A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 267
113

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 050
10 642
113

"a Honvédelmi Minisztérium rovatban egy 2012-es irat érhető el, ami a Magyarország Nemzeti Katonai Stratégiája címet viseli. A dátum azért is érdekes, mert ezt követően két évvel, 2014-ben szállta meg Oroszország a Krím-félszigetet"

"Nagyon elterjedtek a világ hadseregeiben. Olyannyira, hogy még az amerikai haderő is alkalmazza."

Jajj, elég is volt ebből.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
Kedvencem: "Érdekes lesz már az is, hogy az egyenként 70 tonnás szörnyeket, hogy bírják majd el a magyar utak."
@molnibalage kedvence: "...mindkét ország F-16-osokat rendszeresíthet majd, ami azért nem a legfejlettebb technológia"
:)

Persze, az újságíró megnézte a Wikipedia F-16 fejlécét, látta, hogy 1978-ban állt rendszerbe. Ez már elég információ neki. :) Az hogy létezik F-16V Block 70 AESA radarral, F110-GE-132 hajtóművel, meg minden egyéb nyalánksággal, az csak zavaró tényező. Ahogy az is, hogy jónéhányan verték az asztalt az USA-ban, hogy az F-16 V Block 70 eladásával a külföldiek fejlettebb géppel fognak repülni, mint az US Air Force 80%-a. :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 248
71 917
113
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 877
18 209
113

Na, kiragadva, felújítottunk 10.000 db AK gépkarabélyt. Miközben elkezdtük az új karabély összeszerelését is. Akkor ezek szerint, rendszerben maradnak a felújított AK fegyverek is. Elképzelhető, hogy lőszerben így, marad a 7.62 ? Mert ugye azt lehetett olvasni, hogy az új fegyver alkalmas a 7-62 AK lőszer használatára is. Netán két lőszert alkalmazunk gépkarabélyhoz, ha az új, a kisebb NATO lőszeres verzió lesz ?
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Szerintem ezek még a korábban felújított AK-k. Gondolom én, hogy az új fegyverek összeszerelése közben nem az AK-k modernizálásával foglalkoztak. Meg, ha jól emlékszem 5,56-tal lesznek rendszeresítve a brenek.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 877
18 209
113
Szerintem ezek még a korábban felújított AK-k. Gondolom én, hogy az új fegyverek összeszerelése közben nem az AK-k modernizálásával foglalkoztak. Meg, ha jól emlékszem az 5,56-ossal lesz rendszeresítve.

Értelek, csak a felújított mennyiség, amire felfigyeltem. 10.000 db-ot írnak a cikkben. Nem írták el ? Mert ha tényleg ennyit modernizáltak, akkor ez még rendszerben marad, az aktív csapatoknál is. Az logikus, hogy a régi AK verziók mennek a területvédelemhez.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 271
7 686
113
Értelek, csak a felújított mennyiség, amire felfigyeltem. 10.000 db-ot írnak a cikkben. Nem írták el ? Mert ha tényleg ennyit modernizáltak, akkor ez még rendszerben marad, az aktív csapatoknál is. Az logikus, hogy a régi AK verziók mennek a területvédelemhez.
Valszeg nem írták el, mert írta mellette az árcédulát is, ami nem volt éppen alacsony... Nekem az tetszett, hogy azt írták alig növekedett a súlya...
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Értelek, csak a felújított mennyiség, amire felfigyeltem. 10.000 db-ot írnak a cikkben. Nem írták el ? Mert ha tényleg ennyit modernizáltak, akkor ez még rendszerben marad, az aktív csapatoknál is. Az logikus, hogy a régi AK verziók mennek a területvédelemhez.
Hát, ha valóban ennyit modernizáltak volna, szerintem az aktív csapatoknál többször látnánk őket. De elnézve a képeket és, hogy hányszor tűnik fel modernizált AK...nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 877
18 209
113
Valszeg nem írták el, mert írta mellette az árcédulát is, ami nem volt éppen alacsony... Nekem az tetszett, hogy azt írták alig növekedett a súlya...

Viszont ez esetben, illene minden lövész katonának ilyen fegyverrel rendelkezni ma már. Nincs olyan sok. De még a koszovói missziósoknál sem látok ilyet. A NATO felajánás zlj sem ilyenekkel gyakorolt. Gondolom Irakban van kint, ez ok. 10.000 db-ból azért már kellene minden lövésznek, hogy ez legyen.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
Értelek, csak a felújított mennyiség, amire felfigyeltem. 10.000 db-ot írnak a cikkben. Nem írták el ? Mert ha tényleg ennyit modernizáltak, akkor ez még rendszerben marad, az aktív csapatoknál is. Az logikus, hogy a régi AK verziók mennek a területvédelemhez.

Én ugy emlékszem hogy elöször saját kútföböl lett pár AK korszerüsitve,az egyik utolsó C+D-n,kezembe tartottam az egyiket,borzalmas konstrukció,Vietnami háborúból visszamaradt M203 gránátvetövel,ebböl kb 200 darab lett legyártva,utána a NATO egyik műszaki irodája leszálitott pár valóban korszerű AK prototipust,amit ök korszerüsitettek.Gyártásra nem került,és végül jött a BREN.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 726
117 440
113
Én ugy emlékszem hogy elöször saját kútföböl lett pár AK korszerüsitve,az egyik utolsó C+D-n,kezembe tartottam az egyiket,borzalmas konstrukció,Vietnami háborúból visszamaradt M203 gránátvetövel,ebböl kb 200 darab lett legyártva,utána a NATO egyik műszaki irodája leszálitott pár valóban korszerű AK prototipust,amit ök korszerüsitettek.Gyártásra nem került,és végül jött a BREN.
http://www.hmarzenal.hu/vedelmi-ipar/ak-63f-gepkarabely-modernizacio.html
8.%20%c3%a1bra%20A%20moderniz%c3%a1lt%20AK-63F%20g%c3%a9pkarab%c3%a9ly%20gr%c3%a1n%c3%a1tvet%c5%91vel%20%c3%a9s%20Aimpoint%20Comp%20M3%202%20MOA%20l%c3%a9zeres%20optikai%20ir%c3%a1nyz%c3%a9kkal,%20%c3%a9s%20Aimpoint%203xMAG%20nagy%c3%adt%c3%b3val%20felszerelve-2-large-2-large.jpg
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 271
7 686
113
https://mfor.hu/cikkek/makro/3500-milliard-forintba-kerulhet-a-hazai-fegyverkezes.html
"Az elmúlt 6 évben a HM Arzenál nyírteleki gyárában körülbelül 10 ezer régebbi Kalasnyikovot újítottak fel. A modernizálás során a fegyver tömege elhanyagolható mértékben nőtt, viszont a harcászati alkalmazhatósága jelentősen javult az eredetihez képest. A felújított fegyvereken van optikai irányzék, gránátvető, de lehet rá tenni éjjellátó készüléket is. A fegyver továbbra is működik extrém hőmérsékleti körülmények, -40°C és +50°C között. A modernizált fegyver új elnevezése AK-63MA. Darabonként 1 millió forint körül lehetett a felújítás, összességében 10 milliárd forintot költhettek rá."
Akkor a becses szerző benézett valamit rendesen. Amúgy én is úgy emlékeztem, hogy végül nem modernizálják őket, mert finoman szólva nehezek, s sz*rok lettek(az árról nem is beszélve)...