A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Leo2 miatt most nagyon a tank vonal megy. Nekünk most van optimistán 10db T72nk. Románoknak 200+TR85.
De nézhetjük IFVt is. Nekünk van 0db. Románoknak 180db MLI84. 100db modernizált Spike és Orlekonnal. Az nem játék.
Tüzérség? Nekünk talán 10db D-20. Románoknak 200db.
Rakétás tüzérség? Nekünk lényegében semmi. Románoknál 150+ LAROM, meg APR-40.

Eközben tudtommal AMDből lényegében nincs semmi zárolt készleten. Ha sikerülne is mozgosítani nem lenne mit adni a kezükbe. Ja de igen mit is írtál? Kaszát, kapát?

Nagyon szomorú de ez van.
Zimbu2000 se piskóta
zimbru_2000.jpg

Érdekesség,hogy az Oerlikon toronnyal nálunk is be volt tervezve BMP modernizáció.Protó készült is Gödöllön.C+D kiállitáson szerepelt,dupla Stinger inditóval a tornyon.Az első Orbán kormány lefújta,a T72 modernizációval eggyüt.
Jelenleg cargo vip szállító alatt nincs dircm. Ennyi a történet. A "szerintem" nem tul eros erv
aaq-24v%20dircm%20in%20amase%20pod.jpg

Heliken sem ismeretlen ma már.
DZxxZsuXUAAs9A3.jpg

Egy jolfelszerelt turbópop békeidőben légirendészeti,megfigyeő és oktató-gyakorló gépnek.Háborúban pedig könnyű közvetlen támogató,felderitő,de PGM fegyverzettel komolyan veendő csapásmérő képességgel is bir.2-4 SDB,vagy Hellfiere/Bristone rakétával még be se kell repülnie a MANPADok hatókrébe föltétlen.A legvalószinübb hibrid-hadviselésnél pedig kiegésziti a Gripent.Mig az a regurális erőkkel és az ellen légierejével foglalkozik,turbopop támadhatja a kolbászoló szabadccsapatokat.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
44 891
113
Zimbu2000 se piskóta
zimbru_2000.jpg

Érdekesség,hogy az Oerlikon toronnyal nálunk is be volt tervezve BMP modernizáció.Protó készült is Gödöllön.C+D kiállitáson szerepelt,dupla Stinger inditóval a tornyon.Az első Orbán kormány lefújta,a T72 modernizációval eggyüt.

aaq-24v%20dircm%20in%20amase%20pod.jpg

Heliken sem ismeretlen ma már.
DZxxZsuXUAAs9A3.jpg

Egy jolfelszerelt turbópop békeidőben légirendészeti,megfigyeő és oktató-gyakorló gépnek.Háborúban pedig könnyű közvetlen támogató,felderitő,de PGM fegyverzettel komolyan veendő csapásmérő képességgel is bir.2-4 SDB,vagy Hellfiere/Bristone rakétával még be se kell repülnie a MANPADok hatókrébe föltétlen.A legvalószinübb hibrid-hadviselésnél pedig kiegésziti a Gripent.Mig az a regurális erőkkel és az ellen légierejével foglalkozik,turbopop támadhatja a kolbászoló szabadccsapatokat.
Én nem vetem el zsigerből ezt a turboprop vonalat pgm-el, korrekt önvédelmi rendszerekkel, itt is szerintem mint a legtöbb helyen, az dönt hogy mennyi a végén a cetlin lévő ár. Ha lényegesen olcsóbb, szerintem életképes koncepció ez ebben a térségben. Mi nem az USAF vagy a VVS ellen kell készüljünk.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én nem vetem el zsigerből ezt a turboprop vonalat pgm-el, korrekt önvédelmi rendszerekkel, itt is szerintem mint a legtöbb helyen, az dönt hogy mennyi a végén a cetlin lévő ár. Ha lényegesen olcsóbb, szerintem életképes koncepció ez ebben a térségben. Mi nem az USAF vagy a VVS ellen kell készüljünk.
Háthogy mennyi az annyi,az elsőrendű kérdés-de nem kizárolagos.Rengeteg feladatot lehetne találni egy turbopop gépnek,békeidőben és háboruban egyaránt.
Győzelemre orosz/ami szintű haderők ellen nem készülhetünk.De arra igen,hogy a veszteségokozási képességünk olyan legyen,hogy csak úgy ne érje meg megtámadni minket.De ez politikai kérdés is.
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 443
113
@zsolti
Én nem vetem el zsigerből ezt a turboprop vonalat pgm-el
Hamarosan lesz a svédeknek levedlett Gripenje , akkor inkább már azokból hozzunk el még 1-2 századnyi. Turbopop gépet "légi rendész" feladatba rakni szerintem butaság.Ha zt írnátok hogy használjuk úgy mint a csehek(CAS) akkor már jobban hajlanék feléjük de szerintem még így is erre feladatra is lehetne jobb gépet hozni.Tudom tudom, nyilván az ár szabja meg itthon a dolgokat.

