit morbid így leírni, de szerintem elfogadható emberanyagot látunk a képeken.
https://forum.htka.hu/threads/a-magyar-haderő-lehetséges-fejlesztési-irányai.499/page-1425
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 134
10 829
113
Kicsit visszatérve az ÖTT-s témára, most BAZ megyében volt valami. A képeket nézegetve azért nincs olyan sok nyugdíjas köztük, mint ahogy arról volt szó korábban (és a legutóbb megnézett hasonló témájú cikkben sem láttam annyit). Most vagy megtanultak az oldalon fotókat közölni (korábban számtalanszor panaszkodtam arra, hogy olyan képeket tesznek ki, amiket én mélyen elrejtenék, nem hogy leközölném) vagy nem olyan vészes a helyzet. Kicsit morbid így leírni, de szerintem elfogadható emberanyagot látunk a képeken.
https://forum.htka.hu/threads/a-magyar-haderő-lehetséges-fejlesztési-irányai.499/page-1425

És ehhez miért kellett a fórum ezen oldalát belinkelni? :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 854
113
Kicsit visszatérve az ÖTT-s témára, most BAZ megyében volt valami. A képeket nézegetve azért nincs olyan sok nyugdíjas köztük, mint ahogy arról volt szó korábban (és a legutóbb megnézett hasonló témájú cikkben sem láttam annyit). Most vagy megtanultak az oldalon fotókat közölni (korábban számtalanszor panaszkodtam arra, hogy olyan képeket tesznek ki, amiket én mélyen elrejtenék, nem hogy leközölném) vagy nem olyan vészes a helyzet. Kicsit morbid így leírni, de szerintem elfogadható emberanyagot látunk a képeken.
https://forum.htka.hu/threads/a-magyar-haderő-lehetséges-fejlesztési-irányai.499/page-1425
Az állomány egy része egyetemi hallgató. Egyrésze erősen jobboldali szellemű :D borsodban azért erős a j....... A többi idősebb. Azért ha csak minimális de volt értelme annak a novemberi egyetemi előadásnak. Hátha beindul a folyamat.
Ahogy látom erős kéztetést érzel hogy jelentkezzél :D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az állomány egy része egyetemi hallgató. Egyrésze erősen jobboldali szellemű :D borsodban azért erős a j....... A többi idősebb. Azért ha csak minimális de volt értelme annak a novemberi egyetemi előadásnak. Hátha beindul a folyamat.
Ahogy látom erős kéztetést érzel hogy jelentkezzél :D
Nem szoktam a levegőbe beszélni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Nohh most kaptuk az ÖTT-s programtervezetet, hát itt bizony légpuskával lesz csak lövöldözés :)
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Ez komoly? pff...

Bizony, annyit említ még hogy lehet hogy .22 is belefér. De a légpusek a tuti!
Nem gyenge......
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ez komoly? pff...

Bizony, annyit említ még hogy lehet hogy .22 is belefér. De a légpusek a tuti!
Nem gyenge......
Annál még az airsoft replikák is életszerűbbek. Azért csak a 21. században vagyunk már, a légpuska ilyen célzattal több mint nevetséges (patkányt lőni még jó, minden másra totál felesleges, elhaladt felettük az idő). A vége tényleg az lesz, hogy ha megyek ÖTT-snek, vihetem minden saját cuccomat. Annyiféle MTP ruhadarabom és kiegészítőm van, hogy vetekszik egy brit katonáéval, egy magyar felszerelését a mintabeli eltéréstől eltekintve meg messze túlhaladja. Két replika karabélyom ugyancsak van, mind olyan típusok, amikkel biztosan találkozhat az ember, ha konfliktusba kerülne hazánk. Oké, hogy nincs visszarúgása, meg semmiben nem okoz kárt, de csak rávezetik az embert arra, hogyan is kell kezelni egy gépkarabélyt. A légpuska még erre sem jó.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Annál még az airsoft replikák is életszerűbbek. Azért csak a 21. században vagyunk már, a légpuska ilyen célzattal több mint nevetséges (patkányt lőni még jó, minden másra totál felesleges, elhaladt felettük az idő). A vége tényleg az lesz, hogy ha megyek ÖTT-snek, vihetem minden saját cuccomat. Annyiféle MTP ruhadarabom és kiegészítőm van, hogy vetekszik egy brit katonáéval, egy magyar felszerelését a mintabeli eltéréstől eltekintve meg messze túlhaladja. Két replika karabélyom ugyancsak van, mind olyan típusok, amikkel biztosan találkozhat az ember, ha konfliktusba kerülne hazánk. Oké, hogy nincs visszarúgása, meg semmiben nem okoz kárt, de csak rávezetik az embert arra, hogyan is kell kezelni egy gépkarabélyt. A légpuska még erre sem jó.


