1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. honved

honved Well-Known Member

Így igaz, eredetileg nem is erre tervezték. Más kérdés, hogy egyéb gumikerekes gyalogságszállító híján, ez lett belőle. Nálunk is. Mivel nagy számban van, az üzemképességet és hadrafoghatóságot kell fenntartani és fokozatosan átadni a tartalékos állomány részére. Nyílván valami szervezeti forma ott is meg fog jelennni majd, ahogy alakul a rendszer. nagyobb összegeket elkölteni, valami vélt fejlesztésre, a BTR esetében felesleges. Az aktív csaaptoknak pedig be kell szerezni a kor szinvonalán álló IFV, illetve APC harcjárműveket, a megfelelő mennyiségben.

2. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Szerintem itthon ez nagyon lényegtelen , ez van itthon nagy számban , ezzel kell valamit alkotni. (persze csak amíg nem jön meg az új vas)

3. krisss

krisss Well-Known Member

4. dudi

dudi Well-Known Member

therob, Gaudi and Nagy Csaba like this.
  5. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

arcas likes this.
  6. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Reggel volt Benkő a ragyióban, azt mondta összesen 8 repülőgéppel kell majd rendelkeznie a teveszázadnak.
    Van ugye a 2 319, 1 Falcon és majd a rámpás gépek, ezt kifejezetten megemlítette.
    Ha lesz még egy Dassault (?) további 4 teherszállítót kell beszerezniük.
    Momentán egy Ancsa repked, de az se sokáig.

7. Matróz Kommandó

Matróz Kommandó Well-Known Member

Először itthon kell rendszeresíteni, aztán mehet ki.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Micsoda?

Nagy Csaba likes this.
  9. zsolti

zsolti Well-Known Member

Gondolom a Bren2-re gondolt.

Én meg úgy vagyok ezzel, hogy misszióba akkor küldenék fegyvert, ha már teszteltem eleget. Ott több az esélye hogy használni is kell, mint itthon. Ha meg használni kell valamit, az nagyon nem árt ha nem frissen kezdtük el gyártani, használni, és nincs még róla kellő tapasztalat, s szinte élesbe mutatkozik be.

kaktusz likes this.
  10. Szittya

Szittya Well-Known Member

Egy zaszloaljnak van siman 20 raklapnyi egyeni lofegyvere. Ugye nem omlesztve vannak azok a fegyverek a dobozokban ladakban +az egyeb kiegeszitok tartozekok tartalekok.. Fegyver muhely teren nem tudom hogy all a rendesz zaszloalj de oda is megy majd meg par raklap cumo ami nem kozvetlen a fegyverekhez tartozik de elengedhetetlen... A 20 meg lehet keves is. Kikepzesi anyag ennyi tipusra egy zaszloaljnak is siman megtolt egy raklapot. /itt is latszik a logisztika fontossaga./

11. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

@Panzerfaust
    akkor kezdődhet a találgatás hogy milyen csoda rámpás szállító fog jönni az ancsák helyére :D
    @Ratamahata
    20 raklap az nem túl sok azért , egy zászlóaljnak simán elmegy
    Mondjuk nem értem miért nem a kintiek kapják elsőnek meg de örülök hogy már jönnek szép lassan

12. dudi

dudi Well-Known Member

A kiválasztád során kell tesztelni nem a rendszeresítés után!

13. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Én azért kekeckednék egy kicsit. Egy több év óta gyártott, és sokak által használt/kipróbált cuccon mi van még tesztelni való?

arcas likes this.
  14. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Azért a BREn 2 több különleges alakulatnál és a cseh hadseregben évek óta hadrendben van. Sokat tesztelték már, és elég megbízható

arcas likes this.
  15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azok amit mi gyártottunk? Vagy az eredeti Cseh?

borisz and Spartan.asfv like this.
  16. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Az eredeti. De elvileg a minőségbiztosítási rendszert is átvettük,+ ezek még csak cseh alkatrészekből itthon összelegózott darabok. Tehát minőségben nem szabad roszabbnak lennie, az eredetinél.

svajcibeka, fip7, arcas and 2 others like this.
  17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Reméljük hogy nem is lesznek rosszabbak! Azért én még nem dőlök a kardomba, hogy nem azonnal a gyártósorról misszióba küldik ki őket, pont jó lesz az pár hónap múlva is, mikor visszajöttek az első tapasztalatok mondjuk olyan forró környékekről, mint mondjuk a Petőfi :p.

silversisko likes this.
  18. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Műbőr tártáska akkor nem lesz hozzájuk ugye? :)

tindalos, therob and Fennek like this.
  19. arcas

arcas Well-Known Member

...hiszen van már másik Falcon is ;)

20. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Úgy gondolom nem, a katonalányoknak lesz helyette Louis Vuitton.

svajcibeka and Nagy Csaba like this.

Ezen oldal megosztása