1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Majd meglátjuk, most még csak találgathatunk.

2. megazez

megazez Well-Known Member

Szerencsére hétfő már mindjárt itt van :)

3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Arra van azért nagyobb sansz, h. katonai bejelentés nem lesz. Csak nagyon punnyadt a topik gondoltam feldobom. :)
    Persze ha hétfőn Benkő is Sopronban lesz az már más tészta!:hadonaszos:

megazez likes this.
  4. SilvioD

Azért átfutattam néhány német oldalt is, de semmi konkrétum nincs. Orbánnal közösen részt vesz egy istentiszteleten. Itt sanszos, hogy újra beremeg, de ha most mégis távozik belőle az ördög, akkor mindenre van sansz :)
    A Mutti még itt ebédel, de a vacsi már Izlandon lesz egy klimavedelmi szeánszon. Lehet a kis Gréta is kiköt vacsira a vitorlásával. o_O

rappali_, borisz, rudi and 7 others like this.
  5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Jó kis szöveget fog mondani a mutti az egykori DDR-esek átengedése (amit persze Kohllal és talán Gorbival is jóváhagyattunk a hírek szerint,bár szerintem valójában csak a helyi parancsnok döntése vagy inkább döntés képtelensége volt) és a mai kerítéshúzó kirekesztő (pfuj) hozzáállásunk összehasonlításával. Viktorunk meg mond egy regét majd a megbonthatatlan német-magyar barátságról és ojrópa védelméről. 30 éve még emlékszem hogy tekertünk gyerekként egyik helytől a másikig ahol az NDK-sok otthagytak egy-egy trabicseket. Ketten biztosan tudom hogy vittek haza akkor ilyen szerzeményt. Akkoriban ezek pár éves kocsik voltak, és valamiért az övéik úgy mondták minőségibbek voltak. Az egyik ma már meghalt (egyébként akkoriban kemény komcsi) bácsinak csak kb 500 m-t kellett tuszakolni azt a sárga trabit.

tomsinner and tonyo like this.
  6. antigonosz

Ja és nem csak trabi volt, a nyolcvanas években egy ilyen Isettában bujkáltunk ami a széna alá volt elrejtve az egyik pajtában:

Nemerson, zeal, SilvioD and 1 other person like this.
  7. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Én azt várom, hogy elmondják közösen, hogy milyen nagy barátok vagyunk.

Szerintem az önkormányzati választás után lehet itt bejelentés ha már döntöttek a típus mellett. Nem akarják a társadalom egyes elemeit ezzel húzni, muníciót adni az ellenzék kezébe, hogy OV fegyverkezik.
    Karácsony előttre várom, mint tavaly. Úgy is lassan már itt van, bő 4 hónap.

8. honved

honved Well-Known Member

Az egész nyugati határszélen, az utak mentén leállított Trabantok, Wartburgok voltak. Amiket szép lassan elhordtak honfitársaink haza. Egyben, vagy alkatrészenként, kinek mi kellett. A kutya se kereste később ezeket az autókat, a rendőrök meg nem fogalkoztak vele.

antigonosz likes this.
  9. krisss

krisss Well-Known Member

10. borisz

borisz Well-Known Member

Az megy Debrecenbe, ugye? A legszebb fekete földet túrják fel...

A lényeg, hogy jó sorrendben legyenek a versszakok!

Küldjenek haza 10000 magyart! :D ;)

tomsinner, honved, vilmoci and 4 others like this.
  11. antigonosz

Ha valami lesz akkor tuti az ünnepek alatt. Akkor senkit se érdekel, és mire január 2-3 lesz eltelik 3-4-5 nap, és ugye minden csoda 3 napig tart. :D

12. antigonosz

Akinek esze és szerencséje volt találni egyet hazavitte. Senki se kereste, igaz 2-3 év múlva meg semmit se ért mert pont leesett az ára 93 körül, de aztán újra elkezdett emelkedni 95 után. Én erre a trabi keresős lázra emlékszem arról a nyárról. Mindenki trabikra vadászott. :D

13. exi

exi Active Member

“Az An-26-os rámpás szállítógép, a 70-es évek óta van rendszerben. Már ideje utódot találni rá. Ha lehet hinni a híreknek ez hamarosan be is fog következni” (combatant blog , minapi poszt)

14. SilvioD

15. blogen

blogen Well-Known Member

Na kérem, megtörtént a nagy bejelentés!

Merkel: "Magyarország jól használja fel az úniós pénzeket."

Ennyi, nincs itt kérem semmi korrupció, lehet abbafejezni a hangulatkeltést!

16. arcas

arcas Well-Known Member

"A német haditechnika komoly szerepet játszik a magyar hadsereg újjáépítésében, és ez a jövőben is így lesz - mondta a magyar kormányfő."

zsolti likes this.
  17. blogen

blogen Well-Known Member

Puma játszik a karácsonyi hóban.

18. arcas

arcas Well-Known Member

...és arra gondol hogy "Magyarország milyen jól használja fel az uniós pénzeket" (Merkel 2019) :D

19. SilvioD

Szép jószág, mindkettő.
    Sztem a kibékülés megvolt, az üzlet megkötetett.
    A bejelentés a fizetési ütemezéstől függ, de vmit illene villantani nyár végén is, tavaly is akkor jött a helik egy része.

svajcibeka likes this.
  20. blogen

blogen Well-Known Member

Ezért ilyen boldog! :rolleyes:

arcas likes this.

Ezen oldal megosztása