@Fade
Románoknak 180db MLI84. 100db modernizált Spike és Orlekonnal. Az nem játék.
Tüzérség? Nekünk talán 10db D-20. Románoknak 200db.
Rakétás tüzérség? Nekünk lényegében semmi. Románoknál 150+ LAROM, meg APR-40.
Jó azért, nem kell itt azt hinni hogy a románok valami ,csak azért mert több technikai eszközük van, máris jobbak, hidd el ha megjönnek a Leok meg végre valahára bejelentik az új páncéltörő eszközöket akkor lapítani fognak mint szar a fűben, nem mai technikával dolgoznak , amiket felsoroltál mind mind vsz felújított retek. Ami talán irigylésre méltó lehet tőlük az a HIMARS + a románok addig jampiskodhatnak itt a hiper szuper cuccaikkal amíg ők látnak meg először.Ha mi akkor már a mostani páncéltörő eszközeinkkel (ami tudom hogy nagyon kevés :D ) is tudnák némi pusztítást csinálni.
Amúgy ha jól emlékszem 6db D20 van+elég sok raktáron de azok igen csak kérdésesek , +hivatalosan 35db T72 de kb mindig ugyanaz a 4-8db megy a lőtérre , szóval mint olyan , ilyen téren nem túl rózsás a helyzet, ha megjönnek az A4-es leok már az hatalmas ugrás lesz mint mennyiségben( 12db) mint technikában.

Amúgy ami még a tüzérségünket illeti szerintem abból szintén követhetnénk a német struktúrát, ott úgy van hogy 18db SPH mellé van még 6db MLRS , ha itthonra eltudnánk hozni a PZH mellé azt az izraeli rakétás csodát amiről már beszéltünk szerintem nagyon ütőképes kombó lenne. ( Esetleg még a cseh csoda is játszhat ha nagyon az árcédulát nézzük.)
Légvédelemre jöjjön a NASAM vagy a Patriot +Stingerek
Páncéltörőknek SPIKE-LR vagy Javelin ( itt érdekes kérdés hogy felkéne-e szerelni őket pl BRDM-2-re , szerintem nem)
Aztán igazából már csak az kell hogy amiket felsoroltam mindegyik elég számban legyen jelen és részemről ami a szárazföldieket illeti elégedett lennék.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
@zsolti

Hamarosan lesz a svédeknek levedlett Gripenje , akkor inkább már azokból hozzunk el még 1-2 századnyi. Turbopop gépet "légi rendész" feladatba rakni szerintem butaság.Ha zt írnátok hogy használjuk úgy mint a csehek(CAS) akkor már jobban hajlanék feléjük de szerintem még így is erre feladatra is lehetne jobb gépet hozni.Tudom tudom, nyilván az ár szabja meg itthon a dolgokat.

@Fade

Jó azért, nem kell itt azt hinni hogy a románok valami ,csak azért mert több technikai eszközük van, máris jobbak, hidd el ha megjönnek a Leok meg végre valahára bejelentik az új páncéltörő eszközöket akkor lapítani fognak mint szar a fűben, nem mai technikával dolgoznak , amiket felsoroltál mind mind vsz felújított retek. Ami talán irigylésre méltó lehet tőlük az a HIMARS + a románok addig jampiskodhatnak itt a hiper szuper cuccaikkal amíg ők látnak meg először.Ha mi akkor már a mostani páncéltörő eszközeinkkel (ami tudom hogy nagyon kevés :D ) is tudnák némi pusztítást csinálni.
Amúgy ha jól emlékszem 6db D20 van+elég sok raktáron de azok igen csak kérdésesek , +hivatalosan 35db T72 de kb mindig ugyanaz a 4-8db megy a lőtérre , szóval mint olyan , ilyen téren nem túl rózsás a helyzet, ha megjönnek az A4-es leok már az hatalmas ugrás lesz mint mennyiségben( 12db) mint technikában.

