1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Én aztán Facebookra rá nem kattintok. :)

Loken and vata like this.
  2. honved

honved Well-Known Member

Én ahogy néztem ,ez a régi egy mintadarabos korszerűsítési ötlet, talán 15 évvel ezelőttről. Nem új dolog.

antigonosz likes this.
  3. ms07

ms07 Well-Known Member

Amikor Kalocsáról áthozták Tatâra a vasakat, 4 éve, volt honvedelem.hu cikk, hogy változó az állapotuk, van amelyiknél komolyabb felújítás kell, lehet, hogy ez lesz most megcsinálva, csak nem pár darabnál, hanem az összesnél. Én csak olyasmire tippelek, mint a PTSz-nél is csináltak, motorfelújítás, alkatrész/műszerek cseréje, festés, csúszâsgátló felület.

antigonosz likes this.
  4. tonyo

tonyo Well-Known Member

Egy kis házi modernizálás biztos lesz. A 30-40 éves optikákat és műszereket,rádiókat biztosan cserélni kell. Anno a szír tankokról is mutattak képeket. Némelyik modernebb optikával rendelkezet mint a mi tankjaink.

5. 37 M

37 M Active Member

Most meghaltammm........... a
    röhögéstől , csak erős rekeszizmokkal rendelkezőknek ajánlom az alábbi videó megtekintését!!!

fip7 likes this.
  6. 37 M

37 M Active Member

Milyen harci feladatokra alkalmas egy ötven éves férfi?
    Ezt a kérdést járja körül az ATV:

7. svajcibeka

svajcibeka Well-Known Member

Azt nem járja körül hogy amikor ök voltak hatalmon miért verték szét a honvédséget, meg az egész országot?

fip7, danielblack, arcas and 4 others like this.
  8. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Találós kérdés: a valaha volt és most is regnáló kormányok közül a GDP %-ban mérve ki költötte a legkevesebbet honvédelmi célra?
    Mert gondolom az adott kormány elkötelezettségét nézve ez az a mérőszám, ami jelzi hogy mennyire veszik komolyan a honvédelem kérdéseit.....

Robur and Masztiff like this.
  9. 37 M

37 M Active Member

Azt nem járja körül hogy amikor ök voltak hatalmon miért verték szét a honvédséget, meg az egész országot?"

Ez most kötözködés a részedről?

Ez most nagyon OFF lesz, de nem bánom!

Mikor volt az ATV hatalmon? - lemaradtam valamiről?
    Ki volt a miniszterelnök, talán a Németh Sándor? :- )

Tudod a választások előtt, a Németh Sándor az ATV (nem mellesleg) tulajdonosa, a HIT gyűli vezetője a
    Fidesz mellett prédikált a tv-jében. (Hálából, hogy a Fidesz megadta nekik a „Történelmi Egyház" státust.)

Itt tanulmányozhatod 2000 évtől a honvédelmi kiadások mértékét:
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_Honvédség

Példának:

Év Milliárd forint A GDP %-ban
    2010 308,2 1,14%
    2011 248,9 0,88%

Tanulmányozd:
    :[​IMG]

10. Shadow

Shadow Well-Known Member

Szerintem ez 1 picit összetettebb. Igen igazad van sok mindent elárul hogy a GDP %-ban mennyit fordít erre valaki és megmondom őszintén én nem tudom melyik kormány mikor mennyit fordított erre. De az is sokat elárul ha valaki mondjuk a tankállomány majdnem felét ingyen odaadja Iraknak. Vagy mondjuk csak úgy kivonja az összes IFV-t meg önjáró löveget a vezetés csak mert miért ne.... bár igazándiból tök mind1 mert szerintem eddig senki nem vette komolyan a honvédelmet és mindkét oldalt komoly felelősség terhel azért a helyzetért ami előállt. Az ember azt gondolná legalább ilyen fontos dolgokban meg tud eggyezni a két oldal és kidolgoznak valami közös stratégiát ami mentén mozoghat az ország de nem... pedig ez még a románoknál is megy.....

