1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. ms07

ms07 Well-Known Member

Amikor megvettük a Gripent, az ment, hogy a távlati cél az Iris-T, addig jó a javított német Sidewinder. Nem tudom, mit gondolhattak távlatinak, de 17 év már eltelt... :D

2. arcas

arcas Well-Known Member

Az észrevétel jogos :D

borisz likes this.
  3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az egyértelműt minek magyarázni?

4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az amerikaiaktól nem légiharc rakétát kell venni, arra van kiváló EU-s lehetőség.
    Bombát, butát és okosat szarásig, elektornikai harceszközöket, felderítő konténereket.

5. Fennek

Fennek Well-Known Member

6. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Ohh jaj... ugye nem a kiképző Zlinek lesznek “kinevezve” felderítő gépnek?

Nagy Csaba likes this.
  7. Terminator

Terminator Well-Known Member

Most vettek egy nagyobb mennyiséget novemberben. Ott van Ramsteinben a közös raktárban.

Felderítő konténer -> Izrael. (Reccelite)

Elektornikai harceszközöket meg csak a megbízható országok kapnak.

8. Terminator

Azt nem tőlük vették...

Nagy Csaba likes this.
  9. ms07

ms07 Well-Known Member

De igen, 2+2 gépet írnak, azok a Zlinek. Amúgy a svédeknek is elég pöpec felderítő konténer van a Griffekhez, amivel Líbiában is voltak, már rég vehettünk volna belőle

10. Fennek

Fennek Well-Known Member

Imádom az amcsi közös raktárakat. Kadhafi is szerette...a németek is szeretik. Jó dolog az. Remélem azért néha leltár van. :D

fip7, tindalos, blitzkrieg and 4 others like this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Jobb szeretek én is mindent idehaza tudni, amit megvettünk.
    Maradi vagyok, de ez van.

Jah, a hardverkulcsokat/távoli szoftveres updatet sem szeretem, csak mondom.

fip7, blitzkrieg, Panzerfaust and 3 others like this.
  12. Terminator

És hogy szükség esetén odaadják azt, ami ki lett fizetve...

zsolti likes this.
  13. exi

exi Active Member

lehet nekem csuszott felre az info, de mintha nem is akartak volna eladni nekunk L-nel jobbat..

14. Terminator

15. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nem lennék meglepődve ha polonizáció lenne az :) A Leo-2 ek polonizációjával (de hülye szó :D) már ép elég tapasztalatot szereztek. Ráadásul időt is nyernének vele. Egyébként van egy olyan tippem hogy saját célra K-2 PL lesz nekik. Exportra V4 és ide közép európának csinálnak egy kedvezőbb árú K-2/K-1 "hibrid"alapon nyugvó változatot is. Nem lennék meglepődve hogy ez lenne "prototípus". Ha gazdaságosan és darabszámmal terveznek,akkor egy kedvezőbb árú export verziót mindenképp meg kell lépniük. Főként ide a térségbe.Potenciális piac.(Horvátország,szlovénia,csehország,szlovákia,bulgária,magyarország talán még szerbia is.)

16. Fennek

Fennek Well-Known Member

A Hyundai is a polonizációt preferálná.
    Nekünk is be kellene szállni, olcsóbb lenne.... És jó.

fip7, antigonosz and tonyo like this.
  17. Terminator

A google fordította így. Legyen inkább lengyelesítés? :rolleyes:

tomsinner and tonyo like this.
  18. tonyo

tonyo Well-Known Member

A lengyeleket ismerve minimum 300-400 db al nyugodtan számolni lehet. Ha erre rájönne a többi ország igényei. Pl 2-3 zl nyi mennyiségekkel. (a kisebbek 1 zl) Simmán meg lenne az a 600-700 db os mennyiség. Ami szerintem már gazdaságos lenne. Plánne még ha beszereznének egy két komolyabb exportot is :) Pl távol kelet.

19. rudi

rudi Well-Known Member

Kérdés mivel tudnánk beszállni…
    Azt írják hogy a Polonizált gépet már nem biztos hogy a Német MT 833-as hajtaná hanem a koreaiak saját 12 hengeres Doosan Infracore Corporation által gyártott motorja.
    ….esetleg a Rába beszállhatna?

20. tacticool

tacticool Well-Known Member

Huú azóta vártam ezt a bejelentést, mióta a K9 alvázát választották az önjárójuk alá... Lehetett rá számítani, hogy előbb, vagy utóbb a K2-vel is elkezdenek szemezgetni.

Ezen oldal megosztása