Amúgy ami még a tüzérségünket illeti szerintem abból szintén követhetnénk a német struktúrát, ott úgy van hogy 18db SPH mellé van még 6db MLRS , ha itthonra eltudnánk hozni a PZH mellé azt az izraeli rakétás csodát amiről már beszéltünk szerintem nagyon ütőképes kombó lenne. ( Esetleg még a cseh csoda is játszhat ha nagyon az árcédulát nézzük.)
Légvédelemre jöjjön a NASAM vagy a Patriot +Stingerek
Páncéltörőknek SPIKE-LR vagy Javelin ( itt érdekes kérdés hogy felkéne-e szerelni őket pl BRDM-2-re , szerintem nem)
Aztán igazából már csak az kell hogy amiket felsoroltam mindegyik elég számban legyen jelen és részemről ami a szárazföldieket illeti elégedett lennék.
Románok nagyon is józanul fejlesztették a haderejüket.És mostanában zajlik majd az elavult fegyverzet váltása.A felújitott retkeik simán súlyos technikai fölényt jelentettek.50 leo és 24 löveg is kevés még a kiegyenlitéshez is.De ráadásul fejlesztenek közben ők is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 233
76 779
113
Románok nagyon is józanul fejlesztették a haderejüket.És mostanában zajlik majd az elavult fegyverzet váltása.A felújitott retkeik simán súlyos technikai fölényt jelentettek.50 leo és 24 löveg is kevés még a kiegyenlitéshez is.De ráadásul fejlesztenek közben ők is.

Dehogy csinálták jól...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 443
113
@Celebra
Románok nagyon is józanul fejlesztették a haderejüket.És mostanában zajlik majd az elavult fegyverzet váltása.A felújitott retkeik simán súlyos technikai fölényt jelentettek.50 leo és 24 löveg is kevés még a kiegyenlitéshez is.De ráadásul fejlesztenek közben ők is.

Hagyjuk már , két előnyük van , több technikai eszközük és van HIMARS-uk, a fejlesztéseikről meg inkább ne beszéljünk , kb olyan mint az ukrán recept = vegyél egy régi vsz retket , rakj bele új elektronikát, fesd újra és kész a "vadonatúj" fejlesztés , attól hogy náluk csillog villog a TR-85 az még mindig egy T-55-ös marad :D lecseréltek benne sok mindent de az utolsó upgrade-et 99-ben kapták és ez csak egy példa volt a sok közül
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and marton

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 072
33 327
113
Mirol is beszeltek. 1 zaszloalt tr 85 ot modernizaltak a romanok es annyi... A tobbi 55 szinvonal...
A modernizaltak hadrafoghatosaga is olyan mint a mi 72 eseinke.., /nem nem mindig az a 3-4 72 megy loveszetre. Ez nem igy mukodik./ nem auto hogy forgalmivizsgara rendbe van teve es evekig nem kell hozzanyulni.../ egyebkent most hogy hokeszenlet van egy szazad biztos mukodokepes.../per pill de ez valtozo mert hk nem ugy van mint egy szemelyautonal./himars. Le sincs meg szallitva./ki kell azt meg fizetni elotte./nagyon elszaltak a koltsegvetessel./ajanlom olvasni roman forumokat./
 

MalcomX

New Member
2018. december 19.
4
8
3
Románoknak is van T72-esük, csak gondolom azok annyira harcképesek mint a mieink ...

https://commons.wikimedia.org/wiki/...n_service#/media/File:Romanian_T-72M_tank.jpg

De elég megnézni a szállító kapacitásukat (7db C27, C130), páncéltörőiket (2000 db Spike), már most 30+ Piranha, és még sorolhatnám azokat amik nálunk még csak a vágyálom kategória.