fip7, arcas, krisss and 4 others like this.
  11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

• Erre a 240 km-re kaphatok forrást? Kicsit muris lenne, mert a FRA-GER-LUX határtól Calais és Dunq. kb. 400 km. Ezek szerint egy nap alatt tették meg a fele utat? Öööö, vannak kétségeim...
    • Ezen felül hányszor kell mondani, hogy egyelemes mintából nem extrapolálunk...?
    • Egyébként láttam én olyat forrásban, ahol arról szólt a fáma, hogy francia benzinkútnál tankolták a német harckocsit. Ja, hogy pont erről beszélek, hogy ez így megy a logisztika. Szólj, ha a sivatag közepén volt "bezinkút"..

12. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Miért, nem az olaj miatt mentek?

borisz likes this.
  13. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem a megtett út volt 230km nem pedig az előrehaladás.

14. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

• Szóljál, ha a nyersolajjal tankolod meg a járműveket...
    • A hadművelet térségében azért az olajkutat számát megnézném poénból, még ha irreleváns is...
    Az is irreális, hiszen te is tudod, hogy mennyi a menetsebesség még ma is. Még, ha 16 órán keresztül is van nappal, akkor ez 15 km/h-s átlagsebesség úgy, ha egy pillanatra sem állnak meg...

15. dudi

dudi Well-Known Member

Más elképzelésem nincs,hacsak nem körbe-körbe furikáztak ami igen valószínűtlen.

16. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Nekik volt mivel....;)

17. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Bocs elfelejtettem, hogy az Abrams finnyás és csak kiváló, fahordóban érlelt texasi kerozint szlopál. :D Bezzeg a régi jó mindenevő dízelek... :(

18. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

1. Kérlek alássan a forrás. David FRASER: Knight's Cross: A Life of Field Marshal Erwin Rommel. New York: HarperCollins, 1993, 204-206 .o. Fellelhető az NKE Hungária körúti campusának könyvtárában. Sajnos a könyvtári jegyzék száma nincs meg, de egy kicsit viseltes volt már. Biztos meg fogod találni. ;)

2. Hogy te miből vonsz le, mondhatnók úgyis indukálsz következtetéseket, az a te dolgod, de a te tudományosnak tekintett módszered nem feltétlenül kötelezően érvényes rám nézve. Sőt lehet hogy nem is tudományos.

3. Hogy egy harckocsi, vagy másképp páncélos hadosztály milyen menetütemet tart, az nagyon sok tényezőtől függ, És ebből csak egyik, és éppen nem is a legfontosabb a logisztika, hiszen a Rommeléhez hasonló egyéb páncélos alukalatok nem tudták ezt a tempót tartani. Perzse, mint azt te is jól tudod Rommel már az I. világháború olasz hadszínterén is kitűnt feszített tempójú műveleteivel, mégha harctéri parancsnok volt csupán. Egyébiránt a mindenevő dízelmotorok lehetővé teszik a vegyes, vagy éppen benzines üzemeltetést korlátozott ideig ergo ez a lehetőség, azaz a benzinkúton történő tankolás sem lehetetlen, bár nehezen elképzelhető hogy többszáz literes tankokat töltenek, a személygépjárművek 50-70 literes tankjaira szabott töltőfejeknél. Nem minden állomáson vagy ugyanis a teherautókra méretezett kútfej, de te ezt (is) úgyis jobban tudod.

Van még kérdésed kérlek?

Nemerson likes this.
  19. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Lefestették az egyik AV-t? Gondolom aztán ezt bemutatózták azóta az összes repnapon meg nyít napon ahol volt kipakolás.

20. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Az nem a Currus és volt vezetői hibája, hogy se pénz, se sokszor itánymutatás nem volt feléjük. Mondjuk más dolgokban elő lehetne éppen venni őket, de ez speciel nem az ő hibájuk.

Ezen oldal megosztása