1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

https://www.spekon.de/truppenfallschirme.html
    Ők gyártják az utódot, asszem 2004-ben jött be az utolsó szállítmány RS-4/4LA.
    Azért a történet pikantériája, hogy NDK-s ernyőt vitt tovább az eredeti gyár jogutódja.
    Nagyon jó ernyő, az egyik haverom lavórba is beleugrik vele ...

fip7, Luthero and antigonosz like this.
  2. rudi

rudi Well-Known Member

Nagy buli volt...
    B.csabán én is ugrottam így egy tucatot RS/4 gyel.
    Tényleg gyerekjáték volt irányítani.

fip7, sirdavegd, oregbogaras and 2 others like this.
  3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

4. krisss

krisss Well-Known Member

:D csak az van :p

Nagy Csaba likes this.
  5. torsen

torsen Well-Known Member

Akkor azt választjuk. :D

Mellék kérdésem ahhoz, aki tudja.
    Mi lett azzal a ménkű sok Kongsberg rádióval? Eredetileg ha jól emlékszem 4000 darabot rendeltünk, de aztán nem bírtam követni a jogi csűr-csavart. Mi lett végül? Mert ha jól tudom, akkor az digitális adatátvitelre is képes volt amellett hogy titkosító rendszere is volt. Van? Ha igen mennyi? Használjuk valamire?

6. torsen

torsen Well-Known Member

Komoly? Mármint a terv?:D

7. Panzerfaust

Pereskedés volt, azt megnyertük.
    Pár éve írtak alá egy új szerződést elvileg, még Hende alatt, de ezután mi lett, nem tudni.
    https://www.napi.hu/redirectedbyprint/titleunknown.523532.html

8. krisss

krisss Well-Known Member

:cool: az hát. Meg a koncepció.

sirdavegd and endre like this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Használják a rádiókat.

sirdavegd likes this.
  10. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Kint van a hír, hogy Bulgária is bevásárol vadászrepülőgépekből, meg harcjárművekből. Magyarázza már el nekem valaki, hogy minden elcseszett balkáni országnak megy a haderőfejlesztés, nekünk miért nem? Még az ejtőernyő, vagy az egyenruhacsere sem megy, de legalább vannak buszok meg vitarák meg víztisztító. Értem én, hogy óvatos duhajok vagyunk, de komolyan néha már az agyvérzés kerülget, milyen szinten töketlen az egész vezetés. Jó lenne ha már felmutatnának valamit az ígérgetésen kívül.

fip7, Nagy Csaba, svajcibeka and 3 others like this.
  11. ms07

ms07 Well-Known Member

Dübörög a Z2026, mit akarsz még? :D
    Hallottál róla, hogy a buleszoknál lenne valami xy terv? Na ugye. Nekünk van, igazi, hangzatos, nemzeti :D

fip7 and Nagy Csaba like this.
  12. Panzerfaust

És hányszor mentek már neki a nagy haderőfejlesztésnek ? Majd minden évben volt egy vadászgépbevásárlás-hír.
    De mi a valóság ? Illetve mi lesz ?
    Bulgária lakossága napról-napra csökken. A fiatalság onnan aztán tényleg elvándorol. Ki fogja fizetni a részleteket ? Miből ugye ?
    Mert velük aztán jól kibaxtak, a Déli-Áramlat kilövésével, effektíve csak a tengerpart hozza a jövedelmet egyedül amiből élnek.
    Most pedig ismét növekszik a migrációs nyomás, ahhoz viszont nem F-16 kell meg lövészpáncélos.

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Valamelyik tucat portál meg éppen most fenyeget a környék legerősebb hadseregével a szerbbel.

Panzerfaust likes this.
  14. Panzerfaust

Szerintem a horvátok inkább.

15. Szittya

Szittya Well-Known Member

Komgsberg rendszeresitve van de remelhetoleg lecserelik egy butitott harris. A digitalis adatatvitel nem is tudom a szoveges uzenetkuldesi lehetoseg /sms/ nem jok ma mar valamikor a 80-90 as evekbe persze a csucsot jelentette./nekunk akkor nem volt persze/De hat azota sokat fejlodott a telekomunikacio... Lasd csak sima civil mobil telefon iparag.

16. honved

honved Well-Known Member

17. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

endre, Luthero, fip7 and 1 other person like this.
  18. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

fishbed, ms07, endre and 5 others like this.
  19. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

Jó, ott már a pilóták sem hajlandóak felszállni. Tendereket meg eddig is szerettek kiírogatni, csak amikor megjöttek az ajánlatok, akkor lett nagy fejvakarás. 2 millió főt veszítettek 1990 óta, inkább arra kéne költeniük :(.

tonyo likes this.
  20. Terminator

Terminator Well-Known Member

De ők legalább kiírják a tendert...

tonyo likes this.

Ezen oldal megosztása