Nagyobb a GDP-jük és már most a 2%-át honvédelemre költik, magyarul felesleges arról vitatkozni, hogy mi fele annyi ( az elmúlt 20 évet nézve inkább ötöd annyi) pénzből milyen faszák vagyunk - mert nyilvánvalóan nem vagyunk...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 072
33 327
113
Románoknak is van T72-esük, csak gondolom azok annyira harcképesek mint a mieink ...

https://commons.wikimedia.org/wiki/...n_service#/media/File:Romanian_T-72M_tank.jpg

De elég megnézni a szállító kapacitásukat (7db C27, C130), páncéltörőiket (2000 db Spike), már most 30+ Piranha, és még sorolhatnám azokat amik nálunk még csak a vágyálom kategória.

Nagyobb a GDP-jük és már most a 2%-át honvédelemre költik, magyarul felesleges arról vitatkozni, hogy mi fele annyi ( az elmúlt 20 évet nézve inkább ötöd annyi) pénzből milyen faszák vagyunk - mert nyilvánvalóan nem vagyunk...
Nincs 72 esuk eladtak mar reges reg. Szerintem itt senki se mondta hogy faszak vagyunk de a roman se az cseppet se.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 443
113
@Szittya
Mirol is beszeltek. 1 zaszloalt tr 85 ot modernizaltak a romanok es annyi... A tobbi 55 szinvonal...
A modernizaltak hadrafoghatosaga is olyan mint a mi 72 eseinke.., /nem nem mindig az a 3-4 72 megy loveszetre. Ez nem igy mukodik./ nem auto hogy forgalmivizsgara rendbe van teve es evekig nem kell hozzanyulni.../ egyebkent most hogy hokeszenlet van egy szazad biztos mukodokepes.../per pill de ez valtozo mert hk nem ugy van mint egy szemelyautonal./himars. Le sincs meg szallitva./ki kell azt meg fizetni elotte./nagyon elszaltak a koltsegvetessel./ajanlom olvasni roman forumokat./

sry wikiből indultam ki a TR-85 kapcsán , azt hittem több lett modernizálva / a HIMARS-ról tudtam hogy nincs leszállítva de azt nem hogy még ki sem fizették / nem tudok románul :D ha van angol esetleg annak a linkjét szívesen várom mert olvasnám

@MalcomX
Románoknak is van T72-esük, csak gondolom azok annyira harcképesek mint a mieink ...

https://commons.wikimedia.org/wiki/...n_service#/media/File:Romanian_T-72M_tank.jpg

De elég megnézni a szállító kapacitásukat (7db C27, C130), páncéltörőiket (2000 db Spike), már most 30+ Piranha, és még sorolhatnám azokat amik nálunk még csak a vágyálom kategória.

Nagyobb a GDP-jük és már most a 2%-át honvédelemre költik, magyarul felesleges arról vitatkozni, hogy mi fele annyi ( az elmúlt 20 évet nézve inkább ötöd annyi) pénzből milyen faszák vagyunk - mert nyilvánvalóan nem vagyunk...

Váváváváá neeem nem , erről tudok , anno a románok azt akarták csinálni mint mi hogy egy zlj T72-t tartanak hadrendben , most elvileg van nekik 30db raktáron a többit már naaagyon rég eladták de abból a 30ból max 5 ha működik a többi el se indul mert alkatrészhiánnyal küzdenek, szóval a román T72 még mindig nem létezik , ergó megint ott vagyunk hogy T55-ösök van.
Ami a szállítókapacitást illeti , oké , elfogadom hogy abban okék , a páncéltörőikről én azt hallottam hogy papíron van 2000 spike , azt a 30+ Piranhát meg nem szopkodnám nagyon szét mert semmi nem védi , megint ott tartunk hogy marad a felújított vsz retek, senki nem mondta hogy mennyire faszák vagyunk , akkor leszünk ha a Zrínyi2026 véget ér , ne becsüljük már túl a románokat könyörgöm , papíron erősebbek mert több a technikai eszközük , de ezt leszámítva ennyi. Azt hogy meg többet költenek haderőre pont ebből következik , nagyobb létszám , több technika, nyilván többet költenek rá mint mi.Ez nem vita , ezek tények.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Románoknak is van T72-esük, csak gondolom azok annyira harcképesek mint a mieink ...

https://commons.wikimedia.org/wiki/...n_service#/media/File:Romanian_T-72M_tank.jpg

De elég megnézni a szállító kapacitásukat (7db C27, C130), páncéltörőiket (2000 db Spike), már most 30+ Piranha, és még sorolhatnám azokat amik nálunk még csak a vágyálom kategória.