Bőr tártáskád is van? Csak azt szabad felvenni amit kaptál :) Mondtuk is néhányan akinek van otthon fegyvere, hogy lehet jobban járnánk ha hoznánk sajátot :DDD
Amúgy vicces tényleg, és az a szomorú hogy néhányan elhiszik, hogy ők most aztán ki vannak képezve.....
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Annál még az airsoft replikák is életszerűbbek. Azért csak a 21. században vagyunk már, a légpuska ilyen célzattal több mint nevetséges (patkányt lőni még jó, minden másra totál felesleges, elhaladt felettük az idő). A vége tényleg az lesz, hogy ha megyek ÖTT-snek, vihetem minden saját cuccomat. Annyiféle MTP ruhadarabom és kiegészítőm van, hogy vetekszik egy brit katonáéval, egy magyar felszerelését a mintabeli eltéréstől eltekintve meg messze túlhaladja. Két replika karabélyom ugyancsak van, mind olyan típusok, amikkel biztosan találkozhat az ember, ha konfliktusba kerülne hazánk. Oké, hogy nincs visszarúgása, meg semmiben nem okoz kárt, de csak rávezetik az embert arra, hogyan is kell kezelni egy gépkarabélyt. A légpuska még erre sem jó.


Bőr tártáskád is van? Csak azt szabad felvenni amit kaptál :) Mondtuk is néhányan akinek van otthon fegyvere, hogy lehet jobban járnánk ha hoznánk sajátot :DDD
Amúgy vicces tényleg, és az a szomorú hogy néhányan elhiszik, hogy ők most aztán ki vannak képezve.....
Még nincs, de szeretnék majd egyet a gyűjteménybe. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg belekötnének e abba, ha Rabintex A10-et vinnék magammal (rendszeresítve a MH-nél sincs, de sokan használták/ják a cégnél) vagy Osprey Mk4-et? Azért az csak jobb mint a műbőr tártáska, meg az is MTP mintával van.

Én csajokat láttam, akik hű de nagyon katonának képzelik magukat, hogy felvették ezt az egyenruhát, de van férfi is, aki ezt komolyan is veszi? Oké, hogy én megelőlegeztem nekik a bizalmat, akkor is, ha olyan alakok léptek be, akiknek nem is lenne, hogy közük legyen ehhez az egészhez, de csak illene már tudni, hol is van az ember, meg most hol tart az ÖTT. Ha nem lesz azzal a tartalommal megtöltve, amiről kéne hogy szóljon, azzá válik majd a társulat, mint a vége felé a Magyar Gárda. Annak is voltak komoly céljai és programjai, aztán csak a színészkedés lett belőle, de legalább úgy, hogy folyton a 30 ezres csekktől kellett félni.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Annak is voltak komoly céljai és programjai, aztán csak a színészkedés lett belőle, de legalább úgy, hogy folyton a 30 ezres csekktől kellett félni.