Nagyobb a GDP-jük és már most a 2%-át honvédelemre költik, magyarul felesleges arról vitatkozni, hogy mi fele annyi ( az elmúlt 20 évet nézve inkább ötöd annyi) pénzből milyen faszák vagyunk - mert nyilvánvalóan nem vagyunk...
Tr125 néven gyártani is akarták egy módositott változatát.Pár protóig jutottak.
37642417690_15bbef0ba9_b.jpg

Tüzérségük magassan jobb,és viszonylag olcsón.Moderzinált Pumák magassan a legjobb harckészségű helik a környékünkön.Pedig már a váltást keresik,mert kiöregszenek lassan.Megörizték a hadiipari kapacitásukat.Stb.
Tényleg.mi lett a Mátravidéki fémművekkel,hogy már hadilőszergyártás is megszünt minálunk?
 

MalcomX

New Member
2018. december 19.
4
8
3
Meglátjuk hogy 2026-ra mi lesz, nálunk 1600 milliárd forintot (5 vagy 6 milliárd USD) terveznek költeni, ott 10 Milliárd USD-ról volt szó (igaz ebből csak a Patriot 4 mlrd). Tény hogy amikor nálunk abban versenyeztek hogy ki tudja jobban szétverni a Honvédséget, ott akkor is minimum megtartották, de inkább apránként fejlesztették a dolgokat. Teljes nihil (lásd tüzérség, évekig leállított helik) vs. "VSZ retek" nem hinném hogy ez pl. a személyi állományban képzettségében nem jelent különbséget. Ott akkor is használták a vsz retket amikor nálunk a helikopteresek maximum a körhintán gyakorolhattak a viziló és az egyszarvú között...

Azért pl. jó lenne összehasonlítani mennyit gyakorlatoznak a különböző államok katonái...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 443
113
@MalcomX
Meglátjuk hogy 2026-ra mi lesz, nálunk 1600 milliárd forintot (5 vagy 6 milliárd USD) terveznek költeni, ott 10 Milliárd USD-ról volt szó (igaz ebből csak a Patriot 4 mlrd). Tény hogy amikor nálunk abban versenyeztek hogy ki tudja jobban szétverni a Honvédséget, ott akkor is minimum megtartották, de inkább apránként fejlesztették a dolgokat. Teljes nihil (lásd tüzérség, évekig leállított helik) vs. "VSZ retek" nem hinném hogy ez pl. a személyi állományban képzettségében nem jelent különbséget. Ott akkor is használták a vsz retket amikor nálunk a helikopteresek maximum a körhintán gyakorolhattak a viziló és az egyszarvú között...

Azért pl. jó lenne összehasonlítani mennyit gyakorlatoznak a különböző államok katonái...

jól van ez így oké amiket mondasz, tény hogy legalább nem verték szét annyira a hadipart mint itthon az elvtársak az elmúlt 30 évben, csak arra akaratm rávilágítani hogy azért ők se állnak annyira jól nem kell őket túlbecsülni, jobban mint mi , tény , elfogadom ,de nem behozhatatlan a lemaradásunk. Az is lehet hogy ők vmi 10 milliárdot akarnak költeni ,de ahogy te mondtad ebből 4 a patriot és arról nem beszéltünk hogy nekik van haditengerészetük ( nyilván nem egy ami de akkor is van :D ) a maradék 6 milliárdból azért arra is fognak költeni rendesen és azok meg főleg nem olcsó cuccok. Itthon mint olyan ha többet költenénk , 26ra simán lehagyhatnánk őket a fenébe.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 072
33 327
113
.
Tr125 néven gyártani is akarták egy módositott változatát.Pár protóig jutottak.
37642417690_15bbef0ba9_b.jpg

Tüzérségük magassan jobb,és viszonylag olcsón.Moderzinált Pumák magassan a legjobb harckészségű helik a környékünkön.Pedig már a váltást keresik,mert kiöregszenek lassan.Megörizték a hadiipari kapacitásukat.Stb.
Tényleg.mi lett a Mátravidéki fémművekkel,hogy már hadilőszergyártás is megszünt minálunk?

Pedig gyarthatnak leo 1 alvaz 72 es torony... Igazan elorre mutato ... :D kar erte megerdemeltek volna
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Azért azt tegyük hozzá még hogy romiknál is jön kifelé a létszámhiány. Erről is lehetett olvasni.