A legfontosabb a PR és egyéb rendezvényeken való részvétel.
 

kozmo

Member
2018. február 23.
12
76
13
Sziasztok!
Többször visszatérő gondolat a lopnak, csalnak, lenyúlják a pénzt "motívum".
Én véleményformálás előtt az alábbi "tesztet" futtatom le és javaslom ezt másoknak is, mert már tele a tököm ezzel az állandó lopnak témával.
Ha én vezető vagy döntéshozói pozícióba kerülnék, akkor mi alapján válogatnám ki a bizalmi pozíciót betöltő vezetőimet, munkatársaimat?
- régóta ismerem
- együtt több megpróbáltatáson mentünk keresztül, számíthatok rá bajban is
- tudom hogy reagál krízis helyzetben
- tudom milyen ember
- ismerem a családját
- az értékrendjével azonosulni tudok
- megbízom benne
- tudom jól dolgozik
- lelkiismeretes
- bizonyított - sohasem hagyott cselben -
- magas szinten ért ahhoz, amit csinál
- ismerem minden rezdülését
- számíthatok rá
- stb., lehetne sorolni

Kik lehetnek, azok a személyek akik ezeknek megfelelnek?
- gyerekkori barátok
- iskolatársak
- sporttársak, akikkel együtt sportoltam és tudom nem adják fel, amilyen vagy a "pályán" olyan vagy az életben is...
- családtagok
- jelenlegi és volt munkatársak
- katonatársak
stb., had ne soroljam fel

Erre, mivel szembesülök mindig?
Ezek az "idióták" a fent felsorolt kategóriába tartozó emberekkel veszik körbe magukat, ültetik bizalmi pozícióba.
Te, hogy tennéd ezt?????????
Megpályáztatnád és általad nem ismert emberekkel vennéd körbe magad aki az első "lövéseknél" elfutnának!!
Gratulálok.....
Savanyú a szőlő..
Még nem voltál jókor, jó helyen.. kimaradtál, lemaradtál, de ez nem jelenti azt, hogy fent mindenki hülye, lop, csal, hazudik.
Csak azt várd el másoktól, amit magad is megteszel.
De ez, nem hatalmaz fel arra, hogy minden alapot nélkülözően vádaskodj és minden tiszteletet nélkülözően dobálózz a szavakkal.

Ha a fenti elvek szerint irányítod a céged a családod, mikró és makró környezeted akkor is érnek súlyos csalódások.
Itt nem egyes emberekről van szó, hanem nemzetről! Azon belül természetesen az emberekről, hiszen ők az építő kövei a nemzetnek.

Nem akartam polemizálni, de tényleg tele a tököm a minden vezető hülye, csak én vagyok okos és csak az a jó amit én gondolok dolgokról.

Tele van a fórum "óriási" katonákkal, akik a videókhoz füzik a bátor kommenteket, ha ennyire vagány vagy, akkor miért nem vagy velünk Irakban vagy Afgánban és mutatod meg, hogy is kellene ezt csinálni..várunk szeretettel..

Tisztelettel, mindenkinek, még neked is aki a fotelból "tolod".
Nem szerettem volna megbántani senkit, akit mégis attól elnézést kérek.

(Régen a közösség úgy választott vezetőt, hogy ha ez nem sikerült jól elpusztulhatott a kisebb ill., nagyobb közösség is.
Ma már az iskolák által kiadott végzettség-diploma ruházza fel az embereket vezetői készségekkel- képességekkel. Aminek persze nagy részük nem felel meg.)
 

tomka03

Well-Known Member
2014. október 20.
122
259
63
Sziasztok!
Ma olvastam valahol (sajnos mér nem találom a cikket), hogy február elején nagy titokban megérkezett a kettő darab Zlin-143-as.
Erről valaki tud közelebbit? Végül is milyen felszereltséggel vettük meg őket (Flir).
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Sziasztok!
Ma olvastam valahol (sajnos mér nem találom a cikket), hogy február elején nagy titokban megérkezett a kettő darab Zlin-143-as.
Erről valaki tud közelebbit? Végül is milyen felszereltséggel vettük meg őket (Flir).
Nagyjából talán motor szárny ülések. Félek nem sok extra van bennük.
 
  • Tetszik
Reactions: tomka03

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 375
8 562
113

Ennek nem tudom mi értelme van. Jelenleg a magyar történelem legkorruptabb vezetése uralkodik. Ha most nem kiálthatunk tolvajt, akkor mikor? Másrészt rokoni-haveri alapon nem lehet nemzetet vezetni. Maffiát igen, azt láthatjuk...